45 minut

12. února 2017

Obsah dílu

Změny v řízení nemocnic — Volba německého prezidenta — Švýcarské referendum o občanství — Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky — Zahájené stavby v r. 2016 — Danění výnosů korunových dluhopisů — Komiksy o životě v dětském domově — Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě — Karneval v Nice pod mimořádným dohledem — Smrt novorozence v Liberci — Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři — Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem — Nejčastější příčiny úmrtí — Internetové pokrytí české železnice — Hazardní chování lyžařů — Jak uspořit na vytápění — Změna dodavatele energií — Evakuace lidí z letiště v Hamburku — Léčba mozkových nádorů u dětí — Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina — Zakázky pro české firmy ve střední Asii — Zemřela Jarmila Šuláková — Oprava zanedbané církevní památky

Části dílu

00:34
Změny v řízení nemocnic
  Ministerstvo zdravotnictví zčásti ustoupilo od jedné ze svých priorit - změny v řízení státních nemocnic. Původně chtělo desítky zařízení převést na neziskovou formu. Po neshodách v koalici ale nový šéf resortu Miloslav Ludvík nechal zákon přepsat.
  05:17
  Volba německého prezidenta
   Novým prezidentem Německa bude Frank-Walter Steinmeier. Bývalý ministr zahraničí získal už v prvním kole volby pohodlnou většinu skoro tří čtvrtin hlasů Spolkového shromáždění. Do souboje o prezidentský post ho společně vyslaly strany vládní koalice.
   07:55
   Švýcarské referendum o občanství
    Třetí generace přistěhovalců do Švýcarska bude moci jednodušeji získat občanství alpského státu. Návrh schválili Švýcaři v referendu. Cizinci tvoří asi čtvrtinu obyvatel země. Pro obdržení švýcarského pasu ale musí pořád splnit řadu podmínek.
    08:25
    Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky
     Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.
     10:31
     Zahájené stavby v r. 2016
      13:01
      Danění výnosů korunových dluhopisů
       Finanční správa by měla prověřit firmy, které vydaly nedaněné korunové dluhopisy. Mezi nimi například i skupinu Agrofert, která patřila ministru financí Andreji Babišovi. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl europoslanec Luďek Niedermayer.
       14:05
       Komiksy o životě v dětském domově
        Jak vypadá život v dětském domově, vyprávějí komiksy z edice Nejisté domovy. Spoluvytvořily je děti, které si ústavní výchovou prošly. Komiksy využijí vysoké školy i knihovny.
        16:38
        Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě
         Sedmdesát dva tisíc lidí evakuovaly úřady v řecké Soluni kvůli nevybuchlé bombě z druhé světové války. Čtvrttunová nálož ležela u benzinové stanice. Pyrotechnici ji po vyzvednutí ze země zlikvidovali na vojenské střelnici za městem.
         16:57
         Karneval v Nice pod mimořádným dohledem
          V jihofrancouzské Nice začal jeden z nejslavnějších světových karnevalů – tentokrát ovšem ve stínu loňského atentátu, při kterém zemřelo šestaosmdesát lidí. Oslavy proto provázejí mimořádná bezpečnostní opatření.
          19:16
          Smrt novorozence v Liberci
           Kriminalisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence a žádají veřejnost o pomoc. Tělo dítěte objevil včera náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad. Policisty zajímá, kdo se v ulici Na Bídě od pátku do sobotního poledne pohyboval.
           19:38
           Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři
            Šest milionů korun a jen čtyři roky v provozu. Rozhledna na Velkém Kosíři - nejvyšším kopci Hané - má špatnou statiku. Experti z ČVUT ji navrhli z bezpečnostních důvodů uzavřít. Za tu dobu ji navštívilo více než sto tisíc lidí.
            22:34
            Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem
             Severní Korea provedla další raketovou zkoušku. Ve stejné době jednal japonský premiér Šinzo Abe ve Spojených státech s Donaldem Trumpem. Střela dopadla do Japonského moře. Podle Washingtonu nepředstavovala pro severní Ameriku žádnou hrozbu.
             24:29
             Nejčastější příčiny úmrtí
              Nejčastější příčinou smrti v Česku podle statistiků zůstávají nemoci oběhové soustavy. Tato diagnóza se týká zhruba poloviny ze všech 111 tisíc lidí, kteří v předloni zemřeli.
              24:57
              Internetové pokrytí české železnice
               Připojení k internetu začíná být samozřejmostí i při cestování vlakem. Státní dopravce - tedy České dráhy - letos plánují zavést WiFi na další zhruba stovce spojů. Soukromí přepravci ho už nabízejí skoro všude.
               26:53
               Hazardní chování lyžařů
                Nebezpečí se lyžaři vystavují nejen mimo sjezdovku, ale i přímo na ní. Zvlášt když ji sjíždějí dlouho po zavírací době, kdy rolby upravují její povrch. Podle záchranářů jde o životu nebezpečný hazard.
                29:12
                Jak uspořit na vytápění
                 Majitelé nemovitostí si letos připlatí za topení. Letošní leden byl totiž sedmý nejchladnější od roku 1961. Průměrná teplota dosáhla necelých -6 stupňů Celsia.
                 33:08
                 Změna dodavatele energií
                  Dodavatele elektřiny nebo plynu loni změnilo téměř 560 tisíc domácností. Šly hlavně za nižší cenou a lepšími podmínkami. Větší mobilitě zákazníků ale stále brání byrokracie a nepřehlednost nabídek na trhu. Vyplývá to z průzkumu společnosti dTest.
                  35:09
                  Evakuace lidí z letiště v Hamburku
                   Letiště v Hamburku přerušilo na hodinu provoz kvůli úniku dráždivého plynu. Úřady evakuovaly oba terminály. Zdravotníci ošetřili skoro sedmdesát lidí, kterým se špatně dýchalo a pálily je oči.
                   35:33
                   Léčba mozkových nádorů u dětí
                    Nádory mozku jsou dnes druhým nejčastějším onkologickým onemocněním u dětí. Zároveň ale tím nejagresivnějším s častými následky. Podle lékařů je proto důležité včasné odhalení a rozpoznání příznaků.
                    37:20
                    Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina
                     Dominikánský deník El Nacional se v pátečním vydání spletl: místo fotografie prezidenta Donalda Trumpa u článku o jeho postojích vůči Izraeli otiskl snímek herce Aleca Baldwina. Ten Trumpa opakovaně paroduje v americkém satirickém pořadu.
                     37:38
                     Zakázky pro české firmy ve střední Asii
                      Nové zakázky hledali tento týden v zemích střední Asie zástupci třiceti českých firem. Doprovázeli je někteří poslanci. Česko by regionu mělo dodávat třeba tramvaje nebo techniku na zpracování zemědělských produktů.
                      40:09
                      Zemřela Jarmila Šuláková
                       Zemřela Jarmila Šuláková, zpěvačka lidových písní a přední představitelka moravského hudebního folklóru. Bylo jí 87 let. Od padesátých let vystupovala v řadě tradičních lidových souborů, v poslední době bylá známá především díky spolupráci s folkovou skup
                       41:18
                       Oprava zanedbané církevní památky
                        Doslova na poslední chvíli zachraňuje obec Bartošovice v Orlických horách tamní barokní kostel. Jde o cenný církevní majetek. Kvůli minimu věřících v regionu ale rekonstrukce památky není pro vlastníka tak důležitá.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž49 minut
                        Další díl
                        13. února 2017

                        Přehled dílů

                        8333 dostupných
                        Stopáž54 minut

                        25. července

                        Headlines — Digitalizace staveb nefunguje — Přetížené stavební úřady — Statistika Portálu stavebníka — Politické reakce na portál stavebníka — Paříž před olympiádou — Poslední přípravy na olympiádu — Lesní požáry v Oregonu — Budoucnost huti Liberty — Areál Liberty Ostrava — Růst minimální mzdy — Bidenův první projev po odstoupení z kampaně — Polsko si připomnělo Augustowský zátah — Festival Pop Messe v Brně — Výstava o životě a dílu George Orwella — Nový ministr průmyslu a obchodu — Havárie tankeru u Filipín — Nelegální hazard v Česku — Pustevny pod náporem turistů — Poplatek za solární panely — Počet fotovoltaických elektráren v ČR — Požáry solárů — Obliba balkonových fotovoltaik v Německu roste — Zemřel Karel Ryba — Kontribuční smlouvy v Hradci Králové — Předpověď počasí — Netanjahu v americkém Kongresu — Šíření obrny v Gaze — Rusko proti Česku podnikalo hybridní operace — Zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Slavnostní vyřazení absolventů Univerzity obrany v Brně — Zásah policie na letišti v Manchesteru — Rozmach výdejních boxů — Olympijský festival v Mostě

                        25. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        25. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        24. července

                        Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — Český eurokomisař — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Kriminalita v online prostředí — Zemřela Kateřina Fričová — Starmer poprvé čelil interpelacím — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                        24. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        24. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                        23. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                        22. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                        21. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám