48 minut

13. říjen 2017

Obsah dílu

Čerpání evropských dotací — Rychlejší čerpání dotací — Dotace EU 2014–2020 — Efektivnější čerpání evropských dotací — Otazníky nad jadernou dohodou s Íránem — Írán a jeho vliv v regionu — Soud kvůli privatizaci OKD — Problémový tendr na mýtný systém — Jednání o dvojí kvalitě potravin — Nový šéfdirigent České filharmonie — Hotel na místě bývalého Borůvkova sanatoria — Spor o placení prezidentských cest do krajů — Dívka proti vážné nemoci — Zákaz vstupu kamionů — První soukromé parkoviště pro kamiony — Smrt pod nemocničním rentgenem — Odškodnění za pochybení lékařů — Běžný den v Severní Koreji — Skandál hollywoodského magnáta — Předvolební debata na ČT24 — Jednání prezidentů zemí V4 — Rakousko před volbami — Síť záložních letišť pro armádu — Rozvodovost v ČR — Nebezpečná demolice komínu — Diváci v roli soudců

Části dílu

00:42
Čerpání evropských dotací
  Česká republika v posledních týdnech výrazně zrychlila čerpání evropských peněz. Z Unie může získat mezi lety 2014 a 2020 až 648 miliard korun.
  01:11
  Rychlejší čerpání dotací
   I když se čerpání zrychlilo, nadále platí pro ministerstva krizové scénáře, podle kterých mají postupovat. Ministerstvo pro místní rozvoj teď připravuje hodnocení jednotlivých resortů.
   03:27
   Dotace EU 2014–2020
    Čerpání evropských peněz v současném období se rozbíhalo velmi pomalu. V lednu 2016 bylo pod smlouvou 23,5 miliardy, na konci roku pak necelých 87 miliard.
    06:05
    Efektivnější čerpání evropských dotací
     Rozhovor s Jaroslavem Hanákem, prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR.
     08:03
     Otazníky nad jadernou dohodou s Íránem
      Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
      11:44
      Írán a jeho vliv v regionu
       Klíčové události se odehrávají na Blízkém východě. Tam Írán tvrdě prosazuje své zájmy. V Jemenu, podporou teroristů z Hizballáhu nebo vládního režimu v Sýrii.
       13:29
       Soud kvůli privatizaci OKD
        Jedna z největších privatizačních kauz se blíží ke konci. Soud v případu prodeje OKD vyslýchá poslední svědky. Kvůli obavám z možného trestního stíhání dnes odmítl vypovídat někdejší šéf Fondu národního majetku Jan Juchelka.
        15:45
        Problémový tendr na mýtný systém
         Antimonopolnímu úřadu vadí zadání soutěže na nový mýtný systém. S ministerstvem dopravy zahájil správní řízení. Pochybnosti má o specifických podmínkách tendru.
         16:11
         Jednání o dvojí kvalitě potravin
          Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
          18:46
          Nový šéfdirigent České filharmonie
           Novým šéfdirigentem České filharmonie bude Semjon Byčkov. Do jejího čela nastoupí po zesnulém Jiřím Bělohlávkovi. Čtyřiašedesátiletý Byčkov u filharmonie od minulé sezony hostuje.
           19:05
           Hotel na místě bývalého Borůvkova sanatoria
            Je to místo, kde umíraly největší symboly českého odporu proti komunistickému režimu. Teď se má tato budova změnit v hotel. V bývalém Borůvkově sanatoriu v centru Prahy zemřel Jan Palach nebo páter Pavel Toufar.
            21:49
            Spor o placení prezidentských cest do krajů
             Spor o prezidentskou cestu do regionu – konkrétně o její financování. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek odmítl zaplatit pobyt Miloše Zemana a jeho týmu ve svém kraji.
             24:31
             Dívka proti vážné nemoci
              Je jí pět let a od narození bojuje s jednou z nejzákeřnějších chorob. Na nejvážnější formu spinální svalové atrofie pacienti většinou umírají do dvou let.
              27:01
              Zákaz vstupu kamionů
               Další město, které prosadilo zákaz kamionů. Ty dnes do Klimkovic u Ostravy sjíždějí z dálnice před tamním tunelem, aby se vyhnuly placení mýta.
               27:45
               První soukromé parkoviště pro kamiony
                Problémy s kamiony z jiného úhlu. Často parkují na nevhodných i nebezpečných místech, třeba v odstavných pruzích na dálnici. Jejich řidičům ale v Česku často nic jiného nezbývá.
                29:40
                Smrt pod nemocničním rentgenem
                 V ústecké Masarykově nemocnici dál vyšetřují úmrtí pacientky, na kterou spadla hlavice rentgenu. Na vině je podle všech dostupných informací nekvalitní přístroj.
                 31:38
                 Odškodnění za pochybení lékařů
                  Pokud se chyba zdravotnického personálu prokáže a o vině lékařů rozhodne soud, zdravotnické zařízení zpravidla hradí poškozeným finanční odškodnění.
                  34:34
                  Běžný den v Severní Koreji
                   Severní Korea je v centru jedné z nejvážnějších globálních krizí. Dál stupňuje roztržku se Spojenými státy – znovu vyhrožovala americké základně Guam v Tichomoří.
                   37:01
                   Skandál hollywoodského magnáta
                    Skandál hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina se prohlubuje, přibývají další svědectví zneužitých žen. Nově se k nim přidala herečka Rose McGowanová.
                    37:35
                    Předvolební debata na ČT24
                     Živý vstup Jakuba Železného.
                     38:27
                     Jednání prezidentů zemí V4
                      Prezidenti zemí Visegrádské čtyřky se na dva dny sjeli do jihomaďarského Szekszardu. Vrcholná schůzka řeší ekonomickou spolupráci, konkurenceschopnost nebo bezpečnost středoevropských zemí.
                      39:37
                      Rakousko před volbami
                       V Rakousku vrcholí kampaň před nedělními předčasnými volbami do parlamentu. Poslední průzkumy jasně favorizují lidovce v čele s jednatřicetiletým ministrem zahraničí Sebastianem Kurzem.
                       40:25
                       Síť záložních letišť pro armádu
                        Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                        42:02
                        Rozvodovost v ČR
                         Skoro 30 tisíc rodin se loni rozpadlo – vyplynulo z nových statistik. Nejvíce ve Středočeském, Moravskoslezském kraji a na jižní Moravě.
                         44:11
                         Nebezpečná demolice komínu
                          O štěstí může mluvit muž, který měl v americké Alabamě na starost demolici vysokého komína. Záběry z nepovedené akce teď kolují sociálními sítěmi. Muž nejdřív neuspěl s dynamitem, a tak se rozhodl použít bagr.
                          44:33
                          Diváci v roli soudců
                           Jdete do divadla, ale nakonec zasednete jako porota v soudní síni. A není to omyl, ale záměr tvůrců. Konkrétně součást představení s názvem Teror v brněnské Redutě.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           14. říjen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Headlines — Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                           27. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                           26. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                           25. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. listopad

                           Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                           24. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. listopad

                           Další krok k větší energetické bezpečnosti — Obavy ze zdražování energií — Vývoj očekávání firem — Klid zbraní v Gaze — Výměna rukojmích za vězně — Brigádníci s diplomatickým pasem — ÚS o valorizaci penzí — Vazba pro obviněné v Pardubicích — Ceny pohonných hmot v Česku — Rozhodnutí o MUS — Geert Wilders vítězem voleb — Hranice mezi Finskem a Ruskem — Kriminální seriál Vedlejší produkt — Stávka ve školách 27. 11. — Obcházením sankcí proti Rusku — Napadení dvou žen z Ukrajiny — Nefunkční váhy pro kamiony — Výroky na zářijové protivládní demonstraci — Zimní počasí v Česku — Podzimní vlna respiračních onemocnění — Akutní respirační infekce — Zásoby léků v lékárnách — Situace v nemocnicích — Milost pro ruské vrahy za účast v bojích — Razie proti podporovatelům radikálů — Chodov bez tepla a teplé vody — Katolická církev loni vydělala zhruba miliardu — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Přísné tresty za chov zvířat ve špatných podmínkách — Energetická krize a kvalita ovzduší — Nezákonné udělování zbrojních průkazů — Orel východní na Třeboňsku — ERC grant — Příspěvky na zaměstnávání lidí s handicapem — Výzkum hnízda sršně asijské — Noc venku

                           23. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 11. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám