Nahrávám video

2. červen 2017

Obsah dílu

USA odstupují od klimatické dohody — USA odstupují od klimatické dohody — USA odstupují od klimatické dohody — Klimatická změna — Česko a klimatická dohoda — Jarní vzestup české ekonomiky — Růst ekonomiky — Neúspěšná volba šéfa českého fotbalu — Zdravotní stav policisty z BMW — Útok v Manile — Nálety proti tzv. Islámskému státu — Festival filmů pro děti a mládež končí — Rozsudek v kauze Jany Nečasové — Výcvik elitních vojáků AČR — Alergická reakce na bodavý hmyz — Pokuty za jízdu načerno — V síti zahraničního operátora — Firmám chybí brigádníci — Odměny za brigády — Absolventi na trhu práce — Obce bez vodovodu a kanalizace — ČSSD v Ostravě — Sociální podnikání v Rusku — Zemřel Jaroslav Kořán — Systém nočních spojů v Brně — Školy a digitální vzdělávání — Aligátor v bazénu — Závěrečný koncert Pražského jara

Části dílu

00:35
USA odstupují od klimatické dohody
  Globální spory o globální oteplování. Rozhodnutí amerického prezidenta vystoupit z Pařížské dohody o klimatu vzbudilo kritiku.
  01:11
  USA odstupují od klimatické dohody
   Dohoda měla omezit emise skleníkových plynů a zpomalit oteplování. Rozhodnutím Donalda Trumpa se Spojené státy zařadily po bok Sýrie a Nikaraguy, které jako jediné dohodu nepodpořily.
   04:21
   USA odstupují od klimatické dohody
    Živý vstup Bohumila Vostala.
    06:18
    Klimatická změna
     OSN upozorňuje, že změna klimatu je nepopiratelná a nezadržitelná.
     07:29
     Česko a klimatická dohoda
      České reakce na Trumpův krok jsou vesměs kritické. Podle premiéra není správné odmítnout dohodu jen kvůli pohodlnějšímu životu v současnosti.
      10:12
      Jarní vzestup české ekonomiky
       Hospodářství České republiky se opět zlepšilo. Letos na jaře ekonomika vzrostla ve srovnání s předchozím rokem téměř o tři procenta.
       12:00
       Růst ekonomiky
        V letošním prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt Česka přiblížil jednomu bilionu a dvěma stům dvanácti miliardám korun. To je o zmíněná skoro tři procenta víc než před rokem.
        12:57
        Neúspěšná volba šéfa českého fotbalu
         Miroslav Pelta, obviněný v dotační aféře, zůstává šéfem českého fotbalu. Delegátům Fotbalové asociace se totiž na dnešní valné hromadě nepodařilo zvolit jeho nástupce.
         15:26
         Zdravotní stav policisty z BMW
          Zdravotní stav vážně zraněného policisty, který v pondělí havaroval v policejním BMW, se zlepšil.
          15:55
          Útok v Manile
           36 mrtvých a 54 zraněných si vyžádal útok v hotelovém kasinu ve filipínské Manile. Podle policie šlo o loupežné přepadení, pachatel se zabil.
           18:25
           Nálety proti tzv. Islámskému státu
            Nejméně 484 civilistů zemřelo od roku 2014 při náletech Washingtonem vedené koalice proti tzv. Islámskému státu v Sýrii a Iráku.
            18:44
            Festival filmů pro děti a mládež končí
             Živý vstup Josefa Kvasničky.
             21:13
             Rozsudek v kauze Jany Nečasové
              Rozsudek v kauze Jany Nečasové padne nejdřív v říjnu. Nečasová je nemocná. A nesouhlasí, aby byla většina svědků vyslýchána v její nepřítomnosti.
              22:00
              Výcvik elitních vojáků AČR
               24:26
               Alergická reakce na bodavý hmyz
                Díky teplému počasí už se venku začínají objevovat včely, vosy a další bodavý hmyz. Někteří lidé můžou na jejich štípnutí reagovat mnohem intenzivněji než ostatní.
                26:35
                Pokuty za jízdu načerno
                 Jen necelá třetina lidí hradí pokuty za jízdu načerno v MHD.
                 26:58
                 V síti zahraničního operátora
                  Konec roamingu ano i ne. Nejpozději 15. června musí operátoři přestat účtovat příplatky za mobilní služby ve všech státech Evropské unie.
                  29:24
                  Firmám chybí brigádníci
                   Začíná sezona brigád. V nabídkách firem je jich podle personálních agentur až o čtvrtinu více než loni. A s blížícím se létem budou ještě přibývat.
                   31:56
                   Odměny za brigády
                    Nejméně dostávají brigádníci v Ústeckém kraji – 70 korun za hodinu. O pět korun více je to pak například ve Zlínském kraji.
                    33:09
                    Absolventi na trhu práce
                     V těchto dnech navíc končí maturity a na trh práce se tak budou dostávat čerství absolventi. Ti si většinou ale práci hledají až v září a užívají si dlouhé prázdniny.
                     35:31
                     Obce bez vodovodu a kanalizace
                      Přes půl milionu Čechů žije bez vody z vodovodu. Milion a půl navíc bydlí v domech, které nejsou napojené na kanalizaci. Nejhorší infrastrukturu má Středočeský kraj.
                      37:24
                      ČSSD v Ostravě
                       Sociální demokraté v Moravskoslezském kraji sestavují definitivní podobu kandidátky do sněmovních voleb.
                       37:55
                       Sociální podnikání v Rusku
                        V Rusku se začíná část podnikatelů soustředit více na pomoc handicapovaným, komunitám, nebo obcím, než na zisk.
                        40:26
                        Zemřel Jaroslav Kořán
                         Ve věku 77 let zemřel Jaroslav Kořán. V listopadu 1989 se podílel na vzniku Občanského fóra a stal se prvním polistopadovým primátorem Prahy.
                         40:46
                         Systém nočních spojů v Brně
                          V jeden moment různými směry. Od večerních hodin až do ranních. Brněnské noční autobusy ujedou za jedinou noc tisíce kilometrů.
                          43:20
                          Školy a digitální vzdělávání
                           Změnit obsah, změnit a posílit výuku informatiky ve školách – právě to měla zajistit Strategie digitálního vzdělávání, kterou vláda přijala v roce 2014.
                           45:34
                           Aligátor v bazénu
                            Nezvaný návštěvník rodinného bazénu. Skoro dvoumetrového aligátora našla rodina na své zahradě v americké Floridě. Přivolaný šerif ho nakonec přemohl.
                            45:54
                            Závěrečný koncert Pražského jara
                             Živý vstup Pavly Sedliské.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             3. červen 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                             1. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             1. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. září

                             Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                             30. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. září

                             Ve znakovém jazyce

                             30. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                             29. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Ve znakovém jazyce

                             29. 9. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám