49 minut

13. únor 2017

Obsah dílu

Intervence ČNB — Termín ukončení devizových intervencí — Jednání Trump–Trudeau — Rozhodnutí ze Štrasburku — Vyšetřování pádu dítěte z vlaku — Nečistoty v ovzduší na východě Česka — Změny pro dlužníky i exekutory — Armádní spolupráce Česka a Německa — Následky zkoušky balistické střely KLDR — Adele královnou cen Grammy — Česko-německé vztahy — Mimořádná schůze sněmovny k Babišovu majetku? — Ocenění vepřína v Letech — Rozsudek v kauze šíření viru HIV — Památník rodičů Wintonových dětí — Evakuace z okolí nejvyšší přehrady USA — 25 let internetu v Česku — Vývoj internetu v ČR — Trend vydělávání peněz na internetu — EK zkoumá české mýto — Problém šikany na školách — Vedení městské firmy v Pardubicích musí obhájit pobyt v JAR — Italští policisté bez ocenění — Další mírová jednání o Sýrii — World Press Photo 2016 — Přípravy stavby obchvatu Náchoda — Roste počet endoskopických vyšetření

Části dílu

00:34
Intervence ČNB
  Další oslabování koruny nejméně do konce prvního čtvrtletí. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok potvrdil termín při dnešním jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
  03:50
  Termín ukončení devizových intervencí
   Rozhovor s Evou Zamrazilovou, hlavní ekonomkou České bankovní asociace.
   06:47
   Jednání Trump–Trudeau
    Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
    08:51
    Rozhodnutí ze Štrasburku
     Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vyhověl třem Čechům, kteří tvrdili, že stát regulací nájemného porušil jejich práva. Celkem jim náleží přes dva miliony korun.
     10:00
     Vyšetřování pádu dítěte z vlaku
      Vlak, ze kterého loni v létě na Olomoucku vypadlo dítě, odjel ze stanice s neuzavřenými dveřmi. Píše se to v závěrečné zprávě Drážní inspekce. Dvouletá dívka zemřela.
      10:16
      Nečistoty v ovzduší na východě Česka
       Na třetině území Česka se zase špatně dýchá. Už několik dní jsou zhoršené rozptylové podmínky v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji.
       13:40
       Změny pro dlužníky i exekutory
        Snížením odměn exekutorů se od dubna zlevní splácení dluhů. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán to dnes označil za jeden z úspěchů svého dvouletého úřadování.
        14:47
        Armádní spolupráce Česka a Německa
         Česko prohloubí spolupráci s Bundeswehrem. Ministr obrany Martin Stropnický ve středu v Bruselu podepíše dohodu o přidružení české 4. brigády rychlého nasazení k velení německé obrněné divize.
         16:59
         Následky zkoušky balistické střely KLDR
          Kvůli nedělní zkoušce balistické střely v Severní Koreji se schází Rada bezpečnosti OSN. Požádaly o to Washington, Soul a Tokio. KLDR mezitím oznámila, že úspěšně otestovala nový typ rakety středního doletu, který dokáže nést jadernou hlavici.
          17:22
          Adele královnou cen Grammy
           Letošní hudební ceny Grammy ovládla Adele. Britská zpěvačka proměnila s posledním albem všech pět nominací. Porazila i americkou kolegyni Beyoncé – favoritku letošního ročníku.
           20:30
           Česko-německé vztahy
            Miloš Zeman pogratuloval nově zvolenému německému prezidentovi Franku-Walteru Steinmeierovi. V dopise ho zároveň pozval na návštěvu Prahy.
            20:55
            Mimořádná schůze sněmovny k Babišovu majetku?
             Spor ve vládní koalici o nezdaněné výnosy z dluhopisů ministra financí graduje: Premiér Bohuslav Sobotka dnes Andreje Babiše nařkl, že návrhem na zdanění korunových dluhopisů přiznal, že na daních obral stát na daních o 52 milionů.
             23:44
             Ocenění vepřína v Letech
              Do dvou měsíců ocení pražský znalecký ústav B.S.O. vepřín v Letech u Písku. Zakázku skoro za čtvrt milionu zadal resort kultury – posudek využije k dalšímu jednání s majitelem areálu.
              24:02
              Rozsudek v kauze šíření viru HIV
               Osm let vězení za vědomé šíření smrtelného viru HIV. Soud ve Zlíně vynesl rozsudek nad Pavlem Sousedíkem, který jím jednoho muže nakazil, druhého pak ohrozil.
               24:33
               Památník rodičů Wintonových dětí
                Stovky lidí, kteří poslali před válkou své potomky Wintonovými vlaky do Británie, budou mít na pražském hlavním nádraží památník. Jeho výroba se teď dokončuje.
                26:28
                Evakuace z okolí nejvyšší přehrady USA
                 Krizová situace na nejvyšší přehradě ve Spojených státech. Záchranáři se připravují, že začnou zpevňovat odtokové koryto nejvyšší přehrady ve Spojených státech – v kalifornském Orovillu.
                 28:18
                 25 let internetu v Česku
                  Češi jsou on-line už 25 let. První data po internetu přitekla do Československa 13. února 1992. Tehdejší technické parametry se s těmi dnešními nedají srovnávat.
                  31:35
                  Vývoj internetu v ČR
                   Nízké rychlosti a především vysoké ceny. To byly v 90. letech hlavní překážky pro ještě rychlejší rozšíření internetu. Toto je ceník z roku 1994. Jak je vidět, internet vyšel i na desítky tisíc korun měsíčně.
                   34:17
                   Trend vydělávání peněz na internetu
                    Je ale hodně Čechů, kteří na síti vydělávají. A pár z nich dokonce miliardy. Nejvíc samozřejmě ti, kteří do světa internetu vstoupili hned na začátku a měli dobrý nápad.
                    36:16
                    EK zkoumá české mýto
                     Evropské komisi se nelíbí způsob, jakým Česko řeší provozování mýtného systému. Pokračuje firma Kapsch – stát jí bez výběrového řízení prodloužil smlouvu.
                     36:50
                     Problém šikany na školách
                      Ministryně Kateřina Valachová dnes znovu navštívila Střední průmyslovou školu na Třebešíně, kde trojice studentů šikanovala učitelku. Ta loni v lednu zemřela.
                      39:11
                      Vedení městské firmy v Pardubicích musí obhájit pobyt v JAR
                       Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
                       41:07
                       Italští policisté bez ocenění
                        Německo nejspíš nevyznamená dva italské policisty, kteří před Vánocemi v Miláně zastřelili teroristu Anise Amriho – pachatele útoku na berlínské trhy. Úřady ocenění zamítly, protože oba považují za příznivce neofašistického hnutí.
                        41:30
                        Další mírová jednání o Sýrii
                         Už pozítří má začít další kolo mírových jednání mezi syrskou vládou a povstalci v Astaně. Rebelové svou účast zpochybnili – viní Moskvu, která je spojencem syrského režimu, že mimo jiné nedokázala přimět Damašek k dodržování příměří.
                         43:35
                         World Press Photo 2016
                          Prestižní soutěž World Press Photo vyhrál snímek vraha ruského velvyslance v Ankaře. Jeho autorem je fotograf agentury Burhan Ozbilici, který podle předsedy poroty prokázal na místě útoku mimořádnou statečnost.
                          43:57
                          Přípravy stavby obchvatu Náchoda
                           Radnice v Náchodě začne vykupovat pozemky pro obchvat Náchoda a pak je prodá státu. Chce uspíšit přípravu stavby.
                           45:50
                           Roste počet endoskopických vyšetření
                            Lékařská metoda vyšetření nebo operace s pomocí hadičky nebo trubice – endoskopie – se v Česku používá stále víc. Jen v gastroenterologii jich proběhne na 700 tisíc ročně.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            14. únor 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                            23. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                            22. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                            21. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                            20. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. únor

                            Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                            19. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám