Události

27. únor 2017

48 minut

27. únor 2017

Obsah dílu

Právo držet a nosit zbraň — Právo držet a nosit zbraň — Jednání vlády — Útoky na běžence — Brexit — 2. vlna EET — 2. vlna EET — Francie před volbami — Odvolání olomouckého hejtmana — Chile bez pitné vody — Předávání Oscarů — Petr Jašek je zpět v ČR — Záměna embryí na brněnské reprodukční klinice — Úklid po kalamitě — Provozování sázkových her na internetu — Výpadek elektřiny v Praze — Národní galerie zítra znovu otevře — Hlídání uměleckých skvostů — Soukromé bezpečnostní agentury — Sněmovní volby v průzkumu — Poličské strojírny postupně obnovují výrobu — Rozpočet na obranu USA — Stíhaní nacističtí zločinci — Obvinění Ondreje Páleníka — Sleva na roční jízdenku MHD

Části dílu

00:33
Právo držet a nosit zbraň
  Vláda jednala o poslaneckém návrhu na změnu ústavy. Ta by nově zakotvovala právo držet a nosit zbraň a v případě ohrožení bezpečnosti ji použít.
  03:40
  Právo držet a nosit zbraň
   Rozhovor s ministrem Chovancem.
   05:56
   Jednání vlády
    Nejen zbraně – kabinet se věnoval i dalším tématům. Krajům a obcím dá 3 miliardy na opravy silnic nižších tříd. Většinu vezme ze svého rozpočtu ministerstvo dopravy.
    07:21
    Útoky na běžence
     Německo loni registrovalo víc než 3 a půl tisíce útoků na běžence – od poškozování cizí věci, přes propagandu až po žhářství. V každém šestém případě pak šlo o fyzické napadení.
     09:41
     Brexit
      Britská premiérka Mayová zruší podle deníku Daily Telegraph automatické právo občanů členských států Evropské unie na trvalý pobyt v zemi.
      10:04
      2. vlna EET
       30 hodin před spuštěním druhé vlny elektronické evidence tržeb vydalo finančního ředitelství zhruba 110 tisíc autentizačních údajů, tedy povinných přihlašovacích informací.
       10:49
       2. vlna EET
        Živý vstup Venduly Horníkové.
        12:18
        Francie před volbami
         Francouzská prezidentská kampaň se vyostřuje. Konzervativní kandidát Francois Fillon v průzkumech ztrácí kvůli aféře s fiktivním zaměstnáním své manželky.
         14:44
         Odvolání olomouckého hejtmana
          Živý vstup Martina Laštůvky.
          17:40
          Chile bez pitné vody
           Více než 4 miliony obyvatel hlavního města Chile se ocitly bez pitné vody. Hlavní zdroj znečistily sesuvy půdy po výjimečně silných deštích.
           18:00
           Předávání Oscarů
            Oscara za nejlepší film získal oproti očekáváním film Moonlight – poté, co byl jako vítěz chybně ohlášen muzikál La La Land. Jeho tvůrci si z rekordních čtrnácti nominací odnesli zlatých sošek jen 6.
            21:33
            Petr Jašek je zpět v ČR
             Petr Jašek, vězněný v Súdánu za údajnou špionáž, je od noci zpátky v Česku. Propuštění domlouvala zdejší diplomacie několik měsíců.
             24:49
             Záměna embryí na brněnské reprodukční klinice
              Záměnu embryí na brněnské reprodukční klinice způsobila chyba jednotlivce – nikoli systémové selhání. Potvrdila to únorová inspekce Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Na omyl přišla klinika sama.
              25:25
              Úklid po kalamitě
               Dřevorubci odklízejí stromy polámané v minulých dnech vichřicí. Škody počítají na jihozápadě Čech i na jihu Moravy. Jen státní Lesy odhadují, že vichr poškodil až 100 tisíc kubíků dřeva.
               27:12
               Provozování sázkových her na internetu
                Loterijní společnost Sazka získala jako druhá licenci k provozování sázkových her na internetu. Spuštění on-line her plánuje Sazka v nejbližší době.
                27:33
                Výpadek elektřiny v Praze
                 Praha bez elektřiny. Velkou část hlavního města, včetně centra, postihl výpadek proudu. Zavřely některé obchody, nejezdily tramvaje a potíže mělo i metro.
                 29:10
                 Národní galerie zítra znovu otevře
                  O víkendu se tam lidi nedostali. Bylo zavřeno, protože exponáty neměl kdo hlídat. A od teď má příběh dvě znění. Podle bezpečnostní firmy galerie neplatila faktury, a tak její zaměstnanci zůstali doma.
                  31:52
                  Hlídání uměleckých skvostů
                   Jak jsou hlídány a střeženy další české umělecké skvosty?
                   35:29
                   Soukromé bezpečnostní agentury
                    Dodejme, že ochrana zmiňovaných objektů – vyjma Hradu – je v rukou soukromých bezpečnostních agentur, které tím pádem nemají vůči občanům žádné pravomoci.
                    36:25
                    Sněmovní volby v průzkumu
                     Sněmovní volby by v únoru jednoznačně vyhrálo hnutí ANO s více než jednatřiceti procenty hlasů. Na druhé místo dává průzkum agentury CVVM sociální demokracii.
                     36:46
                     Poličské strojírny postupně obnovují výrobu
                      Živý vstup Erika Knajfla.
                      39:25
                      Rozpočet na obranu USA
                       Americký prezident Donald Trump chce podle agentur AP a AFP zvýšit rozpočet na obranu o 54 miliard dolarů – to je o 9 procent ve srovnání s loňskem.
                       39:47
                       Stíhaní nacističtí zločinci
                        Přestože druhá světová válka skončila před dvaasedmdesáti roky, počet stíhaných nacistických zločinců se loni zdvojnásobil.
                        42:16
                        Obvinění Ondreje Páleníka
                         Bývalý šéf Správy státních hmotných rezerv Ondrej Páleník čelí obvinění kvůli nevýhodné smlouvě na uskladnění paliva. Podle policie způsobil více než 200milionovou škodu.
                         45:07
                         Sleva na roční jízdenku MHD
                          Brno ode dneška proplácí lidem slevu na roční jízdenku MHD. Ze 4750 korun vrací třetinu. Úředníci odhadují, že budou schopni posoudit až 500 žádostí denně.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          28. únor 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          21. květen

                          Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                          Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          21. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. květen

                          Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                          Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. květen

                          Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                          Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám