49 minut

25. července 2017

Obsah dílu

Stížnost na kontroly domácích kotlů — Stížnost na kontroly domácích kotlů — Stížnost na kontroly domácích kotlů — Ústavní stížnosti — Stížnost na protikuřácký zákon — Pět let vězení pro Marka Dalíka — Pět let vězení pro Marka Dalíka — Chrámová hora bez kovových rámů — Spolupráce STAN a KDU-ČSL — Obvinění v kauze sportovních dotací — Zbraně pro radikály z Talibanu — Češi zadržení v Řecku — Podzim v České televizi — Sněmovní komise o nahrávkách A. Babiše — Extrémní záplavy v Arizoně — Zdravotní stav turistky z Egypta — Africký mor prasat — Přepadení obchodu se zbraněmi — Případ lobbisty Marka Dalíka — Dalíkův nástup do vězení — Kauza CASA — Problematické zakázky z evropských fondů — Propojení politiků a lobbistů — David Davis v Praze — Přesun Evropského orgánu pro bankovnictví — Kauza kolem Jany Mrencové — Zákaz billboardů — Festival židovské kultury — Petice kvůli regulaci zbraní — Niger proti pašerákům lidí

Části dílu

00:36
Stížnost na kontroly domácích kotlů
  Pravomoc zkontrolovat, čím lidé doma topí, úředníkům zůstává. Ústavní soud zamítl stížnost, kterou pravice napadla část novely zákona o ochraně ovzduší.
  01:24
  Stížnost na kontroly domácích kotlů
   Nová pravidla platí od ledna. Úředníci mohou prohlížet topeniště v domácnostech, pokud si na ně například sousedé opakovaně stěžují a výzvy k nápravě nepomáhají.
   04:11
   Stížnost na kontroly domácích kotlů
    Rozhovor s Janem Zahradníkem /ODS/.
    05:59
    Ústavní stížnosti
     Hned dvakrát politici napadli zákon o střetu zájmů – takzvaný lex Babiš reguluje podnikání ministrů. Jednu stížnost na něj podal prezident Zeman, druhou poslanci hnutí ANO.
     06:54
     Stížnost na protikuřácký zákon
      Rozhovor s Janem Zahradníkem /ODS/.
      07:38
      Pět let vězení pro Marka Dalíka
       Marek Dalík půjde znovu do vězení. A to za pokus o půlmiliardový podvod při jednání o nákupu obrněných aut Pandur pro českou armádu.
       08:21
       Pět let vězení pro Marka Dalíka
        Živý vstup Jiřího Hynka.
        10:31
        Chrámová hora bez kovových rámů
         Izrael odstranil detektory kovů u vchodu na Chrámovou horu. Nahradí je jiná opatření, například kamery. Vládou dlouho odmítaný krok má zamezit dalším násilnostem, které zavedení rámů vyvolalo.
         12:51
         Spolupráce STAN a KDU-ČSL
          Živý vstup Štěpánky Martanové.
          17:24
          Obvinění v kauze sportovních dotací
           Další obvinění v kauze sportovních dotací ministerstva školství. Podle serveru Aktuálně.cz začala policie stíhat Českou unii sportu, jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče.
           17:59
           Zbraně pro radikály z Talibanu
            Radikální hnutí Taliban – nejsilnější protivník afghánské vlády i mezinárodní koalice – údajně dostává zbraně z Ruska, tvrdí to někteří povstalci, kteří je drží v rukou na videozáznamech, které získala americká televize CNN.
            19:55
            Češi zadržení v Řecku
             Úřady na Krétě zadržely v sobotu dva české občany. Poblíž města Kissamos na západě ostrova měli neoprávněně provádět archeologické výkopy. Policie jim zabavila mimo jiné detektory kovu a mapy nalezišť.
             20:13
             Podzim v České televizi
              Česká televize vstupuje do podzimní sezony s původními seriály. Na obrazovky se vrací třeba pokračování divácky oblíbeného seriálu První republika.
              22:26
              Sněmovní komise o nahrávkách A. Babiše
               Šéf hnutí ANO a někdejší ministr financí Andrej Babiš před sněmovní vyšetřovací komisí popřel, že by kdy nahlížel do živého policejního spisu.
               25:28
               Extrémní záplavy v Arizoně
                Záběry z americké Arizony. Konkrétně z dronu, který zachytil extrémní záplavy – oblastí se prohnaly o víkendu. Silný proud s sebou doslova bral stromy i s kořeny.
                25:50
                Zdravotní stav turistky z Egypta
                 Češce napadené teroristou v egyptské Hurghadě začaly selhávat orgány. Vyhodnotili to čeští lékaři, kteří za ženou odcestovali do nemocnice v Káhiře. Egyptský tým podle nich při léčbě ale nijak nepochybil.
                 26:34
                 Africký mor prasat
                  Zlínský kraj chce částečně oplotit území zasažené africkým morem prasat, veterináři váhají. Nemoc už potvrdili u 63 divočáků v zamořené oblasti.
                  26:52
                  Přepadení obchodu se zbraněmi
                   Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako loupež, ale i pokus o vraždu. Majitelka podniku útočníka postřelila. V nemocnici pak zemřel.
                   29:29
                   Případ lobbisty Marka Dalíka
                    Zpět k případu lobbisty Marka Dalíka. Soud ho poslal na pět let do vězení za pokus o podvod. Kvůli jednání se zástupci zbrojovky Steyr. Měl předstírat vliv na vládu Mirka Topolánka a říct si o úplatek v přepočtu půl miliardy korun.
                    33:03
                    Dalíkův nástup do vězení
                     Živý vstup Jiřího Hynka.
                     34:03
                     Kauza CASA
                      Trestní stíhání se týkalo i dalších sporných armádních zakázek. Soudy dosud nerozhodly třeba v kauze nákupu transportních letadel španělské výroby CASA za tři a půl miliardy korun. Zakázku schválila v roce 2009 druhá vláda Mirka Topolánka.
                      35:26
                      Problematické zakázky z evropských fondů
                       Dalšími zakázkami, které policie a soudy někdy řeší, jsou ty financované za přispění evropských fondů. Dlouhodobě problémový je ROP Severozápad.
                       36:01
                       Propojení politiků a lobbistů
                        V kauze už policie obvinila celkem 26 lidí – kromě politiků jsou mezi nimi také vysocí úředníci nebo podnikatelé. Právě takové propojení vedlo i k dalším kauzám v minulosti.
                        38:08
                        David Davis v Praze
                         Hlavně o právech Čechů žijících ve Velké Británii jednali v Praze ministr zahraničí Lubomír Zaorálek s ministrem pro brexit Davidem Davisem.
                         39:02
                         Přesun Evropského orgánu pro bankovnictví
                          Česko by z brexitu rádo také něco získalo. Vláda schválila, že se bude ucházet o přesun sídla Evropského orgánu pro bankovnictví z Londýna do Prahy.
                          41:08
                          Kauza kolem Jany Mrencové
                           Živý vstup Barbory Žítkové.
                           42:23
                           Zákaz billboardů
                            Zhruba za měsíc zmizí billboardy od dálnic a silnic prvních tříd. Reklama nebude moct být v přesně vymezených pásmech od 50 do 250 metrů.
                            44:22
                            Festival židovské kultury
                             V Holešově na Kroměřížsku začal Festival židovské kultury. 17. ročník festivalu je věnován tématu Židé v umění a architektuře. Akce potrvá do neděle a nabídne koncerty, přednášky, výstavy i filmové projekce.
                             44:45
                             Petice kvůli regulaci zbraní
                              Petici se čtyřiceti tisíci podpisy přinesli do Senátu odpůrci evropské směrnice o regulaci zbraní.
                              45:23
                              Niger proti pašerákům lidí
                               Další pokus zamezit masovému příchodu běženců přes Středozemní moře už v zárodku. Proti pašerákům lidí začala bojovat i klíčová země na migračních trasách ze Západní Afriky do Evropy – Niger.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž49 minut
                               Další díl
                               26. července 2017

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               17. května

                               Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                               17. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               16. května

                               Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                               16. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               16. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               15. května

                               Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                               15. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               15. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               15. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               14. května

                               Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                               14. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               14. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               14. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               13. května

                               Rychlejší růst cen — Inflace v dubnu — Které zboží a služby nejvíce zdražily — Měnová politika ČNB — Ruský postup v okolí Charkova — Nový ruský ministr obrany — Protesty v Tbilisi — Příprava na stavbu nových jaderných bloků — Soud v kauze uplácení kolem rozdělování bytů v Brně — Izraelský postup v Pásmu Gazy — Zemřel Josef Michl — Festival Pražské jaro — Cvičení Lion Effort — Nominace za ČR do Evropské komise — Nehoda kamionu — Zápas hokejové reprezentace se Švýcarskem — Studie o intimním chováním Čechů — Sledování pornografie — Sexuální potíže — Historie seznamek a inzerátů — Premiér Fiala v Římě — Zveřejňování trestních rozsudků — Komplikace v přijimacích zkouškách na SŠ — Převod majetku na obce — Voda u Turowa — Změny ve vyšetřování korupce na Slovensku — Volby v Litvě — Šíření černého kašle — Ocenění webových portálů obcí a měst — Sledování německé strany AfD — Katalánští separatisté ztratili většinu v parlamentu — Proces s Trumpem — Betonování dna pod mostem u Pardubic — Natáčení vánoční pohádky

                               13. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               13. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               13. 5. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám