12. únor 2017

Obsah dílu

Změny v řízení nemocnic — Volba německého prezidenta — Švýcarské referendum o občanství — Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky — Zahájené stavby v r. 2016 — Danění výnosů korunových dluhopisů — Komiksy o životě v dětském domově — Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě — Karneval v Nice pod mimořádným dohledem — Smrt novorozence v Liberci — Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři — Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem — Nejčastější příčiny úmrtí — Internetové pokrytí české železnice — Hazardní chování lyžařů — Jak uspořit na vytápění — Změna dodavatele energií — Evakuace lidí z letiště v Hamburku — Léčba mozkových nádorů u dětí — Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina — Zakázky pro české firmy ve střední Asii — Zemřela Jarmila Šuláková — Oprava zanedbané církevní památky

Části dílu

00:34
Změny v řízení nemocnic
  Ministerstvo zdravotnictví zčásti ustoupilo od jedné ze svých priorit - změny v řízení státních nemocnic. Původně chtělo desítky zařízení převést na neziskovou formu. Po neshodách v koalici ale nový šéf resortu Miloslav Ludvík nechal zákon přepsat.
  05:17
  Volba německého prezidenta
   Novým prezidentem Německa bude Frank-Walter Steinmeier. Bývalý ministr zahraničí získal už v prvním kole volby pohodlnou většinu skoro tří čtvrtin hlasů Spolkového shromáždění. Do souboje o prezidentský post ho společně vyslaly strany vládní koalice.
   07:55
   Švýcarské referendum o občanství
    Třetí generace přistěhovalců do Švýcarska bude moci jednodušeji získat občanství alpského státu. Návrh schválili Švýcaři v referendu. Cizinci tvoří asi čtvrtinu obyvatel země. Pro obdržení švýcarského pasu ale musí pořád splnit řadu podmínek.
    08:25
    Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky
     Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.
     10:31
     Zahájené stavby v r. 2016
      13:01
      Danění výnosů korunových dluhopisů
       Finanční správa by měla prověřit firmy, které vydaly nedaněné korunové dluhopisy. Mezi nimi například i skupinu Agrofert, která patřila ministru financí Andreji Babišovi. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl europoslanec Luďek Niedermayer.
       14:05
       Komiksy o životě v dětském domově
        Jak vypadá život v dětském domově, vyprávějí komiksy z edice Nejisté domovy. Spoluvytvořily je děti, které si ústavní výchovou prošly. Komiksy využijí vysoké školy i knihovny.
        16:38
        Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě
         Sedmdesát dva tisíc lidí evakuovaly úřady v řecké Soluni kvůli nevybuchlé bombě z druhé světové války. Čtvrttunová nálož ležela u benzinové stanice. Pyrotechnici ji po vyzvednutí ze země zlikvidovali na vojenské střelnici za městem.
         16:57
         Karneval v Nice pod mimořádným dohledem
          V jihofrancouzské Nice začal jeden z nejslavnějších světových karnevalů – tentokrát ovšem ve stínu loňského atentátu, při kterém zemřelo šestaosmdesát lidí. Oslavy proto provázejí mimořádná bezpečnostní opatření.
          19:16
          Smrt novorozence v Liberci
           Kriminalisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence a žádají veřejnost o pomoc. Tělo dítěte objevil včera náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad. Policisty zajímá, kdo se v ulici Na Bídě od pátku do sobotního poledne pohyboval.
           19:38
           Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři
            Šest milionů korun a jen čtyři roky v provozu. Rozhledna na Velkém Kosíři - nejvyšším kopci Hané - má špatnou statiku. Experti z ČVUT ji navrhli z bezpečnostních důvodů uzavřít. Za tu dobu ji navštívilo více než sto tisíc lidí.
            22:34
            Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem
             Severní Korea provedla další raketovou zkoušku. Ve stejné době jednal japonský premiér Šinzo Abe ve Spojených státech s Donaldem Trumpem. Střela dopadla do Japonského moře. Podle Washingtonu nepředstavovala pro severní Ameriku žádnou hrozbu.
             24:29
             Nejčastější příčiny úmrtí
              Nejčastější příčinou smrti v Česku podle statistiků zůstávají nemoci oběhové soustavy. Tato diagnóza se týká zhruba poloviny ze všech 111 tisíc lidí, kteří v předloni zemřeli.
              24:57
              Internetové pokrytí české železnice
               Připojení k internetu začíná být samozřejmostí i při cestování vlakem. Státní dopravce - tedy České dráhy - letos plánují zavést WiFi na další zhruba stovce spojů. Soukromí přepravci ho už nabízejí skoro všude.
               26:53
               Hazardní chování lyžařů
                Nebezpečí se lyžaři vystavují nejen mimo sjezdovku, ale i přímo na ní. Zvlášt když ji sjíždějí dlouho po zavírací době, kdy rolby upravují její povrch. Podle záchranářů jde o životu nebezpečný hazard.
                29:12
                Jak uspořit na vytápění
                 Majitelé nemovitostí si letos připlatí za topení. Letošní leden byl totiž sedmý nejchladnější od roku 1961. Průměrná teplota dosáhla necelých -6 stupňů Celsia.
                 33:08
                 Změna dodavatele energií
                  Dodavatele elektřiny nebo plynu loni změnilo téměř 560 tisíc domácností. Šly hlavně za nižší cenou a lepšími podmínkami. Větší mobilitě zákazníků ale stále brání byrokracie a nepřehlednost nabídek na trhu. Vyplývá to z průzkumu společnosti dTest.
                  35:09
                  Evakuace lidí z letiště v Hamburku
                   Letiště v Hamburku přerušilo na hodinu provoz kvůli úniku dráždivého plynu. Úřady evakuovaly oba terminály. Zdravotníci ošetřili skoro sedmdesát lidí, kterým se špatně dýchalo a pálily je oči.
                   35:33
                   Léčba mozkových nádorů u dětí
                    Nádory mozku jsou dnes druhým nejčastějším onkologickým onemocněním u dětí. Zároveň ale tím nejagresivnějším s častými následky. Podle lékařů je proto důležité včasné odhalení a rozpoznání příznaků.
                    37:20
                    Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina
                     Dominikánský deník El Nacional se v pátečním vydání spletl: místo fotografie prezidenta Donalda Trumpa u článku o jeho postojích vůči Izraeli otiskl snímek herce Aleca Baldwina. Ten Trumpa opakovaně paroduje v americkém satirickém pořadu.
                     37:38
                     Zakázky pro české firmy ve střední Asii
                      Nové zakázky hledali tento týden v zemích střední Asie zástupci třiceti českých firem. Doprovázeli je někteří poslanci. Česko by regionu mělo dodávat třeba tramvaje nebo techniku na zpracování zemědělských produktů.
                      40:09
                      Zemřela Jarmila Šuláková
                       Zemřela Jarmila Šuláková, zpěvačka lidových písní a přední představitelka moravského hudebního folklóru. Bylo jí 87 let. Od padesátých let vystupovala v řadě tradičních lidových souborů, v poslední době bylá známá především díky spolupráci s folkovou skup
                       41:18
                       Oprava zanedbané církevní památky
                        Doslova na poslední chvíli zachraňuje obec Bartošovice v Orlických horách tamní barokní kostel. Jde o cenný církevní majetek. Kvůli minimu věřících v regionu ale rekonstrukce památky není pro vlastníka tak důležitá.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        13. únor 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        3. únor

                        Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                        3. 2. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        3. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        3. 2. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        2. únor

                        Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                        2. 2. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        2. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        2. 2. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        1. únor

                        Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                        1. 2. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        1. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        1. 2. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám