Nahrávám video

5. červenec 2017

Obsah dílu

Koaliční plány — Vládní priority ve sněmovně — Donald Trump míří do Evropy — Podpora obnovy brownfieldů — Cvičení s balistickými raketami — Cyrilometodějské slavnosti — Cyrilometodějské oslavy v Praze — Na palubu letadla s notebookem — Berlín a pandy velké — Česká premiéra v Karlových Varech — Nová budova ve Štrasburku nese jméno Václava Havla — Budoucnost příplatků ve zdravotnictví — Oběti dopravních nehod — Nápor letních turistů na horách — Dopravní komplikace na D1 — Pravidla pro majitele dronů — 20 let od povodní — Otrokovice vzpomínají na povodně — Krizová komunikace při povodních — Efektivnější práce záchranářů — Soud v případu teroristického útoku v Düsseldorfu — Nové americké státy? — Nepokoje ve Venezuele — Jednání o vodních tocích — Ostrava plná hudby

Části dílu

00:35
Koaliční plány
  Poslance čeká jedna z klíčových schůzí. Ta červencová má být totiž poslední, na které budou schvalovat zákony - tedy zabývat se normami v posledním čtení.
  01:06
  Vládní priority ve sněmovně
   Na programu schůze jsou víc než dvě stovky bodů. Asi čtvrtina z toho jsou zákony, o kterých budou poslanci hlasovat v posledním čtení.
   03:46
   Donald Trump míří do Evropy
    Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
    07:34
    Podpora obnovy brownfieldů
     Ministerstvo průmyslu a obchodu během července vypíše pilotní výzvu na obnovu nevyužívaných území, takzvaných brownfieldů.
     10:00
     Cvičení s balistickými raketami
      Spojené státy a Jižní Korea provedly další cvičení s balistickými raketami. Odpověděly tím na včerejší severokorejskou zkoušku vůbec první mezikontinentální střely.
      10:24
      Cyrilometodějské slavnosti
       Živý vstup redaktora Jakuba Váchy.
       12:56
       Cyrilometodějské oslavy v Praze
        Příchod slovanských věrozvěstů si připomínají i lidé v Praze. Nabízíme aktuální pohled do kostela svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně. V něm od rána probíhá poutní slavnost.
        13:16
        Na palubu letadla s notebookem
         Cestující na přímých letech z Istanbulu a Dubaje do Spojených států znovu můžou na palubu letadel s notebooky. Zákaz, který platil od března, americké úřady uvolnily pro společnosti Emirates a Turkish Airlines.
         13:42
         Berlín a pandy velké
          Berlín je pátým městem v Evropě, které hostí pandy velké. Nový pavilon v německé metropoli otevřela kancléřka Angela Merkelová spolu s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.
          15:45
          Česká premiéra v Karlových Varech
           Živý vstup moderátora Jiřího Svobody.
           19:16
           Nová budova ve Štrasburku nese jméno Václava Havla
            Právě v těchto chvílích se slavnostně otevírá nová budova Evropského parlamentu ve Štrasburku, která nese jméno Václava Havla. Inaugurace probíhá za účasti šéfa instituce Antonia Tajaniho a exprezidentovy manželky Dagmar.
            19:40
            Budoucnost příplatků ve zdravotnictví
             Nadstandardy i změny v proplácení zdravotnických prostředků pojišťovnami - výzvy, které budou čekat zřejmě až na nového ministra zdravotnictví.
             22:06
             Oběti dopravních nehod
              Policisté v Plzeňském kraji posilují hlídky na silnicích. Reagují tak na rostoucí počty tragických nehod. Jen v červnu v Plzni a jejím okolí zemřelo 11 lidí, tedy o 8 víc než v loňském roce.
              24:06
              Nápor letních turistů na horách
               Dva dny svátků, a pak víkend – města jsou znatelně prázdnější. Zato na horách dnes zažili první velký nápor letních turistů. Sehnat například v Krkonoších na poslední chvíli volné ubytování je skoro nemožné.
               25:51
               Dopravní komplikace na D1
                Komplikace na dálnici D1 ve směru na Brno - kolony prodloužily řidičům jízdu až o tři hodiny. Aktuálně musí počítat přibližně s hodinovým zpožděním.
                26:07
                Pravidla pro majitele dronů
                 Počet případů, kdy se drony dostanou do zakázaných nebo střežených zón, roste. Loni jich policie napočítala asi padesát, letos od začátku roku stejně.
                 28:28
                 20 let od povodní
                  Před dvaceti lety zasáhly Česko jedny z nejničivějších povodní v moderní historii - postihly hlavně Moravu a Slezsko, ale taky severovýchod Čech. Zemřelo při nich 49 lidí.
                  30:45
                  Otrokovice vzpomínají na povodně
                   Zatímco v Troubkách voda ničila v řádu hodin, v Otrokovicích na Zlínsku vytvořila obrovské jezero na dlouhé tři týdny. Desítky let staré kolonie baťovských domků záplavě překvapivě odolaly.
                   32:16
                   Krizová komunikace při povodních
                    Protipovodňová opatření se stále vylepšují. Už proto, že po povodních z roku 1997 následovaly další - v roce 2002, 2006, 2009, 2010 a 2013. Města mají obavy, aby obstála i dnes.
                    36:10
                    Efektivnější práce záchranářů
                     Rok 1997 odhalil velké množství nedostatků, hlavně v komunikaci úřadů a záchranářů. I proto vznikl integrovaný záchranný systém. A jeho práce se může v posledních dvou dekádách opřít o stále větší množství informací.
                     38:08
                     Soud v případu teroristického útoku v Düsseldorfu
                      V Düsseldorfu začal soud s trojicí mužů, kteří podle obžaloby plánovali teroristický útok v centru města. Podle vyšetřovatelů chtěli postřílet co nejvíc lidí - inspirovat se měli atentátem v Bombaji z roku 2008.
                      38:33
                      Nové americké státy?
                       Hned dvě americká území se zvláštním statusem by ráda získala postavení plnohodnotného amerického státu. Obyvatelé Portorika a Washingtonu DC se pro tuto změnu nedávno vyslovili v referendu.
                       40:30
                       Nepokoje ve Venezuele
                        Oslavy venezuelského státního svátku narušili příznivci prezidenta Madura. Během mimořádného zasedání parlamentu, který ovládá opozice, násilně vnikli do budovy. Při útoku petardami a holemi zranili několik poslanců a novinářů.
                        40:50
                        Jednání o vodních tocích
                         V Děčíně se sešli bývalí zaměstnanci Československé plavby labsko-oderské. Řešili třeba úpadek vodní dopravy a splavnost Labe - ta je pro obchodní lodě ideální při 2 metrech.
                         41:33
                         Ostrava plná hudby
                          Živý vstup redaktora Jiřího Loučky.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          6. červenec 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                          28. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Ve znakovém jazyce

                          28. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. září

                          Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                          27. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. září

                          Ve znakovém jazyce

                          27. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. září

                          Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                          26. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. září

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám