Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vyjednávání o vládě

Poslanecký klub hnutí ANO posvětil postup stranických vyjednavačů o nové vládě. V úterý přesně před čtyřmi týdny ta první ve sněmovně neuspěla s žádostí o důvěru.

Jednání vlády v demisi

Dost času podle premiéra, dost času i podle prezidenta. Miloš Zeman nechce Andreje Babiše omezovat žádnými termíny. Opoziční strany už ale protahování vládního působení v demisi kritizují - i kvůli tomu, že někteří ministři dělají personální změny.

Hledání podpory pro Babišovu vládu

Rozhovor s Tomiem Okamurou, předsedou SPD.

Odvolání Okamury z funkce místopředsedy sněmovny

Podle lidovců by se o tom mohlo jednat na nejbližší schůzi. ČT se ptala poslanců na jejich postoje. První tabulka sčítá zákonodárce, kteří jsou pro odvolání.

Sporné výroky o táboře v Letech

Rozhovor s Tomiem Okamurou, předsedou SPD.

Krize sociálních demokratů v Německu

Německá sociální demokracie zažívá nebývalé turbulence. Její vedení teď rozhoduje, kdo stranu povede v následujících týdnech.

Vyšetřování pádu ruského letadla

Nedělní nehodu dopravního letounu u Moskvy mohly zavinit zamrzlé senzory rychlosti, které zmátly posádku. Uvedli to vyšetřovatelé, kteří mají k dispozici záznamy z obou černých skříněk.

Kauza Babiš a StB

Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.

Ostraňování billboardů u dálnic

Čtyři a půl měsíce po termínu zůstává u dálnic na sedm stovek billboardů. Všechny poutače měly z bezprostředního okolí dálnic a silnic prvních tříd zmizet do loňského září.

Problémy s vedením v nemocnici v Ostravě

Živý vstup redaktora Tomáše Indreje.

Nejslavnější karneval v Belgii

Nejslavnější karneval v Belgii zaplnil ulice města BÁNŠ. Na oslavy konce masopustu i letos dorazily desítky tisíc lidí. Zdejší historická tradice je tak legendární, že se dostala i na seznam UNESCO.

Spor o leteckou záchrannou službu

Další dohady kolem letecké záchranné služby. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch varoval, že stát nebude po roce 2020 schopen zajistit její provoz na celém území.

Poslanci proti protikuřáckému zákonu

O návrat kuřáků do hospod, restaurací nebo kulturních zařízení se pokouší poslanec ODS Marek Benda. Normu, která by měla umožnit vznik kuřáren, představil dnes ve sněmovně a podepsalo ji 86 poslanců z osmi klubů.

Nehoda stroje v uhelném lomu

Video, které zachycuje vážnou nehodu v uhelném lomu Vršany, se objevilo na internetu. Pětisettunové zařízení, které se používá k vyrovnání nerovnoměrnosti při těžbě uhlí, se zbortilo počátkem února.

Obvinění squatterů z usedlosti Šatovka

Policie obvinila tři lidi, kteří minulý týden obsadili pražskou Šatovku a včera odešli. Ústavní soud přitom loni v podobném případě trest pro squattera odmítl.

Život na dluh

Exekuce jako běžná součást života - alespoň v některých okresech Česka. Problém vymáhání dluhů je čím dál častější. Podle nové mapy ho má 863 tisíc lidí, zhruba o třicet tisíc víc než loni.

Exekucí v Česku přibývá

239 miliard - celková suma, kterou se snaží exekutoři momentálně vymoci. Nejfrekventovanější částka činí 90 tisíc korun.

Exekuce po okresech

Rozdíly v počtech exekucí jsou napříč Českem. Regiony, kde je jich nejméně - například Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko, Žďársko, Brno venkov nebo Zlínsko.

Do dospělosti s exekucí

Chudoba je v Česku dědičná - mladí doplácejí na dluhy svých rodičů, jiný způsob života neznají a vymanit se ze situace neumí. Vyplynulo to z nového průzkumu, který udělala v terénu zhruba devadesátka sociálních pracovníků Charity po celé republice.

Diskuse o armádních nákupech

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová chce do sněmovny přinést komplexní návrh na rozšíření zahraničních misí. Řekla to po velitelském shromáždění české armády. Zároveň plánuje dokončit velké tendry na vrtulníky a na mobilní radary.

Vyhlídky Juliana Assange

Julian Assange se zřejmě dál bude skrývat na londýnské ambasádě Ekvádoru. Platnost zatykače na zakladatele WikiLeaks potvrdil britský soud. Pokud opustí velvyslanectví, hrozí mu zatčení.

Odvolání prezidenta Zumy

Nejsilnější jihoafrická strana chce změnu v čele země. Africký národní kongres požaduje odchod prezident Jacoba Zumy. Vadí hlavně korupční skandály kolem jeho osoby.

Spor o proplácení autobusů v Plzeňském kraji

Živý vstup redaktorky Lucie Pelanové.

Rekordní prodeje české videohry

Dnes se na celém světě začala prodávat dlouho očekávaná herní novinka z Česka. Už v předprodeji si ji objednalo přes sto tisíc lidí - a během prvního dne oficiálního prodeje se číslo zdvojnásobilo.

Skvělá šance pro studenty ČVUT

Možnost pracovat se střeženým know-how předního výrobce leteckých motorů a také lepší uplatnění studentů. To si slibuje Fakulta strojní ČVUT od ojedinělé smlouvy s americkou společností GE Aviation Czech.

Přehrát vše
Stopáž45 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD