48 minut

10. ledna 2018

Obsah dílu

Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Babišova vláda žádá o důvěru — Sesuvy půdy v Kalifornii — Zadržená Češka v Pákistánu — Růst české ekonomiky — Rakousko-česká spolupráce — Steve Bannon opustil Breitbart — Vztahy Polska a Bruselu — Obchod na korze s živou hudbou — Kritika vyjádření českého prezidenta — Odklízení stromů zničených vichřicí — Naděje pro tisíce turistů odříznutých od světa — Průměrná míra inflace — Spor o proplácení léků — Babišova vláda žádá o důvěru — Důvěra vládě Andreje Babiše — Důvěra vládě Andreje Babiše — Náhrada za stíhání Tomáše Julínka — Problémové změny v dopravě — Ceny za plyn — Průtahy v likvidaci společnosti Holte Medical — Dopis proti tendenci kriminalizovat muže — Neshody mezi prezidentem a vládou — Soupis chovů domácích prasat — Zvířecí tkáň místo protézy

Části dílu

00:35
Babišova vláda žádá o důvěru
  Pro každou vládu to bývá den D. Jednání o důvěře. Dnes před poslance s žádostí předstoupil menšinový kabinet premiéra Andreje Babiše.
  01:24
  Babišova vláda žádá o důvěru
   Od začátku dnešní schůze uplynulo už devět hodin. A u řečnického pultu se na plénu dál střídají poslanci. A ano, očekává se, že vláda důvěru nezíská. Na tom se ani po dlouhých debatách nic nezměnilo.
   03:57
   Babišova vláda žádá o důvěru
    Po úvodních diskusích, do kterých se znovu promítla kauza Čapí hnízdo, už poslanci přivítali hlavního dnešního hosta. Do sněmovny se přišel za Babišův tým osobně přimluvit prezident.
    05:16
    Babišova vláda žádá o důvěru
     Krátce po odchodu prezidenta ze sálu ho u řečnického pultu vystřídal další a hlavní aktér dnešního dění - premiér Andrej Babiš. A poslance přímo požádal o podporu pro svůj kabinet.
     07:32
     Babišova vláda žádá o důvěru
      Několik údajů o současné menšinové vládě. U moci je 29 dnů. Vznikla vloni 13. prosince - tím, že ji jmenoval prezident. Kromě premiéra Andreje Babiše má kabinet dalších 14 členů.
      08:11
      Babišova vláda žádá o důvěru
       Pokud vláda důvěru nezíská, přijde na řadu druhý pokus - ten chce prezident Zeman znovu svěřit Andreji Babišovi.
       11:20
       Sesuvy půdy v Kalifornii
        Už druhým dnem pokračují záchranné operace v jižní Kalifornii, kde sesuvy půdy zabily nejmíň 15 lidí. Víc než 160 dalších skončilo v nemocnicích a možná až desítky obyvatel se pohřešují.
        13:43
        Zadržená Češka v Pákistánu
         Češku s devíti kilogramy heroinu zadrželi celníci v severovýchodním Pákistánu. Uvedla to tamní televize. Informaci potvrdilo i české ministerstvo zahraničí, které skrze konzulát ve městě zjišťuje podrobnosti.
         14:02
         Růst české ekonomiky
          Česká ekonomika posiluje nejvíc za poslední dva roky. Statistici dnes potvrdili své odhady a uvedli, že ve třetím čtvrtletí zrychlilo HDP meziroční růst na rovných pět procent.
          14:38
          Rakousko-česká spolupráce
           Živý vstup Michala Cagaly.
           16:10
           Steve Bannon opustil Breitbart
            Steve Bannon, bývalý hlavní politický stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa, opustil vedení konzervativního webu Breitbart. Důvodem je nejspíš tlak sponzorů po Bannonově kritice Trumpa.
            16:32
            Vztahy Polska a Bruselu
             Polsko obnovuje narušené vztahy s Bruselem. Po dvouleté pauze se do sídla Unie vydal polský premiér.
             19:00
             Obchod na korze s živou hudbou
              Unikátní projekce filmu Obchod na korze s živou hudbou. Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK tak připomíná oslavy 100 let od vzniku republiky.
              22:03
              Kritika vyjádření českého prezidenta
               Slovenský ministr kultury Marek Maďarič a státní tajemník ministerstva zahraničí Ivan Korčok kritizovali vyjádření českého prezidenta.
               22:29
               Odklízení stromů zničených vichřicí
                Škody vzniklé po orkánu Herwart, který se zemí prohnal koncem loňského října, vyčíslily pojišťovny na téměř jednu a půl miliardy korun.
                24:37
                Naděje pro tisíce turistů odříznutých od světa
                 Vysoké závěje a lavinové nebezpečí je uvěznily ve švýcarském středisku Zermatt. Několik lidí se dostalo pryč v záchranářských vrtulnících.
                 24:59
                 Průměrná míra inflace
                  V Česku se vloni zdražovalo nejvíc za posledních pět let. Průměrná míra inflace dosáhla dvou a půl procenta.
                  25:22
                  Spor o proplácení léků
                   Průlom ve sporu pacientky s rakovinou prsu a zdravotní pojišťovny. Ta odmítla matce několikaměsíčního dítěte udělit výjimku a proplácet drahý medikament, který jí měl víc než o rok prodloužit život.
                   27:37
                   Babišova vláda žádá o důvěru
                    Jak dlouho může být u moci vláda bez důvěry? Otázka, kterou řeší nejen politici, ale i ústavní právníci.
                    31:07
                    Důvěra vládě Andreje Babiše
                     První česká Klausova vláda dostala důvěru ještě v České národní radě, protože v roce 1992 vládla coby takzvaně republiková, vládou samostatného státu byla až od 1. ledna 1993.
                     32:06
                     Důvěra vládě Andreje Babiše
                      A Topolánkova vláda vzniklá po volbách 2006 byla první, která - stejně jako dnes Babišova - nezískala důvěru.
                      35:40
                      Náhrada za stíhání Tomáše Julínka
                       Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nedostane od státu náhradu za své stíhání. V žalobě se domáhal celkem 756 tisíc korun. Soud mu pravomocně přiznal pouze 30 tisíc jako úhradu za právníky.
                       36:52
                       Problémové změny v dopravě
                        Zrušené linky, přeplněné autobusy, nenavazující spoje, nebo zastávky bez vylepených jízdních řádů. Problémy, které od Nového roku má řada cestujících v Olomouckém kraji.
                        38:33
                        Ceny za plyn
                         Největší distributor zemního plynu v Česku od února zlevní. Zákazníci firmy Innogy zaplatí za plyn v průměru o čtyři a půl procenta méně.
                         38:57
                         Průtahy v likvidaci společnosti Holte Medical
                          Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má výhrady k pomalé likvidaci dceřiné společnosti Nemocnice Na Homolce - firmy Holte Medical.
                          41:16
                          Dopis proti tendenci kriminalizovat muže
                           Stovka francouzských hereček v čele s Catherine Deneuvovou podepsala dopis proti tendenci kriminalizovat muže za nadbíhání opačnému pohlaví.
                           41:41
                           Neshody mezi prezidentem a vládou
                            Na Slovensku se vyostřuje spor mezi vládou a prezidentem. Hlava státu kritizuje kabinet premiéra Fica za neúčinou politiku, ministr vnitra pak podle něj používá mafiánské praktiky.
                            44:10
                            Soupis chovů domácích prasat
                             Všechny obce ve Zlínském krají musí vyhotovit soupis chovů domácích prasat. Vyplývá to z nově přijatých mimořádných opatření, které dnes zveřejnila Státní veterinární správa.
                             44:21
                             Zvířecí tkáň místo protézy
                              Možnosti, jak léčit totéž různými způsoby - moderní medicína nabízí stále větší výběr. Teď měla v pražské motolské nemocnici premiéru nová operační metoda srdečních chlopní.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              11. ledna 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              20. dubna

                              Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                              20. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              20. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              19. dubna

                              Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                              19. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              19. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž56 minut

                              18. dubna

                              Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                              18. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž56 minut

                              18. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. dubna

                              Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                              17. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              16. dubna

                              Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                              16. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              16. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 4. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám