Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Spolupráce lidovců a STAN

Dosud si říkali klidná síla, teď lidovci udělali další krok k projektu, který bývá označovaný jako třetí síla. Na celostátní konferenci se KDU-ČSL vyslovila pro spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí pro letošní sněmovní volby.

Integrační strana s novým názvem

Lidovci tedy dali přednost klasické volební koalici. Ve hře přitom byly i další varianty. Starostové preferovali vznik integrační strany. Tuto možnost odsouhlasili na úterním jednání celostátního výboru.

Reakce potencionálních partnerů

Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.

Soud pozastavil Trumpův dekret

Zásadní zvrat ve vývoji kolem protiimigračního nařízení prezidenta Trumpa. Federální soudce pozastavil platnost dekretu, kterým Bílý dům zakázal vstup do země občanům sedmi převážně muslimských zemí.

Spor o protiimigrační dekret

Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.

Přezbrojení policie

Zatím dalo velení sboru za nové zbraně asi 100 milionů korun, podobnou sumu chce utratit i letos. Vybavení dostává hlavně 130 útvarů, které mají jako první zakročit proti ozbrojeným útočníkům.

Zákon o hazardních hrách

Déle než měsíc platí zákaz herních automatů v restauracích nebo barech. Nový zákon je povoluje jenom v hernách nebo kasinech. Ne všude ale omezení respektují.

Nový spolufavorit francouzských voleb

Jedny z nejdůležitějších voleb letošního roku a víkend, kdy své karty odkrývají dva největší favorité. Francie se seznamuje s programem kandidátů v prezidentských volbách.

Situace po útoku na Louvre v Paříži

Útočník z francouzského Louvru se podle médií už zotavuje. Kvůli vážným zraněním ale vypovídat stále nemůže. Devětadvacetiletého Egypťana včera postřelila hlídka u vchodu do muzea, když ji ohrožoval mačetami.

DNA Boženy Němcové

Vědci získali DNA Boženy Němcové. Zkoumali vlasy uložené v archivu muzea v České Skalici. Analýza potvrdila jejich pravost a badatelům otevřela prostor pro další výzkum původu slavné spisovatelky.

Opakované komunální volby

Živý vstup Zuzany Kozákové.

Zápach na česko-německém pomezí

Zápach, který komplikuje život pod Krušnými horami a který narušuje vztahy mezi obyvateli na obou stranách česko-německé hranice. Na místě teď začali pátrat, kdo za to může.

Propadlá silnice v Chebu

V Chebu se v noci na dnešek nečekaně propadla silnice. Když se řidič taxislužby vracel po práci domů a hledal místo k parkování, začala zem praskat. Asfalt podemlela voda z poškozeného potrubí.

Cvičení seniorů

Ve zdravém těle zdravý mozek. Na potvrzení nebo vyvrácení této věty teď pracují brněnští vědci z Masarykovy univerzity. Testují, jaký vliv má pravidelný pohyb seniorů na jejich paměť, pozornost i pohotovost.

Kontrola dálničních známek

Už od středy musejí mít řidiči na českých dálnicích novou známku. A nemají ji ani zdaleka všichni. Celníci dosud rozdali 169 pokut, odhalí ale jen část prohřešků.

Konec příplatků za hovory ze zahraničí

Účty za telefonování z dovolené už mnoha lidem zkazily vzpomínky na zážitky za hranicemi. Letos v létě by to už ale mohlo být jiné. Nová dohoda z Bruselu počítá s tím, že za hovory ze zahraničí by měl být stejný účet jako za volání doma.

Konec roamingu v EU

Evropská dohoda snižuje vzájemné platby mezi operátory na minimum. Za přeshraniční volání si budou účtovat jen desítky haléřů za minutu, za textovou zprávu maximálně jediný eurocent.

Spor o ceny mobilních datových tarifů

Mnozí zákazníci kritizují účty hlavně za data i v samotném Česku. Na operátory se teď snaží tlačit také vládní politici. Lidé mezitím hledají alternativu třeba u menších firem, které si sítě musejí pronajímat u největších hráčů.

Protesty v Rumunsku

Rumunsko zažívá největší demonstrace od pádu komunistického režimu. Statisíce lidí vyšly do ulic protestovat proti záměru vlády propustit vězně odsouzené za korupci.

Drogový boss si stěžuje na podmínky ve vězení

Mexický drogový boss Joaquin Guzmán si stěžuje na podmínky v americkém vězení, vadí mu izolace. Zpochybňuje taky proces vydání z Mexika. Čelí sedmnácti různým obviněním.

Usmrcení při prevozu do cely

Státní zástupci posílají k soudu dva pražské policisty kvůli smrti muže, kterého převáželi do cely předběžného zadržení. Podle hlídky se muž choval agresivně - vykopl zadní okno jejího auta.

Začínají jarní prázdniny

Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.

Zátah na rolby a skútry

Čas od času musí strážci KRNAP a policisté ukázat přísnost. Při zátahu na řidiče roleb a skútrů, kteří vjíždějí do nejstřeženější zóny bez povolení.

Volný vstup do galerií

Šest budov otevřených celý den zdarma pro všechny - tak slaví Národní galerie už tradičně výročí svého založení. Akce zatím přilákala stovky návštěvníků. Zájem byl hlavně o komentované prohlídky.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD