48 minut

14. února 2017

Obsah dílu

Schůzka prezidenta s hejtmany — Hospodaření krajů — Hospodaření krajů — Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce — Vyšetřování role Ruska před volbami — Bývalé regulované nájemné řeší soud pro lidská práva — Pravidla pro stanovení výše nájmů — Problémy se smogem — Problémy se smogem — Problémy se smogem — Sportovní hala v České Třebové by mohla mít v říjnu novou střechu — Zvon Václav v kostele sv. Havla — Protikuřácký zákon — Stížnosti na zákon o střetu zájmů — Odškodné pro Čechy unesené v Libanonu — Nedovřené dveře ve vlacích — Opravy silnic a dálnic — Opravy silnic — Všechny opravy na portálu ŘSD — Větší zdanění českých bank — Oprava nejvyšší americké přehrady — Protesty na pařížských předměstích — Požár lakovny ve Zvoli u Prahy — Vražda nevlastního bratra vůdce KLDR — Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce — Lež a nevěra jako téma rozhlasové hry

Části dílu

00:36
Schůzka prezidenta s hejtmany
  Noví hejtmani se poprvé sešli s prezidentem. Řešili financování silnic, památkovou péči i zákon o národních parcích. Zabývali se ale i nejčerstvějším problémem – platy řidičů autobusů.
  03:23
  Hospodaření krajů
   Kraje získávají peníze hlavně přerozdělením od státu.
   03:54
   Hospodaření krajů
    Rozhovor s Martinem Půtou.
    07:02
    Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce
     24 dnů po nástupu nové americké vlády končí první klíčový muž z okolí Donalda Trumpa. Místo poradce pro národní bezpečnost opustil Michael Flynn.
     09:27
     Vyšetřování role Ruska před volbami
      Živý vstup Martina Řezníčka.
      11:26
      Bývalé regulované nájemné řeší soud pro lidská práva
       U soudu pro lidská práva ve Štrasburku jsou v tuto chvíli další desítky žalob, ve kterých se majitelé nemovitostí domáhají náhrady škody.
       12:10
       Pravidla pro stanovení výše nájmů
        Regulované nájemné je už ale více než tři roky zrušené – i tak ale v Česku pořád platí pro stanovování nájmů určitá pravidla – zavedl je občanský zákoník.
        14:13
        Problémy se smogem
         V sedmi krajích včetně Prahy dnes pokračovaly problémy se smogem. Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku byly limity polétavého prachu překročené čtyřnásobně.
         16:04
         Problémy se smogem
          První místa v Moravskoslezském kraji mají takzvaně "vydýcháno". Dní, po které mohou lidé ze zákona dýchat znečištěný vzduch, je 35.
          17:40
          Problémy se smogem
           Rozhovor s ministrem Brabcem.
           21:17
           Sportovní hala v České Třebové by mohla mít v říjnu novou střechu
            Nová střecha sportovní haly v České Třebové by mohla být hotová letos v říjnu. Konstrukce se zřítila 14. ledna, policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.
            21:34
            Zvon Václav v kostele sv. Havla
             Z rakouského Innsbrucku do pražského kostela svatého Havla byl převezen zvon Václav. Zasvěcený je svatému Václavovi, věnovaný ale i prezidentovi Havlovi.
             24:01
             Protikuřácký zákon
              Prezident Miloš Zeman podepsal protikuřácký zákon. Koncem května tak začne platit absolutní zákaz kouření v restauracích.
              24:18
              Stížnosti na zákon o střetu zájmů
               Prezident dnes také napadl u Ústavního soudu zákon o střetu zájmů. Normu kritizuje hlavně kvůli pasážím, které omezují firmám, vlastněným ministry, přístup k dotacím a veřejným zakázkám.
               26:33
               Odškodné pro Čechy unesené v Libanonu
                Čtyři z pěti Čechů, unesených předloni v létě v Libanonu, chtějí po státu 40 milionů. Poté, co jejich nárok zamítla různá ministerstva, podali žalobu.
                26:52
                Nedovřené dveře ve vlacích
                 Za loňskou smrt dítěte po pádu z jedoucího vlaku mohly nedovřené dveře – drážní inspekce proto vyzvala České dráhy k větší kontrole a technickým změnám.
                 29:09
                 Opravy silnic a dálnic
                  Opravy silnic po zimě začínají – i díky tomu, že ty nejhorší mrazy podle všeho máme za sebou. Pracovat už se začíná na modernizovaných částech dálnice D1.
                  31:34
                  Opravy silnic
                   Opravy silnic jsou pro hejtmany jedním z nejdůležitějších témat – potvrdila to už zmiňovaná schůzka prezidenta s představiteli krajů.
                   34:04
                   Všechny opravy na portálu ŘSD
                    Pokud se v minulosti potkaly právě opravy místních silnic s těmi na dálniční síti, často vznikaly náročné zácpy – řidiči totiž neměli kudy problém objet.
                    36:06
                    Větší zdanění českých bank
                     ČSSD chce víc zdanit české banky. Do voleb půjde s návrhem, aby všechny bankovní domy začaly platit speciální, takzvanou bankovní daň.
                     38:39
                     Oprava nejvyšší americké přehrady
                      Kalifornské úřady bojují s časem, aby opravily odtoková koryta nejvyšší americké přehrady Oroville. Díky lepšímu počasí už voda nepřepadává.
                      39:14
                      Protesty na pařížských předměstích
                       Jsou to obrázky, které Francie sleduje s obavami. 12 let po masových nepokojích, které zachvátily skoro celou zemi, se na pařížských předměstích zase protestuje.
                       41:37
                       Požár lakovny ve Zvoli u Prahy
                        Živý vstup Natálie Forsterové.
                        42:27
                        Vražda nevlastního bratra vůdce KLDR
                         Další kapitola ságy rodiny vládnoucí nejuzavřenějšímu režimu světa. Muž, který měl být původně pokračovatelem severokorejské dynastie, dnes zahynul podezřelou smrtí.
                         44:27
                         Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce
                          44:46
                          Lež a nevěra jako téma rozhlasové hry
                           Hru plnou lží, která nese trochu posměšně název Pravda, připravuje stanice Českého rozhlasu Vltava. Autorem je francouzský dramatik Florian Zeller.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           15. února 2017

                           Přehled dílů

                           8321 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                           18. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                           17. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                           16. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                           15. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám