44 minut

2. září 2017

Obsah dílu

Schodek rozpočtu může stoupnout — Zvyšování platů a jednání o rozpočtu — Platy státních zaměstnanců — Zvyšování platů a jednání o rozpočtu — Donald Trump podruhé v Texasu — Příspěvky na stěhování za prací — Letecká přehlídka CIAF — Letecká show v Hradci Králové — Napětí na Korejském poloostrově — Ministerstvo zahraniční v Moskvě si předvolalo zástupce amerického velvyslance — Zemřel herec Vladimír Brabec — Filmová připomínka Vladimíra Brabce na ČT — Transparentní účty k financování kampaně — Zdravotní sestra v poutech — Tankový den v Lešanech — Policie zadržela tři uprchlé vězně — Dotace mají zachránit venkovské prodejny — Řidičské průkazy na zkoušku — Omezení výkonnějších vysavačů — Elektrospotřebiče v domácnostech — Energeticky úsporné spotřebiče — Zamítnuté soukromé školy — Zákaz vstupu do lesa kvůli africkému moru — Letouny koalice blokují konvoj tzv. Islámského státu — Energetická chudoba ve Španělsku — Beskydská sedmička — Příběhy 20. století na ČT

Části dílu

00:35
Schodek rozpočtu může stoupnout
  Přidání učitelům o 15 procent a dalším státním zaměstnancům o desetinu by mohlo zvýšit schodek rozpočtu o třináct miliard. České televizi to řekl ministr financí Ivan Pilný. Zmiňovaný růst platů požadují odbory i ČSSD.
  01:13
  Zvyšování platů a jednání o rozpočtu
   O růstu platů státních zaměstnanců rozhodne kabinet během tohoto měsíce. Zatímco ministerstvo financí schodek zvyšovat nechce, premiér Bohuslav Sobotka je ochotný o vyšším deficitu vyjednávat. Už v pondělí se kvůli tomu sejde i koaliční rada.
   03:58
   Platy státních zaměstnanců
    Návrh tedy v tuto chvíli nepočítá s plošným zvýšením platů státních zaměstnanců, přesto v této kolonce kalkuluje pro příští rok s vyššími výdaji. Konkrétně o 7 miliard.
    04:35
    Zvyšování platů a jednání o rozpočtu
     Rozhovor s poslancem Janem Skopečkem /ODS/.
     06:34
     Donald Trump podruhé v Texasu
      Živý vstup zahraničního zpravodaje Martina Řezníčka.
      09:53
      Příspěvky na stěhování za prací
       O peníze na dojíždění a také na přestěhování za prací požádalo přes čtyři tisíce zájemců.
       11:46
       Letecká přehlídka CIAF
        Mimořádná událost na mezinárodní přehlídce Czech International Air Fest v Hradci Králové. Stíhačka britského královského letectva nemohla kvůli špatnému počasí přistát a zamířila do Pardubic.
        13:21
        Letecká show v Hradci Králové
         V Hradci Králové začal v sobotu 24. ročník mezinárodní letecké show CIAF.
         14:25
         Napětí na Korejském poloostrově
          Jižní Korea kvůli severokorejské hrozbě zvažuje rozšířit možnosti vlastního programu balistických střel. Před eskalací napětí na Korejském poloostrově varuje Rusko.
          16:46
          Ministerstvo zahraniční v Moskvě si předvolalo zástupce amerického velvyslance
           17:08
           Zemřel herec Vladimír Brabec
            Ve věku 83 let zemřel Vladimír Brabec. Herce proslavila především seriálová postava majora Zemana. Ztvárnil ale mnoho dalších rolí ve filmu, na divadle i v dabingu. Za svou práci získal i Cenu Františka Filipovského.
            19:01
            Filmová připomínka Vladimíra Brabce na ČT
             Česká televize herce připomene v dokumentu z cyklu Neobyčejné životy zítra před půl pátou odpoledne. Poté bude následovat film Jestli jednou odejdu s Vladimírem Brabcem a Ivou Janžurovou v hlavních rolích.
             19:59
             Transparentní účty k financování kampaně
              Do pondělí si musí všichni, kdo chtějí kandidovat na prezidenta, založit transparentní účet k financování kampaně a informovat o tom Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí.
              20:38
              Zdravotní sestra v poutech
               Odmítla odebrat krev pacientovi a skončila v poutech. Tyto záběry ze zatýkání zdravotní sestry v americkém Salt Lake City viděly na sociálních sítích miliony lidí.
               20:59
               Tankový den v Lešanech
                Desítky kusů historické i současné vojenské techniky a velký zájem veřejnosti. Tak vypadal tankový den v Lešanech. Letos už popatnácté ho uspořádal Vojenský historický ústav spolu s ministerstvem obrany.
                22:45
                Policie zadržela tři uprchlé vězně
                 Policie ráno zadržela v Plzni tři vězně z věznice v Kynšperku nad Ohří.
                 23:04
                 Dotace mají zachránit venkovské prodejny
                  Kraj Vysočina letos rozdělí 2 miliony korun mezi 55 obcí na podporu prodejen. O centrálních dotacích uvažuje i vláda.
                  25:12
                  Řidičské průkazy na zkoušku
                   Pětinu letošních nehod zavinili řidiči začátečníci. Pomoci by mohl takzvaný řidičský průkaz na zkoušku, o němž se v Česku roky mluví. Kritici zase namítají, že to část řidičů od ježdění odradí a problém se tak pouze oddálí.
                   27:26
                   Omezení výkonnějších vysavačů
                    Od 1. září se na evropský trh nesmí dovážet přístroje, které mají příkon vyšší než 900 wattů. Už od září 2014 platí zákaz výroby vysavačů nad 1600 wattů. Cílem takového opatření je snížit spotřebu elektrické energie a podpořit prodej úspornějších výrobků.
                    29:29
                    Elektrospotřebiče v domácnostech
                     Počet velkých elektrospotřebičů v domácnostech sleduje i Český statistický úřad.
                     30:37
                     Energeticky úsporné spotřebiče
                      Největší spotřebu energií u domácností představují náklady na topení, ohřev vody a osvětlení. Až pak následují spotřebiče jako lednice nebo myčky nádobí. I tak energeticky úsporné výrobky, a hlavně osvětlení, dokáží ušetřit tisíce korun ročně.
                      33:09
                      Zamítnuté soukromé školy
                       V Česku v současné době funguje na 180 soukromých základních škol. Od prvního září jich mohlo být ještě o sedmadvacet víc. Těmto školám ale ministerstvo nedalo souhlasné stanovisko.
                       35:31
                       Zákaz vstupu do lesa kvůli africkému moru
                        Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.
                        36:56
                        Letouny koalice blokují konvoj tzv. Islámského státu
                         Letouny mezinárodní koalice brání průjezdu konvoje se členy samozvaného Islámského státu na východ Sýrie. Oznámila to tamní armáda a její spojenci – libanonské hnutí Hizballáh.
                         37:20
                         Energetická chudoba ve Španělsku
                          Jedním z důsledků nedávné těžké hospodářské krize ve Španělsku je takzvaná energetická chudoba. Více než desetina obyvatel země si v zimě nemůže pořádně topit, protože nemají peníze na splácení elektřiny a plynu.
                          39:44
                          Beskydská sedmička
                           V Beskydech v těchto chvílích probíhá jeden z nejnáročnějších extrémních závodů v Česku – Beskydská sedmička. Závodníci mají za úkol v co nejkratším čase překonat sedm horských vrcholů Beskyd.
                           41:14
                           Příběhy 20. století na ČT
                            Sportovci, novináři, učitelé i příslušníci Státní bezpečnosti – osudy lidí různých profesí z období normalizace nabídne dokumentární série Příběhy dvacátého století. Výpovědi i zatím málo zmapované fenomény začne vysílat Dvojka od nedělního podvečera.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            3. září 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            8. červen

                            8. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            8. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            8. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            7. červen

                            Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                            7. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            7. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            7. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            6. červen

                            Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                            6. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            6. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            6. 6. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám