8. duben 2017

Obsah dílu

Vyšetřování útoku ve Švédsku — Vyšetřování útoku ve Švédsku — Vyšetřování útoku ve Švédsku — Pochody proti teroru — Spojené státy hrozí Damašku — Situace v Sýrii — Syrští uprchlíci — Kandidát ČSSD na prezidenta — Zavřená D1 — Cena za euro — 75 let od vyhlazení Lidic — Cizinecká novela — Zemřel Georgij Grečko — ETA odevzdala zbraně — Výročí příměstských autobusových linek — Neznámé fotografie z 11. září — Zahájení pstruhové sezony — Neoprávněné trestní stíhání — Neoprávněné trestní stíhání — Harvardský průmyslový holding v insolvenci — Ukliďme Česko — Čištění řek a jejich okolí — Vlak srazil dvě děti — Dialýza doma — Dialýza doma — Mezinárodní den Romů

Části dílu

00:37
Vyšetřování útoku ve Švédsku
  Švédská policie zná pachatele včerejšího útoku ve Stockholmu a drží ho ve vazbě. Podle ní vraždil devětatřicetiletý muž původem z Uzbekistánu, otec 4 dětí a sympatizant takzvaného Islámského státu.
  01:25
  Vyšetřování útoku ve Švédsku
   Bezpečnostní složky se teď snaží získat o útočníkovi maximum informací - a hlavně zjistit, jestli měl komplice.
   03:54
   Vyšetřování útoku ve Švédsku
    Živý vstup Václava Černohorského.
    05:57
    Pochody proti teroru
     Ruská opozice má za to, že vedení země chce demonstracemi solidarity odvést pozornost od nedávných početných protikorupčních protestů.
     07:27
     Spojené státy hrozí Damašku
      Použití chemických zbraní už nikdy nebudou tolerovat. Necelé 2 dny potom, co americké lodě odpálily rakety na leteckou základnu syrské armády ale není jasné, kam přesně se bude politika Washingtonu vůči Bašáru Asadovi ubírat.
      09:57
      Situace v Sýrii
       Živý vstup Jakuba Szántó.
       12:42
       Syrští uprchlíci
        Česko nepatří k cílovým zemím lidí, kteří utíkají z boji postižené Sýrie.
        13:15
        Kandidát ČSSD na prezidenta
         Koho ČSSD podpoří v prezidentské volbě, rozhodne stranické referendum až listopadu, tedy jen zhruba dva měsíce předem. Dnes o tom rozhodlo širší plénum sociálních demokratů, původně se přitom mluvilo o první polovině roku.
         15:30
         Zavřená D1
          Před několika minutami zavřeli silničáři dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou.
          16:10
          Cena za euro
           Končí týden, kdy v Česku přestaly platit intervence. Koruna od čtvrtečního poledne, kdy centrální banka krok oznámila, posílila o zhruba padesátník.
           18:21
           75 let od vyhlazení Lidic
            Ani 75 let od vyhlazení Lidic není známá totožnost jednoho ze 173 mužů, které nacisté přímo ve vsi zavraždili. Lidice vypálili v červnu 1942, jako pomstu za atentát na Reinharda Heydricha.
            20:53
            Cizinecká novela
             Politici i různé instituce se přou o smysl cizinecké novely, kterou včera schválila sněmovna. Jedni říkají, že v době migrační krize posílí bezpečnost.
             23:05
             Zemřel Georgij Grečko
              Zemřel bývalý sovětský kosmonaut Georgij Grečko. Bylo mu 85 let. Do vesmíru na orbitální stanici Saljut se dostal třikrát jako palubní inženýr.
              23:29
              ETA odevzdala zbraně
               Nejdéle aktivní evropská teroristická organizace dnes jednostranně odzbrojila. Skupina ETA, která chtěla vybojovat pro Baskicko nezávislost na Španělsku a která za půl století zabila 829 lidi, odevzdala francouzským úřadům seznam skrýší s posledními zbran
               25:43
               Výročí příměstských autobusových linek
                Pětadvacáté výročí příměstských autobusových linek kolem Prahy jako příležitost pro přehlídku současných i historických vozů.
                27:48
                Neznámé fotografie z 11. září
                 Dosud neznámé fotografie z 11. září, které zveřejnila americká FBI, patří i po několika dnech k trendům sociálních sítí.
                 28:10
                 Zahájení pstruhové sezony
                  V Česku vrcholí přípravy na zahájení pstruhové sezony. Ta začne 16. dubna. Kvůli letošní tuhé zimě ale rybáři složitě shánějí násadu.
                  29:42
                  Neoprávněné trestní stíhání
                   Desítky milionů korun ročně vyplatí ministerstvo spravedlnosti lidem, kteří byli neoprávněně trestně stíháni. Takových případů bývá kolem tisícovky za rok.
                   32:28
                   Neoprávněné trestní stíhání
                    Ministerstvo spravedlnosti každý rok odškodné vyplácí ve zhruba tisícovce případů. Letos zatím to nejvyšší přiznané dosáhlo téměř 400 tisíc, a to jako zadostiučinění za vazbu.
                    33:40
                    Harvardský průmyslový holding v insolvenci
                     Harvardský průmyslový holding čelí dalšímu insolvenčnímu řízení. Podle dozorčí rady a představenstva přivedl firmu na pokraj krachu likvidátor Zdeněk Častorál, který dokonce opustil kancelář a odmítl vydat účetnictví.
                     36:26
                     Ukliďme Česko
                      Na mnoha místech v republice mizely zásluhou dobrovolníků tuny odpadků a černé skládky pod rukama dobrovolníků.
                      36:43
                      Čištění řek a jejich okolí
                       Vyčistit koryta řek a jejich okolí - právě teď je podle správců povodí ideální čas. Už o víkendu odstartuje řada dobrovolnických akcí.
                       38:47
                       Vlak srazil dvě děti
                        39:00
                        Dialýza doma
                         Jen něco přes 500 pacientů s nemocnými ledvinami podstupuje dialýzu doma. Dalších 11 tisíc dojíždí do nemocnic - a přitom by někteří nemuseli.
                         40:45
                         Dialýza doma
                          Nově se v Česku objevila ještě třetí možnost, jak si doma dialýzu provádět. Přístroj podobný tiskárně dostal první pacient - další mají následovat.
                          42:30
                          Mezinárodní den Romů
                           Živý vstup Pavly Sedliské.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           9. duben 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           21. březen

                           Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                           21. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. březen

                           Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                           20. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           19. březen

                           Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                           19. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 3. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám