49 minut

18. leden 2018

Obsah dílu

Přijetí demise Babišovy vlády — Priority ministerstev — Jednání o nové vládě — Schůzka ANO a SPD — Závěry schůzky Macron-Mayová — Český export v loňském roce — Tragický požár autobusu v Kazachstánu — Rozpočtové provizorium v USA — Uzavření Libeňského mostu v Praze — Aktuální situace na Libeňském mostě — Pokuty za porušení protikuřáckého zákona — Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně bude mít nový oltár — Sněmovní diskuse o migraci — Nehoda na návštěvě papeža v Chile — Škola bez učitelů — Zvýšení platů zaměstanců České pošty — E-recepty v praxi — Prezident na drobném zákroku v nemocnici — Prezidentská kampaň pokračuje — Komplikace kvůli počasí — Dálnice D1 jako past na řidiče — Aktuální situace na silnicích — Nebezpečí sněhových jazyků a závějí — Informování o potížích v dopravě — Aktuální situace v dopravě na Ostravsku — Větrná bouře v Evropě — Američtí vojáci v Sýrii — Unijný rozpočet bez britských peněz — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Kauza únosu Michala Kováče mladšího — Zakázka pro Airbus — Onkologické pacienty modelkami

Části dílu

00:34
Přijetí demise Babišovy vlády
  Prezident přijme demisi menšinového kabinetu příští středu; termín potvrdily Hrad i Strakova akademie. Miloš Zeman zároveň pověří nynější vládu správou země do doby, než sám jmenuje novou.
  03:23
  Priority ministerstev
   Ani po včerejší neúspěšné žádosti vlády o důvěru ve sněmovně se priority většiny členů kabinetu nezměnily. Třeba ministr školství v demsi Robert Plaga chystá změny v inkluzivním vzdělávání.
   04:39
   Jednání o nové vládě
    Po včerejším jednání s ČSSD pokračují rozhovory hnutí ANO se sněmovními stranami o půdorysu budoucí vlády. Vyjednávací tým ANO má v plánu na příští týden nejméně dvě schůzky - s ODS a komunisty.
    05:00
    Schůzka ANO a SPD
     Živý vstup redaktory Zuzany Černé.
     07:09
     Závěry schůzky Macron-Mayová
      Británie si od vstřícného kroku Francii slibuje lepší pozici pro vyjednávání o odchodu z Unie. Paříž už dřív podporu naznačila.
      09:49
      Český export v loňském roce
       Český export loni překonal hranici 4 bilionů a 200 miliard korun - potvrdily dnes tuzemské firmy. Oproti roku předchozímu vrostl o pět procent. Ekonomové ale čekají, že letos růst zvolní.
       11:46
       Tragický požár autobusu v Kazachstánu
        52 lidí uhořelo v autobusu na západě Kazachstánu. Zachránit se podařilo jen pět lidí včetně dvou řidičů. Všichni mrtví jsou Uzbekové, kteří nejspíš cestovali do Ruska za prací.
        12:04
        Rozpočtové provizorium v USA
         Spojené státy jsou jen desítky hodin od možného uzavření federálních institucí. Dohoda o prodloužení rozpočtového provizoria se komplikuje. Nutný je souhlas hlavy státu.
         14:26
         Uzavření Libeňského mostu v Praze
          Praha v noci uzavře až do odvolání Libeňský most. Zákaz vjezdu bude platit pro auta i tramvaje. Část soumostí je podle náměstka pražské primátorky pro dopravu Petra Dolínka v havarijním stavu.
          14:52
          Aktuální situace na Libeňském mostě
           Živý vstup redaktora Petra Kozlíčka.
           16:57
           Pokuty za porušení protikuřáckého zákona
            Za porušení takzvaného protikuřáckého zákona, který platí od konce loňského května, hygienici uložili několik desítek pokut. Česká televize má data ze všech krajů vyjma Prahy.
            17:49
            Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně bude mít nový oltár
             Kostel Nejsvětějšího srdce Páně od architekta Jožeho Plečnika, dostane letos nový oltář. V přímém přenosu právě sledujeme záběry z pražských Vinohrad, kde autoři Josef Pleskot a Norbert Schmidt představují veřejnosti jeho návrh.
             20:14
             Sněmovní diskuse o migraci
              Téma dublinského nařízení a reformy azylového systému znělo dolní komorou i dnes. Premiér v demisi Andrej Babiš o tom debatoval se členy výboru pro evropské záležitosti.
              21:28
              Nehoda na návštěvě papeža v Chile
               Nehoda při papežově návštěvě v Chile. Policistce na koni se při průjezdu kolony splašilo zvíře a vyhodilo ji ze sedla. František okamžitě nechal zastavit svůj papamobil a vyrazil jí na pomoc.
               21:49
               Škola bez učitelů
                Dlouhodobé neshody, následně hromadná výpověď. Tak to teď vypadá na Základní škole ve Všeni na Turnovsku. Učitelé chtějí skončit pracovní poměr, aby podpořili svého ředitele, který vede spory s obcí.
                23:31
                Zvýšení platů zaměstanců České pošty
                 Česká pošta přidá zaměstnancům. Od dubna navýší tarifní mzdy o sedm procent. Dohodla se na tom s většinou odborů. Zaměstnanci navíc dostanou v únoru a březnu mimořádnou odměnu.
                 23:50
                 E-recepty v praxi
                  Funguje, ale zdržuje - praktičtí lékaři hodnotí elektronické recepty. Někteří říkají, že je systém připraví až o hodinu času denně. Od začátku roku centrálním úložištěm prošly dva miliony e-receptů.
                  25:31
                  Prezident na drobném zákroku v nemocnici
                   Prezident Miloš Zeman podstoupil zákrok v nemocnici, napsal server Aktuálně.cz. Novinářům to pak potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj šlo o drobný zánět v ústní dutině.
                   26:12
                   Prezidentská kampaň pokračuje
                    Jiří Drahoš na západě Čech na cestách za voliči, Miloš Zeman v Lánech uprostřed příprav na televizní duely. Týden před druhým kolem prezidentských voleb zasáhly do kampaně i novinové inzeráty Zemanových přátel.
                    28:19
                    Komplikace kvůli počasí
                     Meteorologové odpoledne prodloužili výstrahu kvůli silnému sněžení - až do dnešní 20. hodiny. V celé zemi navíc hrozí od večera do zítřejšího rána náledí.
                     29:12
                     Dálnice D1 jako past na řidiče
                      Zřejmě nejvíc počasí tento týden ovlivnilo dopravu na D1. Od úterní hromadné nehody byla průjezdná jen s obtížemi. Ty opět vygradovaly v noci na dnešek - nejdelší kolona měřila 16 km.
                      32:35
                      Aktuální situace na silnicích
                       Živé vstupy redaktorů Martina Laštůvky a Věry Hoffmanové.
                       34:48
                       Nebezpečí sněhových jazyků a závějí
                        Aktuální předpověď meteorologa Michala Žáka.
                        35:52
                        Informování o potížích v dopravě
                         Řidiči mají řadu možností, jak se o komplikacích na cestách dozvědět během jízdy - o aktuální dopravě informují rádia, portály i moderní aplikace. Hlavní monitoring toho, co se na hlavních tepnách děje, provádí Národní informační dopravní centrum.
                         37:54
                         Aktuální situace v dopravě na Ostravsku
                          Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
                          38:28
                          Větrná bouře v Evropě
                           Na kontinentu udeřila nejdřív v Belgii a Nizozemsku. Amsterodamské letiště zrušilo všechny linky včetně těch do Prahy a zpět. Úřady vyhlásily nejvyšší stupeň nebezpečí. Vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu lámal stromy.
                           39:59
                           Američtí vojáci v Sýrii
                            Přítomnost amerických vojáků v Sýrii je podle tamního ministra zahraničí nezákonná a představuje agresi vůči syrské suverenitě. Uvedl to v reakci na novou strategii Washingtonu, v rámci které chtějí Spojené státy v Sýrii ponechat své vojáky na dobu neurčitou.
                            40:26
                            Unijný rozpočet bez britských peněz
                             Evropská unie hledá peníze, které jí budou chybět po odchodu Velké Británie. Následkem brexitu přijde o stovky miliard. Evropští politici zatím nechtějí omezovat dotace, které čerpá třeba také Česko.
                             42:43
                             Výtěžek Tříkrálové sbírky
                              Výtěžek Tříkrálové sbírky letos pravděpodobně překoná loňský rekord – ten činil 104 milióny korun. Charita České republiky sečetla 75 procent kasiček, ve kterých už teď pořadatelé napočítali 88 miliónů korun.
                              43:22
                              Kauza únosu Michala Kováče mladšího
                               Nová fakta ve víc než dvacet let staré kauze únosu Michala Kováče mladšího. Bývalý příslušník tajné služby Ľuboš Kosík přiznal, že se zavlečení syna slovenského prezidenta do ciziny přímo účastnil a že akci řídil tehdejší šéf Slovenské informační služby.
                               45:41
                               Zakázka pro Airbus
                                Airbus získal zakázku na 36 letadel A380; největší stroje si objednaly aerolinky Emirates. Hodnota obchodu se odhaduje v přepočtu na víc než 330 miliard korun.
                                46:00
                                Onkologické pacienty modelkami
                                 Chodit včas na preventivní prohlídky a zároveň ukázat, že s rakovinou prsu jde úspěšně bojovat. O to se včera večer netradiční formou snažily pacientky s lékaři v Praze na Žofíně.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž49 minut
                                 Další díl
                                 19. leden 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 23. únor

                                 Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                                 23. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 23. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 22. únor

                                 Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                                 22. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 22. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 21. únor

                                 Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                                 21. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 21. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 20. únor

                                 Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                                 20. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 20. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 19. únor

                                 Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                                 19. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 19. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 2. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám