Nahrávám video

24. březen 2017

Obsah dílu

Útoky v Londýně — Vyšetřování útoků v Londýně a summit EU v Římě — ČR a EU — Priority ministerstva průmyslu a obchodu — Priority ministerstva průmyslu a obchodu — Soud: Madona z Veveří patří církvi — Soud: Madona z Veveří patří církvi — Elektronický monitoring vězňů — Jeden z nejznámějších světových teroristů v Československu — Německé dálnice za poplatek — Obvinění Tunisana z Antverp — Špatné dávkování léků — Volební průzkum CVVM — Kácení stromů kolem železničních tratí — Plýtvání s pitnou vodou — Spotřeba vody v ČR — Jak využít dešťovou vodu — Nová zdravotnická reforma v USA — Husní Mubarak na svobodě — Druhý den loučení s Miloslavem Vlkem — Pančovaný benzin v Brně — Změny trestního řádu — Zlatý Ámos pro nejlepšího učitele — Dva roky od nehody Germanwings — 20 let od úspěchu Kolji na Oscarech

Části dílu

00:38
Útoky v Londýně
  Počet obětí londýnského teroristického útoku vzrostl na čtyři. V noci svým zraněním podlehl další muž. Vyšetřování se zaměřuje na pátého mrtvého, kterým byl samotný vrah.
  03:07
  Vyšetřování útoků v Londýně a summit EU v Římě
   Živý vstup Petra Zavadila a Bohumila Vostala.
   08:39
   ČR a EU
    Obyvatelé Česka jsou v Unii skoro 13 let.
    09:58
    Priority ministerstva průmyslu a obchodu
     Podpora exportu a investic nebo schválení novely o elektronických komunikacích. Kandidát na ministra průmyslu a obchodu Jiří Havlíček promluvil o svých prioritách.
     12:36
     Priority ministerstva průmyslu a obchodu
      Rozhovor s Ivanem Pilným.
      15:29
      Soud: Madona z Veveří patří církvi
       Obraz Madony z Veveří patří církvi. Pravomocně o tom rozhodl pražský městský soud.
       16:05
       Soud: Madona z Veveří patří církvi
        Živý vstup Barbory Měchurové.
        17:04
        Elektronický monitoring vězňů
         Zakázku na elektronický monitoring vězňů prozkoumá antimonopolní úřad. Podnět dala jedna z firem, které v soutěži neuspěly.
         17:25
         Jeden z nejznámějších světových teroristů v Československu
          Jeden z nejznámějších světových teroristů Venezuelan Iljič Ramiréz, přezdívany Carlos, pobýval v bývalém Československu opakovaně.
          20:48
          Německé dálnice za poplatek
           Plán zpoplatnění německých dálnic pro osobní auta, který dnes schválil Spolkový sněm, je podle premiéra Sobotky diskriminační.
           23:30
           Obvinění Tunisana z Antverp
            Belgické úřady obvinily Tunisana, který včera najel autem ve vysoké rychlosti do nákupní zóny v Antverpách, z pokusu o vraždu se znaky terorismu.
            23:49
            Špatné dávkování léků
             Většina klientů v domovech seniorů potřebuje změnit medikaci – mají příliš vysoké nebo nízké dávky léků, případně jim některé přípravky v léčbě chybí, naopak přebývají nebo si i vzájemně škodí.
             25:51
             Volební průzkum CVVM
              Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle aktuálního průzkumu CVVM hnutí ANO.
              26:27
              Kácení stromů kolem železničních tratí
               V Česku vrcholí kácení stromů před začátkem vegetačního období – okolo tratí ale komplikuje stát sám sobě práci.
               28:26
               Plýtvání s pitnou vodou
                Spotřeba klesá, cena roste. Pro hospodaření s vodou platí tato úměra už skoro 30 let. Letos podle tuzemského sdružení vodáren stoupne průměrná cena už k 85 korunám za kubík.
                31:04
                Spotřeba vody v ČR
                 Množství vody, které Česko spotřebuje, je jen těžko představitelné.
                 31:50
                 Jak využít dešťovou vodu
                  Zbytečné plýtvání může omezit třeba využívaní dešťové vody v domácnostech i firemních budovách. Ekologické stavby počítají s recyklací odpadní vody.
                  34:23
                  Nová zdravotnická reforma v USA
                   Americká Sněmovna reprezentantů za pár hodin rozhodne o nové zdravotnické reformě, která má nahradit předchozí takzvanou Obamacare, ostře kritizovanou prezidentem Trumpem.
                   35:52
                   Husní Mubarak na svobodě
                    Bývalý egyptský prezident Husní Mubarak je definitivně na svobodě. Úřady ho propustily z vojenské nemocnice, kde poslední roky pobýval v rámci domácího vězení.
                    36:15
                    Druhý den loučení s Miloslavem Vlkem
                     Živý vstup Kateřiny Šalounové.
                     37:28
                     Pančovaný benzin v Brně
                      Česká obchodní inspekce zapečetila stojany s pančovaným benzinem v Brně. Podle chemické laboratoře měl obsahovat zřejmě naftu. Provozovateli hrozí až 5milionová pokuta.
                      40:01
                      Změny trestního řádu
                       Ministr spravedlnosti Robert Pelikán odmítá změny trestního řádu, které navrhli poslanci v reakci na vyšetřování reorganizace části policie.
                       41:12
                       Zlatý Ámos pro nejlepšího učitele
                        Nejoblíbenějším učitelem se pro letošní rok stal Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav. Učitel češtiny a angličtiny vyhrál 24. ročník ankety Zlatý Ámos.
                        43:44
                        Dva roky od nehody Germanwings
                         Otec německého pilota Andrease Lubitze – který před dvěma lety úmyslně navedl letadlo plné lidí do horského masivu ve Francii – zpochybnil práci vyšetřovatelů. Jeho syn podle něj v době neštěstí netrpěl depresemi ani sebevražednými sklony.
                         44:12
                         20 let od úspěchu Kolji na Oscarech
                          Před dvaceti lety získal prestižní filmové ocenění – Oscara – český film Kolja. Za rok 1996 byl vyhlášen nejlepším neanglicky mluveným filmem.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          25. březen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          6. říjen

                          Headlines — Summit Evropského politického společenství v Praze — Česko hostí státníky z evropského kontinentu — Nová platforma pro evropské politiky — Hlavní témata summitu — Bezpečnostní opatření v Praze — Summit objektivem fotografů — Dopravní omezení v Praze — Večerní dění na summitu — Do Prahy dorazily stovky novinářů z Evropy — Summit jako mimořádná přležitost pro planespottery — Summit pokračuje druhým dnem v pátek — Jednání o zdanění mimořádných zisků — Rusko ostřelovalo Záporoží — Boje na Ukrajině — Poškození plynovodů Nord Stream — Nový šéf rozvědky — Tržby maloobchodu klesly — Návrh obžaloby psychiatra Cimického — Střelec zavraždil dvě desítky dětí v Thajsku — Ceny pohonných hmot — Nobelova cena za literaturu — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Nová kampaň na podporu očkování — V řeckých vodách utonuli migranti — Americký prezident navštívil Floridu — Kauza brněnských bytů — Bezpečnostní situace na Západním břehu — Konkurz na banku Sberbank — Zákaz elektrických kol a koloběžek v Ostravě — Povolební jednání v Chomutově — Unikátní fotografie z terezínského ghetta

                          6. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          6. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          6. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          5. říjen

                          Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                          5. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          5. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          5. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          4. říjen

                          Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                          4. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          4. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          4. 10. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám