44 minut

8. květen 2017

Obsah dílu

Emmanuel Macron v čele Francie — Emmanuel Macron prezidentem Francie — Francie má nového prezidenta — Reakce na Macronovo vítězství — České reakce na Macronovo vítězství — Ruské a americké reakce na Macronovo vítězství — První den prezidenta Macrona — Volby v číslech — Budoucnost Francie — Návrh na odvolání Andreje Babiše — Vládní krize — Jednání sněmovny kvůli nahrávkám — Vládní krize — Odvolávání ministrů — Nákaza virem HIV v ČR — Inspektoři na kontrolách zavřených obchodů — Vzpomínky na konec války — Vzpomínky na konec války v Brně — Prezident jmenoval nové generály — Ochranný limit doplatků na léky — Roční limit doplatků na léky — Královna Alžběta II. za volantem — Prezidentské volby v Jižní Koreji

Části dílu

00:39
Emmanuel Macron v čele Francie
  V čele Francie bude stát příštích pět let Emmanuel Macron. Centristický kandidát získal ve druhém kole prezidentských voleb přes 66 procent hlasů a porazil pravicovou nacionalistku Marine Le Penovou.
  01:45
  Emmanuel Macron prezidentem Francie
   Nejočekávanější volby roku znají svého vítěze. Francouzi zvolili nejmladšího prezidenta v historii. V duelu dvou odlišných vizí Francie a Evropy vyhrála ta prosazující větší otevřenost a spolupráci.
   04:19
   Francie má nového prezidenta
    Nový prezident se úřadu ujme v neděli 14. května. Už za šest dní oficiální ceremoniál otevře nejdůležitější kapitolu v životě muže, který do nejvyšší politiky vstoupil před třemi lety a svou novou stranu založil před rokem.
    12:00
    Reakce na Macronovo vítězství
     Do tance bylo i mnoha lidem v Bruselu a evropských metropolích. Variantu, že vyhraje Marine Le Penová, brali stoupenci jednotné Evropy jako začátek konce projektu integrace.
     13:12
     České reakce na Macronovo vítězství
      Z Česka zazněly gratulace od prezidenta Miloše Zemana, který Emmanuela Macrona pozval na státní návštěvu Prahy.
      14:23
      Ruské a americké reakce na Macronovo vítězství
       Moskva a Washington v posledních měsících najdou společnou řeč na máločem. Ve francouzském souboji ale měli Vladimir Putin i Donald Trump blíže k Marine Le Penové.
       15:30
       První den prezidenta Macrona
        Tyto volby určily směřování Francie i Evropy. Dění tady sledoval celý svět. Teď klíčové hodiny, jak je prožíval Emmanuel Macron. V neděli v 11 ráno hlasoval ve volbách.
        18:07
        Volby v číslech
         Klíčová čísla od nás už zazněla - skoro dvě třetiny hlasů odevzdaných pro Emmanuela Macrona, víc než čtvrtina voličů, kteří hlasovat nepřišli, a nejvíc neplatných hlasů v dějinách prezidentských voleb.
         19:13
         Budoucnost Francie
          Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila.
          22:24
          Návrh na odvolání Andreje Babiše
           Prezident se dnes seznámil s návrhem na odvolání ministra financí Babiše, který od premiéra dostal v pátek. Potvrdil to mluvčí Hradu s tím, že Miloš Zeman v této věci rozhodne až po 18. květnu, tedy po návratu z Číny.
           25:23
           Vládní krize
            Rozhovor s místopředsedou sněmovny a KDU-ČSL Janem Bartoškem.
            26:35
            Jednání sněmovny kvůli nahrávkám
             Pozítří se taky sejde sněmovna - kvůli nahrávkám konverzace Andreje Babiše s novinářem Markem Přibilem. Dnes se na internetu objevila další - muži řeší zveřejňování kauz před sněmem ČSSD a před volbami.
             27:04
             Vládní krize
              Rozhovor s místopředsedou sněmovny a KDU-ČSL Janem Bartoškem.
              29:04
              Odvolávání ministrů
               Diskuse kolem odvolání ministra nejsou novinkou. S tímto krokem občas otáleli i Zemanovi předchůdci.
               30:26
               Nákaza virem HIV v ČR
                Počet nových případů nákazy virem HIV v Česku letos klesá. Lékaři jich do konce března zaznamenali 68. O 27 míň než v loňském prvním čtvrtletí.
                30:54
                Inspektoři na kontrolách zavřených obchodů
                 Dohled České obchodní inspekce nad tím, jestli jsou zavřené všechny obchody nad dvě stě metrů čtverečních. Ty nesměly letos prodávat už potřetí.
                 32:17
                 Vzpomínky na konec války
                  Dnes je to přesně 72 let od konce druhé světové války na evropském kontinentu. Německo tehdy podepsalo bezpodmínečnou kapitulaci. Téměř po šesti letech tak skončil nejničivější konflikt v dějinách, kvůli kterému zemřelo přes 60 milionů lidí.
                  34:48
                  Vzpomínky na konec války v Brně
                   Živý vstup redaktora Dušana Vrbeckého.
                   36:13
                   Prezident jmenoval nové generály
                    Prezident na Pražském hradě jmenoval patnáct nových generálů české armády a jednoho stávajícícho - Emila Bočka - povýšil. Kromě válečných veteránů z druhé světové války mezi nimi nechyběli tři aktivní vojáci.
                    38:18
                    Ochranný limit doplatků na léky
                     Desítky milionů korun poslaly zdravotní pojišťovny svým klientům, kteří loni překročili ochranný limit doplatků na léky. Momentálně je pět tisíc korun - u dětí a seniorů se peníze vrací už při dosažení poloviční částky.
                     40:05
                     Roční limit doplatků na léky
                      Lidé často nevědí, že se do ročního ochranného limitu nezapočítávají všechny doplatky, které v lékárně uhradí. Mnohdy třeba jen jejich část. Záleží na konkrétním léku.
                      41:16
                      Královna Alžběta II. za volantem
                       41:33
                       Prezidentské volby v Jižní Koreji
                        Jihokorejci zítra volí nového prezidenta. Předčasnými volbami končí bouřlivé období protestů i politických sporů, které vyvrcholilo sesazením předchozí prezidentky kvůli korupčnímu skandálu.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        9. květen 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        29. červen

                        Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                        29. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        29. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        29. 6. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        28. červen

                        Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                        28. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        28. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        28. 6. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        27. červen

                        Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                        27. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        27. 6. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám