45 minut

22. února 2018

Obsah dílu

Headlines — Plán na snížení sociálního pojištění — Plán na snížení sociálního pojištění — Sociální pojištění — Jak stát vybírá sociální pojištění — Německá kancléřka o zahraniční politice — Summit v Bruselu — Jednání o nové vládě — Přísnější opatření kvůli africkému moru prasat — Jana Vildumetzová se vzdá funkce hejtmanky — Nová vlna cholery v Jemenu — Velká výzkumná centra v ČR — Nagano ve fotografiích — Vyšetřování kauzy sportovních dotací — Průměrné ceny pohonných hmot — Biologická léčba — Záchrana dítěte — Tajná chodba ve Zlíně — Proplácení mobilních hospiců zatím nefunguje — Péče o umírající pacienty — ČEZ v Bulharsku — Kontroly zbraní v USA — Další miliarda na výměnu kotlů — Pavel Fischer do Senátu — Stát chce koupit provizorní lávky pro pěší — Azyl pro čínské křesťany — Ceny Wernera von Siemense

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Plán na snížení sociálního pojištění
   Vláda v demisi odkládá plán na snížení sociálního pojištění. Hlavním důvodem je návrh na rekordní růst důchodů o víc než 900 korun, které přijde státní rozpočet na desítky miliard.
   01:17
   Plán na snížení sociálního pojištění
    Hnutí ANO ve volebním programu firmám slibovalo snížení sociálních odvodů až o 5 procentních bodů. Záměr pak přejala Babišova vláda i do svého programového prohlášení.
    04:25
    Sociální pojištění
     A jak tedy stát vybírá sociální pojištění? Suma se i díky ekonomickému růstu zvyšuje. Předloni tak vláda na tyto účely inkasovala necelých 430 miliard korun.
     05:15
     Jak stát vybírá sociální pojištění
      Rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
      08:25
      Německá kancléřka o zahraniční politice
       Evropská unie potřebuje funkční ochranu vnějších hranic a společnou azylovou politiku - uvedla to německá kancléřka Angela Merkelová v projevu o evropské politice ve Spolkovém sněmu.
       09:07
       Summit v Bruselu
        Angela Merkelová a 26 dalších premiérů a prezidentů zemí Evropské unie proberou na zítřejším summitu v Bruselu budoucnost společenství po brexitu.
        10:36
        Jednání o nové vládě
         První jednání Starostů a nezávislých s hnutím ANO o případné podpoře vlády.
         11:39
         Přísnější opatření kvůli africkému moru prasat
          Živý vstup Luboše Dostála.
          12:49
          Jana Vildumetzová se vzdá funkce hejtmanky
           Jana Vildumetzová se vzdá funkce hejtmanky Karlovarského kraje. Zůstane jen poslankyní. Regionální agendu chce svému nástupci předat nejpozději do konce roku.
           13:10
           Nová vlna cholery v Jemenu
            Na zpustošený Jemen se vedle války řítí další tragédie - nová vlna cholery. Nakazilo se už přes milion lidí, dva a půl tisíce jich zemřely.
            15:55
            Velká výzkumná centra v ČR
             Velká výzkumná centra čeká detailní analýza odborných výsledků i hospodaření. Chce ji premiér v demisi a nový předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš.
             18:20
             Nagano ve fotografiích
              Dvacet let od vítězství českých hokejistů na zimní olympiádě v Naganu. Tým outsiderů ve finále senzačně porazil Rusko a poprvé získal zlatou medaili.
              21:53
              Vyšetřování kauzy sportovních dotací
               Komplikace ve vyšetřování kauzy sportovních dotací. Český olympijský výbor po několika měsících změnil názor a už se nepovažuje za poškozeného.
               24:34
               Průměrné ceny pohonných hmot
                Pohonné hmoty v Česku za poslední týden výrazně zlevnily. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 30 korun 73 haléřů - nafta o necelou korunu míň.
                24:43
                Biologická léčba
                 Víc onkologicky nemocných by mělo v budoucnu dostat biologickou léčbu. Originálním terapiím skončily patenty - a k českým pacientům se už letos dostanou méně nákladné náhrady.
                 26:47
                 Záchrana dítěte
                  Velkou pohotovost a duchapřítomnost prokázal jeden egyptský policista ve městě Asyut. Měl za úkol hlídat banku, všiml si ale, že přímo nad ním visí ve třetím patře dítě.
                  27:12
                  Tajná chodba ve Zlíně
                   Nečekaná komplikace při rekonstrukci jedné z nejdůležitějších křižovatek ve Zlíně, nečekaná a skoro až tajemná. Stavbu za 80 milionů musí magistrát odložit kvůli tajné chodbě, která vede přímo pod křižovatkou.
                   29:22
                   Proplácení mobilních hospiců zatím nefunguje
                    Od ledna mohou nově zdravotní pojišťovny pacientům hradit mobilní hospic. Jde o nepřetržitou službu lékařů a sester, kteří za pacientem denně dojíždějí, a umožní mu tak konec života strávit doma.
                    31:38
                    Péče o umírající pacienty
                     O pacienty v posledním stádiu života se v domácím prostředí ale nestarají jenom mobilní hospice.
                     34:48
                     ČEZ v Bulharsku
                      Energetická společnost ČEZ se stahuje z Bulharska, kde působí od roku 2004. Svá aktiva v zemi prodá firmě Inercom Bulgaria.
                      35:03
                      Kontroly zbraní v USA
                       Po desetiletích nic neřešících debat a dohadů se politici ve Spojených státech odhodlali aspoň částečně zpřísnit kontrolu zbraní.
                       37:28
                       Další miliarda na výměnu kotlů
                        Další miliarda na výměnu kotlů. Moravskoslezskému kraji ji při své návštěvě slíbil ministr životního prostředí Richard Brabec.
                        38:21
                        Pavel Fischer do Senátu
                         Pavel Fischer, bývalý diplomat a třetí nejúspěšnější kandidát z prvního kola prezidentské volby, se bude ucházet o křeslo v Senátu.
                         38:54
                         Stát chce koupit provizorní lávky pro pěší
                          Stát chce koupit provizorní lávky pro pěší. Ve skladech totiž žádné nemá. A obce o jejich zapůjčení nemají zájem. Poptávku odstartoval pád Trojské lávky v Praze.
                          40:44
                          Azyl pro čínské křesťany
                           Azyl podle údajů ministerstva vnitra nedostalo 70 čínských křesťanů, kteří o něj před dvěma lety požádali.
                           42:23
                           Ceny Wernera von Siemense
                            Ocenění pro mladé výzkumníky. Právě teď vrcholí předávání Siemensových cen. Získalo je 25 vědců, studentů a pedagogů. Letos už po dvacáté.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž45 minut
                            Další díl
                            23. února 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Headlines — Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                            12. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            12. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            11. dubna

                            Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                            11. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            11. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            11. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            10. dubna

                            Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                            10. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            10. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            10. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            9. dubna

                            Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                            9. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            9. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            9. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž53 minut

                            8. dubna

                            Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                            8. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž53 minut

                            8. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            8. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám