44 minut

16. září 2017

Obsah dílu

Financování zdravotnictví — Financování zdravotnictví — Růst platů lékařů a sester v nemocnicích — Růst platů lékařů a sester — Vyšetřování útoku v Londýně — Generál Petr Pavel zná jméno svého nástupce — Státní fond rozvoje bydlení — Dny NATO v Ostravě — Dny NATO v Ostravě — Volební program KSČM — Referendum o nezávislosti — Napětí kvůli KLDR — Oktoberfest — Domy ve Zlaté uličce — Nehoda ministra zahraničí — Kauza čtyřsetmilionového daňového úniku — Epidemie hepatitidy A — 30 let Škody Favorit — Zákaz těžby dřeva — Zákaz těžby dřeva — Ceny dřeva — Vesnice roku — Pohyb Rohyngů — Ztraceni v lese — Nárůst hovorů o šikaně — Zažít město jinak — Ceny dabingu

Části dílu

00:33
Financování zdravotnictví
  Vyjednávání o financování zdravotnictví v příštím roce jdou do finále. Letos systém veřejného zdravotního pojištění hospodaří se zhruba dvě stě sedmdesáti miliardami korun.
  01:02
  Financování zdravotnictví
   A jak se rekordní částka mezi zdravotníky v příštím roce rozdělí? Ministerstvo už má hotovou první verzi úhradové vyhlášky pro rok 2018, podle které pojišťovny peníze vyplácí.
   03:36
   Růst platů lékařů a sester v nemocnicích
    Lékařům a sestrám v nemocnicích se tarifní platy zvedají pravidelně.
    04:44
    Růst platů lékařů a sester
     Hostem Událostí je Petr Šonka, předseda Sdružení praktických lékařů a mluvčí Koalice soukromých lékařů.
     06:42
     Vyšetřování útoku v Londýně
      Britská policie zadržela v souvislosti se včerejším teroristickým útokem v londýnském metru 18letého mladíka. Z Doveru ho během dneška převezou do Londýna.
      08:55
      Generál Petr Pavel zná jméno svého nástupce
       09:17
       Státní fond rozvoje bydlení
        Na rozvoj bydlení půjdou v příštím roce dvě miliardy a 170 milionů korun. Vláda odsouhlasila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení - oproti loňsku mírně poroste.
        11:20
        Dny NATO v Ostravě
         Dny NATO a vzdušných sil české armády dnes navštívilo přes 65 tisíc lidí. Podle pořadatelů jde vzhledem k nepřízni počasí o vysoké číslo.
         13:00
         Dny NATO v Ostravě
          Živý vstup Lucie Botorové.
          14:20
          Volební program KSČM
           Ve Svojšicích u Pardubic se dnes na tradičním mítingu sešli příznivci KSČM. Vedení strany tím zahájilo kampaň před říjnovými volbami do sněmovny.
           15:15
           Referendum o nezávislosti
            Více než 700 katalánských starostů dnes v Barceloně potvrdilo odhodlání uspořádat Madridem zakázané referendum o nezávislosti.
            15:32
            Napětí kvůli KLDR
             Severokorejský vůdce Kim Čong-un slíbil, že země dosáhne jaderných cílů a vojensky se vyrovná Spojeným státům. Státní média to oznámila poté, co Rada bezpečnosti OSN odsoudila další raketový test přes Japonsko.
             18:15
             Oktoberfest
              V Mnichově začal tradiční Oktoberfest - největší světový festival piva.
              18:32
              Domy ve Zlaté uličce
               Před 420 lety začaly vznikat proslulé domky ve Zlaté uličce na Pražském hradě. Strážcům hradeb je 16. září 1597 dovolil vystavět císař Rudolf II.
               21:00
               Nehoda ministra zahraničí
                Při dopravní nehodě nedaleko Znojma se včera večer zranil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Auto řídil člen ochranné služby; srazilo se s jiným vozem a skončilo v poli.
                21:47
                Kauza čtyřsetmilionového daňového úniku
                 Česká televize zjistila nové skutečnosti v kauze čtyřsetmilionového daňového úniku, kde figuruje i syn provozovatele Matějské pouti Jan Kočka. Policie obvinila také reklamní agenturu Hera.
                 24:27
                 Epidemie hepatitidy A
                  Epidemie hepatitidy A v celém Ústeckém kraji pokračuje - infekční oddělení Masarykovy nemocnice hlásí mimořádný nápor.
                  24:52
                  30 let Škody Favorit
                   Škoda Favorit. Čekání na něj se stalo jedním ze symbolů pozdního socialismu - přesně před třiceti lety - 16.9. 1988 se poprvé představil veřejnosti na veletrhu v Brně.
                   27:47
                   Zákaz těžby dřeva
                    Zákaz těžby dřeva, který před dvěma dny vyhlásilo ministerstvo zemědělství, kritizují soukromí majitelé lesů. Resort chce urychlit zpracování stromů napadených kůrovcem a vyvrácených vichřicemi.
                    30:11
                    Zákaz těžby dřeva
                     Důvody pro výjimečný zákaz vidí ministerstvo v už zmíněných přírodních pohromách.
                     30:45
                     Ceny dřeva
                      Ani polomy, ani kůrovec a ani ministerský zákaz těžby zřejmě nijak výrazně neovlivní cenu palivového dříví na začátku topné sezony.
                      32:21
                      Vesnice roku
                       Živý vstup Venduly Březinové.
                       33:22
                       Pohyb Rohyngů
                        Bangladéš na svém území výrazně omezuje pohyb Rohyngů, kteří sem utekli před etnickými čistkami ze sousedního Myanmaru.
                        33:45
                        Ztraceni v lese
                         V ruských lesích se každoročně ztratí tisíce lidí. Policie a záchranné složky ale nemají lidi, ani prostředky, aby je všechny hledaly.
                         36:38
                         Nárůst hovorů o šikaně
                          38:46
                          Zažít město jinak
                           90 míst po celé republice ožilo sousedským slavnostmi. "Zažít město jinak" je název a zároveň i cíl pouličního festivalu. Jedním z 22 měst, která se letos zapojila, je i Plzeň.
                           40:28
                           Ceny dabingu
                            Živý vstpu Věry Hofmanové.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            17. září 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            30. červen

                            Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                            30. 6. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            30. červen

                            Ve znakovém jazyce

                            30. 6. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            29. červen

                            Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                            29. 6. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            29. červen

                            Ve znakovém jazyce

                            29. 6. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            28. červen

                            Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                            28. 6. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            28. červen

                            Ve znakovém jazyce

                            28. 6. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám