Události

14. říjen 2017

44 minut

14. říjen 2017

Obsah dílu

Chybějí policisté — Podstav u cizinecké policie — Počty policistů a jejich platy — Policisté ve středních Čechách — Přípravy na volby v Rakousku — Poslední hodiny před volbou — Změny v investičních pobídkách — Jednání V4 v Seksárdu — Osud nelegálních imigrantů v USA — Dobývání Rakká — Opera o Jakubu Janovi Rybovi — Ústavní stížnosti senátorů — Zápach v Nymbuce — Zápach v Nymbuce — Tereziánské babí léto — Zlatá slepice pro Karla Gotta — Přípravy dalšího raketového testu v KLDR — Policisté kontrolují kamiony a dodávky — Kontroly kamionů a dodávek — Technický stav kamionů a dodávek — Obsazené hotely na Silvestra — Nehoda jeřábu zastavila elektrárnu — Kauza soudců opět na začátku — Budoucnost jaderné dohody s Íránem — Festival Signal v Praze — Aukce stavebních strojů

Části dílu

00:41
Chybějí policisté
  Na začátku října chybělo skoro 1 400 policistů. Nejvíce v Praze a ve Středočeském kraji – v lokalitách s nadprůměrnými mzdami a minimální nezaměstnaností.
  01:11
  Podstav u cizinecké policie
   Z celorepublikových útvarů má největší nedostatek lidí cizinecká policie.
   03:35
   Počty policistů a jejich platy
    Nejvíc policistů bylo ve službě za posledních 17 let v roce 2005 - víc než 47 tisíc. Naopak nejmíň - necelých 39 tisíc v roce 2013.
    04:13
    Policisté ve středních Čechách
     Rozhovor s ředitelem středočeské policie Václavem Kučerou.
     06:22
     Přípravy na volby v Rakousku
      Už zítra Rakušané ve volbách rozhodnou o dalším směřování země. Podle posledních průzkumů je vyhrají lidovci, před stranou Svobodných a sociálními demokraty.
      08:58
      Poslední hodiny před volbou
       Rozhovor se zpravodajem ve Vídni Lukášem Mathé.
       11:00
       Změny v investičních pobídkách
        Investiční pobídky pro firmy čekají změny. Návrh připravilo ministerstvo průmyslu.
        13:46
        Jednání V4 v Seksárdu
         Prezidenti zemí Visegradské skupiny podpořili rychlejší integraci balkánských zemí do Evropské unie.
         14:40
         Osud nelegálních imigrantů v USA
          Spojené státy řeší osud asi osmi set tisíc přistěhovalců - do země přišli ilegálně, ale jako děti. Prezident Trump zrušil jejich ochranu.
          17:38
          Dobývání Rakká
           Bitva o baštu organizace Islámský stát vrcholí. Kurdské milice dokonce tvrdí, že boje v syrském Rakká skončí do konce víkendu.
           18:01
           Opera o Jakubu Janovi Rybovi
            Dramatický osud Jakuba Jana Ryby tématem opery. Ve světové premiéře ji uvádí Tylovo divadlo v Plzni.
            20:28
            Ústavní stížnosti senátorů
             Vyšší přídavky na děti pro pracující rodiče jsou podle části senátorů diskriminační. Jiří Dienstbier získal v horní komoře 20 podpisů pod ústavní stížnost. Třetina senátorů také podpořila návrh na zrušení registru smluv.
             22:45
             Zápach v Nymbuce
              Nymburk si chce pořídit nový systém na kontrolu znečištění ovzduší. Podle místních vychází zápach z provozu zinkovny a lakovny – ta kritiku odmítá.
              24:29
              Zápach v Nymbuce
               Rozhovor s redaktorkou Barborou Měkotovou.
               25:05
               Tereziánské babí léto
                Počasí se o víkendu vydařilo, tisíce lidí vyrazily ven - na nejrůznější akce.
                27:17
                Zlatá slepice pro Karla Gotta
                 Karel Gott získal v Lipsku významnou německou mediální cenu Zlatá slepice, a to za celoživotní dílo.
                 28:05
                 Přípravy dalšího raketového testu v KLDR
                  Severní Korea podle všeho připravuje další raketový test, naznačují to aspoň satelitní snímky. Tentokrát by mohlo jít o střelu vypálenou z ponorky.
                  30:32
                  Policisté kontrolují kamiony a dodávky
                   Přetížené dodávky a kamiony i nezkušení řidiči. Mimořádné kontroly potvrdily, že řada šoférů podceňuje rizika a někteří i porušují předpisy.
                   32:53
                   Kontroly kamionů a dodávek
                    Hlídky prověřily přesně 417 nákladních aut - předpisy porušilo 172 řidičů. Na místě udělené pokuty činily čtvrt milionu korun - padly i kauce za víc než sto tisíc.
                    33:16
                    Technický stav kamionů a dodávek
                     K častým příčinám takových nehod patří stav aut, špatné rozložení nákladu a taky nepozornost. Realitu ze silnic dokládají desítky videí, která pořídili sami řidiči.
                     34:38
                     Obsazené hotely na Silvestra
                      Nejoblíbenější hotely a penziony na českých horách jsou na letošního Silvestra už z velké části obsazené. Některé už mají plno dokonce i na konec příštího roku.
                      36:55
                      Nehoda jeřábu zastavila elektrárnu
                       Smrtelný úraz zastavil provoz přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v Jeseníkách. Při práci se tam převrátil jeřáb; zůstal zaklíněný nad hladinou dolní nádrže.
                       37:26
                       Kauza soudců opět na začátku
                        Česká justice musí opakovat téměř celé řízení v kauze severočeských soudců Josefa Knotka a Ladislava Jelínka stíhaných za korupci.
                        39:49
                        Budoucnost jaderné dohody s Íránem
                         Signatáři jaderné dohody s Íránem stojí za její současnou podobou. Reagují na kritiku Donalda Trumpa, který chce smlouvu přepracovat.
                         40:50
                         Festival Signal v Praze
                          V ulicích Prahy pokračuje Festival Signal.
                          41:22
                          Aukce stavebních strojů
                           Největší česká aukce stavebních strojů se konala na Vysočině. Zájemci mohli celý den vybírat celkem z tří set šedesáti kusů i jejich součástí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           15. říjen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           27. květen

                           Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                           27. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           27. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                           26. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           26. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                           25. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           25. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám