44 minut

30. září 2017

Část: Pravidelná kontrola kotlů

Obsah dílu

Vyšší odměny pro vojáky v aktivních zálohách — Agenda pro novou vládu — Nálety v Sýrii — Katalánské referendum — Plánované rušení letů — Kompenzace za zrušené lety — Nouzové přistání letadla — Dopadení vyděrače v Německu — Sociální podnikání v Česku — Vrak rakousko-uherské ponorky — Úpravy rizikových přejezdů — Století českých dělostřelců — Sedmý ročník Dne architektury — Odhad schodku státního rozpočtu — Ocenění starostů v Senátu — Nevybuchlá munice v japonském přístavu — Houbařská sezona vrcholí — Pomoc pro lidi s Parkinsonovou nemocí — Praha bojuje o nové sídlo EBÚ — Cena masa divokých prasat — Kontroly kotlů v domácnostech — Kvalita ovzduší — Pravidelná kontrola kotlů — Tragická nehoda českého horolezce v Tatrách — Česká pomoc uprostřed jordánské pouště — Kontakt mezi USA a KLDR — Sochy motorovou pilou — Začala Zlatá Praha

Části dílu

00:34
Vyšší odměny pro vojáky v aktivních zálohách
  Zítřek přinese novinky pro vojáky z povolání i členy aktivních záloh. Těm novela branného zákona prodlužuje cvičení ze současných čtyř týdnů až na šest. Dostanou za to ale odměnu.
  03:31
  Agenda pro novou vládu
   Vláda v dokumentu, schváleném tento týden, píše, že o dalším směřování Česka rozhodnou voliči a spolu s tím poukazuje na největší výzvy, které budou před jejími nástupci stát.
   04:40
   Nálety v Sýrii
    Nejmíň 28 civilistů včetně čtyř dětí zemřelo podle Syrské organizace pro lidská práva při náletu v provincii Idlíb. Ta je z velké části pod kontrolou džihádistických povstalců.
    05:10
    Katalánské referendum
     Už zítra mají Katalánci hlasovat o nezávislosti. Referendum vypsal místní kabinet. Ústavní soud ho ale označil za nelegální. V Barceloně se právě teď znovu sešly stovky lidí.
     07:25
     Plánované rušení letů
      Aerolinie Ryanair vyhověly tlaku Britského úřadu pro civilní letectví a začaly informovat zákazníky o jejich právech a kompenzacích. Společnost ruší do jara na 18 tisíc letů. Dotkne se to víc než 400 tisíc lidí, kteří už si místa koupili.
      08:22
      Kompenzace za zrušené lety
       Klientů, kteří se domáhají náhrad za zpožděné nebo zrušené lety, přibývá celkově - bez ohledu na potíže dvou právě zmíněných dopravců. Nároky jim přiznává unijní legislativa.
       10:06
       Nouzové přistání letadla
        Před chvílí musel nouzově přistát na východním pobřeží Kanady Airbus A380 letící z Paříže do Los Angeles. Největšímu dopravnímu letadlu světa začaly nad Grónskem odpadávat kusy obložení motoru číslo 4.
        10:29
        Dopadení vyděrače v Německu
         Německá policie věří, že dopadla vyděrače, který hrozil otrávením potravin v obchodech. Na třiapadesátiletého muže z Bádenska-Württemberska upozornila řada svědků.
         11:11
         Sociální podnikání v Česku
          13:06
          Vrak rakousko-uherské ponorky
           Čeští potápěči se v Albánii zřejmě dostali k vraku rakousko-uherské ponorky U16. Úspěch potvrdí po dalším ponoru. Stroj vyrobený v roce 1915 měl střežit hranice mocnářství a napadat nepřátelské lodě.
           13:25
           Úpravy rizikových přejezdů
            Živý vstup redaktorky Zuzany Glacové.
            16:05
            Století českých dělostřelců
             100 let od vzniku samostatného československého dělostřelectva. Základ položili legionáři po bitvě u Zborova – první oddíl vznikl v září 1917.
             16:56
             Sedmý ročník Dne architektury
              Živý vstup redaktorky Veroniky Gecové.
              20:21
              Odhad schodku státního rozpočtu
               Stát by mohl zakončit letošní rok se schodkem 20 miliard korun. ČT to řekl ministr financí Ivan Pilný. Byl by to výsledek o 40 miliard lepší, než vláda plánovala. Ve srovnání s finálním účtem z loňska.
               21:26
               Ocenění starostů v Senátu
                Je jich zhruba 270 a své obce vedou déle než 20 let - nejzkušenější starostové v Česku. Část z nich převzala ocenění v horní komoře parlamentu. Ostatním ho předají senátoři z jejich obvodů.
                22:49
                Nevybuchlá munice v japonském přístavu
                 Nečekané komplikace nastaly při stavbě nového přístavu v japonské Okinawě. Pyrotechnici museli odpálit 103 nevybuchlých bomb, které tam během druhé světové válce shodily Spojené státy. Video teď sdílejí uživatelé internetu.
                 23:12
                 Houbařská sezona vrcholí
                  Lesy v celé republice jsou plné hub i lidí. Stejně tak se plní i poradny a oddělení v nemocnicích, kde léčí otravy.
                  25:09
                  Pomoc pro lidi s Parkinsonovou nemocí
                   Jednoduché geometrické obrazce namalované na podlaze můžou výrazně pomoci lidem s Parkinsonovou nemocí - umožňují jim překonat potíže s chůzí.
                   26:57
                   Praha bojuje o nové sídlo EBÚ
                    Evropská komise zhodnotila nabídku Prahy na nové sídlo Evropského bankovního úřadu. Oceňuje prostory i dopravní dostupnost - naopak postrádá informace o lékařské péči nebo školkách v okolí.
                    27:22
                    Cena masa divokých prasat
                     Výkupní ceny masa divokých prasat padají. Můžou za to veterinární opatření kvůli africkému moru i fakt, že je černá zvěř přemnožená. A nejen v Česku. Kančí ve velkém dodávají na evropský trh i polští myslivci.
                     29:16
                     Kontroly kotlů v domácnostech
                      Topná sezona 2017 začala podle Teplárenského sdružení o 10 dní dřív než loni. A přes několik teplejších dnů v tomto týdnu už bude pokračovat. Stejně jako kontroly toho, co lidé přikládají do kotlů.
                      32:02
                      Kvalita ovzduší
                       Po razantním pročištění v 90. letech se ovzduší v Česku v poslední době lepší jen pomalu. Minulá zima byla vyloženě nepříznivá.
                       33:23
                       Pravidelná kontrola kotlů
                        Topná sezona teprve začala, hasiči už přitom hlásí první přiotrávené lidi plynem. Servisní technici upozorňují, že ideální čas na kontrolu kotlů je na jaře nebo v létě.
                        35:48
                        Tragická nehoda českého horolezce v Tatrách
                         Český horolezec nepřežil pád ve Vysokých Tatrách nedaleko Ledového jezera. Během týdne je druhým občanem republiky, který tam zemřel. Podle horské služby neměl třiačtyřicetiletý muž kompletní výstroj.
                         36:04
                         Česká pomoc uprostřed jordánské pouště
                          V jordánské poušti začala závěrečná fáze jednoho z největších projektů české rozvojové pomoci. Do konce roku bude v táboře Al Azraq pro syrské uprchlíky stát skoro šest tisíc zrekonstruovaných obytných buněk s novou kuchyní.
                          38:27
                          Kontakt mezi USA a KLDR
                           Spojené státy a Severní Korea jsou podle amerického ministra zahraničí v přímém kontaktu. Rex Tillerson na návštěvě Pekingu prohlásil, že cílem je zjistit, je-li Pchjongjang ochotný jednat o svém atomovém programu.
                           38:51
                           Sochy motorovou pilou
                            První dřevosochání v Podbořanech. Umělecká díla, která při něm vzniknou, městu zůstanou. Radnice tak ušetří skoro 100 tisíc korun. Jde o trend, který do měst a obcí dostává umění, pro radnice za rozumnou cenu.
                            40:05
                            Začala Zlatá Praha
                             Živý vstup redaktorky Anny Štěpánkové.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             1. říjen 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             9. prosinec

                             Headlines — Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

                             9. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             9. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             9. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. prosinec

                             Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                             8. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             7. prosinec

                             Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                             7. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             7. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             7. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             6. prosinec

                             Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                             6. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             6. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             6. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             5. prosinec

                             Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                             5. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             5. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             5. 12. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám