48 minut

10. ledna 2018

Část: Babišova vláda žádá o důvěru

Obsah dílu

Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Sesuvy půdy v Kalifornii — Zadržená Češka v Pákistánu — Růst české ekonomiky — Rakousko-česká spolupráce — Steve Bannon opustil Breitbart — Vztahy Polska a Bruselu — Obchod na korze s živou hudbou — Kritika vyjádření českého prezidenta — Odklízení stromů zničených vichřicí — Naděje pro tisíce turistů odříznutých od světa — Průměrná míra inflace — Spor o proplácení léků — Babišova vláda žádá o důvěru — Důvěra vládě Andreje Babiše — Důvěra vládě Andreje Babiše — Náhrada za stíhání Tomáše Julínka — Problémové změny v dopravě — Ceny za plyn — Průtahy v likvidaci společnosti Holte Medical — Dopis proti tendenci kriminalizovat muže — Neshody mezi prezidentem a vládou — Soupis chovů domácích prasat — Zvířecí tkáň místo protézy

Části dílu

00:35
Babišova vláda žádá o důvěru
  Pro každou vládu to bývá den D. Jednání o důvěře. Dnes před poslance s žádostí předstoupil menšinový kabinet premiéra Andreje Babiše.
  01:24
  Babišova vláda žádá o důvěru
   Od začátku dnešní schůze uplynulo už devět hodin. A u řečnického pultu se na plénu dál střídají poslanci. A ano, očekává se, že vláda důvěru nezíská. Na tom se ani po dlouhých debatách nic nezměnilo.
   03:57
   Babišova vláda žádá o důvěru
    Po úvodních diskusích, do kterých se znovu promítla kauza Čapí hnízdo, už poslanci přivítali hlavního dnešního hosta. Do sněmovny se přišel za Babišův tým osobně přimluvit prezident.
    05:16
    Babišova vláda žádá o důvěru
     Krátce po odchodu prezidenta ze sálu ho u řečnického pultu vystřídal další a hlavní aktér dnešního dění - premiér Andrej Babiš. A poslance přímo požádal o podporu pro svůj kabinet.
     07:32
     Babišova vláda žádá o důvěru
      Několik údajů o současné menšinové vládě. U moci je 29 dnů. Vznikla vloni 13. prosince - tím, že ji jmenoval prezident. Kromě premiéra Andreje Babiše má kabinet dalších 14 členů.
      08:11
      Babišova vláda žádá o důvěru
       Pokud vláda důvěru nezíská, přijde na řadu druhý pokus - ten chce prezident Zeman znovu svěřit Andreji Babišovi.
       11:20
       Sesuvy půdy v Kalifornii
        Už druhým dnem pokračují záchranné operace v jižní Kalifornii, kde sesuvy půdy zabily nejmíň 15 lidí. Víc než 160 dalších skončilo v nemocnicích a možná až desítky obyvatel se pohřešují.
        13:43
        Zadržená Češka v Pákistánu
         Češku s devíti kilogramy heroinu zadrželi celníci v severovýchodním Pákistánu. Uvedla to tamní televize. Informaci potvrdilo i české ministerstvo zahraničí, které skrze konzulát ve městě zjišťuje podrobnosti.
         14:02
         Růst české ekonomiky
          Česká ekonomika posiluje nejvíc za poslední dva roky. Statistici dnes potvrdili své odhady a uvedli, že ve třetím čtvrtletí zrychlilo HDP meziroční růst na rovných pět procent.
          14:38
          Rakousko-česká spolupráce
           Živý vstup Michala Cagaly.
           16:10
           Steve Bannon opustil Breitbart
            Steve Bannon, bývalý hlavní politický stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa, opustil vedení konzervativního webu Breitbart. Důvodem je nejspíš tlak sponzorů po Bannonově kritice Trumpa.
            16:32
            Vztahy Polska a Bruselu
             Polsko obnovuje narušené vztahy s Bruselem. Po dvouleté pauze se do sídla Unie vydal polský premiér.
             19:00
             Obchod na korze s živou hudbou
              Unikátní projekce filmu Obchod na korze s živou hudbou. Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK tak připomíná oslavy 100 let od vzniku republiky.
              22:03
              Kritika vyjádření českého prezidenta
               Slovenský ministr kultury Marek Maďarič a státní tajemník ministerstva zahraničí Ivan Korčok kritizovali vyjádření českého prezidenta.
               22:29
               Odklízení stromů zničených vichřicí
                Škody vzniklé po orkánu Herwart, který se zemí prohnal koncem loňského října, vyčíslily pojišťovny na téměř jednu a půl miliardy korun.
                24:37
                Naděje pro tisíce turistů odříznutých od světa
                 Vysoké závěje a lavinové nebezpečí je uvěznily ve švýcarském středisku Zermatt. Několik lidí se dostalo pryč v záchranářských vrtulnících.
                 24:59
                 Průměrná míra inflace
                  V Česku se vloni zdražovalo nejvíc za posledních pět let. Průměrná míra inflace dosáhla dvou a půl procenta.
                  25:22
                  Spor o proplácení léků
                   Průlom ve sporu pacientky s rakovinou prsu a zdravotní pojišťovny. Ta odmítla matce několikaměsíčního dítěte udělit výjimku a proplácet drahý medikament, který jí měl víc než o rok prodloužit život.
                   27:37
                   Babišova vláda žádá o důvěru
                    Jak dlouho může být u moci vláda bez důvěry? Otázka, kterou řeší nejen politici, ale i ústavní právníci.
                    31:07
                    Důvěra vládě Andreje Babiše
                     První česká Klausova vláda dostala důvěru ještě v České národní radě, protože v roce 1992 vládla coby takzvaně republiková, vládou samostatného státu byla až od 1. ledna 1993.
                     32:06
                     Důvěra vládě Andreje Babiše
                      A Topolánkova vláda vzniklá po volbách 2006 byla první, která - stejně jako dnes Babišova - nezískala důvěru.
                      35:40
                      Náhrada za stíhání Tomáše Julínka
                       Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nedostane od státu náhradu za své stíhání. V žalobě se domáhal celkem 756 tisíc korun. Soud mu pravomocně přiznal pouze 30 tisíc jako úhradu za právníky.
                       36:52
                       Problémové změny v dopravě
                        Zrušené linky, přeplněné autobusy, nenavazující spoje, nebo zastávky bez vylepených jízdních řádů. Problémy, které od Nového roku má řada cestujících v Olomouckém kraji.
                        38:33
                        Ceny za plyn
                         Největší distributor zemního plynu v Česku od února zlevní. Zákazníci firmy Innogy zaplatí za plyn v průměru o čtyři a půl procenta méně.
                         38:57
                         Průtahy v likvidaci společnosti Holte Medical
                          Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má výhrady k pomalé likvidaci dceřiné společnosti Nemocnice Na Homolce - firmy Holte Medical.
                          41:16
                          Dopis proti tendenci kriminalizovat muže
                           Stovka francouzských hereček v čele s Catherine Deneuvovou podepsala dopis proti tendenci kriminalizovat muže za nadbíhání opačnému pohlaví.
                           41:41
                           Neshody mezi prezidentem a vládou
                            Na Slovensku se vyostřuje spor mezi vládou a prezidentem. Hlava státu kritizuje kabinet premiéra Fica za neúčinou politiku, ministr vnitra pak podle něj používá mafiánské praktiky.
                            44:10
                            Soupis chovů domácích prasat
                             Všechny obce ve Zlínském krají musí vyhotovit soupis chovů domácích prasat. Vyplývá to z nově přijatých mimořádných opatření, které dnes zveřejnila Státní veterinární správa.
                             44:21
                             Zvířecí tkáň místo protézy
                              Možnosti, jak léčit totéž různými způsoby - moderní medicína nabízí stále větší výběr. Teď měla v pražské motolské nemocnici premiéru nová operační metoda srdečních chlopní.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              11. ledna 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám