48 minut

5. března 2018

Obsah dílu

Spory o Zdeňka Ondráčka — Spory o Zdeňka Ondráčka — Spory o Zdeňka Ondráčka — Spory o Zdeňka Ondráčka — Spory o Zdeňka Ondráčka — Politická krize na Slovensku — Horst Seehofer končí — ÚS o financování politických stran — Výsledky italských voleb — Padělané a pozměněné bankovky — Vztahy mezi Vietnamem a Spojenými státy — Oscary ovládl snímek Tvář vody — Přípravy inaugurace prezidenta Zemana — Nebezpečné vodní plochy — V Salisbury byl nejspíš otráven bývalý ruský agent — Falešný národní poklad — Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka — Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka — Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka — Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka — Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka — Mezikorejská diplomacie — Objev kolonie tučňáků — Vládní cesty do krajů — Zasedání čínského parlamentu — Mezinárodní festival Jeden svět

Části dílu

00:34
Spory o Zdeňka Ondráčka
  Od zvolení někdejšího příslušníka předlistopadového pohotovostního pluku Zdeňka Ondráčka šéfem sněmovní komise pro kontrolu GIBS uplynuly tři dny. A politici z mnoha stran už vyzývají k jeho odvolání.
  01:18
  Spory o Zdeňka Ondráčka
   Andrej Babiš uvedl, že ho k současnému postoji přiměl i odpor veřejnosti. Na jedenácti místech po celé zemi se právě dnes večer konají demonstrace, které vyzývají k odchodu Zdeňka Ondráčka z čela komise.
   04:46
   Spory o Zdeňka Ondráčka
    Poďme si teď připomenout, jak se v pátek volil nový předseda komise pro kontrolu GIBS.
    05:43
    Spory o Zdeňka Ondráčka
     Rozhovor s Jaroslavem Faltýnkem.
     09:01
     Spory o Zdeňka Ondráčka
      Kvůli zvolení Zdeňka Ondráčka se v těchto chvílích také protestuje v jedenácti městech po celém Česku.
      09:52
      Politická krize na Slovensku
       Střet, jaký Slovensko dlouho nepamatuje. Prezident volá po pádu vlády, premiér ho obviňuje, že zemi destabilizuje na pokyn zahraničí.
       13:38
       Horst Seehofer končí
        Horst Seehofer po devíti letech skončí 13. března ve funkci předsedy bavorské vlády, současně opustí i poslanecké křeslo v zemském sněmu.
        13:58
        ÚS o financování politických stran
         Živý vstup Michala Cagaly.
         15:43
         Výsledky italských voleb
          Nová éra v italské politice. Parlamentní volby skončily patem. Protestní strany dostaly víc než polovinu hlasů. Nejvíc mandátů získalo Hnutí pěti hvězd, vládu ale samo neutvoří. Početně ho předstihla středopravá koalice, ani ta ale nemá většinu.
          18:02
          Padělané a pozměněné bankovky
           V Česku ubývá falešných bankovek. Loni jich úředníci zadrželi nejméně od roku 1990. Padělků české měny se podařilo nalézt přes 13 set kusů.
           19:26
           Vztahy mezi Vietnamem a Spojenými státy
            Přelomový okamžik ve vztazích mezi Vietnamem a Spojenými státy - americká letadlová loď Carl Vinson zakotvila v přístavu Danang, poprvé od konce války v roce 1975.
            19:53
            Oscary ovládl snímek Tvář vody
             Tvář vody režiséra Guillerma del Tora ovládla letošní Oscary - získala čtyři sošky. Nejlepšími herci jsou Frances McDormandová a Gary Oldman.
             22:37
             Přípravy inaugurace prezidenta Zemana
              Úřady připravují inauguraci znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana. Ceremoniál je plánovaný na tento čtvrtek od 14 hodin.
              24:34
              Nebezpečné vodní plochy
               Po sérii nehod z posledních dnů záchranáři varují před vstupem na zamrzlé vodní plochy. Obzvlášť ty velké - jako například Orlická přehrada - kde nebyl led stabilní ani v těch největších mrazech.
               27:05
               V Salisbury byl nejspíš otráven bývalý ruský agent
                27:28
                Falešný národní poklad
                 Místo diamantu - sklo. A místo přírodního safíru - syntetický. Nejen tyto nesrovnalosti odhalila první rozsáhlá revize sbírky drahých kamenů v Národním muzeu. Přitom právě tyto předměty byly desítky let považovány za ty nejcennější.
                 29:39
                 Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka
                  Živý vstup redaktora Vladimíra Keblúška.
                  30:57
                  Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka
                   Zdeněk Ondráček říká, že by na své profesní minulosti nic nezměnil. A že vždy sloužil vlasti a lidem. Od roku 1988 do února 1990 byl příslušníkem Pohotovostního pluku, tedy útvaru, který potlačoval protirežimní demonstrace.
                   33:53
                   Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka
                    Zdeněk Ondráček začínal jako dělník. V 19 letech se stal Členem pohotovostního útvaru Veřejné bezpečnosti.
                    35:04
                    Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka
                     Kromě Prahy také Ostrava, Plzeň, Liberec, Jihlava nebo Hradec Králové. Místa, kde se setkaly stovky lidí, aby vyjádřili svůj nesouhlas se zvolením Zdeňka Ondráčka.
                     37:17
                     Demonstrace proti zvolení Zdeňka Ondráčka
                      Během tří dnů a jen za pomoci sociálních sítí - tak vypadala téměř ve všech městech organizace protestů proti zvolení Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS.
                      40:03
                      Mezikorejská diplomacie
                       Mezikorejská diplomacie pokračuje. Vůdce Kim Čong-un v Pchjongjangu pohostil u večere delegaci z Jihu. K oteplení vztahů na poloostrově došlo během zimní olympiády.
                       41:17
                       Objev kolonie tučňáků
                        Objev obrovské, dosud neznámé kolonie tučňáků kroužkových. Vědci je našli v nejsevernějším výběžku Antarktidy - díky satelitním snímkům.
                        41:37
                        Vládní cesty do krajů
                         Vláda v demisi poprvé vyrazila do regionů. Dnes konkrétně do Zlínského kraje. Premér Andrej Babiš připravil svým ministrům doslova sprinterský program, zahrnoval návštěvu 12 problematických míst Zlínska.
                         43:38
                         Zasedání čínského parlamentu
                          Čína si letos stanovila hospodářský růst 6,5 % a zároveň o víc než 8 % zvýší výdaje na armádu. Oznámila to na každoročním zasedání parlamentu, které začalo v Pekingu.
                          45:38
                          Mezinárodní festival Jeden svět
                           Živý vstup Pavly Sedliské.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           6. března 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           15. dubna

                           Headlines — Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku Stardance — Šíření Černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre Dame — Koncert Collegia 1704

                           15. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           15. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           14. dubna

                           Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                           14. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           14. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           14. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           13. dubna

                           Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                           13. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           13. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           13. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           12. dubna

                           Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                           12. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           12. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           12. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. dubna

                           Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                           11. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám