44 minut

5. března 2017

Obsah dílu

Nedostatek zdravotních sester — Nová motivace pro zdravotní sestry — Aféra kolem Françoise Fillona — Útěk civilistů z Mosulu — Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích — Erdogan kritizoval Němce — Vývoj čínské ekonomiky — Požár v areálu celní správy — Pozůstalost bez dědice — Zvon s odkazem Václava Havla — EET podle KDU-ČSL — Silný vítr na Moravě — Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií — Syndrom vyhoření u učitelů — Opilý řidič autobusu — Film Masaryk rekordmanem Českého lva — Náklady na bydlení v nájmu — Krátkodobé ubytování v soukromí — Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních — Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy — Imigrační pravidla USA — Opravy na D1 — Libuše volá Londýn

Části dílu

00:34
Nedostatek zdravotních sester
  Ani po desetiprocentním navýšení platů se nemocnicím nedaří doplnit počty zdravotních sester. Česká televize oslovila lůžková zařízení ve všech krajích. Největší problémy se zajištěním personálu mají dlouhodobě interní a chirurgická oddělení.
  04:21
  Nová motivace pro zdravotní sestry
   Hostem Událostí je předseda sněmovního zdravotnického výboru Rostislav Vyzula /ANO/.
   07:35
   Aféra kolem Françoise Fillona
    Několik desítek tisíc lidí přišlo v Paříži podpořit pravicového kandidáta na prezidenta Françoise Fillona. Politik, na kterého doléhá aféra s údajně fiktivním zaměstnáním jeho ženy, potřeboval hojnou účast.
    10:01
    Útěk civilistů z Mosulu
     Počet civilistů utíkajících z iráckého Mosulu rychle roste. Podle Mezinárodní organizace pro migraci opustilo město jen za poslední dva týdny 45 tisíc lidí.
     10:28
     Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích
      Rodina Radovana Krejčíře má šanci, že nepřijde o své luxusní sídlo v Černošicích u Prahy. Nejvyšší soud vyhověl jejímu návrhu a prodej zablokoval do doby, než rozhodne o dovolání.
      13:01
      Erdogan kritizoval Němce
       Turecký prezident Erdogan znovu silně kritizoval Německo. Chování tamních městských úřadů, které zrušily mítinky tureckých ministrů v zemi, přirovnal k praktikám z nacistické minulosti.
       13:25
       Vývoj čínské ekonomiky
        Čína letos očekává hospodářský růst 6,5 % – o 2 desetiny menší než loni. Ekonomiku chce podpořit hlavně vyšší domácí spotřebou a snížením závislosti na vývozu a investicích.
        15:14
        Požár v areálu celní správy
         Dva kamiony zcela zničeny a dalších 5 poškozeno. Škoda ve výši 8 milionů korun. To jsou následky požáru v areálu celní správy v Brně–Slatině. Proč začalo hořet, zatím vyšetřovatelé nevědí.
         15:31
         Pozůstalost bez dědice
          Pozůstalost bez dědice. Situace, kterou musí stále častěji řešit stát. Loni bylo takových případů nejvíce za posledních pět let – skoro dva tisíce. Stát přitom získal majetek v celkové hodnotě přes 222 milionů korun.
          17:22
          Zvon s odkazem Václava Havla
           Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové.
           20:01
           EET podle KDU-ČSL
            Lidovci odmítají 3. a 4. vlnu EET. Po volbách budou prosazovat, aby se nikdy nespustily. V Otázkách Václava Moravce to řekl 1. místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka.
            21:18
            Silný vítr na Moravě
             Kvůli silnému větru na východě republiky museli 118krát vyjíždět moravskoslezští hasiči. Nejčastěji odklízeli spadané nebo nalomené stromy a větve. Téměř polovina zásahů byla na Frýdecko-Místecku.
             21:43
             Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií
              V Národní galerii začala kontrola ministerstva kultury kvůli sporům s bezpečnostní agenturou a s tím spojeným uzavřením sbírek. Návštěvníci mezi sochy a obrazy nemohli minulý víkend.
              23:27
              Syndrom vyhoření u učitelů
               Jak velké je riziko vyhoření u učitelů a jak mu předcházet, právě zjišťují psychologové z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou chtějí porovnat i pracovní podmínky pedagogů a lékařů, u nichž průzkum už proběhl.
               25:44
               Opilý řidič autobusu
                Se životy šesti cestujících včera ve večerních hodinách hazardoval šestačtyřicetiletý řidič linkového autobusu v Plzni. Za volant totiž usedl opilý.
                26:17
                Film Masaryk rekordmanem Českého lva
                 České lvy ovládl snímek o Janu Masarykovi. Třetí celovečerní film Julia Ševčíka získal 12 z možných 15 trofejí, což je dosud nejvíc v historii udílení. Film vznikl v koprodukci České televize, která ho v budoucnu odvysílá jako dvoudílnou sérii.
                 28:34
                 Náklady na bydlení v nájmu
                  Až 80 procent čistého příjmu Češi dají za pronájem - a to jen za byty mimo centra měst. Vyplývá to z mezinárodního srovnávače životní úrovně Numbeo. Větší část výplaty Evropané investují do bydlení jen na Slovensku, v Polsku a Rumunsku.
                  32:23
                  Krátkodobé ubytování v soukromí
                   Ceny nájemného žene v Česku nahoru také nedostatek bytů. Někteří majitelé navíc dnes začali volit jiné formy pronájmů, na kterých současně víc vydělají. Trendem tak momentálně jsou střednědobé pronájmy, ale i ty krátkodobé.
                   34:25
                   Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních
                    36:42
                    Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy
                     Bílý dům požádal Kongres, aby vyšetřil, jestli bývalý americký prezident Barack Obama nezneužil pravomoci během loňské volební kampaně. Donald Trump v sobotu svého předchůdce obvinil, že ho nechal před hlasováním odposlouchávat.
                     37:06
                     Imigrační pravidla USA
                      Začátkem týdne má Donald Trump zveřejnit nový dekret o vízové povinnosti do Spojených států. Americký prezident také poprvé připustil komplexní imigrační reformu s tím, že by chtěl, aby i do Spojených států mířili hlavně vzdělaní přistěhovalci.
                      39:47
                      Opravy na D1
                       Jen jeden jízdní pás slouží ode dneška k jízdě v obou směrech dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Silničáři tady budou opravovat vozovku ve směru z Prahy do Brna.
                       40:08
                       Libuše volá Londýn
                        Libuše volá Londýn. Název facebookových stránek, které mapují činnost Silveru A, jednoho z nejúspěšnějších výsadků z Velké Británie na území tzv. protektorátu. Je to společný projekt Československé obce legionářské a Roty Nazdar.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž49 minut
                        Další díl
                        6. března 2017

                        Přehled dílů

                        8331 dostupných
                        Stopáž54 minut

                        24. července

                        Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                        24. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        24. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                        23. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                        22. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                        21. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                        20. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám