Události

5. srpen 2017

44 minut

5. srpen 2017

Obsah dílu

Headlines — Nehoda českého autobusu v Itálii — Nehoda českého autobusu v Itálii — Nehoda českého autobusu v Itálii — Nehoda českého autobusu v Itálii — Spor o minimální mzdu — Spor o minimální mzdu — Minimální mzda — Obvinění ze zapálení kostela v Třinci — Válečné reparace v Polsku — USA a klimatická dohoda — Soukromá technoparty na Třebíčsku — Odsouzení raketových testů Severní Koreje — Divadlo v Turnově — Letní filmová škola v Uherském Hradišti — Informace o odposleších — Bouřka v Olomouci — Stánky bez povolení — Dovolená prezidenta Putina — Vápnění lesů — Vápnění lesů v Krušných horách — Brno centrem Velké ceny — Brno centrem Velké ceny — Brno centrem Velké ceny — Brno centrem Velké ceny — Brno centrem Velké ceny — Spotřební daň na pivo v ČR — Odvolání venezuelské prokurátorky — Průtahy v adopci a pěstounské péči — Jiráskův Hronov — Natáčení bezpečnostních klipů

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Nehoda českého autobusu v Itálii
   Italská policie vyšetřuje nehodu autobusu s českými turisty. Včera večer sjel ze silnice. Řidič havárii nepřežil a další tři desítky lidí skončily v nemocnicích.
   01:17
   Nehoda českého autobusu v Itálii
    Nehoda se stala na severu země u obce Sarnonico v provincii Trento.
    02:53
    Nehoda českého autobusu v Itálii
     Autobusu zřejmě selhaly brzdy. Tím jak sjížděl z horských serpentin postupně nabíral rychlost.
     03:18
     Nehoda českého autobusu v Itálii
      Rozhovor s Vědunkou Lunardi.
      05:06
      Spor o minimální mzdu
       Nový koaliční spor o zvýšení minimální mzdy. Ministryně práce Michaela Marksová hned po vládních prázdninách navrhne s platností od začátku ledna růst nejnižšího zaměstnaneckého příjmu o 1200 korun měsíčně.
       05:40
       Spor o minimální mzdu
        Nižší růst minimální mzdy - a to o 800 korun měsíčně požadují zástupci velké části zaměstnavatelů. Naopak odbory chtějí růst o patnáct stovek.
        08:16
        Minimální mzda
         Nižší růst minimální mzdy - a to o 800 korun měsíčně požadují zástupci velké části zaměstnavatelů. Naopak odbory chtějí růst o patnáct stovek.
         08:53
         Obvinění ze zapálení kostela v Třinci
          Živý vstup Pavly Daňkové.
          10:19
          Válečné reparace v Polsku
           Polsko znovu oživilo téma válečných reparací ze strany Německa. Vládnoucí Právo a spravedlnost tvrdí, že země po druhé světové válce kompenzace nedostala a žádá nápravu.
           12:47
           USA a klimatická dohoda
            Washington oficiálně oznámil OSN, že chce odstoupit od pařížské dohody o klimatu. Zatím jde jen o symbolický krok.
            13:11
            Soukromá technoparty na Třebíčsku
             Velká soukromá technoparty, které se podle pořadatelů účastní dva až tři tisíce lidí, obtěžuje některé obyvatele na Třebíčsku. U obce Meziříčko nedaleko Želetavy si stěžují na nepořádek a problémy v dopravě.
             15:03
             Odsouzení raketových testů Severní Koreje
              Důrazné odsouzení raketových testů Severní Koreje dnes zaznělo na setkání zemí jihovýchodní Asie ve filipínské Manile. Státy tentokrát zvolily vůči Pchjongjangu ostřejší tón.
              15:37
              Divadlo v Turnově
               Turnov vybral pro přístavbu divadla návrh architekta Josefa Pleskota, založený na skle a kovu.
               15:54
               Letní filmová škola v Uherském Hradišti
                Živý vstup Josefa Kvasničky.
                18:21
                Informace o odposleších
                 Tisíce odposlechů ročně, z nichž mnohé nevedou k trestnímu stíhání. Policie má statistiku, kolika lidem po skončení odposlouchávání tuto skutečnost sdělí.
                 21:02
                 Bouřka v Olomouci
                  Video, které v týdnu natočili v Olomouci. Na záběrech je vidět silný vítr, který ze stavby ve čtvrti Povel zvedal desítky zateplovacích desek.
                  21:22
                  Stánky bez povolení
                   Stánky na Václavském náměstí bez smlouvy. Už před sedmi měsíci měly některé kiosky z centra Prahy zmizet. Magistrát majitelům zrušil nájemní smlouvu kvůli plánované rekonstrukci náměstí.
                   23:38
                   Dovolená prezidenta Putina
                    Ruský prezident Vladimir Putin si užívá dovolené pod dohledem kamer. S ministrem obrany rybařil v Tuvinské republice Ruské federace na hranicích s Mongolskem.
                    25:28
                    Vápnění lesů
                     80 milionů korun – to je částka, kterou ministerstvo zemědělství letos a příští rok zaplatí za vápnění lesů v Krušných horách.
                     25:59
                     Vápnění lesů v Krušných horách
                      80 milionů korun – to je částka, kterou ministerstvo zemědělství bude stát vápnění lesů v Krušných horách. Drceným dolomitem do konce příštího roku ošetří 9 tisíc hektarů. Teď se hnojí lesy východní části hor, konkrétně v okolí Vejprt a Cínovce.
                      27:31
                      Brno centrem Velké ceny
                       Kvalifikacemi začal největší motoristický svátek v Česku - velká cena Brna. Závody v jihomoravské metropoli by mělo během víkendu navštívit dohromady až 200 tisíc diváků.
                       30:12
                       Brno centrem Velké ceny
                        Živý vstup Jakuba Váchy.
                        31:00
                        Brno centrem Velké ceny
                         Předpověď meteorologů pro zítřejší závody, které začínají v 11 hodin dopoledne není příliš příznivá. Během noci bude polojasno, nad ránem se ochladí, zatáhne a začne pršet.
                         31:26
                         Brno centrem Velké ceny
                          Na Velkou cenu silničních motocyklů míří ročně desítky tisíc fanoušků. Ti zaplní nejen centrum města a brněnské hotely, ale hlavně okolí automotodromu a kempy.
                          33:59
                          Brno centrem Velké ceny
                           Velká cena se letos odehrává za významné podpory státu. Na jaře ministerstvo mládeže a tělovýchovy ještě pod vedením Kateřiny Valachové závodu přislíbilo rekordních 70 milionů.
                           35:20
                           Spotřební daň na pivo v ČR
                            Česko je sedmým největším výrobcem piva v Evropské unii, každý rok se v něm uvaří necelé dvě miliardy litrů. Současně má mezi evropskými státy jednu z nejnižších spotřebních daní.
                            37:30
                            Odvolání venezuelské prokurátorky
                             Nově zřízené Ústavodárné shromáždění ve Venezuele odvolalo generální prokurátorku. Ta dlouhodobě kritizuje vládu prezidenta Madura za nedemokratické postupy a neústavní kroky.
                             37:50
                             Průtahy v adopci a pěstounské péči
                              Adopce a umístění do dlouhodobé pěstounské péče se protahují. A to i u kojenců - stěžují si pěstouni i osvojitelé. Tvrdí, že by soudy měly víc využívat předběžných opatření a rozhodovat pružněji.
                              40:12
                              Jiráskův Hronov
                               Festival amatérského divadla, který pořadatelé označují za nejstarší přehlídku svého druhu v Evropě.
                               40:40
                               Natáčení bezpečnostních klipů
                                Ulice v Karlových Varech na dva týdny obsadili filmaři. Natáčeli tam deset nových klipů do bezpečnostní kampaně Ty to zvládneš!
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                6. srpen 2017

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Headlines — Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                25. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                25. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                24. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                23. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 5. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám