44 minut

12. únor 2017

Obsah dílu

Změny v řízení nemocnic — Volba německého prezidenta — Švýcarské referendum o občanství — Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky — Zahájené stavby v r. 2016 — Danění výnosů korunových dluhopisů — Komiksy o životě v dětském domově — Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě — Karneval v Nice pod mimořádným dohledem — Smrt novorozence v Liberci — Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři — Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem — Nejčastější příčiny úmrtí — Internetové pokrytí české železnice — Hazardní chování lyžařů — Jak uspořit na vytápění — Změna dodavatele energií — Evakuace lidí z letiště v Hamburku — Léčba mozkových nádorů u dětí — Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina — Zakázky pro české firmy ve střední Asii — Zemřela Jarmila Šuláková — Oprava zanedbané církevní památky

Části dílu

00:34
Změny v řízení nemocnic
  Ministerstvo zdravotnictví zčásti ustoupilo od jedné ze svých priorit - změny v řízení státních nemocnic. Původně chtělo desítky zařízení převést na neziskovou formu. Po neshodách v koalici ale nový šéf resortu Miloslav Ludvík nechal zákon přepsat.
  05:17
  Volba německého prezidenta
   Novým prezidentem Německa bude Frank-Walter Steinmeier. Bývalý ministr zahraničí získal už v prvním kole volby pohodlnou většinu skoro tří čtvrtin hlasů Spolkového shromáždění. Do souboje o prezidentský post ho společně vyslaly strany vládní koalice.
   07:55
   Švýcarské referendum o občanství
    Třetí generace přistěhovalců do Švýcarska bude moci jednodušeji získat občanství alpského státu. Návrh schválili Švýcaři v referendu. Cizinci tvoří asi čtvrtinu obyvatel země. Pro obdržení švýcarského pasu ale musí pořád splnit řadu podmínek.
    08:25
    Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky
     Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.
     10:31
     Zahájené stavby v r. 2016
      13:01
      Danění výnosů korunových dluhopisů
       Finanční správa by měla prověřit firmy, které vydaly nedaněné korunové dluhopisy. Mezi nimi například i skupinu Agrofert, která patřila ministru financí Andreji Babišovi. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl europoslanec Luďek Niedermayer.
       14:05
       Komiksy o životě v dětském domově
        Jak vypadá život v dětském domově, vyprávějí komiksy z edice Nejisté domovy. Spoluvytvořily je děti, které si ústavní výchovou prošly. Komiksy využijí vysoké školy i knihovny.
        16:38
        Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě
         Sedmdesát dva tisíc lidí evakuovaly úřady v řecké Soluni kvůli nevybuchlé bombě z druhé světové války. Čtvrttunová nálož ležela u benzinové stanice. Pyrotechnici ji po vyzvednutí ze země zlikvidovali na vojenské střelnici za městem.
         16:57
         Karneval v Nice pod mimořádným dohledem
          V jihofrancouzské Nice začal jeden z nejslavnějších světových karnevalů – tentokrát ovšem ve stínu loňského atentátu, při kterém zemřelo šestaosmdesát lidí. Oslavy proto provázejí mimořádná bezpečnostní opatření.
          19:16
          Smrt novorozence v Liberci
           Kriminalisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence a žádají veřejnost o pomoc. Tělo dítěte objevil včera náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad. Policisty zajímá, kdo se v ulici Na Bídě od pátku do sobotního poledne pohyboval.
           19:38
           Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři
            Šest milionů korun a jen čtyři roky v provozu. Rozhledna na Velkém Kosíři - nejvyšším kopci Hané - má špatnou statiku. Experti z ČVUT ji navrhli z bezpečnostních důvodů uzavřít. Za tu dobu ji navštívilo více než sto tisíc lidí.
            22:34
            Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem
             Severní Korea provedla další raketovou zkoušku. Ve stejné době jednal japonský premiér Šinzo Abe ve Spojených státech s Donaldem Trumpem. Střela dopadla do Japonského moře. Podle Washingtonu nepředstavovala pro severní Ameriku žádnou hrozbu.
             24:29
             Nejčastější příčiny úmrtí
              Nejčastější příčinou smrti v Česku podle statistiků zůstávají nemoci oběhové soustavy. Tato diagnóza se týká zhruba poloviny ze všech 111 tisíc lidí, kteří v předloni zemřeli.
              24:57
              Internetové pokrytí české železnice
               Připojení k internetu začíná být samozřejmostí i při cestování vlakem. Státní dopravce - tedy České dráhy - letos plánují zavést WiFi na další zhruba stovce spojů. Soukromí přepravci ho už nabízejí skoro všude.
               26:53
               Hazardní chování lyžařů
                Nebezpečí se lyžaři vystavují nejen mimo sjezdovku, ale i přímo na ní. Zvlášt když ji sjíždějí dlouho po zavírací době, kdy rolby upravují její povrch. Podle záchranářů jde o životu nebezpečný hazard.
                29:12
                Jak uspořit na vytápění
                 Majitelé nemovitostí si letos připlatí za topení. Letošní leden byl totiž sedmý nejchladnější od roku 1961. Průměrná teplota dosáhla necelých -6 stupňů Celsia.
                 33:08
                 Změna dodavatele energií
                  Dodavatele elektřiny nebo plynu loni změnilo téměř 560 tisíc domácností. Šly hlavně za nižší cenou a lepšími podmínkami. Větší mobilitě zákazníků ale stále brání byrokracie a nepřehlednost nabídek na trhu. Vyplývá to z průzkumu společnosti dTest.
                  35:09
                  Evakuace lidí z letiště v Hamburku
                   Letiště v Hamburku přerušilo na hodinu provoz kvůli úniku dráždivého plynu. Úřady evakuovaly oba terminály. Zdravotníci ošetřili skoro sedmdesát lidí, kterým se špatně dýchalo a pálily je oči.
                   35:33
                   Léčba mozkových nádorů u dětí
                    Nádory mozku jsou dnes druhým nejčastějším onkologickým onemocněním u dětí. Zároveň ale tím nejagresivnějším s častými následky. Podle lékařů je proto důležité včasné odhalení a rozpoznání příznaků.
                    37:20
                    Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina
                     Dominikánský deník El Nacional se v pátečním vydání spletl: místo fotografie prezidenta Donalda Trumpa u článku o jeho postojích vůči Izraeli otiskl snímek herce Aleca Baldwina. Ten Trumpa opakovaně paroduje v americkém satirickém pořadu.
                     37:38
                     Zakázky pro české firmy ve střední Asii
                      Nové zakázky hledali tento týden v zemích střední Asie zástupci třiceti českých firem. Doprovázeli je někteří poslanci. Česko by regionu mělo dodávat třeba tramvaje nebo techniku na zpracování zemědělských produktů.
                      40:09
                      Zemřela Jarmila Šuláková
                       Zemřela Jarmila Šuláková, zpěvačka lidových písní a přední představitelka moravského hudebního folklóru. Bylo jí 87 let. Od padesátých let vystupovala v řadě tradičních lidových souborů, v poslední době bylá známá především díky spolupráci s folkovou skup
                       41:18
                       Oprava zanedbané církevní památky
                        Doslova na poslední chvíli zachraňuje obec Bartošovice v Orlických horách tamní barokní kostel. Jde o cenný církevní majetek. Kvůli minimu věřících v regionu ale rekonstrukce památky není pro vlastníka tak důležitá.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        13. únor 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        18. srpen

                        Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                        18. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        18. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        18. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. srpen

                        Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                        17. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        17. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        16. srpen

                        Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                        16. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        16. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        16. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám