48 minut

28. prosince 2017

Obsah dílu

Headlines — Pravidla pro poslance — Pravidla pro poslance — Pravidla pro poslance — Program poslanců — Výbuch v petrohradském supermarketu — Porušení zákazu prodeje — Termíny prezidentských voleb — Exploze v Kábulu — Dovoz nelegální pyrotechniky — Italský prezident rozpustil parlement — Osobní archiv Miroslava Horníčka — Zpráva OLAF — Požár rodinného domu v Rychvaldu na Karvinsku — Česká koruna posiluje — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se sněhem a oblevou — Benefity zdravotních pojišťoven — Češi u lékaře — Bolesti zad — Tragický útok nožem v Německu — Ztracené spojení s družicí — Prodej a pronájem nemovitostí — Neobvyklý pohled na zimní petrohradské ulice — Potopená auta v Lahošti na Teplicku — Výběr mýtného systému — Výzkumná stanice v Antarktidě — Americko-turecká víza — Výročí tří výsadků

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Pravidla pro poslance
   Návrhy na změnu pravidel, podle kterých se řídí práce poslanců. Hned v lednu se sejdou zástupci všech stran zastoupených ve sněmovně, aby o možných úpravách jednacího řádu diskutovali.
   01:09
   Pravidla pro poslance
    O jakých změnách se tedy mluví? Hlavně je to možné zkrácení přestávek, které si při schůzích jednotlivé poslanecké kluby můžou brát na vlastní porady.
    04:01
    Pravidla pro poslance
     Rozhovor s Radkem Vondráčkem.
     07:19
     Program poslanců
      Znovu se poslanci sejdou po svátcích.
      08:06
      Výbuch v petrohradském supermarketu
       Středeční výbuch v petrohradském supermarketu byl podle ruského prezidenta teroristickým činem. Policie pátrá po podezřelém muži neslovanského původu.
       10:41
       Porušení zákazu prodeje
        Společnost Alza znovu porušila zákaz prodeje o svátcích. Vyplývá to z vyjádření České obchodní inspekce. Firma s nařčením nesouhlasí a chce se bránit.
        10:54
        Termíny prezidentských voleb
         Do začátku prezidentských voleb zbývá 15 dnů. Lidé by už měli po dnešku z obecních vývěsek znát adresy místností, ve kterých budou moci hlasovat.
         13:18
         Exploze v Kábulu
          Více než 40 lidí zemřelo při sérii explozí v západní části Kábulu. Dalších osm desítek bombové útoky zranily.
          14:09
          Dovoz nelegální pyrotechniky
           Německá policie vede i v tomto roce kampaň proti dovozu nelegální pyrotechniky z Česka. Podél hranic vyvěsila plakáty varující před nákupem nebezpečných ohňostrojů.
           17:18
           Italský prezident rozpustil parlement
            Sergio Mattarella formálně rozpustil parlament. Krok umožní řádné volby plánované na březen.
            18:05
            Osobní archiv Miroslava Horníčka
             Desítky dopisů, stovky fotografií i jednu zatím neuvedenou divadelní hru Miroslava Horníčka - to všechno obsahuje hercův osobní archiv. Jeho první část zpracovává Památník národního písemnictví.
             20:41
             Zpráva OLAF
              Ministerstvo financí zatím nezveřejní zprávu OLAF, tedy Evropského úřadu proti podvodům, která se týká kauzy Čapí hnízdo.
              23:49
              Požár rodinného domu v Rychvaldu na Karvinsku
               Škodu pět milionů korun způsobil dnes po poledni požár rodinného domu v Rychvaldu na Karvinsku. Na místě zasahovaly tři desítky hasičů.
               24:05
               Česká koruna posiluje
                Česká koruna je jednou ze tří nejvíc posilujících měn světa - a to díky dubnovému ukončení intervencí. Oproti dolaru letos rostla o 18 procent - stejně, jako polský zlotý.
                26:11
                Průměrné ceny pohonných hmot
                 Pohonné hmoty v Česku nezdražují ani o svátcích. Natural 95 za poslední týden zlevnil na průměrných 30 korun a 62 haléřů za litr.
                 26:28
                 Problémy se sněhem a oblevou
                  Husté chumelení a deseticentimetrová vrstva sněhu komplikovaly ranní dopravu - především v Plzeňském kraji. V Beskydech by mělo začít sněžit v těchto chvílích - meteorologové vydali výstrahu.
                  28:31
                  Benefity zdravotních pojišťoven
                   I příští rok nabídnou české zdravotní pojišťovny svým klientům benefity v podobě příspěvků na sportování, pomůcky nebo třeba očkování. Zájem o ně roste.
                   31:15
                   Češi u lékaře
                    Právě prevence - ať už hrazená, nebo nehrazená ze zdravotního pojištění - je vůbec nejčastějším důvodem návštěvy lékaře.
                    32:34
                    Bolesti zad
                     Lékaři i fyzioterapeuti o bolesti zad mluví - stejně jako o cukrovce - jako o epidemii moderní společnosti. Stále častěji se přitom setkávají i s dětskými pacienty.
                     34:37
                     Tragický útok nožem v Německu
                      Německá policie vyšetřuje tragický útok nožem. Patnáctiletý Afghánec pobodal ve městě Kandel stejně starou dívku - původem z Německa.
                      36:35
                      Ztracené spojení s družicí
                       Ztracené spojení s první angolskou družicí se podařilo obnovit. S odvoláním na nejmenovaný zdroj z raketového kosmického sektoru o tom informovala ruská média.
                       37:00
                       Prodej a pronájem nemovitostí
                        V Česku stále chybí zákon, který by reguloval prodej a pronájem nemovitostí. Kvůli tomu je podle lidí z oboru na trhu příliš mnoho makléřů a někteří poskytují nekvalitní servis.
                        39:07
                        Neobvyklý pohled na zimní petrohradské ulice
                         Zhruba centimetr čerstvého sněhu, který včera ve městě napadl, měl totiž zřetelně modrou barvu.
                         39:32
                         Potopená auta v Lahošti na Teplicku
                          Čtyři osobní automobily na dně zatopeného vápencového lomu objevili potápěči v Lahošti na Teplicku. Z utopených aut začaly vytékat provozní kapaliny, proto musely být urychleně vyzvednuty na břeh.
                          41:05
                          Výběr mýtného systému
                           Výběr mýta na českých silnicích bude letos rekordní. V listopadu majitelé kamionů a autobusů zaplatili 960 milionů korun - ve srovnání s loňskem skoro o 8 procent víc.
                           41:26
                           Výzkumná stanice v Antarktidě
                            Rekordní počet badatelů pošle brněnská Masarykova univerzita na polární výzkumnou stanici v Antarktidě. Výpravy se zúčastní i nejvíc žen v historii.
                            43:43
                            Americko-turecká víza
                             Washington a Ankara obnovily v plné míře vízovou službu. Turecko podle Spojených států pro tento krok poskytlo dostatečné záruky.
                             44:07
                             Výročí tří výsadků
                              Před 76 lety - 29. prosince 1941 - seskočili na území okupované vlasti tři výsadky - Anthropoid, Silver A a Silver B.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              29. prosince 2017

                              Přehled dílů

                              8331 dostupných
                              Stopáž54 minut

                              24. července

                              Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                              24. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž53 minut

                              23. července

                              Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                              23. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž53 minut

                              23. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              22. července

                              Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                              22. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              21. července

                              Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                              21. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              21. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                              20. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 7. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám