48 minut

25. duben 2017

Obsah dílu

Změny pro fakultní nemocnice? — Univerzitní nemocnice — Přeměna univerzitních nemocnic — Úkoly pro Poslaneckou sněmovnu — Francouzská prezidentská kampaň — Maltský návrh ke kvótám — Růst ekonomiky — Trest pro soudce platí — Stvrzení směrnice o střelných zbraních — Napětí na Korejském poloostrově — Hosté karlovarského festivalu — Obnova Památníku Tomáše Bati — Kmoníček na schůzce s Donaldem Trumpem — Obvinění kvůli prodeji solární elektrárny — Housenka požírající plasty — Jak bude postupovat příprava na stavbu D35? — Rozpočet města Brna — Soud v případu házení vajec na prezidenta — Češi pod hranicí chudoby — Kořeny chudoby v Česku — Kauza Vojenského zpravodajství před soudem — Hladovka palestinských vězňů — Dana Drábová zůstává zastupitelkou — Problémy sociálních služeb — Renovace pravoslavného kostela — Velké stavební plány v Moskvě — Autobusový terminál v Liberci — Nejdražší malíř vystavuje v Praze

Části dílu

00:37
Změny pro fakultní nemocnice?
  Přeměna sítě fakultních nemocnic. Poslanci v prvním čtení podpořili návrh zákona o vzniku univerzitních nemocnic. Ty by měly být více než teď svázány s fungováním lékařských fakult.
  01:18
  Univerzitní nemocnice
   Na univerzitní nemocnice by se mělo přeměnit deset současných fakultních. Teď fungují jako příspěvkové organizace, přímo řízené ministerstvem zdravotnictví, v případě ústřední vojenské nemocnice pak ministerstvem obrany.
   04:43
   Přeměna univerzitních nemocnic
    Rozhovor s ministrem zdravotnictví – Miloslavem Ludvíkem.
    07:10
    Úkoly pro Poslaneckou sněmovnu
     Poslední týden dubnové schůze poslanecké sněmovny je ve znamení závodů. Zákony, které neprojdou prvním čtením, už mají jen teoretickou šanci na přijetí v tomto volebním období.
     09:46
     Francouzská prezidentská kampaň
      Francouzská prezidentská kampaň se po víkendovém prvním kole znovu rozjela. Nacionalistka Marine Le Penová ji začala dočasnou rezignací na funkci předsedkyně Národní fronty a také ostrými výpady vůči soupeři Emmanuelu Macronovi.
      12:00
      Maltský návrh ke kvótám
       Země EU by se mohly vyplatit z části migračních kvót – nebo jinak přispět ke společné ochraně vnějších hranic. Jako kompromis to v rámci chystané reformy dublinského systému navrhuje Malta, která teď Unii předsedá.
       12:25
       Růst ekonomiky
        České ekonomice se letos bude dařit více než loni. Podle prognózy bankovní asociace stoupne hrubý domácí produkt o 2,6 %. A příští rok poroste ještě více.
        14:23
        Trest pro soudce platí
         Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
         16:11
         Stvrzení směrnice o střelných zbraních
          Země EU potvrdily směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. V polovině března ji schválil Evropský parlament. Nová pravidla mají zabránit teroristům ve vyzbrojování.
          16:32
          Napětí na Korejském poloostrově
           Americký prezident Donald Trump svolává do Bílého domu senátory. Důvodem je rostoucí napětí na Korejském poloostrově. Spekuluje se, že komunistická KLDR chystá šestý jaderný test.
           18:49
           Hosté karlovarského festivalu
            Letošní 52. ročník filmového festivalu v Karlových Varech ocení britského režiséra Kena Loache. Křišťálový glóbus získá i autor hudby k filmům Pretty Woman nebo Batman James Newton Howard.
            19:31
            Obnova Památníku Tomáše Bati
             Bývalý zlínský Dům umění se radikálně mění. Právě teď končí klíčové demoliční práce, které budovu zmenšily o obě přístavby z padesátých let. Jedné z nejcennějších staveb ve městě se má vrátit původní podoba i účel.
             22:05
             Kmoníček na schůzce s Donaldem Trumpem
              Nový český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček předal pověřovací listiny šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Na Twitteru Kmoníček uvedl, že je hrdý na to, že se s prezidentem setkal jako první Čech.
              22:44
              Obvinění kvůli prodeji solární elektrárny
               Policie obvinila jednoho z největších obchodníků v solárním průmyslu Martina Shenara. Miliardář měl při prodeji projektu solárního parku v Ralsku společnosti ČEZ ošidit stát na daních o více než 70 milionů korun.
               25:05
               Housenka požírající plasty
                Jak přirozeně zlikvidovat tuny plastového odpadu? Španělští vědci objevili hmyzí larvy, které dokážou strávit igelitovou tašku a udělat z ní látku pro výrobu nemrznoucí směsi.
                25:32
                Jak bude postupovat příprava na stavbu D35?
                 Likvidátoři začali zjišťovat škody, které vznikly zemědělcům na polích pod budoucí trasou dálnice D35, potom co na pozemky předčasně vyjely bagry.
                 27:13
                 Rozpočet města Brna
                  Rozpočet města Brna včetně městských částí skončil za loňský rok v plusu přes 1,5 miliardy. Původně plánovaný schodek nakonec zvrátily vyšší příjmy z daní, ale i nevyčerpání chystaných výdajů.
                  27:30
                  Soud v případu házení vajec na prezidenta
                   Soud se dnes zabýval incidentem ze sedmnáctého listopadu 2014. Šlo o hlasitý protest proti prezidentu Miloši Zemanovi. V hlavní roli byly deštníky policejních ochránců i ruce Zemanova tajemníka Hlinovského.
                   30:25
                   Češi pod hranicí chudoby
                    10 700 – měsíční částka, která člověka posouvá na hranici chudoby. Sumu v aktuálním průzkumu stanovili statistici. Skupiny, které na této mezi balancují a snadno můžou spadnout pod ni, jsou pořád stejné – osamělí rodiče s malými dětmi.
                    33:39
                    Kořeny chudoby v Česku
                     Pojmy chudoba a nouze se pojí s vyloučenými lokalitami – a také jejich obvyklými problémy – nepořádkem, hlukem a ničením společného majetku, na které si stěžují starousedlíci.
                     35:51
                     Kauza Vojenského zpravodajství před soudem
                      Celkem 5 hodin vypovídal bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník u soudu v kauze Jany Nečasové. Ta se neveřejného jednání kvůli nemoci neúčastní. Podle obžaloby právě s panem Páleníkem domluvila sledování bývalé manželky premiéra Nečase Radky.
                      36:43
                      Hladovka palestinských vězňů
                       Přes 1300 palestinských vězňů se přidalo k nejmasovější hladovce za poslední dekády. Na podporu jejich požadavku zlepšení podmínek za izraelskými mřížemi probíhají velké demonstrace.
                       39:01
                       Dana Drábová zůstává zastupitelkou
                        Předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zůstává i nadále středočeskou zastupitelkou. Dnes jí kolegové mandát ponechali – o jeho zániku bude proto rozhodovat ministr vnitra Milan Chovanec.
                        40:05
                        Problémy sociálních služeb
                         Sociálním službám hrozí podle asociace jejich poskytovatelů kolaps kvůli nedostatku zaměstnanců. Můžou za to především nízké platy, které nemohou konkurovat například mzdám v průmyslových zónách anebo obchodech.
                         42:29
                         Renovace pravoslavného kostela
                          Pravoslavný kostel z počátku sedmnáctého století, který stojí u soutoku Labe s Orlicí v Hradci Králové, prochází neobvyklým zásahem – termosanací se v něm likviduje dřevokazný hmyz.
                          43:00
                          Velké stavební plány v Moskvě
                           Moskva představila ambiciózní plán obnovy bytového fondu metropole. Plánuje zbourat pětipodlažní panelové domy z padesátých a šedesátých let – řečené Chruščovky.
                           45:24
                           Autobusový terminál v Liberci
                            Liberec už zná podobu nového autobusového terminálu. Čtyřpatrová budova s parkovacím domem pro více než čtyři sta aut přijde na 130 milionů korun. Stát bude hned u nynějšího nádraží.
                            45:42
                            Nejdražší malíř vystavuje v Praze
                             Malíř Gerhard Richter, jehož abstraktní malba se stala historicky nejdráže prodaným obrazem od žijícího umělce, vystavuje v Praze. Richter tu osobně představil svoji retrospektivu.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. duben 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             3. červenec

                             Novela zákona o státním rozpočtu — Vláda hledá další příjmy pro rozpočet — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Ostřelování města Slovjansk — Pomoc ČR s výcvikem ukrajinských vojáků — Obce hledají úspory — Lidé vyrazili na dovolenou — Dopravní komplikace na silnících v Evropě — Sesuv ledovce v Alpách — Filmový festival v Karlových Varech — Ochrana slovenského vzdušného prostoru — Neprůjezdná trať Praha–Plzeň — Uzavřená trať na Strakonicku — Útok žraloka u pobřeží Hurghady — Volba prezidenta v červenci 1992 — Střídavé počasí na začátku července — Červnové bouřky — Lovci bouřek — Předpověď počasí — Protesty v Uzbekistánu — Konzumace alkoholu na veřejnosti v Praze — Vědecký průzkum jezera Most — Pouť na Velehrad — Střelba v nákupním centru v Kodani — Produkce léčebného konopí v Izraeli — Zemřel Peter Brook — Synchronizovaný koncert na dálku

                             3. 7. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             3. červenec

                             Ve znakovém jazyce

                             3. 7. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             2. červenec

                             Válka na Ukrajině — Dobývání měst v Luhanské oblasti — Pře v České pravoslavné církvi — Sektorová daň pro energetické firmy — Škody po krupobití a vichru — Nápor vodáků na Vltavě — Předsednickou štafetu odstartoval Zátopkův běh — Otevření cesty k přechodu Modrý sloup — Žert na festivalu ve Varech — Jan Graubner arcibiskupem pražským — Konec obtěžujících telefonátů — Žralok napadl turistku v Egyptě — Růst nákladů za energie u pacientů — Policejní kontroly prázdninového provozu — Nehody moto(cyklistů) — Průjezdnost hlavních tahů — Dopravní nehody zblízka — Uzavírky a opravy na českých dálnicích — Noční požár v Zápech u Prahy — Šíření koronaviru — Povolební uspořádání parlamentu ve Francii — Prohlídka sídla českých premiérů — Tragické úmrtí migrantů v USA — Požáry u letovisek v Katalánsku — Rekonstrukce butvy u Chlumu — 120 let Zubačky

                             2. 7. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             2. červenec

                             Ve znakovém jazyce

                             2. 7. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             1. červenec

                             Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                             1. 7. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. červenec

                             Ve znakovém jazyce

                             1. 7. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám