Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Spory o církevní restituce

Českému státu se daří vyhrávat soudní spory o církevní restituce. Z víc než 400 ukončených sporů uspěly státní úřady ve víc než 85 procentech případů.

Spory o církevní restituce

Státní instituce vedou s církvemi dalších víc než 1500 soudních pří - o desetitisíce hektarů lesů, polí, o desítky obytných domů, ale i o některé hrady a zámky.

Spory o církevní restituce

Přehled některých dalších známých restitučních sporů.

Vyšetřování útoku ve Španělsku

Teroristická buňka ve Španělsku plánovala podle vyšetřovatelů sérii útoků s použitím tlakových bomb naložených do aut. Akci připravovala půl roku.

Páteční útok ve městě Turk

Finské policii se zatím nepodařilo vyslechnout Maročana podezřelého z pátečního útoku ve městě Turku. Osmnáctiletý muž s ní odmítá mluvit.

Kauza dotačních podvodů ve sportu

Národní centrála proti organizovanému zločinu pokračuje v rozkrývání kauzy údajných dotačních podvodů ve sportu.

Povinný zápis k předškolnímu vzdělávání

Už za dva týdny musí všechny pětileté děti nastoupit do akreditované školky. Rodiče, kteří je od září nepřihlásí, riskují pokutu.

Pochod proti rasismu

Na 40 tisíc lidí pochodovalo americkým Bostonem proti rasismu, a to přesně týden poté, co si střety mezi neonacisty a jejich odpůrci v Charlotesville vyžádaly jednu oběť a desítky zraněných.

Vrak amerického křižníku Indianapolis

V Tichém oceánu se podařilo najít vrak amerického křižníku Indianapolis. Pátrání v nově určené lokalitě vedl od roku 2016 spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen.

Škody po bouřkách

Po ničivé sobotní bouřce, která se prohnala Českem, se pomalu začínají sčítat škody. Asi nejhorší následky jsou v jižní části Šumavy.

Déšť v ČR

Silný déšť zaznamenali nad ránem také v moravskoslezské metropoli.Podle meteorologovů z ostravské pobočky českého hydrometeorologického ústavu nejvíce pršelo v části Svinov.

Spejbl a Hurvínek ve 3D animaci

Tvůrci dokončili nový film o Spejblovi a Hurvínkovi. Celovečerní snímek poprvé nabídne divákům slavné postavičky ve formě 3D animace. Nové dobrodružství s názvem Hurvínek a kouzelné muzeum uvidí diváci v kinech už za dva týdny.

Zásoby vody

Správa státních hmotných rezerv by chtěla mít ve svých zásobách vodu. Po celé republice by tak měly vzniknout hloubkové vrty, ze kterých by se v případě potřeby čerpala.

Zájem o volby

Ve třech obcích, kde se rozpadla zastupitelstva, byl o nové volby, které se konaly včera, velký zájem.

Ample Strike

Přes 1300 vojáků a více než 30 letounů a helikoptér. Už příští středu začne největší mezinárodní letecké cvičení na českém území s názvem Ample Strike v překladu Dostatečný úder.

Vzpomínka na oběti holocaustu

Na dvě stovky lidí se přijely do Hodonína u Kunštátu poklonit obětem romského holocaustu.

Problémy kvůli továrně na limonády

Hluk z chladících věží i projíždějících kamionů - problém, který trápí obyvatele Mnichova Hradiště kvůli tamní limonádovně Kofola.

Zásoby paliva na zimu

Teď je ideální doba udělat si zásoby paliva na zimu. I když se to zatím nezdá a teploty venku se těm zimním ani zdaleka neblíží, lidé nakupují tuhá paliva ve velkém.

Náklady na vytápění

Jak jste už slyšeli, vytápění uhlím a dřevem patří k nejlevnějším způsobům. Mezi nejdražší naopak patří plyn a elektřina.

Změny dodavatele energií

Češi se změn dodavatele energií nebojí. Jen letos se pro změnu u elektřiny rozhodlo už víc než 171 tisíc domácností.

Zavřený tunel v Klimkovicích

Živý vstup Ivy Piskalové.

Neúspěšný pokus o státní převrat

Neúspěšný pokus o státní převrat z roku 1991 si připomínají pamětníci v Moskvě.

Porouchané letadlo v Egyptě

V egyptském letovisku Hurghada uvázlo kvůli poruše letadlo společnosti Travel Service mířící do Bratislavy - a s ním i několik desítek klientů cestovní kanceláře Fischer.

Zachování skokanských můstků

Zástupci Moravskoslezského kraje a města Frenštát pod Radhoštěm usilují o zachování provozu tamních skokanských můstků. Dnes kvůli tomu jednali.

Češi v rumunském Banátu

Jedna z posledních větších českých komunit ve východní Evropě vymírá. V rumunském Banátu z původních několika tisíc lidí zůstává už jen pár set vesničanů.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD