5. březen 2017

Obsah dílu

Nedostatek zdravotních sester — Nová motivace pro zdravotní sestry — Aféra kolem Françoise Fillona — Útěk civilistů z Mosulu — Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích — Erdogan kritizoval Němce — Vývoj čínské ekonomiky — Požár v areálu celní správy — Pozůstalost bez dědice — Zvon s odkazem Václava Havla — EET podle KDU-ČSL — Silný vítr na Moravě — Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií — Syndrom vyhoření u učitelů — Opilý řidič autobusu — Film Masaryk rekordmanem Českého lva — Náklady na bydlení v nájmu — Krátkodobé ubytování v soukromí — Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních — Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy — Imigrační pravidla USA — Opravy na D1 — Libuše volá Londýn

Části dílu

00:34
Nedostatek zdravotních sester
  Ani po desetiprocentním navýšení platů se nemocnicím nedaří doplnit počty zdravotních sester. Česká televize oslovila lůžková zařízení ve všech krajích. Největší problémy se zajištěním personálu mají dlouhodobě interní a chirurgická oddělení.
  04:21
  Nová motivace pro zdravotní sestry
   Hostem Událostí je předseda sněmovního zdravotnického výboru Rostislav Vyzula /ANO/.
   07:35
   Aféra kolem Françoise Fillona
    Několik desítek tisíc lidí přišlo v Paříži podpořit pravicového kandidáta na prezidenta Françoise Fillona. Politik, na kterého doléhá aféra s údajně fiktivním zaměstnáním jeho ženy, potřeboval hojnou účast.
    10:01
    Útěk civilistů z Mosulu
     Počet civilistů utíkajících z iráckého Mosulu rychle roste. Podle Mezinárodní organizace pro migraci opustilo město jen za poslední dva týdny 45 tisíc lidí.
     10:28
     Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích
      Rodina Radovana Krejčíře má šanci, že nepřijde o své luxusní sídlo v Černošicích u Prahy. Nejvyšší soud vyhověl jejímu návrhu a prodej zablokoval do doby, než rozhodne o dovolání.
      13:01
      Erdogan kritizoval Němce
       Turecký prezident Erdogan znovu silně kritizoval Německo. Chování tamních městských úřadů, které zrušily mítinky tureckých ministrů v zemi, přirovnal k praktikám z nacistické minulosti.
       13:25
       Vývoj čínské ekonomiky
        Čína letos očekává hospodářský růst 6,5 % – o 2 desetiny menší než loni. Ekonomiku chce podpořit hlavně vyšší domácí spotřebou a snížením závislosti na vývozu a investicích.
        15:14
        Požár v areálu celní správy
         Dva kamiony zcela zničeny a dalších 5 poškozeno. Škoda ve výši 8 milionů korun. To jsou následky požáru v areálu celní správy v Brně–Slatině. Proč začalo hořet, zatím vyšetřovatelé nevědí.
         15:31
         Pozůstalost bez dědice
          Pozůstalost bez dědice. Situace, kterou musí stále častěji řešit stát. Loni bylo takových případů nejvíce za posledních pět let – skoro dva tisíce. Stát přitom získal majetek v celkové hodnotě přes 222 milionů korun.
          17:22
          Zvon s odkazem Václava Havla
           Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové.
           20:01
           EET podle KDU-ČSL
            Lidovci odmítají 3. a 4. vlnu EET. Po volbách budou prosazovat, aby se nikdy nespustily. V Otázkách Václava Moravce to řekl 1. místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka.
            21:18
            Silný vítr na Moravě
             Kvůli silnému větru na východě republiky museli 118krát vyjíždět moravskoslezští hasiči. Nejčastěji odklízeli spadané nebo nalomené stromy a větve. Téměř polovina zásahů byla na Frýdecko-Místecku.
             21:43
             Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií
              V Národní galerii začala kontrola ministerstva kultury kvůli sporům s bezpečnostní agenturou a s tím spojeným uzavřením sbírek. Návštěvníci mezi sochy a obrazy nemohli minulý víkend.
              23:27
              Syndrom vyhoření u učitelů
               Jak velké je riziko vyhoření u učitelů a jak mu předcházet, právě zjišťují psychologové z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou chtějí porovnat i pracovní podmínky pedagogů a lékařů, u nichž průzkum už proběhl.
               25:44
               Opilý řidič autobusu
                Se životy šesti cestujících včera ve večerních hodinách hazardoval šestačtyřicetiletý řidič linkového autobusu v Plzni. Za volant totiž usedl opilý.
                26:17
                Film Masaryk rekordmanem Českého lva
                 České lvy ovládl snímek o Janu Masarykovi. Třetí celovečerní film Julia Ševčíka získal 12 z možných 15 trofejí, což je dosud nejvíc v historii udílení. Film vznikl v koprodukci České televize, která ho v budoucnu odvysílá jako dvoudílnou sérii.
                 28:34
                 Náklady na bydlení v nájmu
                  Až 80 procent čistého příjmu Češi dají za pronájem - a to jen za byty mimo centra měst. Vyplývá to z mezinárodního srovnávače životní úrovně Numbeo. Větší část výplaty Evropané investují do bydlení jen na Slovensku, v Polsku a Rumunsku.
                  32:23
                  Krátkodobé ubytování v soukromí
                   Ceny nájemného žene v Česku nahoru také nedostatek bytů. Někteří majitelé navíc dnes začali volit jiné formy pronájmů, na kterých současně víc vydělají. Trendem tak momentálně jsou střednědobé pronájmy, ale i ty krátkodobé.
                   34:25
                   Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních
                    36:42
                    Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy
                     Bílý dům požádal Kongres, aby vyšetřil, jestli bývalý americký prezident Barack Obama nezneužil pravomoci během loňské volební kampaně. Donald Trump v sobotu svého předchůdce obvinil, že ho nechal před hlasováním odposlouchávat.
                     37:06
                     Imigrační pravidla USA
                      Začátkem týdne má Donald Trump zveřejnit nový dekret o vízové povinnosti do Spojených států. Americký prezident také poprvé připustil komplexní imigrační reformu s tím, že by chtěl, aby i do Spojených států mířili hlavně vzdělaní přistěhovalci.
                      39:47
                      Opravy na D1
                       Jen jeden jízdní pás slouží ode dneška k jízdě v obou směrech dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Silničáři tady budou opravovat vozovku ve směru z Prahy do Brna.
                       40:08
                       Libuše volá Londýn
                        Libuše volá Londýn. Název facebookových stránek, které mapují činnost Silveru A, jednoho z nejúspěšnějších výsadků z Velké Británie na území tzv. protektorátu. Je to společný projekt Československé obce legionářské a Roty Nazdar.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        6. březen 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        2. červen

                        Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                        2. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        2. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        2. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        1. červen

                        Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                        1. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        1. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        1. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        31. květen

                        Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                        31. 5. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        31. květen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        31. 5. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám