7. duben 2018

Obsah dílu

V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí — V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí — V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí — Mimořádný sjezd ČSSD — Mimořádný sjezd ČSSD — Mimořádný sjezd ČSSD — Mimořádný sjezd ČSSD — Vyšetřování případu Skripalových — Ministr Pelikán končí — Dálnice D1 v úseku Vysočiny je od 19. hodiny obousměrně zcela uzavřena — Už zítra Maďaři rozhodnou o složení nového parlamentu — Carles Puigdemont v Německu — Výjezdy hasičů k požárům trávy — Festival v Bystřici pod Hostýnem — V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí — Studentský projekt proti šikaně ve školách — Univerzita Karlova slaví 670 let — Tři jízdní pruhy na silnici — Nebezpečný manévr na čínské dálnici — Sezona pylových alergií — Pylový zpravodaj — Bakterie proti alergiím — Srážka kamionu s autobusem — Národní garda na pomoc pohraniční stráži — Národní pochod pro život a rodinu — Ukliďme Česko — Dlouhodobá předpověď — Vzpomínka na Jiřího Bělohlávka

Části dílu

00:35
V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí
  Krvavý incident v německém Münsteru. Muž s dodávkou tam najel do hostů sedících na zahrádce restaurace v centru města. Nejmíň tři lidi zabil – zraněných je kolem dvaceti – někteří v kritickém stavu.
  02:13
  V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí
   Telefonát s Václavem Černohorským.
   04:24
   V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí
    Auto, většinou nákladní, používají teroristé k útokům v posledních letech poměrně často.
    05:56
    Mimořádný sjezd ČSSD
     Sociální demokraté se vrátili k jednání mimořádného sjezdu. Hned v jeho úvodu šéf partaje Jan Hamáček vysvětlil delegátům, proč strana přerušila jednání s hnutím ANO o koaliční spolupráci na vládě.
     06:32
     Mimořádný sjezd ČSSD
      Sociální demokraté Andreji Babišovi vzkázali, že pokud si to premiér v demisi rozmyslí, šance dohodnout se ještě je.
      09:06
      Mimořádný sjezd ČSSD
       Sociální demokraté už si během dne vybrali 4 řadové místopředsedy strany. O funkci se ucházelo celkem 17 kandidátů.
       11:43
       Mimořádný sjezd ČSSD
        Rozhovor s předsedou strany Janem Hamáčkem.
        13:45
        Vyšetřování případu Skripalových
         Ruský velvyslanec v Londýně žádá kvůli vyšetřování případu Skripalových o schůzku s britským ministrem zahraničí Johnsonem.
         14:07
         Ministr Pelikán končí
          Ministr spravedlnosti Robert Pelikán skončí v politice – jedním z důvodů jsou neshody s kolegy v hnutí ANO. Řekl to serveru Aktuálně.cz.
          14:56
          Dálnice D1 v úseku Vysočiny je od 19. hodiny obousměrně zcela uzavřena
           Živý vstup redaktora Radovana Daňka. Mezi Humpolcem a Jihlavou musejí všechna auta po objízdné trase, která je vedena přes Havlíčkův Brod. Na dálnici se budou bourat dva nadjezdy.
           16:29
           Už zítra Maďaři rozhodnou o složení nového parlamentu
            Průzkumům jasně dominuje strana Fidesz premiéra Orbána, který zemi vede už 8 let. V kampani vsadil na boj proti migraci.
            18:50
            Carles Puigdemont v Německu
             Katalánský expremiér Carles Puigdemont žádá, aby se do sporu o budoucnost a nezávislost regionu zapojili mezinárodní zprostředkovatelé.
             19:31
             Výjezdy hasičů k požárům trávy
              Jarní počasí přineslo i první výjezdy hasičů k požárům trávy – namátkou v Brně, Krásné Lípě nebo u Ústí nad Orlicí, kde vzplál i kus lesa.
              19:50
              Festival v Bystřici pod Hostýnem
               Nejlepší filmy nové vlny 60. let – pořád se těší přízni diváků i kritiků. Nejznámější tituly se promítaly i na festivalu v Bystřici pod Hostýnem.
               22:28
               V německém Münsteru najela dodávka do davu lidí
                Živé záběry z města
                22:58
                Studentský projekt proti šikaně ve školách
                 Je to přesně rok, co v Česku začal fungovat studentský projekt Nenech to být. Zaměřuje se na šikanu ve školách. Žáci ji můžou hlásit anonymně přes internet.
                 24:56
                 Univerzita Karlova slaví 670 let
                  Karel IV. podepsal zakládací listinu přesně 7. dubna 1348. Proto se výjimečně otevřelo historické sídlo – Karolinum. Příchozí se dostali na jindy nepřístupná místa – do auly, Vlasteneckého sálu nebo do rektorské šatny.
                  26:08
                  Tři jízdní pruhy na silnici
                   Jízda po silnici o třech pruzích – pro mnohé řidiče věc, ve které tápou a nevědí, kdo má přednost. Kvůli zbytečným chybám se ročně stanou stovky nehod. Tématu se proto chopil BESIP.
                   28:31
                   Nebezpečný manévr na čínské dálnici
                    A jeden riskantní, těžko pochopitelný manévr – ovšem z dálnice v Číně – zachytily bezpečnostní kamery. Teď koluje po sítích.
                    29:01
                    Sezona pylových alergií
                     Teplé počasí naplno odstartovalo pylovou sezonu. Alergií během ní trpí asi pětina Čechů a počet stále roste.
                     31:41
                     Pylový zpravodaj
                      Pro, ty, kteří už vědí, že trpí alergií, je tu pravidelné zpravodajství. Třeba teď převládá pyl jasanu a břízy – to je vůbec nejsilnější jarní alergen.
                      33:04
                      Bakterie proti alergiím
                       Novou cestu k boji proti alergii hledá tým vědců Mikrobiologického ústavu z české Akademie věd. Zjistili, že ty správné bakterie v trávicím ústrojí dokážou vzniku alergie zabránit. Zatím to ověřili u myší.
                       35:12
                       Srážka kamionu s autobusem
                        14 mrtvých a stejný počet zraněných – tragický výsledek srážky kamionu s autobusem, který převážel hokejisty v kanadské provincii Saskatchewan.
                        35:34
                        Národní garda na pomoc pohraniční stráži
                         Texas a Arizona posílají první členy Národní gardy na pomoc pohraniční stráži. Silnější ochranu hranice s Mexikem – než na ní bude stát zeď – nařídil prezident Trump.
                         38:00
                         Národní pochod pro život a rodinu
                          Prahou prošel v pořadí osmnáctý Národní pochod pro život a rodinu. Snahou organizátorů je předcházet potratům, hlavně těm – podle jejich slov – vynuceným a nechtěným.
                          38:58
                          Ukliďme Česko
                           Sobota jako hlavní den akce Ukliďme Česko! Konala se a nebo ještě koná zhruba na dvou tisících šesti stech místech. Přihlásilo se na 100 tisíc dobrovolníků.
                           41:01
                           Dlouhodobá předpověď
                            V příštích dvou týdnech nás čeká velmi teplé počasí. Vyplývá to z dnes zveřejněné dlouhodobé předpovědi.
                            41:22
                            Vzpomínka na Jiřího Bělohlávka
                             Pražské Rudolfinum si připomíná jednoho z nejrespektovanějších českých dirigentů – Jiřího Bělohlávka. Výstava vzpomíná na roky 2012–2017, kdy působil v České filharmonii.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             8. duben 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             28. květen

                             Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                             28. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             28. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             27. květen

                             Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                             27. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             27. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                             26. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 5. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám