Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Plány pro zdravotnictví

Nový plán ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha. Po výměnách šéfů nemocnic teď míří i na VZP. Do budoucna by chtěl, aby v její správní radě neseděli poslanci.

Kontroly nemocnic

Adam Vojtěch chce poslat kontrolu do pěti vybraných nemocnic. Mezi nimi jsou i ty, jejichž ředitele nedávno odvolal - tedy Fakultní nemocnice v Ostravě a Na Bulovce.

Kontrolované nemocnice

Rozhovor s Adamem Vojtěchem, ministrem zdravotnictví v demisi.

Budoucnost ředitele Nemocnice na Homolce

Rozhovor s Adamem Vojtěchem, ministrem zdravotnictví v demisi.

Napjatá situace ve FN v Ostravě

Svatopluk Němeček se proti odvolání hodlá bránit. Dnešní schůzka pak měla uklidnit vyhrocené vztahy uvnitř organizace - ke stolu zasedlo vedení, přednostové klinik a odbory.

Kritické hlasy vůči ministrovi zdravotnictví

Kritické hlasy zaznívají od části poslanců zdravotnického výboru. Upozorňují na to, že je členem vlády bez důvěry.

Spory kvůli krokům ministra zdravotnictví

Rozhovor s Adamem Vojtěchem, ministrem zdravotnictví v demisi.

Mrtví ruští žoldnéři v Sýrii

Moskva popřela, že při bojích v Sýrii minulý týden zemřely desítky až stovky ruských žoldnéřů, jak uvádějí některá ruská média. Ta přišla se zprávou, že v provincii Dajr az-Zaur měli zahynout v palbě amerických zbraní.

Dlouhodobý unijný rozpočet

Evropská komise dnes představila plány dlouhodobého rozpočtu Unie po roce 2020. Společenství v té době přijde o britské příspěvky, a proto teď hledá, kde peníze vzít, případně kde ušetřit.

Obálky s neznámým práškem na ambasádách v Rusku

Několik ambasád v Moskvě dostalo poštou obálky s neznámým nahnědlým práškem. Agentura Interfax tvrdí, že jde nejmíň o tři velvyslanectví z Evropy a Blízkého východu.

Slib nespokojeným taxikářům

Pražští taxikáři jsou v protestní pohotovosti; další blokování dopravy ale nechystají. Rozhodli se tak po dopoledním jednání s premiérem Andrejem Babišem.

Příští sezona v Národním divadle

Národní divadlo zahájí novou sezonu operou Libuše. Připojí se tak k oslavám sto let od vzniku Československa. Režie inscenace se ujme současný šéf první české scény Jan Burian.

Fiskální pakt

Česko by se mělo přidat k části evropského fiskálního paktu - odsouhlasila to vláda v demisi. Země se tím hlásí k dodržování rozpočtové odpovědnosti.

Sanace nebezpečné skály

Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové.

Korejské olympijské sbližování

Šéf amerických tajných služeb varuje, že čas, který Spojené státy mají na to, aby zakročily proti severokorejské jaderné hrozbě, se chýlí ke konci. Podle Dana Coatse je pravděpodobné, že Kim Čong-un letos provede další testy zbraní.

Snímky československých pilotů RAF

Ladislav Sitenský proslul fotografiemi československých vojáků a letců během druhé světové války. Vydání jeho první knihy v roce 1948 ale zastavil únorový převrat. Publikace tak poprvé vychází až nyní.

Žaloba Andreje Babiše

Slovenské ministerstvo vnitra je připravené čelit případné žalobě Andreje Babiše kvůli oprávněnosti jeho evidence v archivech někdejší StB. Podle šéfa resortu Roberta Kaliňáka by ale neměla směřovat na jeho úřad.

Kárné žaloby na soudkyni Královou

Soudkyně Helena Králová sama před soudem - tím Nejvyšším správním. Čelí dvěma kárným žalobám. Podle jedné zbytečně protahovala několik líčení, podle druhé opakovaně měnila názor.

Úřední spor o vykácenou alej

Dva úřady, dvě protichůdná rozhodnutí, dvě možné pokuty. Do této situace se dostali cestáři v Pardubickém kraji poté, co vykáceli jednu z alejí u Chrudimi.

Vyděšení cestující na palubě letadla

Vyděšení pasažéři a nakonec nouzové přistání. Let společnosti United Airlines ze San Francisca. Boeingu 777 ve vzduchu odpadl kryt pravého motoru, což neuniklo lidem na palubě.

Dítě zraněné bezohledným lyžařem

Už druhý případ bezohledného lyžaře řeší v krátké době liberečtí policisté. Tentokrát neznámý muž srazil dvanáctileté dítě na sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou.

Zdražování zboží

Inflace v lednu přesáhla opět dvě procenta - skončila na úrovni dvou celých dvou desetin procenta. Její tempo ale zpomaluje. Ceny v obchodech tak minulý měsíc rostly nejpomaleji od loňského dubna - hlavně u potravin.

Růst cen potravin

Mění se i ceny dalších základních potravin. Jejich pohyb ovlivňuje řada okolností - náklady na vstupní suroviny nebo na krmiva. Svým způsobem se v nich odrážejí i celosvětové problémy například v zemědělství.

Vývoj spotřebitelských cen

Meziročně nejvíc zlevnila pošta. Připomínám ale, že je to lednový údaj - od února její služby naopak podražily. Pokles se týkal také mobilních telefonů.

Víc peněz pro americkou armádu

Kvůli bezpečnostním hrozbám z Ruska, Číny a KLDR žádá americká armáda výrazné navýšení rozpočtu. Pentagon má v příštím účetním roce dostat v přepočtu víc než 14 bilionů korun.

Squatteři opustili vilu Šatovka

Posledních šest squatterů opustilo usedlost Šatovka v pražském Šáreckém údolí. Kvůli podezření z trestného činu je policie na místě zadržela. Opuštěnou budovu obsadili v pátek večer.

Německý novinář v turecké vazbě

Korespondent německého deníku Die Welt Deniz Yücel je přesně rok ve vazbě v Istanbulu. A pořád bez obvinění. Jeho případ symbolizuje zhoršení turecko-německých vztahů.

Zajištění péče o lidi s autismem

Živý vstup redaktora Michala Cagaly.

Nejlepší angličtinář na světě je z Humpolce

Student septimy humpoleckého gymnázia Matěj Doležálek se stal vítězem světové soutěže v angličtině.

Přehrát vše
Stopáž45 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD