22. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Plán na snížení sociálního pojištění — Plán na snížení sociálního pojištění — Sociální pojištění — Jak stát vybírá sociální pojištění — Německá kancléřka o zahraniční politice — Summit v Bruselu — Jednání o nové vládě — Přísnější opatření kvůli africkému moru prasat — Jana Vildumetzová se vzdá funkce hejtmanky — Nová vlna cholery v Jemenu — Velká výzkumná centra v ČR — Nagano ve fotografiích — Vyšetřování kauzy sportovních dotací — Průměrné ceny pohonných hmot — Biologická léčba — Záchrana dítěte — Tajná chodba ve Zlíně — Proplácení mobilních hospiců zatím nefunguje — Péče o umírající pacienty — ČEZ v Bulharsku — Kontroly zbraní v USA — Další miliarda na výměnu kotlů — Pavel Fischer do Senátu — Stát chce koupit provizorní lávky pro pěší — Azyl pro čínské křesťany — Ceny Wernera von Siemense

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Plán na snížení sociálního pojištění
   Vláda v demisi odkládá plán na snížení sociálního pojištění. Hlavním důvodem je návrh na rekordní růst důchodů o víc než 900 korun, které přijde státní rozpočet na desítky miliard.
   01:17
   Plán na snížení sociálního pojištění
    Hnutí ANO ve volebním programu firmám slibovalo snížení sociálních odvodů až o 5 procentních bodů. Záměr pak přejala Babišova vláda i do svého programového prohlášení.
    04:25
    Sociální pojištění
     A jak tedy stát vybírá sociální pojištění? Suma se i díky ekonomickému růstu zvyšuje. Předloni tak vláda na tyto účely inkasovala necelých 430 miliard korun.
     05:15
     Jak stát vybírá sociální pojištění
      Rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
      08:25
      Německá kancléřka o zahraniční politice
       Evropská unie potřebuje funkční ochranu vnějších hranic a společnou azylovou politiku - uvedla to německá kancléřka Angela Merkelová v projevu o evropské politice ve Spolkovém sněmu.
       09:07
       Summit v Bruselu
        Angela Merkelová a 26 dalších premiérů a prezidentů zemí Evropské unie proberou na zítřejším summitu v Bruselu budoucnost společenství po brexitu.
        10:36
        Jednání o nové vládě
         První jednání Starostů a nezávislých s hnutím ANO o případné podpoře vlády.
         11:39
         Přísnější opatření kvůli africkému moru prasat
          Živý vstup Luboše Dostála.
          12:49
          Jana Vildumetzová se vzdá funkce hejtmanky
           Jana Vildumetzová se vzdá funkce hejtmanky Karlovarského kraje. Zůstane jen poslankyní. Regionální agendu chce svému nástupci předat nejpozději do konce roku.
           13:10
           Nová vlna cholery v Jemenu
            Na zpustošený Jemen se vedle války řítí další tragédie - nová vlna cholery. Nakazilo se už přes milion lidí, dva a půl tisíce jich zemřely.
            15:55
            Velká výzkumná centra v ČR
             Velká výzkumná centra čeká detailní analýza odborných výsledků i hospodaření. Chce ji premiér v demisi a nový předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš.
             18:20
             Nagano ve fotografiích
              Dvacet let od vítězství českých hokejistů na zimní olympiádě v Naganu. Tým outsiderů ve finále senzačně porazil Rusko a poprvé získal zlatou medaili.
              21:53
              Vyšetřování kauzy sportovních dotací
               Komplikace ve vyšetřování kauzy sportovních dotací. Český olympijský výbor po několika měsících změnil názor a už se nepovažuje za poškozeného.
               24:34
               Průměrné ceny pohonných hmot
                Pohonné hmoty v Česku za poslední týden výrazně zlevnily. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 30 korun 73 haléřů - nafta o necelou korunu míň.
                24:43
                Biologická léčba
                 Víc onkologicky nemocných by mělo v budoucnu dostat biologickou léčbu. Originálním terapiím skončily patenty - a k českým pacientům se už letos dostanou méně nákladné náhrady.
                 26:47
                 Záchrana dítěte
                  Velkou pohotovost a duchapřítomnost prokázal jeden egyptský policista ve městě Asyut. Měl za úkol hlídat banku, všiml si ale, že přímo nad ním visí ve třetím patře dítě.
                  27:12
                  Tajná chodba ve Zlíně
                   Nečekaná komplikace při rekonstrukci jedné z nejdůležitějších křižovatek ve Zlíně, nečekaná a skoro až tajemná. Stavbu za 80 milionů musí magistrát odložit kvůli tajné chodbě, která vede přímo pod křižovatkou.
                   29:22
                   Proplácení mobilních hospiců zatím nefunguje
                    Od ledna mohou nově zdravotní pojišťovny pacientům hradit mobilní hospic. Jde o nepřetržitou službu lékařů a sester, kteří za pacientem denně dojíždějí, a umožní mu tak konec života strávit doma.
                    31:38
                    Péče o umírající pacienty
                     O pacienty v posledním stádiu života se v domácím prostředí ale nestarají jenom mobilní hospice.
                     34:48
                     ČEZ v Bulharsku
                      Energetická společnost ČEZ se stahuje z Bulharska, kde působí od roku 2004. Svá aktiva v zemi prodá firmě Inercom Bulgaria.
                      35:03
                      Kontroly zbraní v USA
                       Po desetiletích nic neřešících debat a dohadů se politici ve Spojených státech odhodlali aspoň částečně zpřísnit kontrolu zbraní.
                       37:28
                       Další miliarda na výměnu kotlů
                        Další miliarda na výměnu kotlů. Moravskoslezskému kraji ji při své návštěvě slíbil ministr životního prostředí Richard Brabec.
                        38:21
                        Pavel Fischer do Senátu
                         Pavel Fischer, bývalý diplomat a třetí nejúspěšnější kandidát z prvního kola prezidentské volby, se bude ucházet o křeslo v Senátu.
                         38:54
                         Stát chce koupit provizorní lávky pro pěší
                          Stát chce koupit provizorní lávky pro pěší. Ve skladech totiž žádné nemá. A obce o jejich zapůjčení nemají zájem. Poptávku odstartoval pád Trojské lávky v Praze.
                          40:44
                          Azyl pro čínské křesťany
                           Azyl podle údajů ministerstva vnitra nedostalo 70 čínských křesťanů, kteří o něj před dvěma lety požádali.
                           42:23
                           Ceny Wernera von Siemense
                            Ocenění pro mladé výzkumníky. Právě teď vrcholí předávání Siemensových cen. Získalo je 25 vědců, studentů a pedagogů. Letos už po dvacáté.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž45 minut
                            Další díl
                            23. únor 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            25. březen

                            25. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            25. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            24. březen

                            Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                            24. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            24. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. březen

                            Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protiofenzivy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                            23. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám