48 minut

15. srpen 2017

Obsah dílu

Headlines — Registrace do voleb — Uzavřené registrace pro volby — Podzimní volby do PSP — Severokorejské hrozby — Ničivé bouřky v Německu — Premiér před vyšetřovací komisí — Přesun vepřína v Letech — Kauza emisních podvodů — Čínský aktivista před soudem — Broumovsko plné turistů — Žaloba kvůli vlastnictví Květné zahrady — 40 let od smrti krále rokenrolu — Kauza Čapí hnízdo — Výročí nezávislosti v Indii — Demolice vybuchlé lisovny trhavin skončila — Kontroverzní stavby v Praze — Rozloučení s Jiřím Kuběnou — Trpišovský může znovu za volant — Nebezpečné léky — Dodržování prodeje na předpis — Počet léčených závislých — Zneužívání léků — Růst platů — EU proti návrhu Británie — Pád stromu během církevních oslav — ÚS o poplatcích za odpad — Celostátní setkání mládeže — Charitativní přeprodej v Rusku

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Registrace do voleb
   Po dnešku je jasné, které strany a hnutí se budou ucházet o hlasy voličů v podzimních sněmovních volbách. V 16 hodin uplynula lhůta, dokdy musely stihnout registraci na krajských úřadech.
   01:25
   Uzavřené registrace pro volby
    Zájem o volby je letos vyšší,než v roce 2013. Podle krajských úředníků kvůli tomu, že se konají v řádném termínu. Na ty poslední předčasné totiž nestihla všechna uskupení včas zareagovat.
    04:14
    Podzimní volby do PSP
     Nejdůležitější je pro voliče termín hlasování, pátek 20. a sobota 21. října. V tradičních časech, první den od 14 do 22 hodin, druhý od 8 do 14 hodin.
     05:40
     Severokorejské hrozby
      Severní Korea naznačila ústup od útoku nedaleko amerických vojenských základen na Guamu. Velení severokorejské armády ukázalo plány vůdci Kim Čong-unovi.
      08:25
      Ničivé bouřky v Německu
       Německo bojuje se silnými bouřkami. Úřady nechaly kvůli orkánu uzavřít vlakové nádraží ve Frankfurtu a zastavit nebo omezit železniční dopravu.
       08:45
       Premiér před vyšetřovací komisí
        Sami policisté a žalobci by především měli usilovat o zastavení úniků z vyšetřovacích spisů. Členům sněmovní vyšetřovací komise to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka, který byl jedním z předvolaných.
        11:14
        Přesun vepřína v Letech
         Jeden z minoritních vlastníků vepřína v Letech chce žalobou zpochybnit záměr firmy AGPI prodat objekt státu. Společnost přijala nabídku vlády, že stavbu, která stojí na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy, odkoupí.
         12:02
         Kauza emisních podvodů
          Snaha německé vlády a autoprůmyslu překonat aféru dieselgate dostala během jediného dne dvojitý zásah. Němečtí státní žalobci oznámili, že podezření z podvodu ve Volkswagenu čelí už bezmála 40 lidí.
          14:16
          Čínský aktivista před soudem
           Prominentní čínský disident Wu Gan stanul po dvou letech ve vazbě před tamním soudem. Za kritiku poměrů v komunistické zemi je obviněn z podvracení státní moci.
           14:35
           Broumovsko plné turistů
            Živý vstup redaktora Přemysla Šrámka.
            16:49
            Žaloba kvůli vlastnictví Květné zahrady
             Olomoucké arcibiskupství podalo žalobu kvůli vlastnictví Květné zahrady kroměřížského zámku. Historickou památku, zapsanou na seznamu UNESCO, získala církev od státu v restitucích.
             17:05
             40 let od smrti krále rokenrolu
              Zítra uplyne 40 let od smrti krále rokenrolu - Elvise Presleyho. Během své více než dvacetileté kariéry zdolal spoustu rekordů v prodeji desek nebo návštěvnosti koncertů.
              19:41
              Kauza Čapí hnízdo
               Andrej Babiš odmítl podezření policie, že by osobně řídil dotační podvod v kauze Čapí hnízdo. S takovou informací přišel deník Právo. Společně s Babišem se měl podle kriminalistů na trestné činnosti podílet i první místopředseda hnutí ANO.
               22:28
               Výročí nezávislosti v Indii
                Indie slaví 70 let své nezávislosti. Premiér Módí při slavnostním projevu odsoudil náboženské násilí a vyzval i ke smířlivějšímu přístupu ke Kašmíru - o toto území Indie několikrát válčila s Pákistánem.
                22:51
                Demolice vybuchlé lisovny trhavin skončila
                 V Poličských strojírnách skončilo odklízení trosek lisovny, ve které v únoru vybuchla trhavina TNT.
                 24:34
                 Kontroverzní stavby v Praze
                  25 metrů vysoká oválná výstavní síň ve zlaté barvě. I tak by mohla vypadat nová galerie umění v historickém centru Prahy. O její stavbu usiluje vedení první městské části.
                  26:35
                  Rozloučení s Jiřím Kuběnou
                   S básníkem, historikem umění a dlouholetým kastelánem hradu Bítov - Jiřím Kuběnou - se dnes rozloučili jeho blízcí a přátelé.
                   26:58
                   Trpišovský může znovu za volant
                    Aleš Trpišovský bude nejspíš moci znovu řídit. Jeden z nejznámějších šoférů, kteří vybrzdili jiné auto, dnes u prvoinstančního soudu uspěl se žádostí o prominutí zbytku trestu.
                    29:15
                    Nebezpečné léky
                     Dva léky na kašel už jsou nově jen na předpis. Léky Stopex a pastilky Meddex Vicks jsou v doporučené dávce sice bezpečné, nadměrné množství ale způsobuje halucinace i zdravotní obtíže. Oba léky zneužívali hlavně mladí lidé.
                     31:16
                     Dodržování prodeje na předpis
                      Zákaz prodávat tyto léky tedy platí ode dneška. Podívali jsme se, jestli lékárníci o novém nařízení vědí a jak ho dodržují, konkrétně v Ostravě.
                      32:46
                      Počet léčených závislých
                       Ze závislosti na psychoaktivních látkách a alkoholu se v Česku v roce 2013 léčilo zhruba 23 tisíc mužů a 13 tisíc žen. Podle posledních dostupných dat bylo nejvíc alkoholiků.
                       33:47
                       Zneužívání léků
                        Zneužívání léků ve velkém v Česku začalo především v 80. letech. Z přípravků obsahujících efedrin se vyráběl pervitin, narkomani zneužívali i další volně prodejné léky.
                        36:34
                        Růst platů
                         Platy ve veřejném sektoru by od listopadu měly růst o 10 procent, učitelům pak o 15. Shodl se na tom premiér Bohuslav Sobotka s odbory. Ministerstvo práce přitom připravilo několik variant v rozsahu 8 až 13 procent.
                         39:04
                         EU proti návrhu Británie
                          Převézt zboží přes hranice, bez povinnosti uhradit poplatek, právě celní unii jako jeden ze základních kamenů Evropské unie chce dočasně zachovat britská vláda i po odchodu z osmadvacítky.
                          41:19
                          Pád stromu během církevních oslav
                           Nejmíň deset lidí zemřelo při pádu stromu během církevních oslav na Madeiře. Dalších deset je zraněných. Obrovský kmen zabíjel v obci Monte poblíž ostrovní metropole Funchal, když tudy procházelo procesí.
                           41:40
                           ÚS o poplatcích za odpad
                            Zákon, který v minulosti nařizoval dětem hradit poplatky za odpad, je protiústavní. Dnes o tom rozhodl Ústavní soud. Dal tak naději hlavně mladým, kteří vyrůstali v dětských domovech, že se několikatisícových dluhů zbaví.
                            43:33
                            Celostátní setkání mládeže
                             V Olomouci začíná Celostátní setkání mládeže. Do města se sjelo na sedm tisíc křesťanů. Až do neděle můžou navštěvovat různé přednášky, workshopy nebo koncerty.
                             43:55
                             Charitativní přeprodej v Rusku
                              Nerudovskou otázku "kam s ním" řešil před lety mladý ruský programátor Alexej Barinskij. Stěhoval se, do nového bytu ale všechny věci převézt nemohl.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              16. srpen 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              28. listopad

                              Headlines — Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Vánoční strom pro Prahu

                              28. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              28. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              28. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              27. listopad

                              Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                              27. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              26. listopad

                              Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                              26. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              26. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              25. listopad

                              Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                              25. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              25. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. listopad

                              Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                              24. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 11. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám