43 minut

2. prosince 2017

Obsah dílu

Státní rozpočet — Státní rozpočet — Státní rozpočet — Pád trojské lávky — Pád trojské lávky — Pád trojské lávky — Největší daňové škrty pro Američany za posledních 40 let — Otrava Slobodana Praljaka — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Jednání Pirátů — Sjezd Alternativy pro Německo v Hannoveru — Balíček na trzích v Postupimi — Lebka svaté Ludmily — Nová pravidla pro emisní stanice — Povinné elektronické recepty — 25 let SMS — Neobvyklý úkaz u italského San Rema — Pravidla pro proplácení inovativní a drahé léčby — Začíná advent — Začíná advent — Začíná advent — Začíná advent — Tresty pro obhájce práv v Číně — Izrael zaútočil na vojenskou základnu syrské armády — Nový úsek dálnice A5 — Ledové víno

Části dílu

00:37
Státní rozpočet
  Noví poslanci se začali zabývat zákonem roku – tedy státním rozpočtem. Zatím na úrovni příslušného výboru, už v úterý ho ale začne posuzovat sněmovna jako celek.
  01:15
  Státní rozpočet
   Přesuny za víc než 50 miliard navrhují udělat v rozpočtu strany zastoupené v Poslanecké sněmovně. Spočítala to Česká televize.
   03:57
   Státní rozpočet
    Stát počítá, že příští rok vybere bilion 314 a půl miliardy korun. Utratit ale chce o zmíněných 50 miliard vyšší částku.
    05:08
    Pád trojské lávky
     Čtyři lidé se zranili, když se odpoledne zřítila lávka nad Vltavou v pražské Troji. Nejvážněji 60letý muž a o tři roky starší žena, kteří potřebovali intenzivní péči.
     07:24
     Pád trojské lávky
      Živý vstup Evy Šelepové.
      08:35
      Pád trojské lávky
       Trojská lávka byla jednou z dvaatřiceti staveb, které se v hlavním městě klenou přes Vltavu nebo její část.
       09:50
       Největší daňové škrty pro Američany za posledních 40 let
        Živý vstup Martina Řezníčka.
        14:27
        Otrava Slobodana Praljaka
         Smrtící látka, kterou vypil před haagským soudem bývalý generál bosenských Chorvatů, byl kyanid draselný. Dvaasedmdesátiletý Slobodan Praljak pak při převozu do nemocnice zemřel.
         14:45
         Rekonstrukce bitvy u Slavkova
          Jihomoravským krajem znovu pochodovaly armády tří císařů, aby se utkaly pod kopcem Santon. Rekonstrukcí bitvy u Slavkova vojáci připomněli tažení císaře Napoleona I.
          16:28
          Jednání Pirátů
           Piráti po celý víkend elektronicky hlasují o případném odvolání místopředsedy Jakuba Michálka. Ten nechal stáhnout stranickou stížnost na výsledky sněmovních voleb, aniž by dal vědět všem členům strany.
           17:10
           Sjezd Alternativy pro Německo v Hannoveru
            Střety těžkooděnců s demonstranty poznamenaly protesty proti sjezdu Alternativy pro Německo v Hannoveru. Několik policistů a nejméně jeden demonstrant utrpěli zranění.
            19:02
            Balíček na trzích v Postupimi
             Balíček, který v pátek zlikvidovala německá policie v Postupimi poblíž vánočních trhů, obsahoval hřebíky, dráty a dělbuch. Roznětka v něm ale nebyla.
             19:20
             Lebka svaté Ludmily
              Lebka svaté Ludmily – vzácná relikvie a národní kulturní památka. Měla být hlavním lákadlem výstavy Svatovítského pokladu v Rusku během návštěvy prezidenta Zemana.
              21:56
              Nová pravidla pro emisní stanice
               Pro emisní stanice začala platit nová pravidla. Mechanik musí každé auto v provozovně vyfotit a snímek společně s výsledky měření, která probíhají, on-line odeslat do Centrálního informačního systému.
               24:50
               Povinné elektronické recepty
                Tisíce lékařů zřejmě nestihnou připojit své ordinace k systému elektronických receptů.
                25:12
                25 let SMS
                 Je jí teprve 25 let, ale už je zřejmě za svým zenitem. Řeč je o textové zprávě, takzvané esemesce. Úplně poprvé v prosinci 1992 v ní bylo napsané přání veselých Vánoc.
                 27:26
                 Neobvyklý úkaz u italského San Rema
                  Kousek od pobřeží se vytvořila působivá vodní smršť. Jak je vidět na těchto záběrech, postupovala směrem k městu.
                  27:43
                  Pravidla pro proplácení inovativní a drahé léčby
                   Zdravotní pojišťovny chtějí změnit pravidla pro proplácení inovativní a drahé léčby. Dnes ji hradí pouze těm pacientům, u kterých jiná léčba doposud nezafungovala.
                   29:54
                   Začíná advent
                    V řadě měst v celém Česku se na hlavních náměstích začínají rozsvěcet vánoční stromky a startují tradiční trhy.
                    31:39
                    Začíná advent
                     První adventní víkend je začátkem mimořádné sezony pro obchody a nákupní centra. Lidé se připravují na Vánoce a začínají více utrácet.
                     33:54
                     Začíná advent
                      Během prvního adventního víkendu také spousta Čechů vyrazila na nákupy do zahraničí. Lákají je nízké ceny i kvalita potravin.
                      35:40
                      Začíná advent
                       Více lidí v nákupních centrech znamená i vyšší kriminalitu v nich. Návštěvnost roste v těchto dnech o stovky procent a už teď je na některých místech rekordní. Stejně jako činnost zlodějů.
                       37:39
                       Tresty pro obhájce práv v Číně
                        Hned několik trestů pro obhájce práv padlo v Číně během posledních dnů. Za rozvracení státu jdou do vězení např. tchajwanský aktivista a respektovaný právník.
                        39:28
                        Izrael zaútočil na vojenskou základnu syrské armády
                         39:52
                         Nový úsek dálnice A5
                          Rakouští silničáři dokončili pětadvacetikilometrový úsek dálnice A5. Ta teď končí zhruba deset kilometrů před českými hranicemi.
                          40:09
                          Ledové víno
                           Teploty dnes nad ránem klesly na mnoha místech v Česku hluboko pod nulu. Z mrazu měli radost především vinaři, kteří nechali hrozny ve vinici na výrobu ledového vína. Třeba v Dolních Dunajovicích.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           3. prosince 2017

                           Přehled dílů

                           8321 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                           18. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                           17. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                           16. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                           15. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám