Události

27. srpen 2017

44 minut

27. srpen 2017

Obsah dílu

Co s důchodovým systémem — Co s důchodovým systémem — Co s důchodovým systémem — Teroristický útok v Barceloně — Mohutné záplavy v Houstonu — Dálnice a silnice bez billboardů — Vejce nakažená insekticidem — Premiér Sobotka v Iráku — Volební průzkum agentury Median — Chybí pravidla pro vzorky DNA — Zemřel barytonista René Tuček — Festival klasické hudby v Chrudimi — Prodej obecního majetku čekají změny — Dohled nad kuřáky před restauracemi a bary — Bouřky na jihu Čech — Přehrady zachraňují život v Ohři — Deset let s biopalivy — Deset let s biopalivy — Jak se vyrábí biopaliva — Životnost pohonných hmot s biosložkou — Stejné názvy ulic v jedné obci — Most na Krym — Německo před volbami — Ošetřování zraněných cyklistů — Silvestr na horách — Mistrovství České republiky v požárním sportu

Části dílu

00:33
Co s důchodovým systémem
  Velká reforma anebo jen drobné úpravy. Politici řeší, jak do budoucna měnit penzijní systém. Loni skončil takzvaný důchodový účet zhruba v 16miliardovém deficitu.
  02:09
  Co s důchodovým systémem
   Podobný vývoj očekává ministerstvo práce až do roku 2030, kdy se má zastavit zvyšování věku odchodu do penze.
   03:35
   Co s důchodovým systémem
    Příjmy a výdaje na dávky důchodového pojištění - tedy kromě starobních penzí i třeba na ty invalidní nebo pozůstalostní.
    04:28
    Teroristický útok v Barceloně
     Na 16 stoupl počet obětí teroristického útoku v Katalánsku. Ráno zemřela Němka, která byla od minulého čtvrtka v kritickém stavu.
     04:50
     Mohutné záplavy v Houstonu
      Jedna z největších amerických metropolí pod vodou. Houston zasáhly katastrofální záplavy, které přinesl hurikán Harvey.
      09:50
      Dálnice a silnice bez billboardů
       Do 1. září by měly zmizet billboardy od dálnic a také silnic první třídy. Kolem komunikací se má totiž vytvořit ochranné pásmo.
       12:05
       Vejce nakažená insekticidem
        Eurokomisařka Věra Jourová považuje za skandální, že se informace o vejcích kontaminovaných insekticidem zveřejnila až téměř po dvou měsících.
        13:06
        Premiér Sobotka v Iráku
         Irácké jednotky dobyly další město z rukou organizace Islámský stát - tentokrát Tal Afar na severu země. Na humanitární pomoc a návrat uprchlíků do osvobozených oblastí přispěje i Česká republika.
         14:28
         Volební průzkum agentury Median
          V říjnových volbách by se do sněmovny dostalo podle průzkumu agentury Median sedm stran a hnutí. Hlasování by vyhrálo ANO se ziskem 26 a půl procenta.
          14:54
          Chybí pravidla pro vzorky DNA
           Nakládání se vzorky DNA zůstává bez zákonných pravidel. Návrh ministerstva vnitra sněmovna do voleb nestihne projednat.
           17:13
           Zemřel barytonista René Tuček
            Ve věku 81 let zemřel barytonista René Tuček. Držitel ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil v pražském Národním divadle i v brněnské opeře řadu velkých rolí.
            17:29
            Festival klasické hudby v Chrudimi
             Živý vstup Přemysla Šrámka.
             21:03
             Prodej obecního majetku čekají změny
              Radnice se při něm budou moct rozhodovat kromě ceny i podle obecního či krajského zájmu.
              23:16
              Dohled nad kuřáky před restauracemi a bary
               Antikonfliktní tým, který Praha 1 poslala dohlížet na hlučné hosty před nekuřáckými bary, se znovu po prázdninách vrátí.
               25:15
               Bouřky na jihu Čech
                Jižní Čechy zasáhly bouřky a menší krupobití. Při vykolejení vlaku u Nišovic na Strakonicku krátce po šestnácté hodině se zranili tři lidé.
                27:08
                Přehrady zachraňují život v Ohři
                 Přehrady Skalka a Jesenice v Karlovarském kraji, Nechranice v kraji Ústeckém. Tři přehrady, které zachraňují život v Ohři zhruba na 240 kilometrech. Vodohospodáři z nich vodu teď upouští jen v tak malém množství, aby vyrovnali nízké průtoky v řece.
                 27:11
                 Deset let s biopalivy
                  Je to deset let, kdy řidiči mohli na čerpacích stanicích poprvé natankovat naftu s biosložkou. Benzin se přidal o pár měsíců později.
                  29:35
                  Deset let s biopalivy
                   Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody biopaliv?
                   30:29
                   Jak se vyrábí biopaliva
                    Zhruba třetina produkce slouží právě k výrobě biopaliv. Z řepky se přitom dělají i příměsi do kosmetiky anebo pochopitelně klasický kuchyňský olej. Na tunu bionafty přitom padnou zhruba dvě a půl tuny řepky.
                    31:57
                    Životnost pohonných hmot s biosložkou
                     Palivo s takovou příměsí by neměli tankovat řidiči, kteří jezdí málo anebo nárazově. To kvůli kratší životnosti.
                     33:35
                     Stejné názvy ulic v jedné obci
                      V deseti českých obcích jsou stále ulice, které mají stejný název. Zákon to přitom už šest let zakazuje. Duplicita většinou vznikla při spojování obcí.
                      35:41
                      Most na Krym
                       Stavaři začali pokládat první železné oblouky nového mostu, který spojí Rusko a Krym.
                       36:01
                       Německo před volbami
                        Živý vstup Václava Černohorského.
                        38:05
                        Ošetřování zraněných cyklistů
                         Na horách přibývá úrazů cyklistů. Důvodem je stále větší obliba horské cykloturistiky. Jen do okolí Klínovce se letos o prázdninách vypravilo o tisíce lidí víc než loni.
                         39:54
                         Silvestr na horách
                          Slovo Silvestr bylo tento týden nejvíc vyhledávaným na slevových portálech. Už teď mají hotely a penziony v českých a moravských horách z osmdesáti procent vyprodáno.
                          40:09
                          Mistrovství České republiky v požárním sportu
                           Dneškem vyvrcholilo třídenní mistrovství České republiky v požárním sportu. V něm se utkalo dohromady 600 mužů a žen z řad profesionálních i dobrovolných hasičů.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           28. srpen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           17. květen

                           Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                           Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám