45 minut

27. května 2017

Obsah dílu

Headlines — Celostátní sjezd lidovců — Volba předsedy strany — Volba místopředsedů strany — Bělobrádek dál v čele lidovců — Volební cíle KDU-ČSL — Profil Pavla Bělobrádka — Volební témata KDU-ČSL — Jednání lídrů skupiny G7 — Kauza soudce Jiřího Berky — Nový památník na hlavním nádraží — Památník rozloučení s "Wintonovými dětmi" — Festival Mezi ploty — Výpadek počítačového systému British Airways — Snížení stupně ohrožení ve Velké Británii — Setkání bývalých politických vězňů — Jak zasáhne EET letní festivaly? — Výročí atentátu na Heydricha — Rekonstrukce atentátu v Kobylisích — Svědectví pamětnice heydrichiády — Generálmajor in memoriam — 70 let od obnovení obce Lidice — Zemřel Zbygniew Brzezinski — Střelba na sídlišti v Chomutově — Úspěšnost léčby tzv. golfové nohy — Zlínský filmový festival ve znamení Déčka

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:31
  Celostátní sjezd lidovců
   Stranu i nadále povede Pavel Bělobrádek. Kandidáti ho upřednostnili před zlínským hejtmanem Jiřím Čunkem, který až dnes oznámil, že se bude o pozici taky ucházet.
   02:17
   Volba předsedy strany
    Do Prahy se sjelo téměř 300 delegátů. Kromě nich byli na sjezd, který prozatím probíhá bez větších překvapení, pozváni i zástupci některých dalších stran.
    05:27
    Volba místopředsedů strany
     Statutárním místopředsedou zvolili ministra zemědělství Mariana Jurečku, který už dříve tento post zastával. Získal přes 65 procent hlasů.
     06:17
     Bělobrádek dál v čele lidovců
      Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.
      08:22
      Volební cíle KDU-ČSL
       Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.
       09:38
       Profil Pavla Bělobrádka
        Jaká byla cesta Pavla Bělobrádka do čela strany?
        11:11
        Volební témata KDU-ČSL
         Podpora vzdělání, vědy a výzkumu, ale také víc peněz pro rodiny s dětmi. Zároveň i hlubší evropská integrace. Staronový šéf lidovců dnes na pražském sjezdu představil taky hlavní programové body.
         14:12
         Jednání lídrů skupiny G7
          Živý vstup a reportáž zpravodaje Jakuba Nettla.
          18:24
          Kauza soudce Jiřího Berky
           Další průtahy v kauze údajných konkurzních podvodů kolem ústeckého soudce Jiřího Berky. Soud ani po roce a půl po vyhlášení verdiktu nestihl rozeslat rozsudek. Kauza přitom trvá už čtrnáct let.
           20:40
           Nový památník na hlavním nádraží
            Na pražském hlavním nádraží stojí ode dneška Památník rozloučení. Je to už druhá připomínka vlaků, které odtud v letech 1938 a 39 vypravil Nicholas Winton. Zachránil tak před smrtí v koncentračních táborech 669 dětí.
            21:57
            Památník rozloučení s "Wintonovými dětmi"
             Ke vzniku památníků pomohli i dárci. Ve veřejné sbírce se podařilo získat tři miliony korun. Celkem se památník připravoval rok.
             23:49
             Festival Mezi ploty
              Richard Müller nebo Aneta Langerová hrají na festivalu Mezi ploty. Jedné z největších hudebních a divadelních přehlídek, která se tradičně koná v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.
              24:45
              Výpadek počítačového systému British Airways
               Společnost British Airways řeší masivní výpadek počítačového systému. Minimálně do dnešní půlnoci neodstartují žádné její linky ze svou největších britských letišť - Heathrow a Gatwick.
               25:17
               Snížení stupně ohrožení ve Velké Británii
                Británie snížila stupeň ohrožení z nejvyššího – kritického, v zemi tak opět platí stupeň vážný. Podle premiérky Mayové dělají vyšetřovatelé výrazné pokroky při objasňování sebevražedného útoku, při kterém v Manchesteru zemřelo 22 lidí.
                27:07
                Setkání bývalých politických vězňů
                 Už po 28. se v Jáchymově na Karlovarsku setkali bývalí političtí vězni. Na akci nazvané Jáchymovské peklo připomínají utrpení, které zažívaly desítky tisíc odpůrců komunistického režimu v tamních táborech.
                 27:45
                 Jak zasáhne EET letní festivaly?
                  V Česku se začíná rozjíždět festivalová sezona. Oproti dřívějším letům musí ale organizátoři letos řešit jednu věc navíc. Tou je, v jakém případě evidovat tržby a kdy ještě povinná není.
                  29:48
                  Výročí atentátu na Heydricha
                   27. květen 1942 - datum, které výrazně ovlivnilo dějiny národa a jeho země. Je to 75 let ode dne, kdy Jozef Gabčík s Janem Kubišem provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
                   31:02
                   Rekonstrukce atentátu v Kobylisích
                    Rekonstrukci útoku na Reinharda Heydricha mohli lidi dopoledne vidět v pražských Kobylisích. Dobovou atmosféru dokreslila historická auta i tramvaje, kostýmy a zbraně.
                    33:01
                    Svědectví pamětnice heydrichiády
                     Ještě dnes žijí lidé, kteří Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka spatřili naživo. Jednou z posledních žijících pamětnic je Jaroslava Mokrá. Její otec dvojici parašutistů před atentátem ukryl ve vysočanském bytě své sestry.
                     34:52
                     Generálmajor in memoriam
                      Operaci Anthropoid si připomněli i na Slovensku. Prezident Andrej Kiska povýšil Jozefa Gabčíka in memoriam na generálmajora, třetí nejvyšší armádní hodnost.
                      35:34
                      70 let od obnovení obce Lidice
                       Jednou z represí bylo i vyhlazení vesnice Lidice. Se zemí bylo srovnáno přes 100 domů, obyvatelstvo bylo popraveno nebo odvlečeno do koncentračních táborů. Hned po skončení války rozhodla československá vláda o opětném vybudování obce.
                       37:02
                       Zemřel Zbygniew Brzezinski
                        Zemřel Zbygniew Brzezinski, jedna z nejvlivnějších postav americké zahraniční politiky. Bylo mu 89 let. Ve vládě prezidenta Jimmyho Cartera působil jako poradce pro národní bezpečnost, patřil k největším osobnostem studené války.
                        39:34
                        Střelba na sídlišti v Chomutově
                         Policie vyšetřuje noční střelbu na chomutovském sídlišti. Zůstal po ní jeden mrtvý. V podvečer se na místě začali scházet lidé - toto jsou živé záběry z pietního shromáždění.
                         40:13
                         Úspěšnost léčby tzv. golfové nohy
                          Na Vysočině se sešly rodiny s dětmi, které se narodily s tak zvanou golfovou nohou. Jde o nejčastější vrozenou ortopedickou vadu, ročně se v Česku projeví až u dvou stovek dětí.
                          42:02
                          Zlínský filmový festival ve znamení Déčka
                           Filmový festival ve Zlíně dnes ovládlo Déčko - tedy program České televize určený dětem a mládeži.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           28. května 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                           25. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                           24. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                           22. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                           21. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám