Události

16. září 2017

44 minut

16. září 2017

Obsah dílu

Financování zdravotnictví — Financování zdravotnictví — Růst platů lékařů a sester v nemocnicích — Růst platů lékařů a sester — Vyšetřování útoku v Londýně — Generál Petr Pavel zná jméno svého nástupce — Státní fond rozvoje bydlení — Dny NATO v Ostravě — Dny NATO v Ostravě — Volební program KSČM — Referendum o nezávislosti — Napětí kvůli KLDR — Oktoberfest — Domy ve Zlaté uličce — Nehoda ministra zahraničí — Kauza čtyřsetmilionového daňového úniku — Epidemie hepatitidy A — 30 let Škody Favorit — Zákaz těžby dřeva — Zákaz těžby dřeva — Ceny dřeva — Vesnice roku — Pohyb Rohyngů — Ztraceni v lese — Nárůst hovorů o šikaně — Zažít město jinak — Ceny dabingu

Části dílu

00:33
Financování zdravotnictví
  Vyjednávání o financování zdravotnictví v příštím roce jdou do finále. Letos systém veřejného zdravotního pojištění hospodaří se zhruba dvě stě sedmdesáti miliardami korun.
  01:02
  Financování zdravotnictví
   A jak se rekordní částka mezi zdravotníky v příštím roce rozdělí? Ministerstvo už má hotovou první verzi úhradové vyhlášky pro rok 2018, podle které pojišťovny peníze vyplácí.
   03:36
   Růst platů lékařů a sester v nemocnicích
    Lékařům a sestrám v nemocnicích se tarifní platy zvedají pravidelně.
    04:44
    Růst platů lékařů a sester
     Hostem Událostí je Petr Šonka, předseda Sdružení praktických lékařů a mluvčí Koalice soukromých lékařů.
     06:42
     Vyšetřování útoku v Londýně
      Britská policie zadržela v souvislosti se včerejším teroristickým útokem v londýnském metru 18letého mladíka. Z Doveru ho během dneška převezou do Londýna.
      08:55
      Generál Petr Pavel zná jméno svého nástupce
       09:17
       Státní fond rozvoje bydlení
        Na rozvoj bydlení půjdou v příštím roce dvě miliardy a 170 milionů korun. Vláda odsouhlasila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení - oproti loňsku mírně poroste.
        11:20
        Dny NATO v Ostravě
         Dny NATO a vzdušných sil české armády dnes navštívilo přes 65 tisíc lidí. Podle pořadatelů jde vzhledem k nepřízni počasí o vysoké číslo.
         13:00
         Dny NATO v Ostravě
          Živý vstup Lucie Botorové.
          14:20
          Volební program KSČM
           Ve Svojšicích u Pardubic se dnes na tradičním mítingu sešli příznivci KSČM. Vedení strany tím zahájilo kampaň před říjnovými volbami do sněmovny.
           15:15
           Referendum o nezávislosti
            Více než 700 katalánských starostů dnes v Barceloně potvrdilo odhodlání uspořádat Madridem zakázané referendum o nezávislosti.
            15:32
            Napětí kvůli KLDR
             Severokorejský vůdce Kim Čong-un slíbil, že země dosáhne jaderných cílů a vojensky se vyrovná Spojeným státům. Státní média to oznámila poté, co Rada bezpečnosti OSN odsoudila další raketový test přes Japonsko.
             18:15
             Oktoberfest
              V Mnichově začal tradiční Oktoberfest - největší světový festival piva.
              18:32
              Domy ve Zlaté uličce
               Před 420 lety začaly vznikat proslulé domky ve Zlaté uličce na Pražském hradě. Strážcům hradeb je 16. září 1597 dovolil vystavět císař Rudolf II.
               21:00
               Nehoda ministra zahraničí
                Při dopravní nehodě nedaleko Znojma se včera večer zranil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Auto řídil člen ochranné služby; srazilo se s jiným vozem a skončilo v poli.
                21:47
                Kauza čtyřsetmilionového daňového úniku
                 Česká televize zjistila nové skutečnosti v kauze čtyřsetmilionového daňového úniku, kde figuruje i syn provozovatele Matějské pouti Jan Kočka. Policie obvinila také reklamní agenturu Hera.
                 24:27
                 Epidemie hepatitidy A
                  Epidemie hepatitidy A v celém Ústeckém kraji pokračuje - infekční oddělení Masarykovy nemocnice hlásí mimořádný nápor.
                  24:52
                  30 let Škody Favorit
                   Škoda Favorit. Čekání na něj se stalo jedním ze symbolů pozdního socialismu - přesně před třiceti lety - 16.9. 1988 se poprvé představil veřejnosti na veletrhu v Brně.
                   27:47
                   Zákaz těžby dřeva
                    Zákaz těžby dřeva, který před dvěma dny vyhlásilo ministerstvo zemědělství, kritizují soukromí majitelé lesů. Resort chce urychlit zpracování stromů napadených kůrovcem a vyvrácených vichřicemi.
                    30:11
                    Zákaz těžby dřeva
                     Důvody pro výjimečný zákaz vidí ministerstvo v už zmíněných přírodních pohromách.
                     30:45
                     Ceny dřeva
                      Ani polomy, ani kůrovec a ani ministerský zákaz těžby zřejmě nijak výrazně neovlivní cenu palivového dříví na začátku topné sezony.
                      32:21
                      Vesnice roku
                       Živý vstup Venduly Březinové.
                       33:22
                       Pohyb Rohyngů
                        Bangladéš na svém území výrazně omezuje pohyb Rohyngů, kteří sem utekli před etnickými čistkami ze sousedního Myanmaru.
                        33:45
                        Ztraceni v lese
                         V ruských lesích se každoročně ztratí tisíce lidí. Policie a záchranné složky ale nemají lidi, ani prostředky, aby je všechny hledaly.
                         36:38
                         Nárůst hovorů o šikaně
                          38:46
                          Zažít město jinak
                           90 míst po celé republice ožilo sousedským slavnostmi. "Zažít město jinak" je název a zároveň i cíl pouličního festivalu. Jedním z 22 měst, která se letos zapojila, je i Plzeň.
                           40:28
                           Ceny dabingu
                            Živý vstpu Věry Hofmanové.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            17. září 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            15. květen

                            Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                            Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            15. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            14. květen

                            Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                            Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            14. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            13. květen

                            Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                            Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            13. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám