Nahrávám video

5. únor 2017

Obsah dílu

Zemanova kandidatura — Volba prezidenta — Rumunská vláda ustoupila protestům — Aktuální dění v Rumunsku — Otázky Václava Moravce — Další ohniska ptačí chřipky — Nových podnikatelů přibývá — Program prezidentské kandidátky Le Penové — Americká připomínka Charty 77 — Turecké razie proti IS — Nalezené unikátní pořady ČT — Neplatný dekret Donalda Trumpa — Mimořádné volby v obcích — Budování aktivních záloh AČR — Oslnění posádky letadla laserem — Uzavírka pražských tunelů — Zhoršená kvalita ledu — Odchody do důchodu — Kdo v roce 2017 dosáhne důchodového věku — Pomoc zkušených senior manažerů menším firmám — Smogová situace v Moravskoslezském kraji — Tzv. participativní rozpočet v praxi — Izraelská diskuse o marihuaně — Útočník z Louvru odmítá vypovídat — Uranové doly na Vysočině definitivně končí

Části dílu

00:33
Zemanova kandidatura
  Prezident Miloš Zeman by chtěl v případě obhajoby svého úřadu oslovit všechny občany – bez ohledu na to, se kterou stranou sympatizují. Zeman to řekl v rozhovoru pro Českou televizi.
  03:57
  Volba prezidenta
   Dvě největší strany o podpoře nebo nominaci kandidáta rozhodnou v referendu. Třeba sociální demokraté v něm budou moci vybrat kandidáta ze svého středu či podporu některého z nezávislých uchazečů.
   05:57
   Rumunská vláda ustoupila protestům
    Rumunská vláda stáhla sporný dekret, který měl osvobodit lidi vězněné za korupci a netrestat menší úplatky. Protesty v ulicích ale pokračují, lidé chtějí, aby vláda rezignovala.
    08:11
    Aktuální dění v Rumunsku
     Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
     09:42
     Otázky Václava Moravce
      Po březnové schůzi podá skupina senátorů ústavní stížnost kvůli zákonu o rozpočtové odpovědnosti. V České televizi to řekl místopředseda horní komory Jaroslav Kubera.
      10:58
      Další ohniska ptačí chřipky
       Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
       12:58
       Nových podnikatelů přibývá
        V Česku se daří startupům a novým menším firmám. Do podnikání se podle statistik pouští čím dál víc lidí – a nejen v softwarových a IT oborech. Počty podnikatelů za posledních pět let vzrostly o třetinu.
        14:30
        Program prezidentské kandidátky Le Penové
         Favoritka prvního kola francouzských prezidentských voleb Marine Le Penová představila detaily svého programu. V případě vítězství chce uspořádat referendum o vystoupení Francie z Evropské unie a eurozóny.
         15:39
         Americká připomínka Charty 77
          Washington si několika akcemi připomněl 40. výročí založení Charty 77. Na české ambasádě a Georgetownské univerzitě promluvili pamětníci, ale i ti, kteří by na odkaz opozičního hnutí rádi navázali.
          17:53
          Turecké razie proti IS
           Turecká policie zadržela přes 400 lidí podezřelých z napojení na samozvaný Islámský stát. Podle médií jde o cizince i nezletilé. Bezpečnostní složky zasahovaly mimo jiné v Istanbulu, Ankaře a provincii Izmir.
           18:11
           Nalezené unikátní pořady ČT
            Šťastná náhoda stála za objevením dvou unikátních pořadů ze šedesátých let: vyhlášení zlatého slavíka za rok 1966 a záznam části představení divadla Semafor Básníci a sedláci z roku 1970.
            21:14
            Neplatný dekret Donalda Trumpa
             Zákaz vstupu občanů sedmi vybraných zemí do Spojených států zůstává dočasně neplatný. Odvolací soud nevyhověl ministerstvu spravedlnosti, které požadovalo bezprostřední obnovení prezidentského dekretu.
             21:48
             Mimořádné volby v obcích
              Nové zastupitele si o víkendu vybrali obyvatelé devíti obcí. Svůj hlas museli odevzdat tam, kde se rozpadlo původní vedení po volbách v roce 2014. Nejčastěji kvůli vzájemným neshodám.
              22:30
              Budování aktivních záloh AČR
               Téměř 1500 příslušníků – tolik jich teď slouží v aktivních zálohách české armády. Jenom během loňského roku jich přibylo více než 200. Podle vojáků je to úspěch.
               24:44
               Oslnění posádky letadla laserem
                V Česku opět přibývá případů, kdy laser oslní posádku letadla. V posledních třech měsících loňského roku se tak stalo 12krát. Vyplývá to ze zprávy Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.
                25:36
                Uzavírka pražských tunelů
                 Praha v noci na dnešek zažila nebývalou situaci: všechny klíčové tunely se uzavřely kvůli údržbě – a to jak na městském, tak i dálničním okruhu. Na samotném betonu a asfaltu přitom není potřeba skoro nic řešit.
                 27:50
                 Zhoršená kvalita ledu
                  Víkendové teploty výrazně nad nulou zhoršily kvalitu ledu. Třeba na Lipně proto správci uzavřeli bruslařskou trať. Zmrzlá vrstva je ale podle nich stále dost silná – na sledovaných prohrnutých úsecích.
                  29:44
                  Odchody do důchodu
                   Nárok na přiznání starobního důchodu mají letos lidé, kteří mají takzvaně "odpracováno" – tedy přispívali do systému důchodového zabezpečení – alespoň 33 let.
                   32:28
                   Kdo v roce 2017 dosáhne důchodového věku
                    Letos dosáhnou důchodového věku muži narození od ledna do října v roce 1954. U žen záleží nejen na datu narození, ale i na počtu dětí.
                    33:35
                    Pomoc zkušených senior manažerů menším firmám
                     Starší manažeři nad 50 let by mohli pomáhat menším firmám. Takový projekt chystá asociace malých a středních podniků. Právě ti, kteří dlouho pracovali ve středním nebo vysokém managementu, totiž často po odchodu z firem těžce shánějí práci.
                     35:54
                     Smogová situace v Moravskoslezském kraji
                      Živý vstup redaktorky Markéty Radové.
                      36:49
                      Tzv. participativní rozpočet v praxi
                       Další české radnice nechávají občany přímo rozhodovat alespoň o malé části obecních výdajů. Tzv. participativní rozpočet teď zkoušejí třeba v Říčanech nebo v Mnichovicích u Prahy.
                       38:28
                       Izraelská diskuse o marihuaně
                        V noci na dnešek proběhla v centru izraelského Tel Avivu velká demonstrace na podporu legalizace marihuany. Země, která patří na světovou špičku ve využívání lékařského konopí, oznámila dekriminalizaci užívání lehké drogy.
                        40:52
                        Útočník z Louvru odmítá vypovídat
                         Egypťana v pátek u nejznámějšího pařížského muzea postřelila policie. A to poté, co se snažil s mačetou dostat dovnitř. Jeho stav je už od včerejška stabilizován.
                         41:11
                         Uranové doly na Vysočině definitivně končí
                          Začalo hromadné propouštění, dokončuje se těžba posledního ložiska uranu a už letos se začnou zasypávat důlní šachty. Jak to v těchto dnech v dolech vypadá a na čem se aktuálně pracuje, zjišťoval Radovan Daněk.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          6. únor 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                          2. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          2. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                          1. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          1. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          30. září

                          Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                          30. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. září

                          Ve znakovém jazyce

                          30. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám