45 minut

8. května 2017

Obsah dílu

Emmanuel Macron v čele Francie — Emmanuel Macron prezidentem Francie — Francie má nového prezidenta — Reakce na Macronovo vítězství — České reakce na Macronovo vítězství — Ruské a americké reakce na Macronovo vítězství — První den prezidenta Macrona — Volby v číslech — Budoucnost Francie — Návrh na odvolání Andreje Babiše — Vládní krize — Jednání sněmovny kvůli nahrávkám — Vládní krize — Odvolávání ministrů — Nákaza virem HIV v ČR — Inspektoři na kontrolách zavřených obchodů — Vzpomínky na konec války — Vzpomínky na konec války v Brně — Prezident jmenoval nové generály — Ochranný limit doplatků na léky — Roční limit doplatků na léky — Královna Alžběta II. za volantem — Prezidentské volby v Jižní Koreji

Části dílu

00:39
Emmanuel Macron v čele Francie
  V čele Francie bude stát příštích pět let Emmanuel Macron. Centristický kandidát získal ve druhém kole prezidentských voleb přes 66 procent hlasů a porazil pravicovou nacionalistku Marine Le Penovou.
  01:45
  Emmanuel Macron prezidentem Francie
   Nejočekávanější volby roku znají svého vítěze. Francouzi zvolili nejmladšího prezidenta v historii. V duelu dvou odlišných vizí Francie a Evropy vyhrála ta prosazující větší otevřenost a spolupráci.
   04:19
   Francie má nového prezidenta
    Nový prezident se úřadu ujme v neděli 14. května. Už za šest dní oficiální ceremoniál otevře nejdůležitější kapitolu v životě muže, který do nejvyšší politiky vstoupil před třemi lety a svou novou stranu založil před rokem.
    12:00
    Reakce na Macronovo vítězství
     Do tance bylo i mnoha lidem v Bruselu a evropských metropolích. Variantu, že vyhraje Marine Le Penová, brali stoupenci jednotné Evropy jako začátek konce projektu integrace.
     13:12
     České reakce na Macronovo vítězství
      Z Česka zazněly gratulace od prezidenta Miloše Zemana, který Emmanuela Macrona pozval na státní návštěvu Prahy.
      14:23
      Ruské a americké reakce na Macronovo vítězství
       Moskva a Washington v posledních měsících najdou společnou řeč na máločem. Ve francouzském souboji ale měli Vladimir Putin i Donald Trump blíže k Marine Le Penové.
       15:30
       První den prezidenta Macrona
        Tyto volby určily směřování Francie i Evropy. Dění tady sledoval celý svět. Teď klíčové hodiny, jak je prožíval Emmanuel Macron. V neděli v 11 ráno hlasoval ve volbách.
        18:07
        Volby v číslech
         Klíčová čísla od nás už zazněla - skoro dvě třetiny hlasů odevzdaných pro Emmanuela Macrona, víc než čtvrtina voličů, kteří hlasovat nepřišli, a nejvíc neplatných hlasů v dějinách prezidentských voleb.
         19:13
         Budoucnost Francie
          Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila.
          22:24
          Návrh na odvolání Andreje Babiše
           Prezident se dnes seznámil s návrhem na odvolání ministra financí Babiše, který od premiéra dostal v pátek. Potvrdil to mluvčí Hradu s tím, že Miloš Zeman v této věci rozhodne až po 18. květnu, tedy po návratu z Číny.
           25:23
           Vládní krize
            Rozhovor s místopředsedou sněmovny a KDU-ČSL Janem Bartoškem.
            26:35
            Jednání sněmovny kvůli nahrávkám
             Pozítří se taky sejde sněmovna - kvůli nahrávkám konverzace Andreje Babiše s novinářem Markem Přibilem. Dnes se na internetu objevila další - muži řeší zveřejňování kauz před sněmem ČSSD a před volbami.
             27:04
             Vládní krize
              Rozhovor s místopředsedou sněmovny a KDU-ČSL Janem Bartoškem.
              29:04
              Odvolávání ministrů
               Diskuse kolem odvolání ministra nejsou novinkou. S tímto krokem občas otáleli i Zemanovi předchůdci.
               30:26
               Nákaza virem HIV v ČR
                Počet nových případů nákazy virem HIV v Česku letos klesá. Lékaři jich do konce března zaznamenali 68. O 27 míň než v loňském prvním čtvrtletí.
                30:54
                Inspektoři na kontrolách zavřených obchodů
                 Dohled České obchodní inspekce nad tím, jestli jsou zavřené všechny obchody nad dvě stě metrů čtverečních. Ty nesměly letos prodávat už potřetí.
                 32:17
                 Vzpomínky na konec války
                  Dnes je to přesně 72 let od konce druhé světové války na evropském kontinentu. Německo tehdy podepsalo bezpodmínečnou kapitulaci. Téměř po šesti letech tak skončil nejničivější konflikt v dějinách, kvůli kterému zemřelo přes 60 milionů lidí.
                  34:48
                  Vzpomínky na konec války v Brně
                   Živý vstup redaktora Dušana Vrbeckého.
                   36:13
                   Prezident jmenoval nové generály
                    Prezident na Pražském hradě jmenoval patnáct nových generálů české armády a jednoho stávajícícho - Emila Bočka - povýšil. Kromě válečných veteránů z druhé světové války mezi nimi nechyběli tři aktivní vojáci.
                    38:18
                    Ochranný limit doplatků na léky
                     Desítky milionů korun poslaly zdravotní pojišťovny svým klientům, kteří loni překročili ochranný limit doplatků na léky. Momentálně je pět tisíc korun - u dětí a seniorů se peníze vrací už při dosažení poloviční částky.
                     40:05
                     Roční limit doplatků na léky
                      Lidé často nevědí, že se do ročního ochranného limitu nezapočítávají všechny doplatky, které v lékárně uhradí. Mnohdy třeba jen jejich část. Záleží na konkrétním léku.
                      41:16
                      Královna Alžběta II. za volantem
                       41:33
                       Prezidentské volby v Jižní Koreji
                        Jihokorejci zítra volí nového prezidenta. Předčasnými volbami končí bouřlivé období protestů i politických sporů, které vyvrcholilo sesazením předchozí prezidentky kvůli korupčnímu skandálu.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        9. května 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        24. května

                        Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                        24. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        24. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                        23. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        22. května

                        Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                        22. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        22. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        21. května

                        Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                        21. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        21. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        20. května

                        Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                        20. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        20. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 5. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám