48 minut

24. duben 2018

Obsah dílu

Jednání o nové vládě — Strany jednají o jménech ministrů — Jednání o vládě — Strany jednají o tom, jak budou hlasovat ve Sněmovně — Jednání o vládě — Útok autem v Torontu — George Bush starší v nemocnici — Dodávky nafty rostou — Obvinění kvůli krácení daně — Bourání Libeňského mostu — Důvěra v českou ekonomiku — Setkání Trumpa s Macronem — Nová slovenská ministryně vnitra — Premiéra filmu Dukla 61 — Výstava legendárních kol Favorit — Vláda v demisi v Moravskoslezském kraji — Paliativní péče — Nehoda letounu Southwest Airlines — Oprava chaty Libušín — Policie dopadla cizince, kteří napadli číšníka — Další problémy turistů v Praze — Turistické pasti v Praze — Bývalý osobní strážce Usámy bin Ládina — Přesun české amabasády — Ústavní soud o úhradě léků — Požár v čínském baru — Summit vůdců Jižní a Severní Koreje — Nová turistická atrakce v Bratislavě — Omezení pro vodáky na Vltavě — Transplantace prstu — Filmový festival v Plzni

Části dílu

00:34
Jednání o nové vládě
  Sociální demokrati hledají ve svých řadách pětici možných ministrů. V rodícím se kabinetu by mohl předseda strany Jan Hamáček vést ministerstvo vnitra.
  01:06
  Strany jednají o jménech ministrů
   Sociální demokrati čekají, že by jména nových členů vlády mohla být známá do týdne. Rozhodující bude i sobotní jednání širšího vedení ČSSD. Kromě jmen bude rozhodovat i o podobě referenda, ve kterém koaliční dohodu posoudí členové strany.
   03:11
   Jednání o vládě
    Rozhovor s předsedsou Senátu Milanem Štěchem /ČSSD/.
    04:59
    Strany jednají o tom, jak budou hlasovat ve Sněmovně
     Už zítra se chtějí obě strany při podrobných jednáních o koaliční smlouvě dohodnout, že budou v Poslanecké sněmovně i v Senátu společně hlasovat o všech důležitých zákonech.
     06:56
     Jednání o vládě
      Rozhovor s předsedsou Senátu Milanem Štěchem /ČSSD/.
      09:46
      Útok autem v Torontu
       Deset mrtvých a patnáct zraněných - tragická bilance útoku v kanadském Torontu. Do chodců na rušné ulici tam v pondělí odpoledne najížděl 25-letý muž dodávkou. Podle policie není napojen na žádnou teroristickou organizaci. Motiv jeho děsivého činu ale zůs
       12:09
       George Bush starší v nemocnici
        Bývalý americký prezident George Bush starší je ve vážném stavu v nemocnici. Trpí infekcí krve, ale podle rodiny je při vědomí a komunikuje.
        12:29
        Dodávky nafty rostou
         Dodávky nafty na český trh jsou rekordní. Loni se spotřebovalo skoro 6 milionů tun, pro představu - to je bezmála 6 miliard litrů.
         14:31
         Obvinění kvůli krácení daně
          Policie obvinila 22 lidí z krácení daní a praní špinavých peněz. Organizovaná skupina podle kriminalistů připravila stát nejméně o 850 milionů korun.
          14:51
          Bourání Libeňského mostu
           Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
           16:43
           Důvěra v českou ekonomiku
            Důvěra v tuzemskou ekonomiku se v dubnu vyšplhala na nejvyšší úroveň za posledních deset let.
            17:04
            Setkání Trumpa s Macronem
             Donald Trump hostí v Bílém domě svou první státní návštěvu. S nejvyššími státními poctami přijal americký prezident francouzskou hlavu státu Emmanuela Macrona.
             19:21
             Nová slovenská ministryně vnitra
              Slovenskou ministryní vnitra se má stát Denisa Saková. Do funkce ji navrhla nejsilnější vládní strana Směr expremiéra Roberta Fica. Na resortu působila jako blízká spolupracovnice jeho dlouholetého šéfa Roberta Kaliňáka.
              20:13
              Premiéra filmu Dukla 61
               Právě teď se v havířovském kině v premiéře promítá nový film České televize "Dukla 61". Dvojdílné drama o důlním neštěstí, při kterém zahynulo 108 horníků, natáčel režisér David Ondříček přímo v Ostravsko-karvinském revíru.
               20:36
               Výstava legendárních kol Favorit
                Legendární jízdní kola připomene výstava Fenomén Favorit. V Národním technickém muzeu v Praze návštěvníci uvidí 60 modelů vyrobených od 50. do 90. let. Nechybí běžné modely ani závodní speciály určené pro sportovce všech cyklistických disciplín.
                23:17
                Vláda v demisi v Moravskoslezském kraji
                 Vláda přijela do Moravskoslezského kraje - řeší útlum těžby i dopady prodeje ostravské huti Arcellor Mittal.
                 25:22
                 Paliativní péče
                  Nemocnicím se daří lépe pečovat o nevyléčitelně nemocné. Pomáhají v tom paliativní týmy. Dosud program fungoval díky grantům.
                  27:05
                  Nehoda letounu Southwest Airlines
                   Americké aerolinky Southwest po tragické nehodě z minulého týdne, při kterém selhal motor letadla, nechaly prověřit celou svou flotilu – více než 700 strojů.
                   27:33
                   Oprava chaty Libušín
                    Panorama Pusteven v Beskydech je znovu úplné. Tedy i s chatou Libušín, i když zatím v podobě hrubé stavby. Před čtyřmi lety budovu zničil požár. Teď ji tesaři skládají zpátky trám po trámu. Cena za obnovu památky bude zhruba sto milionů korun.
                    29:25
                    Policie dopadla cizince, kteří napadli číšníka
                     Sedm můžu, kteří v sobotu napadli a pak brutálně zbili číšníka jedné pražské restaurace jsou občané Nizozemska.
                     32:30
                     Další problémy turistů v Praze
                      Prahu ročně navštíví asi 6 a půl miliónu turistů - domácích i zahraničních. Metropole na nich dobře vydělává - na druhou stranu začátek sezóny sebou obvykle nese i vyšší počet incidentů, ve kterých figurují právě cizinci.
                      35:09
                      Turistické pasti v Praze
                       Předražené taxi - kapsáři - a směnárny s přemrštěně vysokým kurzem - trojice známých pastí, které na turisty v Praze číhají. A upozorňují na ně i některé bedekry. Podle jednoho z jejich autorů je pověst české metropole horší, než realita.
                       37:33
                       Bývalý osobní strážce Usámy bin Ládina
                        Bývalý osobní strážce šéfa teroristické sítě al-Kájda Usámy bin Ládina žije od roku 1997 v Německu.
                        38:04
                        Přesun české amabasády
                         Česká ambasáda se prozatím do Jeruzaléma stěhovat nebude. Ministerstvo zahraničí zatím do izraelské metropole přesune České kulturní centrum a jmenuje tam honorárního konzula, česko-izraelského byznysmena Dana Proppera.
                         40:10
                         Ústavní soud o úhradě léků
                          Pro ženy lék na rakovinu prsu plně hrazený pojišťovnou. Pro rakovinu prostaty u mužů léčivo na podobné bázi, už ale jen s částečným příspěvkem. Ústavní soud dnes vyhověl farmaceutické firmě, která si na paradox stěžovala.
                          41:42
                          Požár v čínském baru
                           Osmnáct lidí zabil požár, který vypukl v karaoke baru v jihočínském městě Jing-te. Hořet začalo v noci na úterý a podle policie šlo o úmysl. Zadržela už dvaatřicetiletého muže, který nejprve jediný únikový východ zatarasil motocyklem a pak založil požár.
                           42:08
                           Summit vůdců Jižní a Severní Koreje
                            Jihokorejský prezident Mun Če-in vznese na pátečním summitu s Kim Čong-unem otázku japonských občanů unesených v 70. a 80. letech Severní Koreou. Hlavním tématem ale bude denuklearizace a hledání cesty k mírové dohodě, která by formálně ukončila válku z 5
                            44:26
                            Nová turistická atrakce v Bratislavě
                             V Bratislavě mají novou turistickou atrakci - restauraci, ve které se návštěvníci můžou procházet po římse ve výšce 85 metrů a prohlédnout si z výšky celé město.
                             44:48
                             Omezení pro vodáky na Vltavě
                              Dohady o tom, jak bude vypadat vodácká sezóna na Vltavě. Zástupci státních Lesů, města Český Krumlov i půjčoven lodí řeší, jak hrozba zřícení skály zasáhne letošní provoz na řece. Teď je jisté, že přinejmenším začátek sezony to omezí.
                              46:31
                              Transplantace prstu
                               Prst z nohy transplantovaný na ruku. Plastičtí chirurgové z olomoucké fakultní nemocnice pomohli ženě, kterou napadl pitbull. Výjimečnost zákroku je v tom, že ho lékaři provedli brzy po zranění.
                               47:17
                               Filmový festival v Plzni
                                V Plzni vrcholí třicátý první ročník festivalu českých a slovenských filmů Finále. Tohle je živý pohled do sálu, kde probíhá závěrečný ceremoniál s předáváním cen - Zlatých ledňáčků. Čtrnáctičlenná porota jich udělila pět; usilovalo o ně 112 snímků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                25. duben 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                17. srpen

                                Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                                17. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                17. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. srpen

                                Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                                16. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                16. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                15. srpen

                                Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                                15. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                15. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                15. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám