Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka

Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka chce trestně stíhat policie. Sněmovnu už písemně požádala o vydání obou poslanců a hlavních představitelů hnutí ANO.

Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka

Živý vstup Milana Brunclíka.

Žádost o vydání A. Babiše a J. Faltýnka

Farmu Čapí hnízdo, o kterou jde, prověřuje policie už déle než půl druhého roku. V letech 2008 až 2010 ji nechala u středočeských Olbramovic postavit firma, která měla akcie na neznámé majitele.

Plán raketového útoku KLDR na Guam

Severní Korea hrotí slovní přestřelku s americkým prezidentem. Tvrdí, že do poloviny srpna připraví plán útoku.

Plán raketového útoku KLDR na Guam

Živý vstup Martina Řezníčka.

Přísnější pravidla pro soudní znalce

Nová a přísnější pravidla pro soudní znalce – měla to být priorita současné vlády v oblasti justice. Nakonec neprojde. A to přesto, že je ministři schválili.

Špatný posudek u nehody Romana Janouška

Plánovaný zákon měl také zpřísnit tresty za špatné posudky. O podobném případu dnes rozhodoval soud. Nepravomocně uložil jedenapůlroční podmínku Jiřímu Dolečkovi.

Problémy s posudky

Čekání na znalecké posudky způsobuje průtahy v mnoha soudních procesech.

Jednání prezidenta s hejtmany v Lánech

Živý vstup Jitky Szászové.

Škody po silných bouřkách

Živý vstup Moniky Fleischmannové.

Jiří Paroubek nebude v ČSSD

Jiří Paroubek se definitivně do sociální demokracie nevrátí. Středočeská ČSSD totiž podpořila červnové rozhodnutí pražského krajského výkonného výboru, který návrh cerhenických kolegů neschválil.

Živnostníci v ČR

Živnostníků v Česku postupně přibývá. V letošním prvním pololetí jich úřady nově zaregistrovaly skoro 35 tisíc.

Zemřel Jiří Kuběna

Ve věku jednaosmdesáti let zemřel básník a historik umění Jiří Kuběna – vlastním jménem Jiří Paukert. Byl jedním z představitelů generace takzvaných šestatřicátníků.

Vyšetřování útoku na vojáky v Paříži

Francouzská policie pátrá po motivech útočníka, který automobilem včera najel do skupiny vojáků na předměstí Paříže a šest jich zranil.

Bezprostřední setkání s uprchlíky

Bezprostřední setkání s uprchlíky zažili včera turisté na jihu Španělska. Asi 30 mužů pravděpodobně ze subsaharské Afriky se vylodilo přímo na turistické pláži.

Průměrné ceny pohonných hmot

Pohonné hmoty začaly po čtyřech měsících zdražovat.

Kontroly původu ovoce

Z trhu až do sadu. Státní zemědělská a potravinářská inspekce kontroluje, jestli ovoce, u kterého prodávající deklarují, že pochází z českých stromů, bylo v zemi skutečně vypěstováno.

Silné bouřky v Česku

Letní vedra a prudké bouřky – takové je počasí posledních dní. Nejvýraznější bouřky obvykle vznikají v místech, kde se setkává chladný vzduch ze severozápadu a teplý vzduch z jihovýchodu.

Silné bouřky v Česku

Bouřky bývají tím silnější, čím větší je rozdíl v teplotách. A letošní léto je ve velkých rozdílech mezi severozápadem země a jihovýchodem mimořádné.

Silné bouřky v Česku

Méně vody, ať už kvůli slabším dešťům nebo kvůli většímu odpařování při vysokých teplotách, to je problém, který klimatologové zmiňují jako nejvážnější důsledek změny klimatu v Česku.

Vyšší odměny za úspěšný lov

Africký mor prasat – problém nejen pro Zlínsko, ale pro celé Česko. Pokud se nákaza rozšíří, Evropská komise může zastavit dovoz i vývoz vepřového masa.

Levá fronta v Rusku

Přední ruský opoziční aktivista Sergej Udalcov obnoví své hnutí Levá fronta a bude pokračovat v protestech.

Ukončená stavba jaderné elektrárny v USA

Spojené státy nečekaně ukončily výstavbu dvou bloků jaderné elektrárny v Jižní Karolíně. Mimo jiné kvůli finančním problémům firmy Westinghouse.

František Ringo Čech a SPO

Stranu práv občanů povede do podzimních sněmovních voleb hudebník a výtvarník František Ringo Čech. O hlasy voličů se bude ucházet v Praze.

Opuštěný areál olympijského parku

Přesně před rokem mířily tisíce lidí na jih Čech – do olympijského parku Rio Lipno. Návštěvnost tehdy předčila očekávání pořadatelů – přijelo 350 tisíc lidí.

Kontaminovaná vejce

Nizozemská policie kvůli skandálu kontaminovaných vajec zadržela dva lidi. Na farmě používali insekticid fipronil. Ten je mírně toxický a v potravinových provozech zakázaný.

Život vězeňkyň v Ravensbrücku

Umění jako snaha přežít zoufalství uvnitř koncentračního tábora. Nová studie popisuje život českých vězeňkyň v Ravensbrücku.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD