Události

14. únor 2017

48 minut

14. únor 2017

Obsah dílu

Schůzka prezidenta s hejtmany — Hospodaření krajů — Hospodaření krajů — Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce — Vyšetřování role Ruska před volbami — Bývalé regulované nájemné řeší soud pro lidská práva — Pravidla pro stanovení výše nájmů — Problémy se smogem — Problémy se smogem — Problémy se smogem — Sportovní hala v České Třebové by mohla mít v říjnu novou střechu — Zvon Václav v kostele sv. Havla — Protikuřácký zákon — Stížnosti na zákon o střetu zájmů — Odškodné pro Čechy unesené v Libanonu — Nedovřené dveře ve vlacích — Opravy silnic a dálnic — Opravy silnic — Všechny opravy na portálu ŘSD — Větší zdanění českých bank — Oprava nejvyšší americké přehrady — Protesty na pařížských předměstích — Požár lakovny ve Zvoli u Prahy — Vražda nevlastního bratra vůdce KLDR — Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce — Lež a nevěra jako téma rozhlasové hry

Části dílu

00:36
Schůzka prezidenta s hejtmany
  Noví hejtmani se poprvé sešli s prezidentem. Řešili financování silnic, památkovou péči i zákon o národních parcích. Zabývali se ale i nejčerstvějším problémem – platy řidičů autobusů.
  03:23
  Hospodaření krajů
   Kraje získávají peníze hlavně přerozdělením od státu.
   03:54
   Hospodaření krajů
    Rozhovor s Martinem Půtou.
    07:02
    Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce
     24 dnů po nástupu nové americké vlády končí první klíčový muž z okolí Donalda Trumpa. Místo poradce pro národní bezpečnost opustil Michael Flynn.
     09:27
     Vyšetřování role Ruska před volbami
      Živý vstup Martina Řezníčka.
      11:26
      Bývalé regulované nájemné řeší soud pro lidská práva
       U soudu pro lidská práva ve Štrasburku jsou v tuto chvíli další desítky žalob, ve kterých se majitelé nemovitostí domáhají náhrady škody.
       12:10
       Pravidla pro stanovení výše nájmů
        Regulované nájemné je už ale více než tři roky zrušené – i tak ale v Česku pořád platí pro stanovování nájmů určitá pravidla – zavedl je občanský zákoník.
        14:13
        Problémy se smogem
         V sedmi krajích včetně Prahy dnes pokračovaly problémy se smogem. Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku byly limity polétavého prachu překročené čtyřnásobně.
         16:04
         Problémy se smogem
          První místa v Moravskoslezském kraji mají takzvaně "vydýcháno". Dní, po které mohou lidé ze zákona dýchat znečištěný vzduch, je 35.
          17:40
          Problémy se smogem
           Rozhovor s ministrem Brabcem.
           21:17
           Sportovní hala v České Třebové by mohla mít v říjnu novou střechu
            Nová střecha sportovní haly v České Třebové by mohla být hotová letos v říjnu. Konstrukce se zřítila 14. ledna, policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.
            21:34
            Zvon Václav v kostele sv. Havla
             Z rakouského Innsbrucku do pražského kostela svatého Havla byl převezen zvon Václav. Zasvěcený je svatému Václavovi, věnovaný ale i prezidentovi Havlovi.
             24:01
             Protikuřácký zákon
              Prezident Miloš Zeman podepsal protikuřácký zákon. Koncem května tak začne platit absolutní zákaz kouření v restauracích.
              24:18
              Stížnosti na zákon o střetu zájmů
               Prezident dnes také napadl u Ústavního soudu zákon o střetu zájmů. Normu kritizuje hlavně kvůli pasážím, které omezují firmám, vlastněným ministry, přístup k dotacím a veřejným zakázkám.
               26:33
               Odškodné pro Čechy unesené v Libanonu
                Čtyři z pěti Čechů, unesených předloni v létě v Libanonu, chtějí po státu 40 milionů. Poté, co jejich nárok zamítla různá ministerstva, podali žalobu.
                26:52
                Nedovřené dveře ve vlacích
                 Za loňskou smrt dítěte po pádu z jedoucího vlaku mohly nedovřené dveře – drážní inspekce proto vyzvala České dráhy k větší kontrole a technickým změnám.
                 29:09
                 Opravy silnic a dálnic
                  Opravy silnic po zimě začínají – i díky tomu, že ty nejhorší mrazy podle všeho máme za sebou. Pracovat už se začíná na modernizovaných částech dálnice D1.
                  31:34
                  Opravy silnic
                   Opravy silnic jsou pro hejtmany jedním z nejdůležitějších témat – potvrdila to už zmiňovaná schůzka prezidenta s představiteli krajů.
                   34:04
                   Všechny opravy na portálu ŘSD
                    Pokud se v minulosti potkaly právě opravy místních silnic s těmi na dálniční síti, často vznikaly náročné zácpy – řidiči totiž neměli kudy problém objet.
                    36:06
                    Větší zdanění českých bank
                     ČSSD chce víc zdanit české banky. Do voleb půjde s návrhem, aby všechny bankovní domy začaly platit speciální, takzvanou bankovní daň.
                     38:39
                     Oprava nejvyšší americké přehrady
                      Kalifornské úřady bojují s časem, aby opravily odtoková koryta nejvyšší americké přehrady Oroville. Díky lepšímu počasí už voda nepřepadává.
                      39:14
                      Protesty na pařížských předměstích
                       Jsou to obrázky, které Francie sleduje s obavami. 12 let po masových nepokojích, které zachvátily skoro celou zemi, se na pařížských předměstích zase protestuje.
                       41:37
                       Požár lakovny ve Zvoli u Prahy
                        Živý vstup Natálie Forsterové.
                        42:27
                        Vražda nevlastního bratra vůdce KLDR
                         Další kapitola ságy rodiny vládnoucí nejuzavřenějšímu režimu světa. Muž, který měl být původně pokračovatelem severokorejské dynastie, dnes zahynul podezřelou smrtí.
                         44:27
                         Rezignace Trumpova bezpečnostního poradce
                          44:46
                          Lež a nevěra jako téma rozhlasové hry
                           Hru plnou lží, která nese trochu posměšně název Pravda, připravuje stanice Českého rozhlasu Vltava. Autorem je francouzský dramatik Florian Zeller.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           15. únor 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám