48 minut

12. červen 2017

Obsah dílu

Pozice Bohuslava Sobotky v ČSSD — Pozice Bohuslava Sobotky v ČSSD — Francie po prvním kole voleb — Aktivní zálohy české armády — Výcvik aktivních záloh — První slovenská jednotka mužů v záloze — Rozložení sil ve francouzském parlamentu — Jednání o brexitu — Masové protesty i zatýkání v Rusku — Jak se bude dařit stavebníkům — Absence Františka Čuby v Senátu — Řízení s Českem kvůli uprchlíkům — Miloš Zeman na audienci u Alžběty II. — Soud o kauze Antonína Běly — Proč bourají motocyklisté — Kolik žije v Česku obyvatel — Zabydlování první dámy v Bílém domě — Fronty i po zrušení víz — Důsledky posilování koruny — Výhodné nákupy v pohraničí — Koho těší levnější paliva — Ceny pohonných hmot v zahraničí — Zvyšování učitelských platů — Ostravská výzva — Zemětřesení u Lesbu — Nebezpečné situace na trati — Chybějící zákon o sociálním bydlení — Imigrační dekret D. Trumpa — Generační obměna zaměstnanců — Test chytrého dopravního prostředku — Na kole ve stopě K. H. Máchy

Části dílu

00:39
Pozice Bohuslava Sobotky v ČSSD
  Bohuslav Sobotka tento týden ve středu oznámí, zda zůstane volebním lídrem a předsedou ČSSD. Po sérii jednání s nejbližšími spolupracovníky si na definitivní rozhodnutí vzal ještě tři dny. Premiérem by zůstal.
  03:06
  Pozice Bohuslava Sobotky v ČSSD
   Živý vstup redaktora Vladimíra Keblúška.
   04:18
   Francie po prvním kole voleb
    Francouzská politická revoluce pokračuje. Po přesvědčivém vítězství Emmanuela Macrona v prezidentských volbách vyhrálo jeho hnutí i v prvním kole voleb parlamentních.
    07:41
    Aktivní zálohy české armády
     Více než 500 mužů a žen se podařilo nabrat za necelý rok a půl do aktivní zálohy české armády. To je nárůst skoro o třetinu. Aktuálně teď slouží jako rezervista v ozbrojených silách necelých 1800 lidí.
     08:10
     Výcvik aktivních záloh
      Jednotky aktivní zálohy jsou v české armádě u každého krajského velitelství. V těch slouží nejvíc rezervistů. Daří se ale nabírat nováčky pro specializované útvary – třeba pro skupinu speciálních sil v Prostějově.
      10:07
      První slovenská jednotka mužů v záloze
       O nábor dobrovolníků se teď snaží i na Slovensku. S budováním vlastní aktivní zálohy začali teprve letos na jaře.
       11:38
       Rozložení sil ve francouzském parlamentu
        Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila.
        13:10
        Jednání o brexitu
         Jednání o brexitu nezačnou podle plánu 19. června, ale nejspíš později příští týden. Podle ministra pro odchod země z EU Davida Davise se totiž termín kryje s tradičním projevem královny v parlamentu.
         13:35
         Masové protesty i zatýkání v Rusku
          Rusko zažilo opoziční protesty. Hlavního organizátora Alexeje Navalného zatkla policie hned před jeho domem.
          15:58
          Jak se bude dařit stavebníkům
           17:29
           Absence Františka Čuby v Senátu
            Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
            19:31
            Řízení s Českem kvůli uprchlíkům
             Evropská komise v úterý zřejmě zahájí řízení s Českem, Polskem a Maďarskem za nedodržení migračních kvót. Formální vyjádření Bruselu má padnout zítra.
             20:02
             Miloš Zeman na audienci u Alžběty II.
              Prezident Miloš Zeman se s manželkou v pátek setká s britskou královnou Alžbětou II. – potvrdil to Hrad na webových stránkách. S královnou se v minulosti několikrát sešli i prezidenti Václav Havel a Václav Klaus.
              22:43
              Soud o kauze Antonína Běly
               Pavel Šrytr, obžalovaný z vraždy jednoho z šéfů českého podsvětí devadesátých let Antonína Běly, je venku z vazby. O propuštění rozhodl soud – Šrytr ale musel složit záruku milion korun, odevzdat pas a slíbit, že se nebude vyhýbat stíhání.
               23:07
               Proč bourají motocyklisté
                Přibývá vážných nehod motorkářů. Jen o víkendu jich na silnicích v Česku havarovalo 7. Od začátku sezony zhruba dvě desítky. To je přibližně o čtvrtinu víc než za stejné období loni.
                25:07
                Kolik žije v Česku obyvatel
                 Od začátku roku se počet obyvatel Česka zvýšil přesně o 247, uvedli dnes statistici. Celkem teď v zemi žije skoro 10 milionů a 580 tisíc lidí. Ještě jedno zajímavé číslo: od ledna do března zemřelo přes 31 800 obyvatel – a to je nejvíc od roku 1994.
                 25:27
                 Zabydlování první dámy v Bílém domě
                  Prezident Spojených států Donald Trump už není v Bílém domě sám – přistěhovala se k němu žena Melania a syn Barron. Právě kvůli škole zůstala první dáma v rozporu s tradicí prvních 5 měsíců doma v New Yorku.
                  27:15
                  Fronty i po zrušení víz
                   Ani po zrušení turistických víz pro Ukrajince neubyly fronty na konzulátech. Více než dvě stovky lidí se dnes snažily získat pracovní víza na českém zastupitelském úřadu ve Lvově.
                   29:48
                   Důsledky posilování koruny
                    26 korun a 21 haléřů za euro. Na takové úrovni dnes skončilo obchodování na finančních trzích. Česká měna se tak dál drží na nejsilnější úrovni k té evropské od začátku měnových intervencí.
                    32:10
                    Výhodné nákupy v pohraničí
                     Silnější měny využívají také lidé v příhraničí, kteří jezdí do ciziny pravidelně nakupovat běžné věci jako potraviny nebo drogerii.
                     34:07
                     Koho těší levnější paliva
                      Klesající ceny pohonných hmot a teplé počasí jsou důležité nejen pro motoristy, kteří chtějí zamířit na zahraniční dovolenou.
                      35:39
                      Ceny pohonných hmot v zahraničí
                       Za levnějším benzinem a naftou se už nevyplatí jezdit do ciziny. Ve většině evropských států jsou totiž dražší.
                       36:01
                       Zvyšování učitelských platů
                        Zvýšit základní platy učitelů o 15 procent. To je plán odcházející ministryně školství Kateřiny Valachové – resort by o něm měl vyjednávat při sestavování státního rozpočtu na příští rok.
                        38:43
                        Ostravská výzva
                         Do Ostravy zítra přijedou ministři životního prostředí a zdravotnictví z 53 států. Na konferenci Světové zdravotnické organizace proberou, jak zlepšit životní prostředí v Evropě a snížit jeho dopad na zdraví lidí.
                         39:44
                         Zemětřesení u Lesbu
                          Nejméně deset zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle přesahující 6 stupňů Richterovy škály na řeckém Lesbu. Hmotné škody způsobily otřesy hlavně na jihu ostrova.
                          40:03
                          Nebezpečné situace na trati
                           Už podruhé během tří dnů se zastavila doprava na páteřní železniční trati z Prahy do Kolína. Opět tam vyjely proti sobě na jednu kolej dva vlaky. Nezvyklý výskyt nebezpečných situací zřejmě souvisí s výlukou.
                           41:19
                           Chybějící zákon o sociálním bydlení
                            Zákon o sociálním bydlení.
                            43:00
                            Imigrační dekret D. Trumpa
                             43:22
                             Generační obměna zaměstnanců
                              Pracovníci před důchodem zaškolují mladší nástupce. Na podporu generační výměny vyčlenil Úřad práce 38 milionů korun a do projektu se už zapojily desítky firem. Pomoct má dvěma skupinám ohroženým dlouhodobou nezaměstnaností.
                              45:04
                              Test chytrého dopravního prostředku
                               Chytrý a úsporný prostředek neřídí člověk, ale počítač. Spojuje výhody vlaku – dají se připojovat vagóny – a autobusu, jezdí na kolech po silnici, konkrétně po vodících pásech.
                               45:24
                               Na kole ve stopě K. H. Máchy
                                Fotograf a držitel ceny Czech Press Photo Romek Hanzlík se vydal po stopách Karla Hynka Máchy do Benátek. Zatímco básník před skoro dvěma sty lety putoval pěšky, Hanzlík vyrazil na kole. Ze své cesty pak vydal knihu fotografií.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                13. červen 2017

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                13. srpen

                                Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                                13. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                13. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                13. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                12. srpen

                                Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                                12. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                12. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                12. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                11. srpen

                                Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                                11. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                11. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                11. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám