44 minut

16. července 2017

Obsah dílu

Vládní bilancování — Důvěra vládě — Stav zraněné české turistky — Protesty v Polsku — Neomezený lov divokých prasat — Závěr vizovického festivalu — Tři roky od sestřelu letadla MH17 — Spoření na důchod — Požáry v Chorvatsku — Vlak Lustig v Terezíně — Odchody brněnských soudců — Chumelení v Chile — Zapáchající skládka v Bartovicích — Zemřela Eva Děpoltová — Zájem o aktivní zálohy — Zvýšení platů — Dopady suchého počasí — Hospodaření při nedostatku vody — Řešení problémů s klouby — Vnitřní poruchy kolenního kloubu — Prevence přetížených kloubů — Harmonogram dopravních staveb — Izraelský premiér v Paříži — Útoky na francouzské židy — Oslava vysvěcení katedrály v Ostravě — Automaty na domácí vejce

Části dílu

00:34
Vládní bilancování
  Končící vládu čeká ještě jedno bilancování. Premiér začne příští týden s jednotlivými ministry hodnotit jejich práci. Zajímat ho bude nejen poměr splněných a odložených programových slibů.
  03:15
  Důvěra vládě
   V červnovém průzkumu agentury CVVM důvěřovalo Sobotkově kabinetu 26 procent dotázaných. Skoro třikrát víc oslovených mělo opačný názor.
   04:02
   Stav zraněné české turistky
    Češka pobodaná při pátečním útoku na turisty v egyptské Hurghadě je na tom líp. V káhirské nemocnici ale zůstane ještě minimálně týden - kvůli lékařským pozorováním.
    06:17
    Protesty v Polsku
     Tisíce Poláků protestují před parlamentem ve Varšavě proti kontroverznímu zákonu o Nejvyšším soudu - poslanci a ministr spravedlnosti mají jeho členy vybírat bez konzultace s právními experty.
     06:38
     Neomezený lov divokých prasat
      V celém Česku, s výjimkou okresu Zlín, začal intenzivní lov divokých prasat. Je to jediná možnost, jak zabránit rozšíření afrického moru.
      08:32
      Závěr vizovického festivalu
       Živý vstup redaktora Ondřeje Šimečka.
       09:48
       Tři roky od sestřelu letadla MH17
        Nizozemsko si v pondělí připomene 3 roky od sestřelení letadla MH17 nad východní Ukrajinou. Na palubě bylo 283 pasažérů a 15 členů posádky.
        12:08
        Spoření na důchod
         V Česku si na důchod spoří čím dál míň lidí - momentálně něco přes 4 a půl milionu. Uložená suma ale roste, dosahuje skoro 400 miliard korun.
         14:10
         Požáry v Chorvatsku
          Na pobřeží Jadranu v Chorvatsku a Černé Hoře vypukly velké požáry. Hoří v okolí Puly na severu, i u Šibeniku a Splitu na jihu. Z některých míst se lidé museli evakuovat.
          14:30
          Vlak Lustig v Terezíně
           Vlak Lustig - projekt, který letos uvedl v Terezíně divadelní hru Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Přijeli se na ni podívat i příbuzní spisovatele Arnošta Lustiga.
           17:30
           Odchody brněnských soudců
            Příští týden přinese změny u brněnského krajského soudu. Insolvenční úsek přijde o dva soudce. Po Janu Kozákovi - dočasně zproštěném funkce - odejde na vlastní žádost taky Eva Krčmářová.
            20:05
            Chumelení v Chile
             Chilskou metropoli Santiago zasáhlo nejsilnější chumelení nejmíň za 10 let - byť na evropské poměry nijak dramaticky nevypadá. Na čtvrt milionu lidí ale zůstalo bez elektřiny.
             20:21
             Zapáchající skládka v Bartovicích
              Hluk, prach, zápach a racci - to všechno znepříjemňuje život lidem žijícím u průmyslové zóny v Bartovicích na Ostravsku. Hejna ptáků láká odpad, který tu zpracovává jedna z firem.
              22:10
              Zemřela Eva Děpoltová
               Zemřela někdejší sólistka Národního divadla - sopranistka Eva Děpoltová. Bylo jí 71 let. Doma i v cizině se proslavila ve Smetanových a Dvořákových operách nebo dílech Mozarta, Pucciniho a Verdiho.
               22:28
               Zájem o aktivní zálohy
                Aktivní zálohy se plní rychleji, než se čekalo. Za první půlku roku do nich vstoupilo asi 400 lidí - hlavně proto, že se otevřely i jednotky u elitních útvarů.
                24:43
                Zvýšení platů
                 Zástupci samospráv mají od příštího roku pobírat víc peněz. Návrh ministerstva vnitra počítá s růstem platů o 8,5 procenta u starostů a primátorů - podle velikosti obce jim příjem stoupne na 36 a půl až 95 tisíc korun.
                 25:04
                 Dopady suchého počasí
                  Ani deště z posledních dnů nezmírnily extrémní sucho. Po boji s jarními mrazy teď trápí například pěstitele meruněk.
                  26:47
                  Hospodaření při nedostatku vody
                   Zemědělci mluví o letošním suchu jako o nejhorším za několik posledních let. Na jihu Moravy trpí nedostatkem vláhy skoro všechny plodiny.
                   28:28
                   Řešení problémů s klouby
                    75 tisíc lidí končí každý rok v tuzemských nemocnicích kvůli kloubům - nejčastěji s artrózou nebo úrazem kolena.
                    30:54
                    Vnitřní poruchy kolenního kloubu
                     S poruchami kolenního kloubu, jako je třeba roztržení menisku nebo přetržení vazu, museli v roce 2015 lékaři hospitalizovat dvacet a půl tisíce lidí - častěji muže než ženy.
                     32:38
                     Prevence přetížených kloubů
                      Velkou zátěž pro klouby představuje sport. Proto je důležitá správná technika i dobré vybavení. Řada profesionálních sportovců má i tak s klouby problémy.
                      34:57
                      Harmonogram dopravních staveb
                       Do konce září chce stát vybrat dodavatele většiny z 9 prioritních dopravních staveb. A ještě na podzim je začít budovat.
                       37:13
                       Izraelský premiér v Paříži
                        Izraelský premiér Netanjahu uctil v Paříži spolu s prezidentem Macronem památku 13 tisíc Židů, které v roce 1942 zatkla francouzská policie. Drtivá většina z nich skončila ve vyhlazovacích táborech.
                        37:59
                        Útoky na francouzské židy
                         Premiér Netanjahu to prohlásil i proto, že terčem těchto útoků se několikrát stali právě francouzští Židé. Část z nich teď vede s úřady spor kvůli brutální vraždě pětašedesátileté Sary Halimiové.
                         40:31
                         Oslava vysvěcení katedrály v Ostravě
                          Ostrava slaví 120 let od vysvěcení katedrály Božského Spasitele. Právě tam pomalu končí bohoslužba, která připomíná 2 církevní hodnostáře z doby, kdy se stavěla - kardinála Bedřicha Fürstenbergera a arcibiskupa Theodora Kohna.
                          40:55
                          Automaty na domácí vejce
                           Dřív rozšířené mlékomaty mizí. V Česku jich zbylo asi 70, polovina původního počtu. Zákazníci o ně ztratili zájem a farmářům se provoz nevyplatí. Z automatů se teď dobře prodávají jiné produkty, třeba vejce.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           17. července 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                           22. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                           21. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                           20. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                           19. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám