45 minut

9. červenec 2017

Obsah dílu

Headlines — Pařížská klimatická smlouva — Jednání poslanců — Osvobození Mosulu — Demonstrance v Istanbulu — Jak zjistit nařízenou exekuci — Ničivé povodně z r. 1997 — Příměří v Sýrii — Uklidnění konfliktu na východě Ukrajiny — Požáry v Kanadě a USA — Bezpečné kolotoče — Bezpečné kolotoče — Filmový festival v Karlových Varech — Virtuální sídla firem — Zemědělci a počasí — Bouřky v ČR — Počasí v ČR — Nové cyklostezky — Krádeže v kempech — Zavážení paliva do reaktoru — Pohotovosti plné lidí — Kulturní památky — A jaké další památky jsou od července těmi národními? — Karlův most — Ivanka Trumpová na summitu G20 — Summit G20 — Donald Trump a čepice čestné stráže — Přísnější kontroly na přehradách a vodních nádržích

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Pařížská klimatická smlouva
   Ještě tato poslanecká sněmovna by měla schválit Pařížskou klimatickou smlouvu. V dolní komoře čeká dokument na projednání od loňského podzimu.
   03:07
   Jednání poslanců
    Poslanci budou v příštích dnech rozhodovat o víc než padesáti zákonech ve finálním čtení.
    03:44
    Osvobození Mosulu
     Irák ohlásil definitivní osvobození Mosulu od organizace Islámský stát. S leteckou podporou Spojených států trvala bitva 9 měsíců.
     04:16
     Demonstrance v Istanbulu
      Masová demonstrance v Istanbulu - statisíce lidí navečer protestovaly proti vládě prezidenta Erdogana.
      06:04
      Jak zjistit nařízenou exekuci
       Co všechno může výběrčí dluhů zabavit a kdy už je třeba podávat dokonce stížnost? Základní problémy se kterými si lidé v dluzích často neví rady.
       08:18
       Ničivé povodně z r. 1997
        Živý vstup Marka Vrláka.
        10:37
        Příměří v Sýrii
         Na jihozápadě Sýrie začalo platit příměří. V pátek se na něm za podpory Jordánska dohodli v Hamburku americký a ruský prezident. Podle pozorovatelů i dvou skupin rebelů se klid zbraní zatím dodržuje.
         11:16
         Uklidnění konfliktu na východě Ukrajiny
          Spojené státy zesílily snahu o uklidnění konfliktu na východě Ukrajiny. Ministr zahraničí Tillerson v Kyjevě potvrdil, že Washington zatím neodvolá protiruské sankce.
          13:08
          Požáry v Kanadě a USA
           Kanadští hasiči bojují v provincii Britská Kolumbie s bezmála dvěma stovkami požárů. V oblasti platí stav nouze. Úřady evakuovaly asi 7 tisíc lidí.
           13:32
           Bezpečné kolotoče
            Nehoda z minulého víkendu, kdy se na kolotočích na Břeclavsku zranilo 7 lidí vyvolala diskusi mezi politiky o bezpečnosti těchto atrakcí.
            15:46
            Bezpečné kolotoče
             Podle provozovatele kolotočů Václava Kočky staršího by návštěvníci atrakcí měli mít možnost si přímo na místě ověřit, že atrakce prošla roční technickou kontrolou.
             17:18
             Filmový festival v Karlových Varech
              Letošní filmový festival v Karlových Varech má domácího vítěze. Křišťálový glóbus za nejlepší film získal český snímek Křižáček režiséra Václava Kadrnky.
              18:37
              Virtuální sídla firem
               Skoro polovina tuzemských firem má sídlo v Praze - často ovšem na virtuální adrese. Trend teď potvrdil i nový průzkumu v obchodním rejstříku.
               20:55
               Zemědělci a počasí
                Počasí dál trápí zemědělce. Teď sčítají škody po lokálním krupobití - půjde o desítky milionů korun.
                23:01
                Bouřky v ČR
                 Silná bouřka odpoledne zasáhla část Středočeského kraje. Popadané stromy zastavily provoz na železnici mezi Prahou a Berounem.
                 23:16
                 Počasí v ČR
                  Aktuální informace od Aleny Zárybnické.
                  25:08
                  Nové cyklostezky
                   Radegastovy Beskydy. Tak se jmenují nové okruhy cyklostezek různých druhů náročnosti. 210 kilometrů tras dnes otevřeli v Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm.
                   26:04
                   Krádeže v kempech
                    Desítky krádeží a škody ve stovkách tisíc korun - výsledek prvního prázdninového týdne v českých kempech. A přestože policisti jsou teď mezi stany vidět stále častěji, jsou místa, kam se zloději vydávají opakovaně.
                    27:58
                    Zavážení paliva do reaktoru
                     V Temelíně skončilo zavážení paliva do reaktoru druhého bloku. Dodávky elektřiny by měly být obnoveny v polovině srpna. Elektrárna pokrývá zhruba pětinu spotřeby Česka.
                     28:16
                     Pohotovosti plné lidí
                      Do českých nemocnic je ročně na pohotovostech přijato přes sedm set tisíc lidí.
                      30:25
                      Kulturní památky
                       Zámky, obchodní pasáže, elektrárny nebo i soukromé vesnické usedlosti. V Česku je už 319 národních kulturních památek.
                       33:27
                       A jaké další památky jsou od července těmi národními?
                        Na jižní Moravě je to ještě barokní Klášter v Louce u Znojma.
                        34:44
                        Karlův most
                         Už od roku 1962 je národní kulturní památkou Karlův most. Ten právě dnes slaví 660 let od svého založení.
                         38:36
                         Ivanka Trumpová na summitu G20
                          Dcera amerického prezidenta a zároveň jeho poradkyně Ivanka Trumpová na summitu G20 v Hamburku nakrátko během jednání se světovými lídry zastoupila svého otce.
                          39:00
                          Summit G20
                           Hamburk bilancuje nejhorší nepokoje poválečných dějin. Během výtržností provázejících summit G20 utrpělo zranění 480 policistů. Bezpečnostní složky zadržely téměř 200 lidí.
                           41:04
                           Donald Trump a čepice čestné stráže
                            Donalda Trumpa zachytily kamery po návratu z Hamburku v neobvyklé situaci. Tyto záběry se teď šíří po internetu. Kvůli vichru na Andrewsově letecké základně u Washingtonu přišel jeden ze členů čestné stráže o čepici.
                            41:31
                            Přísnější kontroly na přehradách a vodních nádržích
                             S tím, jak na přehradách rychle přibývají nejrůznější plavidla, bylo ale nutné zpřísnit pravidla pro jejich používání i zintenzivnit kontroly na vodě. Letos na přehradách přibyly také vymezené prostory určené pouze pro koupání.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             10. červenec 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             21. únor

                             Headlines — Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                             21. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             20. únor

                             Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                             20. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. únor

                             Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                             19. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             18. únor

                             Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                             18. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             18. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             17. únor

                             Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                             17. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             17. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám