48 minut

13. únor 2017

Obsah dílu

Intervence ČNB — Termín ukončení devizových intervencí — Jednání Trump–Trudeau — Rozhodnutí ze Štrasburku — Vyšetřování pádu dítěte z vlaku — Nečistoty v ovzduší na východě Česka — Změny pro dlužníky i exekutory — Armádní spolupráce Česka a Německa — Následky zkoušky balistické střely KLDR — Adele královnou cen Grammy — Česko-německé vztahy — Mimořádná schůze sněmovny k Babišovu majetku? — Ocenění vepřína v Letech — Rozsudek v kauze šíření viru HIV — Památník rodičů Wintonových dětí — Evakuace z okolí nejvyšší přehrady USA — 25 let internetu v Česku — Vývoj internetu v ČR — Trend vydělávání peněz na internetu — EK zkoumá české mýto — Problém šikany na školách — Vedení městské firmy v Pardubicích musí obhájit pobyt v JAR — Italští policisté bez ocenění — Další mírová jednání o Sýrii — World Press Photo 2016 — Přípravy stavby obchvatu Náchoda — Roste počet endoskopických vyšetření

Části dílu

00:34
Intervence ČNB
  Další oslabování koruny nejméně do konce prvního čtvrtletí. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok potvrdil termín při dnešním jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
  03:50
  Termín ukončení devizových intervencí
   Rozhovor s Evou Zamrazilovou, hlavní ekonomkou České bankovní asociace.
   06:47
   Jednání Trump–Trudeau
    Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
    08:51
    Rozhodnutí ze Štrasburku
     Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vyhověl třem Čechům, kteří tvrdili, že stát regulací nájemného porušil jejich práva. Celkem jim náleží přes dva miliony korun.
     10:00
     Vyšetřování pádu dítěte z vlaku
      Vlak, ze kterého loni v létě na Olomoucku vypadlo dítě, odjel ze stanice s neuzavřenými dveřmi. Píše se to v závěrečné zprávě Drážní inspekce. Dvouletá dívka zemřela.
      10:16
      Nečistoty v ovzduší na východě Česka
       Na třetině území Česka se zase špatně dýchá. Už několik dní jsou zhoršené rozptylové podmínky v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji.
       13:40
       Změny pro dlužníky i exekutory
        Snížením odměn exekutorů se od dubna zlevní splácení dluhů. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán to dnes označil za jeden z úspěchů svého dvouletého úřadování.
        14:47
        Armádní spolupráce Česka a Německa
         Česko prohloubí spolupráci s Bundeswehrem. Ministr obrany Martin Stropnický ve středu v Bruselu podepíše dohodu o přidružení české 4. brigády rychlého nasazení k velení německé obrněné divize.
         16:59
         Následky zkoušky balistické střely KLDR
          Kvůli nedělní zkoušce balistické střely v Severní Koreji se schází Rada bezpečnosti OSN. Požádaly o to Washington, Soul a Tokio. KLDR mezitím oznámila, že úspěšně otestovala nový typ rakety středního doletu, který dokáže nést jadernou hlavici.
          17:22
          Adele královnou cen Grammy
           Letošní hudební ceny Grammy ovládla Adele. Britská zpěvačka proměnila s posledním albem všech pět nominací. Porazila i americkou kolegyni Beyoncé – favoritku letošního ročníku.
           20:30
           Česko-německé vztahy
            Miloš Zeman pogratuloval nově zvolenému německému prezidentovi Franku-Walteru Steinmeierovi. V dopise ho zároveň pozval na návštěvu Prahy.
            20:55
            Mimořádná schůze sněmovny k Babišovu majetku?
             Spor ve vládní koalici o nezdaněné výnosy z dluhopisů ministra financí graduje: Premiér Bohuslav Sobotka dnes Andreje Babiše nařkl, že návrhem na zdanění korunových dluhopisů přiznal, že na daních obral stát na daních o 52 milionů.
             23:44
             Ocenění vepřína v Letech
              Do dvou měsíců ocení pražský znalecký ústav B.S.O. vepřín v Letech u Písku. Zakázku skoro za čtvrt milionu zadal resort kultury – posudek využije k dalšímu jednání s majitelem areálu.
              24:02
              Rozsudek v kauze šíření viru HIV
               Osm let vězení za vědomé šíření smrtelného viru HIV. Soud ve Zlíně vynesl rozsudek nad Pavlem Sousedíkem, který jím jednoho muže nakazil, druhého pak ohrozil.
               24:33
               Památník rodičů Wintonových dětí
                Stovky lidí, kteří poslali před válkou své potomky Wintonovými vlaky do Británie, budou mít na pražském hlavním nádraží památník. Jeho výroba se teď dokončuje.
                26:28
                Evakuace z okolí nejvyšší přehrady USA
                 Krizová situace na nejvyšší přehradě ve Spojených státech. Záchranáři se připravují, že začnou zpevňovat odtokové koryto nejvyšší přehrady ve Spojených státech – v kalifornském Orovillu.
                 28:18
                 25 let internetu v Česku
                  Češi jsou on-line už 25 let. První data po internetu přitekla do Československa 13. února 1992. Tehdejší technické parametry se s těmi dnešními nedají srovnávat.
                  31:35
                  Vývoj internetu v ČR
                   Nízké rychlosti a především vysoké ceny. To byly v 90. letech hlavní překážky pro ještě rychlejší rozšíření internetu. Toto je ceník z roku 1994. Jak je vidět, internet vyšel i na desítky tisíc korun měsíčně.
                   34:17
                   Trend vydělávání peněz na internetu
                    Je ale hodně Čechů, kteří na síti vydělávají. A pár z nich dokonce miliardy. Nejvíc samozřejmě ti, kteří do světa internetu vstoupili hned na začátku a měli dobrý nápad.
                    36:16
                    EK zkoumá české mýto
                     Evropské komisi se nelíbí způsob, jakým Česko řeší provozování mýtného systému. Pokračuje firma Kapsch – stát jí bez výběrového řízení prodloužil smlouvu.
                     36:50
                     Problém šikany na školách
                      Ministryně Kateřina Valachová dnes znovu navštívila Střední průmyslovou školu na Třebešíně, kde trojice studentů šikanovala učitelku. Ta loni v lednu zemřela.
                      39:11
                      Vedení městské firmy v Pardubicích musí obhájit pobyt v JAR
                       Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
                       41:07
                       Italští policisté bez ocenění
                        Německo nejspíš nevyznamená dva italské policisty, kteří před Vánocemi v Miláně zastřelili teroristu Anise Amriho – pachatele útoku na berlínské trhy. Úřady ocenění zamítly, protože oba považují za příznivce neofašistického hnutí.
                        41:30
                        Další mírová jednání o Sýrii
                         Už pozítří má začít další kolo mírových jednání mezi syrskou vládou a povstalci v Astaně. Rebelové svou účast zpochybnili – viní Moskvu, která je spojencem syrského režimu, že mimo jiné nedokázala přimět Damašek k dodržování příměří.
                         43:35
                         World Press Photo 2016
                          Prestižní soutěž World Press Photo vyhrál snímek vraha ruského velvyslance v Ankaře. Jeho autorem je fotograf agentury Burhan Ozbilici, který podle předsedy poroty prokázal na místě útoku mimořádnou statečnost.
                          43:57
                          Přípravy stavby obchvatu Náchoda
                           Radnice v Náchodě začne vykupovat pozemky pro obchvat Náchoda a pak je prodá státu. Chce uspíšit přípravu stavby.
                           45:50
                           Roste počet endoskopických vyšetření
                            Lékařská metoda vyšetření nebo operace s pomocí hadičky nebo trubice – endoskopie – se v Česku používá stále víc. Jen v gastroenterologii jich proběhne na 700 tisíc ročně.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            14. únor 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            17. srpen

                            Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                            17. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            17. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. srpen

                            Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                            16. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            16. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            15. srpen

                            Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                            15. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            15. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            15. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám