Události

8. duben 2017

44 minut

8. duben 2017

Obsah dílu

Vyšetřování útoku ve Švédsku — Vyšetřování útoku ve Švédsku — Vyšetřování útoku ve Švédsku — Pochody proti teroru — Spojené státy hrozí Damašku — Situace v Sýrii — Syrští uprchlíci — Kandidát ČSSD na prezidenta — Zavřená D1 — Cena za euro — 75 let od vyhlazení Lidic — Cizinecká novela — Zemřel Georgij Grečko — ETA odevzdala zbraně — Výročí příměstských autobusových linek — Neznámé fotografie z 11. září — Zahájení pstruhové sezony — Neoprávněné trestní stíhání — Neoprávněné trestní stíhání — Harvardský průmyslový holding v insolvenci — Ukliďme Česko — Čištění řek a jejich okolí — Vlak srazil dvě děti — Dialýza doma — Dialýza doma — Mezinárodní den Romů

Části dílu

00:37
Vyšetřování útoku ve Švédsku
  Švédská policie zná pachatele včerejšího útoku ve Stockholmu a drží ho ve vazbě. Podle ní vraždil devětatřicetiletý muž původem z Uzbekistánu, otec 4 dětí a sympatizant takzvaného Islámského státu.
  01:25
  Vyšetřování útoku ve Švédsku
   Bezpečnostní složky se teď snaží získat o útočníkovi maximum informací - a hlavně zjistit, jestli měl komplice.
   03:54
   Vyšetřování útoku ve Švédsku
    Živý vstup Václava Černohorského.
    05:57
    Pochody proti teroru
     Ruská opozice má za to, že vedení země chce demonstracemi solidarity odvést pozornost od nedávných početných protikorupčních protestů.
     07:27
     Spojené státy hrozí Damašku
      Použití chemických zbraní už nikdy nebudou tolerovat. Necelé 2 dny potom, co americké lodě odpálily rakety na leteckou základnu syrské armády ale není jasné, kam přesně se bude politika Washingtonu vůči Bašáru Asadovi ubírat.
      09:57
      Situace v Sýrii
       Živý vstup Jakuba Szántó.
       12:42
       Syrští uprchlíci
        Česko nepatří k cílovým zemím lidí, kteří utíkají z boji postižené Sýrie.
        13:15
        Kandidát ČSSD na prezidenta
         Koho ČSSD podpoří v prezidentské volbě, rozhodne stranické referendum až listopadu, tedy jen zhruba dva měsíce předem. Dnes o tom rozhodlo širší plénum sociálních demokratů, původně se přitom mluvilo o první polovině roku.
         15:30
         Zavřená D1
          Před několika minutami zavřeli silničáři dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou.
          16:10
          Cena za euro
           Končí týden, kdy v Česku přestaly platit intervence. Koruna od čtvrtečního poledne, kdy centrální banka krok oznámila, posílila o zhruba padesátník.
           18:21
           75 let od vyhlazení Lidic
            Ani 75 let od vyhlazení Lidic není známá totožnost jednoho ze 173 mužů, které nacisté přímo ve vsi zavraždili. Lidice vypálili v červnu 1942, jako pomstu za atentát na Reinharda Heydricha.
            20:53
            Cizinecká novela
             Politici i různé instituce se přou o smysl cizinecké novely, kterou včera schválila sněmovna. Jedni říkají, že v době migrační krize posílí bezpečnost.
             23:05
             Zemřel Georgij Grečko
              Zemřel bývalý sovětský kosmonaut Georgij Grečko. Bylo mu 85 let. Do vesmíru na orbitální stanici Saljut se dostal třikrát jako palubní inženýr.
              23:29
              ETA odevzdala zbraně
               Nejdéle aktivní evropská teroristická organizace dnes jednostranně odzbrojila. Skupina ETA, která chtěla vybojovat pro Baskicko nezávislost na Španělsku a která za půl století zabila 829 lidi, odevzdala francouzským úřadům seznam skrýší s posledními zbran
               25:43
               Výročí příměstských autobusových linek
                Pětadvacáté výročí příměstských autobusových linek kolem Prahy jako příležitost pro přehlídku současných i historických vozů.
                27:48
                Neznámé fotografie z 11. září
                 Dosud neznámé fotografie z 11. září, které zveřejnila americká FBI, patří i po několika dnech k trendům sociálních sítí.
                 28:10
                 Zahájení pstruhové sezony
                  V Česku vrcholí přípravy na zahájení pstruhové sezony. Ta začne 16. dubna. Kvůli letošní tuhé zimě ale rybáři složitě shánějí násadu.
                  29:42
                  Neoprávněné trestní stíhání
                   Desítky milionů korun ročně vyplatí ministerstvo spravedlnosti lidem, kteří byli neoprávněně trestně stíháni. Takových případů bývá kolem tisícovky za rok.
                   32:28
                   Neoprávněné trestní stíhání
                    Ministerstvo spravedlnosti každý rok odškodné vyplácí ve zhruba tisícovce případů. Letos zatím to nejvyšší přiznané dosáhlo téměř 400 tisíc, a to jako zadostiučinění za vazbu.
                    33:40
                    Harvardský průmyslový holding v insolvenci
                     Harvardský průmyslový holding čelí dalšímu insolvenčnímu řízení. Podle dozorčí rady a představenstva přivedl firmu na pokraj krachu likvidátor Zdeněk Častorál, který dokonce opustil kancelář a odmítl vydat účetnictví.
                     36:26
                     Ukliďme Česko
                      Na mnoha místech v republice mizely zásluhou dobrovolníků tuny odpadků a černé skládky pod rukama dobrovolníků.
                      36:43
                      Čištění řek a jejich okolí
                       Vyčistit koryta řek a jejich okolí - právě teď je podle správců povodí ideální čas. Už o víkendu odstartuje řada dobrovolnických akcí.
                       38:47
                       Vlak srazil dvě děti
                        39:00
                        Dialýza doma
                         Jen něco přes 500 pacientů s nemocnými ledvinami podstupuje dialýzu doma. Dalších 11 tisíc dojíždí do nemocnic - a přitom by někteří nemuseli.
                         40:45
                         Dialýza doma
                          Nově se v Česku objevila ještě třetí možnost, jak si doma dialýzu provádět. Přístroj podobný tiskárně dostal první pacient - další mají následovat.
                          42:30
                          Mezinárodní den Romů
                           Živý vstup Pavly Sedliské.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           9. duben 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Headlines — Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám