Události

13. říjen 2017

48 minut

13. říjen 2017

Obsah dílu

Čerpání evropských dotací — Rychlejší čerpání dotací — Dotace EU 2014–2020 — Efektivnější čerpání evropských dotací — Otazníky nad jadernou dohodou s Íránem — Írán a jeho vliv v regionu — Soud kvůli privatizaci OKD — Problémový tendr na mýtný systém — Jednání o dvojí kvalitě potravin — Nový šéfdirigent České filharmonie — Hotel na místě bývalého Borůvkova sanatoria — Spor o placení prezidentských cest do krajů — Dívka proti vážné nemoci — Zákaz vstupu kamionů — První soukromé parkoviště pro kamiony — Smrt pod nemocničním rentgenem — Odškodnění za pochybení lékařů — Běžný den v Severní Koreji — Skandál hollywoodského magnáta — Předvolební debata na ČT24 — Jednání prezidentů zemí V4 — Rakousko před volbami — Síť záložních letišť pro armádu — Rozvodovost v ČR — Nebezpečná demolice komínu — Diváci v roli soudců

Části dílu

00:42
Čerpání evropských dotací
  Česká republika v posledních týdnech výrazně zrychlila čerpání evropských peněz. Z Unie může získat mezi lety 2014 a 2020 až 648 miliard korun.
  01:11
  Rychlejší čerpání dotací
   I když se čerpání zrychlilo, nadále platí pro ministerstva krizové scénáře, podle kterých mají postupovat. Ministerstvo pro místní rozvoj teď připravuje hodnocení jednotlivých resortů.
   03:27
   Dotace EU 2014–2020
    Čerpání evropských peněz v současném období se rozbíhalo velmi pomalu. V lednu 2016 bylo pod smlouvou 23,5 miliardy, na konci roku pak necelých 87 miliard.
    06:05
    Efektivnější čerpání evropských dotací
     Rozhovor s Jaroslavem Hanákem, prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR.
     08:03
     Otazníky nad jadernou dohodou s Íránem
      Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
      11:44
      Írán a jeho vliv v regionu
       Klíčové události se odehrávají na Blízkém východě. Tam Írán tvrdě prosazuje své zájmy. V Jemenu, podporou teroristů z Hizballáhu nebo vládního režimu v Sýrii.
       13:29
       Soud kvůli privatizaci OKD
        Jedna z největších privatizačních kauz se blíží ke konci. Soud v případu prodeje OKD vyslýchá poslední svědky. Kvůli obavám z možného trestního stíhání dnes odmítl vypovídat někdejší šéf Fondu národního majetku Jan Juchelka.
        15:45
        Problémový tendr na mýtný systém
         Antimonopolnímu úřadu vadí zadání soutěže na nový mýtný systém. S ministerstvem dopravy zahájil správní řízení. Pochybnosti má o specifických podmínkách tendru.
         16:11
         Jednání o dvojí kvalitě potravin
          Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
          18:46
          Nový šéfdirigent České filharmonie
           Novým šéfdirigentem České filharmonie bude Semjon Byčkov. Do jejího čela nastoupí po zesnulém Jiřím Bělohlávkovi. Čtyřiašedesátiletý Byčkov u filharmonie od minulé sezony hostuje.
           19:05
           Hotel na místě bývalého Borůvkova sanatoria
            Je to místo, kde umíraly největší symboly českého odporu proti komunistickému režimu. Teď se má tato budova změnit v hotel. V bývalém Borůvkově sanatoriu v centru Prahy zemřel Jan Palach nebo páter Pavel Toufar.
            21:49
            Spor o placení prezidentských cest do krajů
             Spor o prezidentskou cestu do regionu – konkrétně o její financování. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek odmítl zaplatit pobyt Miloše Zemana a jeho týmu ve svém kraji.
             24:31
             Dívka proti vážné nemoci
              Je jí pět let a od narození bojuje s jednou z nejzákeřnějších chorob. Na nejvážnější formu spinální svalové atrofie pacienti většinou umírají do dvou let.
              27:01
              Zákaz vstupu kamionů
               Další město, které prosadilo zákaz kamionů. Ty dnes do Klimkovic u Ostravy sjíždějí z dálnice před tamním tunelem, aby se vyhnuly placení mýta.
               27:45
               První soukromé parkoviště pro kamiony
                Problémy s kamiony z jiného úhlu. Často parkují na nevhodných i nebezpečných místech, třeba v odstavných pruzích na dálnici. Jejich řidičům ale v Česku často nic jiného nezbývá.
                29:40
                Smrt pod nemocničním rentgenem
                 V ústecké Masarykově nemocnici dál vyšetřují úmrtí pacientky, na kterou spadla hlavice rentgenu. Na vině je podle všech dostupných informací nekvalitní přístroj.
                 31:38
                 Odškodnění za pochybení lékařů
                  Pokud se chyba zdravotnického personálu prokáže a o vině lékařů rozhodne soud, zdravotnické zařízení zpravidla hradí poškozeným finanční odškodnění.
                  34:34
                  Běžný den v Severní Koreji
                   Severní Korea je v centru jedné z nejvážnějších globálních krizí. Dál stupňuje roztržku se Spojenými státy – znovu vyhrožovala americké základně Guam v Tichomoří.
                   37:01
                   Skandál hollywoodského magnáta
                    Skandál hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina se prohlubuje, přibývají další svědectví zneužitých žen. Nově se k nim přidala herečka Rose McGowanová.
                    37:35
                    Předvolební debata na ČT24
                     Živý vstup Jakuba Železného.
                     38:27
                     Jednání prezidentů zemí V4
                      Prezidenti zemí Visegrádské čtyřky se na dva dny sjeli do jihomaďarského Szekszardu. Vrcholná schůzka řeší ekonomickou spolupráci, konkurenceschopnost nebo bezpečnost středoevropských zemí.
                      39:37
                      Rakousko před volbami
                       V Rakousku vrcholí kampaň před nedělními předčasnými volbami do parlamentu. Poslední průzkumy jasně favorizují lidovce v čele s jednatřicetiletým ministrem zahraničí Sebastianem Kurzem.
                       40:25
                       Síť záložních letišť pro armádu
                        Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                        42:02
                        Rozvodovost v ČR
                         Skoro 30 tisíc rodin se loni rozpadlo – vyplynulo z nových statistik. Nejvíce ve Středočeském, Moravskoslezském kraji a na jižní Moravě.
                         44:11
                         Nebezpečná demolice komínu
                          O štěstí může mluvit muž, který měl v americké Alabamě na starost demolici vysokého komína. Záběry z nepovedené akce teď kolují sociálními sítěmi. Muž nejdřív neuspěl s dynamitem, a tak se rozhodl použít bagr.
                          44:33
                          Diváci v roli soudců
                           Jdete do divadla, ale nakonec zasednete jako porota v soudní síni. A není to omyl, ale záměr tvůrců. Konkrétně součást představení s názvem Teror v brněnské Redutě.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           14. říjen 2017

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám