10. srpen 2017

Obsah dílu

Headlines — Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka — Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka — Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka — Plán raketového útoku KLDR na Guam — Plán raketového útoku KLDR na Guam — Přísnější pravidla pro soudní znalce — Špatný posudek u nehody Romana Janouška — Problémy s posudky — Jednání prezidenta s hejtmany v Lánech — Škody po silných bouřkách — Jiří Paroubek nebude v ČSSD — Živnostníci v ČR — Zemřel Jiří Kuběna — Vyšetřování útoku na vojáky v Paříži — Bezprostřední setkání s uprchlíky — Průměrné ceny pohonných hmot — Kontroly původu ovoce — Silné bouřky v Česku — Silné bouřky v Česku — Silné bouřky v Česku — Vyšší odměny za úspěšný lov — Levá fronta v Rusku — Ukončená stavba jaderné elektrárny v USA — František Ringo Čech a SPO — Opuštěný areál olympijského parku — Kontaminovaná vejce — Život vězeňkyň v Ravensbrücku

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka
   Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka chce trestně stíhat policie. Sněmovnu už písemně požádala o vydání obou poslanců a hlavních představitelů hnutí ANO.
   01:54
   Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka
    Živý vstup Milana Brunclíka.
    05:51
    Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka
     Farmu Čapí hnízdo, o kterou jde, prověřuje policie už déle než půl druhého roku. V letech 2008 až 2010 ji nechala u středočeských Olbramovic postavit firma, která měla akcie na neznámé majitele.
     08:51
     Plán raketového útoku KLDR na Guam
      Severní Korea hrotí slovní přestřelku s americkým prezidentem. Tvrdí, že do poloviny srpna připraví plán útoku.
      11:20
      Plán raketového útoku KLDR na Guam
       Živý vstup Martina Řezníčka.
       13:38
       Přísnější pravidla pro soudní znalce
        Nová a přísnější pravidla pro soudní znalce – měla to být priorita současné vlády v oblasti justice. Nakonec neprojde. A to přesto, že je ministři schválili.
        14:11
        Špatný posudek u nehody Romana Janouška
         Plánovaný zákon měl také zpřísnit tresty za špatné posudky. O podobném případu dnes rozhodoval soud. Nepravomocně uložil jedenapůlroční podmínku Jiřímu Dolečkovi.
         16:32
         Problémy s posudky
          Čekání na znalecké posudky způsobuje průtahy v mnoha soudních procesech.
          17:58
          Jednání prezidenta s hejtmany v Lánech
           Živý vstup Jitky Szászové.
           21:35
           Škody po silných bouřkách
            Živý vstup Moniky Fleischmannové.
            23:04
            Jiří Paroubek nebude v ČSSD
             Jiří Paroubek se definitivně do sociální demokracie nevrátí. Středočeská ČSSD totiž podpořila červnové rozhodnutí pražského krajského výkonného výboru, který návrh cerhenických kolegů neschválil.
             23:37
             Živnostníci v ČR
              Živnostníků v Česku postupně přibývá. V letošním prvním pololetí jich úřady nově zaregistrovaly skoro 35 tisíc.
              24:08
              Zemřel Jiří Kuběna
               Ve věku jednaosmdesáti let zemřel básník a historik umění Jiří Kuběna – vlastním jménem Jiří Paukert. Byl jedním z představitelů generace takzvaných šestatřicátníků.
               24:29
               Vyšetřování útoku na vojáky v Paříži
                Francouzská policie pátrá po motivech útočníka, který automobilem včera najel do skupiny vojáků na předměstí Paříže a šest jich zranil.
                26:35
                Bezprostřední setkání s uprchlíky
                 Bezprostřední setkání s uprchlíky zažili včera turisté na jihu Španělska. Asi 30 mužů pravděpodobně ze subsaharské Afriky se vylodilo přímo na turistické pláži.
                 26:57
                 Průměrné ceny pohonných hmot
                  Pohonné hmoty začaly po čtyřech měsících zdražovat.
                  27:15
                  Kontroly původu ovoce
                   Z trhu až do sadu. Státní zemědělská a potravinářská inspekce kontroluje, jestli ovoce, u kterého prodávající deklarují, že pochází z českých stromů, bylo v zemi skutečně vypěstováno.
                   29:22
                   Silné bouřky v Česku
                    Letní vedra a prudké bouřky – takové je počasí posledních dní. Nejvýraznější bouřky obvykle vznikají v místech, kde se setkává chladný vzduch ze severozápadu a teplý vzduch z jihovýchodu.
                    31:49
                    Silné bouřky v Česku
                     Bouřky bývají tím silnější, čím větší je rozdíl v teplotách. A letošní léto je ve velkých rozdílech mezi severozápadem země a jihovýchodem mimořádné.
                     34:12
                     Silné bouřky v Česku
                      Méně vody, ať už kvůli slabším dešťům nebo kvůli většímu odpařování při vysokých teplotách, to je problém, který klimatologové zmiňují jako nejvážnější důsledek změny klimatu v Česku.
                      36:40
                      Vyšší odměny za úspěšný lov
                       Africký mor prasat – problém nejen pro Zlínsko, ale pro celé Česko. Pokud se nákaza rozšíří, Evropská komise může zastavit dovoz i vývoz vepřového masa.
                       39:00
                       Levá fronta v Rusku
                        Přední ruský opoziční aktivista Sergej Udalcov obnoví své hnutí Levá fronta a bude pokračovat v protestech.
                        39:44
                        Ukončená stavba jaderné elektrárny v USA
                         Spojené státy nečekaně ukončily výstavbu dvou bloků jaderné elektrárny v Jižní Karolíně. Mimo jiné kvůli finančním problémům firmy Westinghouse.
                         42:07
                         František Ringo Čech a SPO
                          Stranu práv občanů povede do podzimních sněmovních voleb hudebník a výtvarník František Ringo Čech. O hlasy voličů se bude ucházet v Praze.
                          42:49
                          Opuštěný areál olympijského parku
                           Přesně před rokem mířily tisíce lidí na jih Čech – do olympijského parku Rio Lipno. Návštěvnost tehdy předčila očekávání pořadatelů – přijelo 350 tisíc lidí.
                           44:43
                           Kontaminovaná vejce
                            Nizozemská policie kvůli skandálu kontaminovaných vajec zadržela dva lidi. Na farmě používali insekticid fipronil. Ten je mírně toxický a v potravinových provozech zakázaný.
                            45:08
                            Život vězeňkyň v Ravensbrücku
                             Umění jako snaha přežít zoufalství uvnitř koncentračního tábora. Nová studie popisuje život českých vězeňkyň v Ravensbrücku.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             11. srpen 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             29. březen

                             Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                             29. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. březen

                             Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                             28. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. březen

                             Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                             27. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 3. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám