Události

16. duben 2017

44 minut

16. duben 2017

Obsah dílu

Čekání na výsledky referenda — Hlasování o turecké budoucnosti — Čekání na výsledky referenda — Hlasování o změně turecké ústavy — Dodatečné zdanění korunových dluhopisů — Daňové zvýhodnění dárců — Neúspěšný jaderný test KLDR — Utajovaná Trumpova daňová přiznání — Papežovo poselství Městu a světu — První Češka pokřtěná papežem — Sběr podpisů pro přímou prezidentskou volbu — Tragická smrt žen z Jičínska — Zastupitelstvo Jihočeského kraje — Start pstruhové sezony — Dětské skupiny v Česku — (Ne)spolehlivost betonových zátarasů — 100 let staré pivo — Výroba piva kdysi a dnes — Zkoumání kvality piva — Čekání na výsledky referenda — Vyšetřování útoku na fotbalisty Dortmundu — Zavřené obchody kvůli svátku — Pokrok v léčbě rakoviny lymfatického systému — Týden do francouzských prezidentských voleb — Boj proti kůrovci v českých lesích

Části dílu

00:37
Čekání na výsledky referenda
  Živý vstup zpravodajky Dany Zlatohlávkové.
  02:23
  Hlasování o turecké budoucnosti
   Kampaň před plebiscitem Turky rozdělila. Očekává se, že výsledek bude velmi těsný. Poslední průzkumy mírně favorizují tábor ANO – tedy, že reformy projdou.
   04:01
   Čekání na výsledky referenda
    Živý vstup zpravodajky Dany Zlatohlávkové.
    05:56
    Hlasování o změně turecké ústavy
     Výsledky referenda vyhlíží i starý kontinent. Turecko a Evropu váže migrační dohoda, obchod i spojenectví v NATO. Ankara je pro Západ stěžejním partnerem v boji proti terorismu a při hledání míru v Sýrii.
     07:01
     Dodatečné zdanění korunových dluhopisů
      Stát může přijít kvůli nezdaněným korunovým dluhopisům celkem o 13 miliard. Vyplývá to z návrhu zákona o dodatečném zdanění, který už příští týden předloží na jednání vlády ministr financí Andrej Babiš.
      09:31
      Daňové zvýhodnění dárců
       10:20
       Neúspěšný jaderný test KLDR
        Severokorejský režim vystřelil z přístavu na východním pobřeží další raketu, test byl ale neúspěšný – explodovala už několik sekund po odpálení. Oznámilo to velitelství americké a jihokorejské armády v Tichomoří.
        11:10
        Utajovaná Trumpova daňová přiznání
         Desetitisíce Američanů v sobotu demonstrovaly proti tomu, že prezident Trump odmítá zveřejnit svá daňová přiznání. V uplynulých čtyřech desetiletích to přitom byla běžná praxe u všech prezidentských kandidátů.
         12:34
         Papežovo poselství Městu a světu
          Desetitisíce lidí na svatopetrském náměstí vyslechly tradiční velikonoční poselství Urbi et Orbi.
          13:15
          První Češka pokřtěná papežem
           Taťána Čempelová z Dětmarovic na Karvinsku je první Češkou, kterou včera ve svatopetrské katedrále ve Vatikánu pokřtil sám papež. Věřící úřednice byla mezi pouhými 11 lidmi z celého světa, které se této pocty dostalo.
           15:24
           Sběr podpisů pro přímou prezidentskou volbu
            Uchazeči o funkci příštího prezidenta začínají sbírat podpisy pro účast v přímé volbě – je jich potřeba 50 tisíc. V týdnu začal platit zákon, podle kterého mají být na arších nově i čísla osobních dokladů.
            17:58
            Tragická smrt žen z Jičínska
             V Robousích u Jičína zemřely včera večer v soukromé sauně v zahrádkářské kolonii dvě ženy. Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se kvůli zlomené klice nemohly dostat ven. Našly je až po hodině a půl.
             18:57
             Zastupitelstvo Jihočeského kraje
              20:56
              Start pstruhové sezony
               Začala pstruhová sezona - od rána můžou rybáři lovit lososovité druhy. Na březích se letos nově potkají s lidmi, kteří budou mít jen krátkodobé lístky. Ty platí 30 dní – získat se dají bez zkoušek a zadarmo. Do budoucna se ale o poplatku uvažuje.
               22:54
               Dětské skupiny v Česku
                V Česku je už 300 dětských skupin – dvě třetiny vznikly za poslední rok. Celkem se starají skoro o 4 tisíce předškoláků. Tento způsob hlídání můžou zařídit firmy, školy, úřady, neziskové organizace i církve.
                23:13
                (Ne)spolehlivost betonových zátarasů
                 Betonové kvádry, které mají zabránit najetí auta mezi lidi - po teroristických útocích v Nice, Berlíně a naposledy ve Stokholmu, se v centrech velkoměst objevují čím dál častěji. Testy v Německu ale v týdnu ukázaly, že úplně spolehlivou ochranou nejsou.
                 25:41
                 100 let staré pivo
                  Pivo – pro Čechy národní nápoj a součást kulturního dědictví. Od zahraniční produkce ho odlišuje tradiční chuť. Vědci teď měli unikátní příležitost zjistit, jak se změnila během sta let.
                  28:19
                  Výroba piva kdysi a dnes
                   Základní suroviny pro výrobu piva - slad, chmel a voda a chemické procesy - jako třeba kvašení se nemění. Což ale neplatí pro technické vybavení provozů, které prochází modernizací. S výjimkou některých malých podniků.
                   30:31
                   Zkoumání kvality piva
                    Pro stanovení kvality piva i odhalení případných chyb je při samotné výrobě zásadní senzorická analýza neboli ochutnávání. Provádí ji profesionální degustátoři z pivovarského výzkumného ústavu v Praze.
                    32:23
                    Čekání na výsledky referenda
                     Živý vstup zpravodajky Dany Zlatohlávkové.
                     34:20
                     Vyšetřování útoku na fotbalisty Dortmundu
                      Fotbalisti Dortmundu před 5 dny nejspíš unikli velké tragédii – kdyby bomba vybuchla o vteřinu dřív, přímo by zasáhla bok jejich autobusu. Píše to deník Bild am Sonntag. Exploze zranila španělského hráče klubu Bartru a jednoho z policistů.
                      34:39
                      Zavřené obchody kvůli svátku
                       Živý vstup redaktora Marka Vrláka.
                       35:56
                       Pokrok v léčbě rakoviny lymfatického systému
                        Narůstá počet pacientů s rakovinou lymfatického systému - ročně až 2500 případů. Zároveň se ale zvyšuje procento vyléčených - často mladých lidí.
                        37:52
                        Týden do francouzských prezidentských voleb
                         Poslední týden zbývá do prvního kola prezidentských voleb ve Francii. Jak dopadne, je čím dál nejasnější. Průzkumy naznačují, že o 2 místa ve finále svedou těsný souboj 4 kandidáti. Řada evropských politiků se začíná obávat, aby postupujícími nebyli odpůr
                         40:15
                         Boj proti kůrovci v českých lesích
                          172 milionů korun vydají letos Lesy ČR na boj proti kůrovci. Suma je asi o 30 milionů vyšší než minulý rok. Podnik očekává, že kvůli loňskému suchu bude brouků a tím i zničeného dřeva víc. Nejhůř zasaženým regionem je Moravskoslezský kraj.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          17. duben 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          27. květen

                          Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                          27. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          27. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                          26. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám