48 minut

18. října 2017

Obsah dílu

Protesty lékařů a lékárníků — Protesty lékařů a lékárníků — Peníze v českém zdravotnictví — Nový lékař s novou ordinací — Sjezd čínských komunistů — EU a bezpečnost — Hypotéky zdražují — Miloš Zeman přijel do Plzeňského kraje — Bezvládí v Bernarticích — Církev neuspěla u soudu — Jednání o nové vládě v Německu — Demonstrace v Barceloně — Rychlé šípy na divadelních prknech — Soudy s Davidem Rathem — Vratislav Kulhánek oznámil kandidaturu na prezidenta — Hromadná nehoda na D6 — Chodci, kteří jsou špatně vidět — Koruna posiluje — Vývoj kurzu koruny vůči euru — Ceny zahraničních zájezdů — Problém sexuálního obtěžování — Aktivisté v sociálním centru Klinika — Protiimigrační dekret amerického prezidenta — Spory o kondolence z Bílého domu — Obžaloba z nevýhodných obchodů — Nová kampaň Czech Tourism — Hasiči testují nový vůz — Národní galerie zahájila novou sezonu — Moskevský průplav

Části dílu

00:34
Protesty lékařů a lékárníků
  Sedm tisíc praktických lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřelo své ordinace. Pět stovek lékáren symbolicky zavřelo na půl hodiny.
  01:06
  Protesty lékařů a lékárníků
   Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík říká, že na navýšení úhrad už nejsou peníze.
   03:55
   Peníze v českém zdravotnictví
    Rozhovor s Milanem Kubkem.
    08:08
    Nový lékař s novou ordinací
     Jeden pozitivní příběh. V době, kdy se nedaří sehnat praktické lékaře, především pak do malých vesnic, se to Přibicím na Brněnsku podařilo.
     10:57
     Sjezd čínských komunistů
      V Pekingu začal důležitý sjezd vládnoucí komunistické strany, který obmění vedení Číny na dalších 5 let. Generální tajemník a prezident Si Ťin-pching zůstane a ještě víc posílí moc.
      13:26
      EU a bezpečnost
       Evropská unie se podle komisaře pro bezpečnost musí připravit na návrat občanů, kteří bojovali v řadách nyní kolabujícího takzvaného Islámského státu.
       13:51
       Hypotéky zdražují
        Hypotéky kvůli novým pravidlům zdražují. Průměrná úroková sazba v září dosáhla 2,04 %. Zájem klientů proto opadá.
        14:26
        Miloš Zeman přijel do Plzeňského kraje
         Prezident Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Plzeňského kraje.
         15:35
         Bezvládí v Bernarticích
          Živý vstup Vlastimila Weinera.
          17:05
          Církev neuspěla u soudu
           Církev nemá nárok na barokní obraz Klanění Tří králů od Petra Brandla. A nezíská ani další majetek z kaple ve Smiřicích. Nepravomocně o tom rozhodl okresní královéhradecký soud.
           17:28
           Jednání o nové vládě v Německu
            Skoro měsíc po volbách do Spolkového sněmu se poprvé sešli zástupci stran, které by mohly zasednout v příští německé vládě.
            19:36
            Demonstrace v Barceloně
             Až dvě stě tisíc lidí demonstrovalo do noci v několika španělských městech – nejsilnější byly protesty v Barceloně. Lidé vyšli do ulic, aby vyjádřili podporu zatčeným lídrům dvou organizací, které prosazují samostatnost Katalánska.
             19:58
             Rychlé šípy na divadelních prknech
              Jan Tleskač, Vontové a Rychlé šípy – hrdinové Záhady hlavolamu. Úvodní díl Stínadelské trilogie vyšel spisovateli Jaroslavu Foglarovi poprvé knižně před šestasedmdesáti lety.
              22:47
              Soudy s Davidem Rathem
               Nová stížnost bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Před dalším soudním projednáváním korupční kauzy obvinil z podjatosti policisty.
               25:22
               Vratislav Kulhánek oznámil kandidaturu na prezidenta
                Bývalý šéf Škoda Auto Vratislav Kulhánek oznámil na ministerstvu vnitra kandidaturu na prezidenta. O post se uchází s podporou ODA. Řekl, že má k dispozici 23 poslaneckých podpisů.
                25:55
                Hromadná nehoda na D6
                 Osmý kilometr dálnice D6 dopoledne zablokovala série několika dopravních nehod. Mezi Unhoští a Hostivicí postupně nabouralo 42 řidičů.
                 26:16
                 Chodci, kteří jsou špatně vidět
                  Už pět tragických nehod, při kterých po srážce autem zemřel chodec, řešili policisté od začátku října. Staly se buď brzy ráno, nebo v podvečer – tedy při snížené viditelnosti.
                  28:11
                  Koruna posiluje
                   Česká koruna dnes dál posilovala a je teď k euru silnější, než na konci října 2013.
                   30:53
                   Vývoj kurzu koruny vůči euru
                    Česká koruna začala výrazně posilovat hlavně v posledních týdnech.
                    31:27
                    Ceny zahraničních zájezdů
                     Zahraniční zájezdy i přes posilování koruny nezlevní. Jejich cenu totiž ovlivňuje i růst nákladů v cílových destinacích, hlavně zdražování hotelů.
                     33:59
                     Problém sexuálního obtěžování
                      Aféra okolo hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina spustila na sociální síti Twitter vlnu, která se snaží upozornit na problém sexuálního obtěžování.
                      34:49
                      Aktivisté v sociálním centru Klinika
                       Lidé ze sociálního centra Klinika v Praze na Žižkově odmítají opustit a předat objekt Správě železniční dopravní cesty.
                       37:04
                       Protiimigrační dekret amerického prezidenta
                        Hned dva federální soudy – na Havaji a v Marylandu – zablokovaly protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa.
                        37:21
                        Spory o kondolence z Bílého domu
                         Americký prezident Donald Trump označil za vymyšlené tvrzení kongresmanky o tom, že se choval necitlivě ke vdově po zabitém vojákovi.
                         39:31
                         Obžaloba z nevýhodných obchodů
                          Bývalý šéf Čepra Tomáš Kadlec u soudu odmítl obžalobu z nevýhodných obchodů.
                          39:53
                          Nová kampaň Czech Tourism
                           Nalákat zahraniční turisty i mimo Prahu – tedy do regionů a menších měst. Cíl nové kampaně Czech Tourismu za bezmála 23 milionů korun. S propagací země v cizině pomohou v rámci programu "Ambasador" slavní umělci a sportovci.
                           42:06
                           Hasiči testují nový vůz
                            Záchranné složky mají po policejním BMW k dispozici další rychlý vůz. Hasiči v těchto dnech testují Ford Mustang, který mají zdarma vypůjčený na čtyři týdny.
                            44:06
                            Národní galerie zahájila novou sezonu
                             44:28
                             Moskevský průplav
                              Zaplnit bílá místa ruských dějin 20. století si předsevzala organizace Memoriál. Její lidé hledali v archivech informace o Moskevském průplavu, který společně s dalšími stavbami propojil hlavní město s pěti moři.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž51 minut
                              Další díl
                              19. října 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                              25. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                              24. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám