48 minut

10. leden 2018

Obsah dílu

Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Sesuvy půdy v Kalifornii — Zadržená Češka v Pákistánu — Růst české ekonomiky — Rakousko-česká spolupráce — Steve Bannon opustil Breitbart — Vztahy Polska a Bruselu — Obchod na korze s živou hudbou — Kritika vyjádření českého prezidenta — Odklízení stromů zničených vichřicí — Naděje pro tisíce turistů odříznutých od světa — Průměrná míra inflace — Spor o proplácení léků — Babišova vláda žádá o důvěru — Důvěra vládě Andreje Babiše — Důvěra vládě Andreje Babiše — Náhrada za stíhání Tomáše Julínka — Problémové změny v dopravě — Ceny za plyn — Průtahy v likvidaci společnosti Holte Medical — Dopis proti tendenci kriminalizovat muže — Neshody mezi prezidentem a vládou — Soupis chovů domácích prasat — Zvířecí tkáň místo protézy

Části dílu

00:35
Babišova vláda žádá o důvěru
  Pro každou vládu to bývá den D. Jednání o důvěře. Dnes před poslance s žádostí předstoupil menšinový kabinet premiéra Andreje Babiše.
  01:24
  Babišova vláda žádá o důvěru
   Od začátku dnešní schůze uplynulo už devět hodin. A u řečnického pultu se na plénu dál střídají poslanci. A ano, očekává se, že vláda důvěru nezíská. Na tom se ani po dlouhých debatách nic nezměnilo.
   03:57
   Babišova vláda žádá o důvěru
    Po úvodních diskusích, do kterých se znovu promítla kauza Čapí hnízdo, už poslanci přivítali hlavního dnešního hosta. Do sněmovny se přišel za Babišův tým osobně přimluvit prezident.
    05:16
    Babišova vláda žádá o důvěru
     Krátce po odchodu prezidenta ze sálu ho u řečnického pultu vystřídal další a hlavní aktér dnešního dění - premiér Andrej Babiš. A poslance přímo požádal o podporu pro svůj kabinet.
     07:32
     Babišova vláda žádá o důvěru
      Několik údajů o současné menšinové vládě. U moci je 29 dnů. Vznikla vloni 13. prosince - tím, že ji jmenoval prezident. Kromě premiéra Andreje Babiše má kabinet dalších 14 členů.
      08:11
      Babišova vláda žádá o důvěru
       Pokud vláda důvěru nezíská, přijde na řadu druhý pokus - ten chce prezident Zeman znovu svěřit Andreji Babišovi.
       11:20
       Sesuvy půdy v Kalifornii
        Už druhým dnem pokračují záchranné operace v jižní Kalifornii, kde sesuvy půdy zabily nejmíň 15 lidí. Víc než 160 dalších skončilo v nemocnicích a možná až desítky obyvatel se pohřešují.
        13:43
        Zadržená Češka v Pákistánu
         Češku s devíti kilogramy heroinu zadrželi celníci v severovýchodním Pákistánu. Uvedla to tamní televize. Informaci potvrdilo i české ministerstvo zahraničí, které skrze konzulát ve městě zjišťuje podrobnosti.
         14:02
         Růst české ekonomiky
          Česká ekonomika posiluje nejvíc za poslední dva roky. Statistici dnes potvrdili své odhady a uvedli, že ve třetím čtvrtletí zrychlilo HDP meziroční růst na rovných pět procent.
          14:38
          Rakousko-česká spolupráce
           Živý vstup Michala Cagaly.
           16:10
           Steve Bannon opustil Breitbart
            Steve Bannon, bývalý hlavní politický stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa, opustil vedení konzervativního webu Breitbart. Důvodem je nejspíš tlak sponzorů po Bannonově kritice Trumpa.
            16:32
            Vztahy Polska a Bruselu
             Polsko obnovuje narušené vztahy s Bruselem. Po dvouleté pauze se do sídla Unie vydal polský premiér.
             19:00
             Obchod na korze s živou hudbou
              Unikátní projekce filmu Obchod na korze s živou hudbou. Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK tak připomíná oslavy 100 let od vzniku republiky.
              22:03
              Kritika vyjádření českého prezidenta
               Slovenský ministr kultury Marek Maďarič a státní tajemník ministerstva zahraničí Ivan Korčok kritizovali vyjádření českého prezidenta.
               22:29
               Odklízení stromů zničených vichřicí
                Škody vzniklé po orkánu Herwart, který se zemí prohnal koncem loňského října, vyčíslily pojišťovny na téměř jednu a půl miliardy korun.
                24:37
                Naděje pro tisíce turistů odříznutých od světa
                 Vysoké závěje a lavinové nebezpečí je uvěznily ve švýcarském středisku Zermatt. Několik lidí se dostalo pryč v záchranářských vrtulnících.
                 24:59
                 Průměrná míra inflace
                  V Česku se vloni zdražovalo nejvíc za posledních pět let. Průměrná míra inflace dosáhla dvou a půl procenta.
                  25:22
                  Spor o proplácení léků
                   Průlom ve sporu pacientky s rakovinou prsu a zdravotní pojišťovny. Ta odmítla matce několikaměsíčního dítěte udělit výjimku a proplácet drahý medikament, který jí měl víc než o rok prodloužit život.
                   27:37
                   Babišova vláda žádá o důvěru
                    Jak dlouho může být u moci vláda bez důvěry? Otázka, kterou řeší nejen politici, ale i ústavní právníci.
                    31:07
                    Důvěra vládě Andreje Babiše
                     První česká Klausova vláda dostala důvěru ještě v České národní radě, protože v roce 1992 vládla coby takzvaně republiková, vládou samostatného státu byla až od 1. ledna 1993.
                     32:06
                     Důvěra vládě Andreje Babiše
                      A Topolánkova vláda vzniklá po volbách 2006 byla první, která - stejně jako dnes Babišova - nezískala důvěru.
                      35:40
                      Náhrada za stíhání Tomáše Julínka
                       Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nedostane od státu náhradu za své stíhání. V žalobě se domáhal celkem 756 tisíc korun. Soud mu pravomocně přiznal pouze 30 tisíc jako úhradu za právníky.
                       36:52
                       Problémové změny v dopravě
                        Zrušené linky, přeplněné autobusy, nenavazující spoje, nebo zastávky bez vylepených jízdních řádů. Problémy, které od Nového roku má řada cestujících v Olomouckém kraji.
                        38:33
                        Ceny za plyn
                         Největší distributor zemního plynu v Česku od února zlevní. Zákazníci firmy Innogy zaplatí za plyn v průměru o čtyři a půl procenta méně.
                         38:57
                         Průtahy v likvidaci společnosti Holte Medical
                          Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má výhrady k pomalé likvidaci dceřiné společnosti Nemocnice Na Homolce - firmy Holte Medical.
                          41:16
                          Dopis proti tendenci kriminalizovat muže
                           Stovka francouzských hereček v čele s Catherine Deneuvovou podepsala dopis proti tendenci kriminalizovat muže za nadbíhání opačnému pohlaví.
                           41:41
                           Neshody mezi prezidentem a vládou
                            Na Slovensku se vyostřuje spor mezi vládou a prezidentem. Hlava státu kritizuje kabinet premiéra Fica za neúčinou politiku, ministr vnitra pak podle něj používá mafiánské praktiky.
                            44:10
                            Soupis chovů domácích prasat
                             Všechny obce ve Zlínském krají musí vyhotovit soupis chovů domácích prasat. Vyplývá to z nově přijatých mimořádných opatření, které dnes zveřejnila Státní veterinární správa.
                             44:21
                             Zvířecí tkáň místo protézy
                              Možnosti, jak léčit totéž různými způsoby - moderní medicína nabízí stále větší výběr. Teď měla v pražské motolské nemocnici premiéru nová operační metoda srdečních chlopní.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              11. leden 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              27. listopad

                              Headlines — Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                              27. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              26. listopad

                              Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                              26. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              26. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              25. listopad

                              Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                              25. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              25. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. listopad

                              Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                              24. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. listopad

                              Další krok k větší energetické bezpečnosti — Obavy ze zdražování energií — Vývoj očekávání firem — Klid zbraní v Gaze — Výměna rukojmích za vězně — Brigádníci s diplomatickým pasem — ÚS o valorizaci penzí — Vazba pro obviněné v Pardubicích — Ceny pohonných hmot v Česku — Rozhodnutí o MUS — Geert Wilders vítězem voleb — Hranice mezi Finskem a Ruskem — Kriminální seriál Vedlejší produkt — Stávka ve školách 27. 11. — Obcházením sankcí proti Rusku — Napadení dvou žen z Ukrajiny — Nefunkční váhy pro kamiony — Výroky na zářijové protivládní demonstraci — Zimní počasí v Česku — Podzimní vlna respiračních onemocnění — Akutní respirační infekce — Zásoby léků v lékárnách — Situace v nemocnicích — Milost pro ruské vrahy za účast v bojích — Razie proti podporovatelům radikálů — Chodov bez tepla a teplé vody — Katolická církev loni vydělala zhruba miliardu — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Přísné tresty za chov zvířat ve špatných podmínkách — Energetická krize a kvalita ovzduší — Nezákonné udělování zbrojních průkazů — Orel východní na Třeboňsku — ERC grant — Příspěvky na zaměstnávání lidí s handicapem — Výzkum hnízda sršně asijské — Noc venku

                              23. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 11. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám