49 minut

24. únor 2017

Obsah dílu

Zavedení otcovské dovolené — Neshody nad otcovskou dovolenou — Náhradní výživné za nesplácené alimenty — Silný vítr pustošil napříč Českem — Sčítání škod po větrné smršti — Příčina smrti Kim Čong-nama — Trumpův dekret k pracovnímu trhu — Nový hejtman Olomouckého kraje — Ohrožený vznik sítě univerzitních nemocnic — Volební boj o kancléřské křeslo — Bitva o Mosul — Od první linky k výsledné malbě — Verdikt nad zastáncem islamismu — Pokuty za předváděcí akce — Nedostatek řidičů autobusů — Odvolání v kauze nošení hidžábu — Nákupy bez plastových tašek zdarma — Den po výbuchu v Poličských strojírnách — Návrat evakuovaných lidí — Život v okolí výrobny munice — Obavy z kybernetického ovlivňování voleb — Vydání Alexandra Nováka — Jednodušší registrace vozidla — Výročí protikomunistického puče — Veridkt nad zámkem Opočno — Nová pravidla pro nebankovní poskytovale půjček — Daniel Křetínský většinovým vlastníkem EPH — Svátek maratonských běžců v Tel Avivu

Části dílu

00:35
Zavedení otcovské dovolené
  Další pnutí v koalici - ANO se ve sněmovně postavilo proti vládnímu návrhu na zavedení otcovské dovolené. Většina přítomných poslanců hnutí podpořila návrh na vyškrtnutí nové dávky pro otce po narození dítěte.
  03:18
  Neshody nad otcovskou dovolenou
   Hostem Událostí je Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí.
   05:50
   Náhradní výživné za nesplácené alimenty
    Hostem Událostí je Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí.
    07:17
    Silný vítr pustošil napříč Českem
     Tisíce lidí bez proudu, uzavřené silniční i železniční tratě. Následky silného větru, který se prohnal územím Česka. Pojišťovny hlásí škody v řádu desítek milionů korun. Energetici kvůli poničeným drátům vyhlásili kalamitu.
     10:02
     Sčítání škod po větrné smršti
      Živý vstup redaktorky Zuzany Kozákové.
      11:55
      Příčina smrti Kim Čong-nama
       Dramatické odhalení přinesla pitva bratra severokorejského vůdce - na letišti v malajsijském Kuala Lumpuru ho minulý týden zavraždili zakázanou nervovou látkou VX. OSN ji má na seznamu zbraní hromadného ničení.
       14:36
       Trumpův dekret k pracovnímu trhu
        Donald Trump dnes podepíše další prezidentský dekret, který má zjednodušit pravidla a nařízení pro americké podniky. Cílem je podpořit vznik nových pracovních míst v zemi.
        15:07
        Nový hejtman Olomouckého kraje
         16:07
         Ohrožený vznik sítě univerzitních nemocnic
          Vznik univerzitních nemocnic je v ohrožení. Kvůli průtahům v projednávání příslušného návrhu zákona to připustil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.
          16:46
          Volební boj o kancléřské křeslo
           Kdyby se tuto neděli konaly volby do německého Spolkového sněmu, vyhrála by je sociální demokracie v čele s bývalým předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem.
           19:03
           Bitva o Mosul
            Irácké vládní jednotky postoupily hlouběji do západního Mosulu. S bojovníky tzv. Islámského státu se střetly ve dvou čtvrtích na jihozápadě města.
            19:21
            Od první linky k výsledné malbě
             Co se skrývá pod povrchem vzácných středověkých obrazů, odhaluje nová výstava Národní galerie v pražském Anežském klášteře. Díky snímkům ze speciální kamery mají návštěvníci možnost porovnat, jak se liší původní návrhy od výsledných maleb.
             21:36
             Verdikt nad zastáncem islamismu
              Prvního Čecha, který se chtěl loni v Sýrii přidat k teroristické organizaci Islámský stát, poslal dnes Krajský soud v Plzni na tři a čtvrt roku do vězení. 22letý Jan Silovský navíc musí ambulantně navštěvovat psychiatrické léčení.
              23:20
              Pokuty za předváděcí akce
               Většina předváděcích akcí v Česku dál porušuje pravidla. Inspektoři jich vloni zkontrolovali 321. Pochybily tři čtvrtiny z nich. A dostaly pokuty ve výši skoro třicet milionů korun.
               23:37
               Nedostatek řidičů autobusů
                V Česku chybí stále víc profesionálních řidičů autobusů a nákladních aut. Dopravci teď hledají nouzová řešení - v jiných zemích i na středních školách. Ty v Ústeckém kraji otevřou od podzimu nový obor - řízení kamionu.
                26:03
                Odvolání v kauze nošení hidžábu
                 Případ údajného zákazu nošení šátku na pražské Střední zdravotnické škole pokračuje. Muslimka se odvolala proti lednovému verdiktu. Soud tehdy zamítl její žalobu kvůli diskriminaci.
                 26:22
                 Nákupy bez plastových tašek zdarma
                  Už žádné plastové tašky k nákupu zdarma. Sněmovna schválila novelu zákona o obalech, teď ji posoudí Senát. Nařízení by se dotklo hlavně večerek a prodejen s oblečením nebo elektronikou, protože řetězce s potravinami zpoplatnily plastové tašky už dříve.
                  28:36
                  Den po výbuchu v Poličských strojírnách
                   Okolí Poličských strojíren na Svitavsku zůstávalo po čtvrtečních explozích i dnes uzavřené. Záchranným složkám přijela na pomoc speciální technika, s jejíž pomocí by měla být zlikvidována ohniska požárů.
                   30:39
                   Návrat evakuovaných lidí
                    Živý vstup redaktorky Lucie Chytilové.
                    34:06
                    Život v okolí výrobny munice
                     Včerejší výbuch nebyl prvním v Poličských strojírnách. Naposledy ho místní zažili před dvěmi lety. Navzdory tomu, nebo možná právě proto, jsou místní obyvatelé se strojírnami sžití. A většina z nich strach nepociťuje.
                     36:09
                     Obavy z kybernetického ovlivňování voleb
                      Francouzská vláda hledá způsob, jak zabezpečit blížící se prezidentské volby před hackerskými útoky. Reaguje tím na stížnost jednoho z favoritů – bývalého ministra hospodářství Emmanuela Macrona.
                      38:56
                      Vydání Alexandra Nováka
                       Vydání bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka z Německa do Česka se protahuje. Vrchní zemský soud ve Frankfurtu totiž zatím stále nedostal žádost o posouzení přípustnosti vydání.
                       39:16
                       Jednodušší registrace vozidla
                        Přehlásit auto z původního na nového majitele půjde od června na jakémkoliv úřadě v Česku. Dosud to šlo jen tam, odkud pocházel původní majitel. Se zjednodušením celého procesu přepisu počítá novela ministerstva dopravy, kterou už podepsal prezident.
                        41:16
                        Výročí protikomunistického puče
                         Živý vstup redaktora Petra Obrovského.
                         42:38
                         Veridkt nad zámkem Opočno
                          Renesanční zámek Opočno na Rychnovsku patří státu. Nejvyšší soud odmítl dovolání Kristiny Colloredo-Mansfeldové.
                          43:00
                          Nová pravidla pro nebankovní poskytovale půjček
                           Jen polovina společností poskytujících nebankovní úvěry si zažádala o licenci u České národní banky. Čas mají přitom jen do 1. března. Novou povinnost jim ukládá zákon o spotřebitelském úvěru.
                           45:18
                           Daniel Křetínský většinovým vlastníkem EPH
                            45:36
                            Svátek maratonských běžců v Tel Avivu
                             Rekordních 40 tis. lidí se zúčastnilo telavivského maratonu. Jedna z největších běžeckých akcí světa s celkem šesti trasami proběhla za vysokých bezpečnostních opatření a přitáhla i tisíce účastníků ze zahraničí.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž43 minut
                             Další díl
                             25. únor 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             28. únor

                             Headlines — Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                             28. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             28. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             27. únor

                             Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                             27. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                             26. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž51 minut

                             25. únor

                             Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                             25. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž51 minut

                             25. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             24. únor

                             Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                             24. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             24. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám