Nahrávám video

25. duben 2017

Obsah dílu

Změny pro fakultní nemocnice? — Univerzitní nemocnice — Přeměna univerzitních nemocnic — Úkoly pro Poslaneckou sněmovnu — Francouzská prezidentská kampaň — Maltský návrh ke kvótám — Růst ekonomiky — Trest pro soudce platí — Stvrzení směrnice o střelných zbraních — Napětí na Korejském poloostrově — Hosté karlovarského festivalu — Obnova Památníku Tomáše Bati — Kmoníček na schůzce s Donaldem Trumpem — Obvinění kvůli prodeji solární elektrárny — Housenka požírající plasty — Jak bude postupovat příprava na stavbu D35? — Rozpočet města Brna — Soud v případu házení vajec na prezidenta — Češi pod hranicí chudoby — Kořeny chudoby v Česku — Kauza Vojenského zpravodajství před soudem — Hladovka palestinských vězňů — Dana Drábová zůstává zastupitelkou — Problémy sociálních služeb — Renovace pravoslavného kostela — Velké stavební plány v Moskvě — Autobusový terminál v Liberci — Nejdražší malíř vystavuje v Praze

Části dílu

00:37
Změny pro fakultní nemocnice?
  Přeměna sítě fakultních nemocnic. Poslanci v prvním čtení podpořili návrh zákona o vzniku univerzitních nemocnic. Ty by měly být více než teď svázány s fungováním lékařských fakult.
  01:18
  Univerzitní nemocnice
   Na univerzitní nemocnice by se mělo přeměnit deset současných fakultních. Teď fungují jako příspěvkové organizace, přímo řízené ministerstvem zdravotnictví, v případě ústřední vojenské nemocnice pak ministerstvem obrany.
   04:43
   Přeměna univerzitních nemocnic
    Rozhovor s ministrem zdravotnictví – Miloslavem Ludvíkem.
    07:10
    Úkoly pro Poslaneckou sněmovnu
     Poslední týden dubnové schůze poslanecké sněmovny je ve znamení závodů. Zákony, které neprojdou prvním čtením, už mají jen teoretickou šanci na přijetí v tomto volebním období.
     09:46
     Francouzská prezidentská kampaň
      Francouzská prezidentská kampaň se po víkendovém prvním kole znovu rozjela. Nacionalistka Marine Le Penová ji začala dočasnou rezignací na funkci předsedkyně Národní fronty a také ostrými výpady vůči soupeři Emmanuelu Macronovi.
      12:00
      Maltský návrh ke kvótám
       Země EU by se mohly vyplatit z části migračních kvót – nebo jinak přispět ke společné ochraně vnějších hranic. Jako kompromis to v rámci chystané reformy dublinského systému navrhuje Malta, která teď Unii předsedá.
       12:25
       Růst ekonomiky
        České ekonomice se letos bude dařit více než loni. Podle prognózy bankovní asociace stoupne hrubý domácí produkt o 2,6 %. A příští rok poroste ještě více.
        14:23
        Trest pro soudce platí
         Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
         16:11
         Stvrzení směrnice o střelných zbraních
          Země EU potvrdily směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. V polovině března ji schválil Evropský parlament. Nová pravidla mají zabránit teroristům ve vyzbrojování.
          16:32
          Napětí na Korejském poloostrově
           Americký prezident Donald Trump svolává do Bílého domu senátory. Důvodem je rostoucí napětí na Korejském poloostrově. Spekuluje se, že komunistická KLDR chystá šestý jaderný test.
           18:49
           Hosté karlovarského festivalu
            Letošní 52. ročník filmového festivalu v Karlových Varech ocení britského režiséra Kena Loache. Křišťálový glóbus získá i autor hudby k filmům Pretty Woman nebo Batman James Newton Howard.
            19:31
            Obnova Památníku Tomáše Bati
             Bývalý zlínský Dům umění se radikálně mění. Právě teď končí klíčové demoliční práce, které budovu zmenšily o obě přístavby z padesátých let. Jedné z nejcennějších staveb ve městě se má vrátit původní podoba i účel.
             22:05
             Kmoníček na schůzce s Donaldem Trumpem
              Nový český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček předal pověřovací listiny šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Na Twitteru Kmoníček uvedl, že je hrdý na to, že se s prezidentem setkal jako první Čech.
              22:44
              Obvinění kvůli prodeji solární elektrárny
               Policie obvinila jednoho z největších obchodníků v solárním průmyslu Martina Shenara. Miliardář měl při prodeji projektu solárního parku v Ralsku společnosti ČEZ ošidit stát na daních o více než 70 milionů korun.
               25:05
               Housenka požírající plasty
                Jak přirozeně zlikvidovat tuny plastového odpadu? Španělští vědci objevili hmyzí larvy, které dokážou strávit igelitovou tašku a udělat z ní látku pro výrobu nemrznoucí směsi.
                25:32
                Jak bude postupovat příprava na stavbu D35?
                 Likvidátoři začali zjišťovat škody, které vznikly zemědělcům na polích pod budoucí trasou dálnice D35, potom co na pozemky předčasně vyjely bagry.
                 27:13
                 Rozpočet města Brna
                  Rozpočet města Brna včetně městských částí skončil za loňský rok v plusu přes 1,5 miliardy. Původně plánovaný schodek nakonec zvrátily vyšší příjmy z daní, ale i nevyčerpání chystaných výdajů.
                  27:30
                  Soud v případu házení vajec na prezidenta
                   Soud se dnes zabýval incidentem ze sedmnáctého listopadu 2014. Šlo o hlasitý protest proti prezidentu Miloši Zemanovi. V hlavní roli byly deštníky policejních ochránců i ruce Zemanova tajemníka Hlinovského.
                   30:25
                   Češi pod hranicí chudoby
                    10 700 – měsíční částka, která člověka posouvá na hranici chudoby. Sumu v aktuálním průzkumu stanovili statistici. Skupiny, které na této mezi balancují a snadno můžou spadnout pod ni, jsou pořád stejné – osamělí rodiče s malými dětmi.
                    33:39
                    Kořeny chudoby v Česku
                     Pojmy chudoba a nouze se pojí s vyloučenými lokalitami – a také jejich obvyklými problémy – nepořádkem, hlukem a ničením společného majetku, na které si stěžují starousedlíci.
                     35:51
                     Kauza Vojenského zpravodajství před soudem
                      Celkem 5 hodin vypovídal bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník u soudu v kauze Jany Nečasové. Ta se neveřejného jednání kvůli nemoci neúčastní. Podle obžaloby právě s panem Páleníkem domluvila sledování bývalé manželky premiéra Nečase Radky.
                      36:43
                      Hladovka palestinských vězňů
                       Přes 1300 palestinských vězňů se přidalo k nejmasovější hladovce za poslední dekády. Na podporu jejich požadavku zlepšení podmínek za izraelskými mřížemi probíhají velké demonstrace.
                       39:01
                       Dana Drábová zůstává zastupitelkou
                        Předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zůstává i nadále středočeskou zastupitelkou. Dnes jí kolegové mandát ponechali – o jeho zániku bude proto rozhodovat ministr vnitra Milan Chovanec.
                        40:05
                        Problémy sociálních služeb
                         Sociálním službám hrozí podle asociace jejich poskytovatelů kolaps kvůli nedostatku zaměstnanců. Můžou za to především nízké platy, které nemohou konkurovat například mzdám v průmyslových zónách anebo obchodech.
                         42:29
                         Renovace pravoslavného kostela
                          Pravoslavný kostel z počátku sedmnáctého století, který stojí u soutoku Labe s Orlicí v Hradci Králové, prochází neobvyklým zásahem – termosanací se v něm likviduje dřevokazný hmyz.
                          43:00
                          Velké stavební plány v Moskvě
                           Moskva představila ambiciózní plán obnovy bytového fondu metropole. Plánuje zbourat pětipodlažní panelové domy z padesátých a šedesátých let – řečené Chruščovky.
                           45:24
                           Autobusový terminál v Liberci
                            Liberec už zná podobu nového autobusového terminálu. Čtyřpatrová budova s parkovacím domem pro více než čtyři sta aut přijde na 130 milionů korun. Stát bude hned u nynějšího nádraží.
                            45:42
                            Nejdražší malíř vystavuje v Praze
                             Malíř Gerhard Richter, jehož abstraktní malba se stala historicky nejdráže prodaným obrazem od žijícího umělce, vystavuje v Praze. Richter tu osobně představil svoji retrospektivu.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. duben 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             5. prosinec

                             Headlines — Pokles reálných mezd — Průměrná měsíční mzda: 39 858 Kč — Růst mezd — Reakce firem na pokles reálné mzdy — Ruská agrese na Ukrajině — Škody po nových útocích na Ukrajině — Částečný zákaz dovozu ruské ropy do EU — Embargo na část ruské ropy — Dovoz nafty do zemí EU — Zamítnuté odvolání střelce z Úřadu práce — Dvojí kvalita potravin — Představení Fifty s Ivanem Trojanem — Koaliční debaty o dani z příjmu — Vývoj nákazy covidu-19 — Soud s teroristy z Bruselu — Dobrovolníkem na zkoušku — Vystavení korunovačních klenotů — České korunovační klenoty — Fronty na korunovační klenoty — Socha skřeta s tváří Putina — Případ výskytu afrického moru prasat — Živnostníci a paušální daň — Mimořádná schůze sněmovny o rodičovské — Výroky Donalda Trumpa — Útok nožem v Německu — Kauza tzv. trafik pro expolitiky ODS — Vyplavení tuleni — Zabezpečení vodoměru před mrazem — Brněnský Královopolský tunel bez kolaudace deset let — Soud se studentem, který zabíjel mačetou — Obnova zámeckého kopce v Náchodě je hotová — Nadílka od Mikuláše

                             5. 12. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             5. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             5. 12. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             4. prosinec

                             Headlines — Omezení pro ruskou ropu — Cenový strop na ruskou ropu — Nové sankce proti ruské ropě — Chystané daňové změny — Hledání nových příjmů rozpočtu — Změny v DPH — Cvičení ukrajinských vojáků v Libavé — Válka na Ukrajině — Obnova energetické soustavy po ruských útocích — Nehoda na trati u Jihlavy — Příprava filmu Děti z Nagana — Obchodní spory mezi EU a USA — Čínské policejní týmy v Evropě — Vysoká poptávka po alternativních způsobech topení — Vyšetřování vraždy v kostele na Frýdecko-Místecku — Bezdrátové kardiostrimulátory — Druhá adventní neděle — Televizní pohádky — Tradice Adventních kalendářů — Adventní kalendář ČT :D — Názory prezidentských kandidátů na rozpočet — Africký mor prasat — Ocházení sankcí jako trestný čin — Příprava korunovace Karla III. — Pokračující protesty v Íránu — Zátěžová zkouška lanovky — Restaurování kostnice v Kutné hoře — Ocenění Česká hlava

                             4. 12. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             4. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             4. 12. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             3. prosinec

                             Headlines — Šetření energiemi — Cílem je snížit spotřebu plynu — Letošní spotřeba plynu — Češi šetří plynem — Válka na Ukrajině — Evakuace lidí z oblasti bojů — Dodávky zbraní na Ukrajinu — Diskuze o smyslu stravenkového paušálu — Tanky Leopard pro českou armádu — Migrace ve Velké Británii — Čapkův Hordubal v Národním divadle — Ostrava zpívá gospel — Omezení cen ruské ropy — Embargo na ruskou ropu v EU — Představení nového bombardéru USA — Druhý adventní víkend — Odstřel komína — Pokuta za diskriminaci ve výběrovém řízení — Názory prezidentských kandidátů na ekonomickou situaci — Anketa mezi prezidentskými kandidáty — Roste zájem o geotermální vytápění — Připomínka bitvy u Slavkova — Propadlá podlaha v penzionu — Humanitární pomoc Ukrajině — Programová konference SPD — Sporná obora pro zvěř v Litošicích — Začátek lyžařské sezony — Následky znečištění Odry — Digitální pohoda dětí — Veletrh komiksů v Paříži

                             3. 12. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             3. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             3. 12. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám