44 minut

27. srpna 2017

Obsah dílu

Co s důchodovým systémem — Co s důchodovým systémem — Co s důchodovým systémem — Teroristický útok v Barceloně — Mohutné záplavy v Houstonu — Dálnice a silnice bez billboardů — Vejce nakažená insekticidem — Premiér Sobotka v Iráku — Volební průzkum agentury Median — Chybí pravidla pro vzorky DNA — Zemřel barytonista René Tuček — Festival klasické hudby v Chrudimi — Prodej obecního majetku čekají změny — Dohled nad kuřáky před restauracemi a bary — Bouřky na jihu Čech — Přehrady zachraňují život v Ohři — Deset let s biopalivy — Deset let s biopalivy — Jak se vyrábí biopaliva — Životnost pohonných hmot s biosložkou — Stejné názvy ulic v jedné obci — Most na Krym — Německo před volbami — Ošetřování zraněných cyklistů — Silvestr na horách — Mistrovství České republiky v požárním sportu

Části dílu

00:33
Co s důchodovým systémem
  Velká reforma anebo jen drobné úpravy. Politici řeší, jak do budoucna měnit penzijní systém. Loni skončil takzvaný důchodový účet zhruba v 16miliardovém deficitu.
  02:09
  Co s důchodovým systémem
   Podobný vývoj očekává ministerstvo práce až do roku 2030, kdy se má zastavit zvyšování věku odchodu do penze.
   03:35
   Co s důchodovým systémem
    Příjmy a výdaje na dávky důchodového pojištění - tedy kromě starobních penzí i třeba na ty invalidní nebo pozůstalostní.
    04:28
    Teroristický útok v Barceloně
     Na 16 stoupl počet obětí teroristického útoku v Katalánsku. Ráno zemřela Němka, která byla od minulého čtvrtka v kritickém stavu.
     04:50
     Mohutné záplavy v Houstonu
      Jedna z největších amerických metropolí pod vodou. Houston zasáhly katastrofální záplavy, které přinesl hurikán Harvey.
      09:50
      Dálnice a silnice bez billboardů
       Do 1. září by měly zmizet billboardy od dálnic a také silnic první třídy. Kolem komunikací se má totiž vytvořit ochranné pásmo.
       12:05
       Vejce nakažená insekticidem
        Eurokomisařka Věra Jourová považuje za skandální, že se informace o vejcích kontaminovaných insekticidem zveřejnila až téměř po dvou měsících.
        13:06
        Premiér Sobotka v Iráku
         Irácké jednotky dobyly další město z rukou organizace Islámský stát - tentokrát Tal Afar na severu země. Na humanitární pomoc a návrat uprchlíků do osvobozených oblastí přispěje i Česká republika.
         14:28
         Volební průzkum agentury Median
          V říjnových volbách by se do sněmovny dostalo podle průzkumu agentury Median sedm stran a hnutí. Hlasování by vyhrálo ANO se ziskem 26 a půl procenta.
          14:54
          Chybí pravidla pro vzorky DNA
           Nakládání se vzorky DNA zůstává bez zákonných pravidel. Návrh ministerstva vnitra sněmovna do voleb nestihne projednat.
           17:13
           Zemřel barytonista René Tuček
            Ve věku 81 let zemřel barytonista René Tuček. Držitel ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil v pražském Národním divadle i v brněnské opeře řadu velkých rolí.
            17:29
            Festival klasické hudby v Chrudimi
             Živý vstup Přemysla Šrámka.
             21:03
             Prodej obecního majetku čekají změny
              Radnice se při něm budou moct rozhodovat kromě ceny i podle obecního či krajského zájmu.
              23:16
              Dohled nad kuřáky před restauracemi a bary
               Antikonfliktní tým, který Praha 1 poslala dohlížet na hlučné hosty před nekuřáckými bary, se znovu po prázdninách vrátí.
               25:15
               Bouřky na jihu Čech
                Jižní Čechy zasáhly bouřky a menší krupobití. Při vykolejení vlaku u Nišovic na Strakonicku krátce po šestnácté hodině se zranili tři lidé.
                27:08
                Přehrady zachraňují život v Ohři
                 Přehrady Skalka a Jesenice v Karlovarském kraji, Nechranice v kraji Ústeckém. Tři přehrady, které zachraňují život v Ohři zhruba na 240 kilometrech. Vodohospodáři z nich vodu teď upouští jen v tak malém množství, aby vyrovnali nízké průtoky v řece.
                 27:11
                 Deset let s biopalivy
                  Je to deset let, kdy řidiči mohli na čerpacích stanicích poprvé natankovat naftu s biosložkou. Benzin se přidal o pár měsíců později.
                  29:35
                  Deset let s biopalivy
                   Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody biopaliv?
                   30:29
                   Jak se vyrábí biopaliva
                    Zhruba třetina produkce slouží právě k výrobě biopaliv. Z řepky se přitom dělají i příměsi do kosmetiky anebo pochopitelně klasický kuchyňský olej. Na tunu bionafty přitom padnou zhruba dvě a půl tuny řepky.
                    31:57
                    Životnost pohonných hmot s biosložkou
                     Palivo s takovou příměsí by neměli tankovat řidiči, kteří jezdí málo anebo nárazově. To kvůli kratší životnosti.
                     33:35
                     Stejné názvy ulic v jedné obci
                      V deseti českých obcích jsou stále ulice, které mají stejný název. Zákon to přitom už šest let zakazuje. Duplicita většinou vznikla při spojování obcí.
                      35:41
                      Most na Krym
                       Stavaři začali pokládat první železné oblouky nového mostu, který spojí Rusko a Krym.
                       36:01
                       Německo před volbami
                        Živý vstup Václava Černohorského.
                        38:05
                        Ošetřování zraněných cyklistů
                         Na horách přibývá úrazů cyklistů. Důvodem je stále větší obliba horské cykloturistiky. Jen do okolí Klínovce se letos o prázdninách vypravilo o tisíce lidí víc než loni.
                         39:54
                         Silvestr na horách
                          Slovo Silvestr bylo tento týden nejvíc vyhledávaným na slevových portálech. Už teď mají hotely a penziony v českých a moravských horách z osmdesáti procent vyprodáno.
                          40:09
                          Mistrovství České republiky v požárním sportu
                           Dneškem vyvrcholilo třídenní mistrovství České republiky v požárním sportu. V něm se utkalo dohromady 600 mužů a žen z řad profesionálních i dobrovolných hasičů.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           28. srpna 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                           22. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                           21. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                           20. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                           19. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám