5. březen 2017

Obsah dílu

Nedostatek zdravotních sester — Nová motivace pro zdravotní sestry — Aféra kolem Françoise Fillona — Útěk civilistů z Mosulu — Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích — Erdogan kritizoval Němce — Vývoj čínské ekonomiky — Požár v areálu celní správy — Pozůstalost bez dědice — Zvon s odkazem Václava Havla — EET podle KDU-ČSL — Silný vítr na Moravě — Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií — Syndrom vyhoření u učitelů — Opilý řidič autobusu — Film Masaryk rekordmanem Českého lva — Náklady na bydlení v nájmu — Krátkodobé ubytování v soukromí — Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních — Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy — Imigrační pravidla USA — Opravy na D1 — Libuše volá Londýn

Části dílu

00:34
Nedostatek zdravotních sester
  Ani po desetiprocentním navýšení platů se nemocnicím nedaří doplnit počty zdravotních sester. Česká televize oslovila lůžková zařízení ve všech krajích. Největší problémy se zajištěním personálu mají dlouhodobě interní a chirurgická oddělení.
  04:21
  Nová motivace pro zdravotní sestry
   Hostem Událostí je předseda sněmovního zdravotnického výboru Rostislav Vyzula /ANO/.
   07:35
   Aféra kolem Françoise Fillona
    Několik desítek tisíc lidí přišlo v Paříži podpořit pravicového kandidáta na prezidenta Françoise Fillona. Politik, na kterého doléhá aféra s údajně fiktivním zaměstnáním jeho ženy, potřeboval hojnou účast.
    10:01
    Útěk civilistů z Mosulu
     Počet civilistů utíkajících z iráckého Mosulu rychle roste. Podle Mezinárodní organizace pro migraci opustilo město jen za poslední dva týdny 45 tisíc lidí.
     10:28
     Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích
      Rodina Radovana Krejčíře má šanci, že nepřijde o své luxusní sídlo v Černošicích u Prahy. Nejvyšší soud vyhověl jejímu návrhu a prodej zablokoval do doby, než rozhodne o dovolání.
      13:01
      Erdogan kritizoval Němce
       Turecký prezident Erdogan znovu silně kritizoval Německo. Chování tamních městských úřadů, které zrušily mítinky tureckých ministrů v zemi, přirovnal k praktikám z nacistické minulosti.
       13:25
       Vývoj čínské ekonomiky
        Čína letos očekává hospodářský růst 6,5 % – o 2 desetiny menší než loni. Ekonomiku chce podpořit hlavně vyšší domácí spotřebou a snížením závislosti na vývozu a investicích.
        15:14
        Požár v areálu celní správy
         Dva kamiony zcela zničeny a dalších 5 poškozeno. Škoda ve výši 8 milionů korun. To jsou následky požáru v areálu celní správy v Brně–Slatině. Proč začalo hořet, zatím vyšetřovatelé nevědí.
         15:31
         Pozůstalost bez dědice
          Pozůstalost bez dědice. Situace, kterou musí stále častěji řešit stát. Loni bylo takových případů nejvíce za posledních pět let – skoro dva tisíce. Stát přitom získal majetek v celkové hodnotě přes 222 milionů korun.
          17:22
          Zvon s odkazem Václava Havla
           Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové.
           20:01
           EET podle KDU-ČSL
            Lidovci odmítají 3. a 4. vlnu EET. Po volbách budou prosazovat, aby se nikdy nespustily. V Otázkách Václava Moravce to řekl 1. místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka.
            21:18
            Silný vítr na Moravě
             Kvůli silnému větru na východě republiky museli 118krát vyjíždět moravskoslezští hasiči. Nejčastěji odklízeli spadané nebo nalomené stromy a větve. Téměř polovina zásahů byla na Frýdecko-Místecku.
             21:43
             Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií
              V Národní galerii začala kontrola ministerstva kultury kvůli sporům s bezpečnostní agenturou a s tím spojeným uzavřením sbírek. Návštěvníci mezi sochy a obrazy nemohli minulý víkend.
              23:27
              Syndrom vyhoření u učitelů
               Jak velké je riziko vyhoření u učitelů a jak mu předcházet, právě zjišťují psychologové z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou chtějí porovnat i pracovní podmínky pedagogů a lékařů, u nichž průzkum už proběhl.
               25:44
               Opilý řidič autobusu
                Se životy šesti cestujících včera ve večerních hodinách hazardoval šestačtyřicetiletý řidič linkového autobusu v Plzni. Za volant totiž usedl opilý.
                26:17
                Film Masaryk rekordmanem Českého lva
                 České lvy ovládl snímek o Janu Masarykovi. Třetí celovečerní film Julia Ševčíka získal 12 z možných 15 trofejí, což je dosud nejvíc v historii udílení. Film vznikl v koprodukci České televize, která ho v budoucnu odvysílá jako dvoudílnou sérii.
                 28:34
                 Náklady na bydlení v nájmu
                  Až 80 procent čistého příjmu Češi dají za pronájem - a to jen za byty mimo centra měst. Vyplývá to z mezinárodního srovnávače životní úrovně Numbeo. Větší část výplaty Evropané investují do bydlení jen na Slovensku, v Polsku a Rumunsku.
                  32:23
                  Krátkodobé ubytování v soukromí
                   Ceny nájemného žene v Česku nahoru také nedostatek bytů. Někteří majitelé navíc dnes začali volit jiné formy pronájmů, na kterých současně víc vydělají. Trendem tak momentálně jsou střednědobé pronájmy, ale i ty krátkodobé.
                   34:25
                   Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních
                    36:42
                    Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy
                     Bílý dům požádal Kongres, aby vyšetřil, jestli bývalý americký prezident Barack Obama nezneužil pravomoci během loňské volební kampaně. Donald Trump v sobotu svého předchůdce obvinil, že ho nechal před hlasováním odposlouchávat.
                     37:06
                     Imigrační pravidla USA
                      Začátkem týdne má Donald Trump zveřejnit nový dekret o vízové povinnosti do Spojených států. Americký prezident také poprvé připustil komplexní imigrační reformu s tím, že by chtěl, aby i do Spojených států mířili hlavně vzdělaní přistěhovalci.
                      39:47
                      Opravy na D1
                       Jen jeden jízdní pás slouží ode dneška k jízdě v obou směrech dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Silničáři tady budou opravovat vozovku ve směru z Prahy do Brna.
                       40:08
                       Libuše volá Londýn
                        Libuše volá Londýn. Název facebookových stránek, které mapují činnost Silveru A, jednoho z nejúspěšnějších výsadků z Velké Británie na území tzv. protektorátu. Je to společný projekt Československé obce legionářské a Roty Nazdar.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        6. březen 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        27. březen

                        Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                        27. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 3. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        26. březen

                        Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                        26. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        26. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 3. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        25. březen

                        Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                        25. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        25. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 3. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám