Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Volby 2017

V Česku začaly volby do sněmovny. Právo vybrat 200 nových poslanců a rozhodnout tak i o vládě a dalším osudu země má víc než osm milionů občanů.

Volby 2017

Živý vstup Jakuba Železného.

Volby 2017

Živý vstup Barbory Měchurové, Terezy Krumpholzové a Vladimíra Keblúška.

Už dnes odvolila taky velká část lídrů stran, které usilují o přízeň voličů. Většina využila odpolední hodiny. Někteří k urnám ale teprve půjdou – hlavně z pracovních důvodů.

Už dnes odvolila taky velká část lídrů stran, které usilují o přízeň voličů. Většina využila odpolední hodiny. Někteří k urnám ale teprve půjdou - hlavně z pracovních důvodů.

Volby 2017

Ve sněmovních volbách dnes a zítra mohou rozhodovat miliony oprávněných voličů.

Volby 2017

Rozhovor s Václavem Henychem.

Od posledních loňských krajských a senátních – voleb dosáhlo dospělosti dalších 90 tisíc lidí – právě oni měli dnes úplně poprvé možnost vyjádřit svůj politický názor.

Od posledních - loňských krajských a senátních - voleb dosáhlo dospělosti dalších 90 tisíc lidí - právě oni měli dnes úplně poprvé možnost vyjádřit svůj politický názor.

Volby 2017

Vrbětice na Zlínsku zažily v uplynulém volebním období tragické výbuchy muničních skladů. Událost, kvůli které do této malé obce přijížděli politici napříč celým spektrem i ministerskými posty.

Volby 2017

Čeští občané mohou volit taky v zahraničí.

Volby 2017

Zdaleka ne všechny ale volby upoutaly natolik, aby jim obětovali své plány. Statisíce lidí zřejmě ani letos hlasovat nepůjdou – třeba proto, že se jim nehodí termín.

Zítra Česká televize přinese na čtyřiadvacítce speciální volební vysílání.

Zítra Česká televize přinese na čtyři-a-dvacítce speciální volební vysílání.

Reforma evropského azylového systému

Evropská unie zreformuje azylový systém. Z bruselského summitu zní, že lídři chtějí, aby rozhodnutí o stálém přerozdělování migrantů bylo tentokrát jednomyslné.

Jednání o vládě v Rakousku

Rakouský prezident pověřil předsedu vítězných lidovců Sebastiana Kurze sestavením nové vlády. Jedenatřicetiletý politik se tak může stát nejmladším premiérem v Evropě.

Billboardy u silnic a dálnic

Problematické billboardy od silnic a dálnic zmizí. Ty, na které upozornilo ministerstvo dopravy, odstraní sami provozovatelé.

Tomáš Zima opět rektorem UK

Tomáš Zima zůstane rektorem Univerzity Karlovy. V tajné volbě získal 51 z 68 hlasů a porazil tak svého protikandidáta Jana Černého z přírodovědecké fakulty.

Veřejní investoři letos zadávají víc zakázek. Do konce září jich firmy dostaly skoro za 100 miliard korun, o polovinu víc než vloni.

eřejní investoři letos zadávají víc zakázek. Do konce září jich firmy dostaly skoro za 100 miliard korun, o polovinu víc než vloni.

Kritika politiky Donalda Trumpa

Bezprecedentní útok na politiku současného amerického prezidenta zazněl z úst jeho dvou předchůdců: George Bush mladší a Barack Obama v jeden den kritizovali klima ve Spojených státech.

Útok v polském nákupním centru

Jednu ženu zabil a minimálně osm lidí pobodal sedmadvacetiletý muž v nákupním centru v polském městě Stalowa Wola na jihovýchodě Polska.

Kontrola silnic na venkově

Asi třetina silnic na venkově je v zanedbaném nebo havarijním stavu. Odhaduje to Sdružení místních samospráv, které teď mapuje stav cest v obcích do dvou set padesáti obyvatel.

Tragická nehoda v Charkově

Ukrajinský ministr dopravy chce v zemi prosadit snížení maximální povolené rychlosti v obcích na padesát kilometrů za hodinu.

Soud s policisty kvůli napadení studenta

Sedm videozáznamů dnes viděl soud, který řeší případ studenta - údajně napadeného policisty. Rozsudek v rok a půl staré kauze ale nevynesl. Incident se měl stát den po odjezdu čínského prezidenta.

Už sto sedmdesát sedm případů žloutenky typu A zaznamenali hygienici v Ústí nad Labem. Mluví už proto o epidemii. Nemoc se začala šířit se začátkem školního roku. Za poslední týden přibylo jedenáct nakažených dětí a osm dospělých, většinou z vyloučených l

Už sto sedmdesát sedm případů žloutenky typu A zaznamenali hygienici v Ústí nad Labem. Mluví už proto o epidemii. Nemoc se začala šířit se začátkem školního roku. Za poslední týden přibylo jedenáct nakažených dětí a osm dospělých, většinou z vyloučených l

Prasklé potrubí v Brně

Živý vstup Barbory Blažkové.

Fronty kvůli dotacím na nové kotle

Noční fronty kvůli dotacím na nové kotle stáli lidé tentokrát v Jihlavě.

Bezpečnostní test tunelu Považský Chlmec

Za necelý měsíc se otevře dálniční tunel Považský Chlmec u slovenské Žiliny. Řidiči, kteří pojedou od Čadce směrem do Bratislavy a naopak se tak krajskému městu úplně vyhnou a hlavně v době špičky se jejich cesta podstatně zkrátí.

Lev v zimě ve Vinohradském divadle

Lví souboj spolu svádí Dagmar Havlová a Tomáš Töpfer v nové premiéře Vinohradského divadla.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD