44 minut

25. únor 2017

Obsah dílu

Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Sněm hnutí ANO — Policie v Německu postřelila muže, který vjel autem na pěší zónu — Novináři v Bílém domě — Situace v Mosulu — Polička po výbuchu továrny — Pochod studentů proti komunistickému puči — Změny stavebního zákona — Německé úřady varují před panenkou Cayla — Podmínky pro směnárny — Dálnici D1 čeká v noci uzavírka — 100 tisíc kubíků poničeného dřeva — Chyby policistů a úředníků — Chyby policistů a úředníků — Zastupování řidičů — Socha Josefa Toufara — Komiks o Josefu Toufarovi — Na Slovensku chybí lékaři — Policie v Německu postřelila muže, který vjel autem na pěší zónu — Masopust v Milevsku

Části dílu

00:35
Sněm hnutí ANO
  Andrej Babiš je znovu v čele vládní politické síly, která má teď druhý nejvyšší počet poslanců. Hlas mu dalo 93 procent delegátů.
  01:11
  Sněm hnutí ANO
   Hlavním znakem dnešního sněmu byl hladký výběr předsedy - Andrej Babiš byl jediným kandidátem a hlas mu dalo 195 z dvou set deseti delegátů.
   04:36
   Sněm hnutí ANO
    Rozhovor s Andrejem Babišem.
    06:53
    Sněm hnutí ANO
     V centru Prahy protestovali živnostníci proti EET.
     07:19
     Sněm hnutí ANO
      Rozhovor s Andrejem Babišem.
      08:48
      Sněm hnutí ANO
       Do politiky Andrej Babiš vstoupil relativně nedávno, jinak se věnoval hlavně podnikání. A střet mezi veřejnou funkcí a byznysem mu kritici pravidelně vyčítají.
       11:06
       Sněm hnutí ANO
        ANO - neboli Akce nespokojených občanů - vzniklo v roce 2011. Dnes je hnutí jednou z nejetablovanějších politických sil.
        12:02
        Sněm hnutí ANO
         Ústavní systém v Česku by se ale podle šéfa hnutí ANO měl výrazně změnit.
         15:13
         Sněm hnutí ANO
          Sněm hnutí ANO pokračuje také zítra. Delegáti mají na programu volbu místopředsedů.
          15:43
          Policie v Německu postřelila muže, který vjel autem na pěší zónu
           16:06
           Novináři v Bílém domě
            Mediální organizace se důrazně ohrazují proti jmenovitému vyloučení některých sdělovacích prostředků z neformálního brífinku v Bílém domě.
            18:18
            Situace v Mosulu
             Irácká armáda postoupila hlouběji do západního Mosulu. Teroristé ze samozvaného Islámského státu se ale tvrdě brání.
             18:42
             Polička po výbuchu továrny
              Živý vstup Lucie Chytilové.
              20:27
              Pochod studentů proti komunistickému puči
               V pražské Nerudově ulici si lidé připomněli pochod studentů proti komunistickému puči. Ti se přesně před šedesáti devíti lety vydali z Karlova náměstí na Pražský hrad.
               21:11
               Změny stavebního zákona
                Sněmovna se příští týden vrátí ke změnám stavebního zákona. Návrhy podle ministerstva pro místní rozvoj zjednoduší a urychlí projekty.
                23:28
                Německé úřady varují před panenkou Cayla
                 Jsou v ní zabudované chytré technologie. Hackeři by se jejich prostřednictvím mohli dostat až k dětem, mluvit na ně, nahrávat na dálku jejich hlas nebo získat citlivé údaje.
                 23:46
                 Podmínky pro směnárny
                  Přísnější podmínky pro směnárny navrhuje Česká národní banka. Potřebnou novelu zákona už poslala ministerstvu financí.
                  26:01
                  Dálnici D1 čeká v noci uzavírka
                   Kvůli stavbě nadjezdu silničáři odkloní dopravu ve směru na Brno mezi sjezdy Velká Bíteš a Devět křížů.
                   26:17
                   100 tisíc kubíků poničeného dřeva
                    100 tisíc kubíků poničeného dřeva - odhad škod, které napáchal silný vítr v minulých dnech podniku Lesy České republiky.
                    28:50
                    Chyby policistů a úředníků
                     Kdo má platit za chyby úředníků? At už se jich dopustí například při řešení dopravních přestupků, vedou obvykle k tomu, že řidiči nakonec postihu uniknou.
                     31:37
                     Chyby policistů a úředníků
                      Za chyby úředníků správních úřadů platí ministerstva. Třeba ministerstvo vnitra loni přiznalo odškodnění za půldruhého milionu korun.
                      32:16
                      Zastupování řidičů
                       Většinu přestupků se ale úřady snaží trestat oprávněně. Někteří řidiči se proto snaží proti pokutám takzvaně pojistit. Některé firmy na internetu nabízejí, že je budou zastupovat a zajistí jim beztrestnost.
                       34:50
                       Socha Josefa Toufara
                        Kněze Josefa Toufara umučeného komunisty připomíná ode dneška socha v zahrádeckém kostele svatého Víta. Více než dvoumetrovou plastiku vytvořil sochař Olbram Zoubek.
                        35:42
                        Komiks o Josefu Toufarovi
                         Před 67 lety zemřel na následky výslechu státní bezpečností kněz Josef Toufar. Přiblížit jeho osud mladé generaci se nově snaží i výukový komiks, který pro střední školy připravil Ústav pro studium totalitních režimů.
                         37:51
                         Na Slovensku chybí lékaři
                          Na Slovensku řeší akutní nedostatek lékařů. Chybí hlavně praktici a pediatři, ale i další odbornosti. Většina mladých mediků odchází do soukromých firem nebo do zahraničí - převážně do Česka.
                          39:54
                          Policie v Německu postřelila muže, který vjel autem na pěší zónu
                           40:18
                           Masopust v Milevsku
                            Už 155 let trvá tradice masopustu v Milevsku. Patří k ní i největší průvod masek v Česku - městem prošel odpoledne.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            26. únor 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            25. září

                            Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                            25. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            25. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                            24. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            23. září

                            Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                            23. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            23. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                            22. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. září

                            Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                            21. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 9. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám