Nahrávám video

20. srpen 2017

Obsah dílu

Headlines — Spory o církevní restituce — Spory o církevní restituce — Spory o církevní restituce — Vyšetřování útoku ve Španělsku — Páteční útok ve městě Turk — Kauza dotačních podvodů ve sportu — Povinný zápis k předškolnímu vzdělávání — Pochod proti rasismu — Vrak amerického křižníku Indianapolis — Škody po bouřkách — Déšť v ČR — Spejbl a Hurvínek ve 3D animaci — Zásoby vody — Zájem o volby — Ample Strike — Vzpomínka na oběti holocaustu — Problémy kvůli továrně na limonády — Zásoby paliva na zimu — Náklady na vytápění — Změny dodavatele energií — Zavřený tunel v Klimkovicích — Neúspěšný pokus o státní převrat — Porouchané letadlo v Egyptě — Zachování skokanských můstků — Češi v rumunském Banátu

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:32
  Spory o církevní restituce
   Českému státu se daří vyhrávat soudní spory o církevní restituce. Z víc než 400 ukončených sporů uspěly státní úřady ve víc než 85 procentech případů.
   01:16
   Spory o církevní restituce
    Státní instituce vedou s církvemi dalších víc než 1500 soudních pří - o desetitisíce hektarů lesů, polí, o desítky obytných domů, ale i o některé hrady a zámky.
    04:10
    Spory o církevní restituce
     Přehled některých dalších známých restitučních sporů.
     05:31
     Vyšetřování útoku ve Španělsku
      Teroristická buňka ve Španělsku plánovala podle vyšetřovatelů sérii útoků s použitím tlakových bomb naložených do aut. Akci připravovala půl roku.
      08:27
      Páteční útok ve městě Turk
       Finské policii se zatím nepodařilo vyslechnout Maročana podezřelého z pátečního útoku ve městě Turku. Osmnáctiletý muž s ní odmítá mluvit.
       08:51
       Kauza dotačních podvodů ve sportu
        Národní centrála proti organizovanému zločinu pokračuje v rozkrývání kauzy údajných dotačních podvodů ve sportu.
        11:43
        Povinný zápis k předškolnímu vzdělávání
         Už za dva týdny musí všechny pětileté děti nastoupit do akreditované školky. Rodiče, kteří je od září nepřihlásí, riskují pokutu.
         13:49
         Pochod proti rasismu
          Na 40 tisíc lidí pochodovalo americkým Bostonem proti rasismu, a to přesně týden poté, co si střety mezi neonacisty a jejich odpůrci v Charlotesville vyžádaly jednu oběť a desítky zraněných.
          16:08
          Vrak amerického křižníku Indianapolis
           V Tichém oceánu se podařilo najít vrak amerického křižníku Indianapolis. Pátrání v nově určené lokalitě vedl od roku 2016 spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen.
           16:32
           Škody po bouřkách
            Po ničivé sobotní bouřce, která se prohnala Českem, se pomalu začínají sčítat škody. Asi nejhorší následky jsou v jižní části Šumavy.
            18:52
            Déšť v ČR
             Silný déšť zaznamenali nad ránem také v moravskoslezské metropoli.Podle meteorologovů z ostravské pobočky českého hydrometeorologického ústavu nejvíce pršelo v části Svinov.
             19:17
             Spejbl a Hurvínek ve 3D animaci
              Tvůrci dokončili nový film o Spejblovi a Hurvínkovi. Celovečerní snímek poprvé nabídne divákům slavné postavičky ve formě 3D animace. Nové dobrodružství s názvem Hurvínek a kouzelné muzeum uvidí diváci v kinech už za dva týdny.
              22:07
              Zásoby vody
               Správa státních hmotných rezerv by chtěla mít ve svých zásobách vodu. Po celé republice by tak měly vzniknout hloubkové vrty, ze kterých by se v případě potřeby čerpala.
               24:09
               Zájem o volby
                Ve třech obcích, kde se rozpadla zastupitelstva, byl o nové volby, které se konaly včera, velký zájem.
                24:31
                Ample Strike
                 Přes 1300 vojáků a více než 30 letounů a helikoptér. Už příští středu začne největší mezinárodní letecké cvičení na českém území s názvem Ample Strike v překladu Dostatečný úder.
                 26:46
                 Vzpomínka na oběti holocaustu
                  Na dvě stovky lidí se přijely do Hodonína u Kunštátu poklonit obětem romského holocaustu.
                  27:19
                  Problémy kvůli továrně na limonády
                   Hluk z chladících věží i projíždějících kamionů - problém, který trápí obyvatele Mnichova Hradiště kvůli tamní limonádovně Kofola.
                   30:02
                   Zásoby paliva na zimu
                    Teď je ideální doba udělat si zásoby paliva na zimu. I když se to zatím nezdá a teploty venku se těm zimním ani zdaleka neblíží, lidé nakupují tuhá paliva ve velkém.
                    32:19
                    Náklady na vytápění
                     Jak jste už slyšeli, vytápění uhlím a dřevem patří k nejlevnějším způsobům. Mezi nejdražší naopak patří plyn a elektřina.
                     33:06
                     Změny dodavatele energií
                      Češi se změn dodavatele energií nebojí. Jen letos se pro změnu u elektřiny rozhodlo už víc než 171 tisíc domácností.
                      35:02
                      Zavřený tunel v Klimkovicích
                       Živý vstup Ivy Piskalové.
                       35:35
                       Neúspěšný pokus o státní převrat
                        Neúspěšný pokus o státní převrat z roku 1991 si připomínají pamětníci v Moskvě.
                        38:05
                        Porouchané letadlo v Egyptě
                         V egyptském letovisku Hurghada uvázlo kvůli poruše letadlo společnosti Travel Service mířící do Bratislavy - a s ním i několik desítek klientů cestovní kanceláře Fischer.
                         38:27
                         Zachování skokanských můstků
                          Zástupci Moravskoslezského kraje a města Frenštát pod Radhoštěm usilují o zachování provozu tamních skokanských můstků. Dnes kvůli tomu jednali.
                          40:11
                          Češi v rumunském Banátu
                           Jedna z posledních větších českých komunit ve východní Evropě vymírá. V rumunském Banátu z původních několika tisíc lidí zůstává už jen pár set vesničanů.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           21. srpen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           29. září

                           Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                           29. 9. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           29. září

                           Ve znakovém jazyce

                           29. 9. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           28. září

                           Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                           28. 9. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           28. září

                           Ve znakovém jazyce

                           28. 9. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           27. září

                           Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                           27. 9. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. září

                           Ve znakovém jazyce

                           27. 9. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám