48 minut

27. leden 2017

Obsah dílu

Schůzka Trump–Mayová — Schůzka Trump–Mayová — Pochod za práva žen — Česko a brexit — Česko a brexit — Vztahy s Británií — Česko a brexit — Opakované senátní volby na Mostecku — Evakuace pražského IKEMu — Volební model v lednu 2017 — Den památky obětí holocaustu — Den památky obětí holocaustu — Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám — Peníze pro zdravotnictví — Epidemie chřipky — Rozhodnutí v kauze muslimského šátku — Mrazivé počasí a škody na silnicích — Mrazivý leden — Mrazy a popraskaná vodovodní potrubí — Zamrzlá Vltava v Praze — Rybníky pod vrstvou ledu a sněhu — Nová jednotka elitních vojáků v Olomouci — Kontroverzní zákon o domácím násilí v Rusku — Novým šéfem německé diplomacie se stal Sigmar Gabriel — První pokuta kvůli stížnosti sousedů — Opera Tosca v Národním divadle

Části dílu

00:34
Schůzka Trump–Mayová
  Vůbec první zahraniční návštěva v Bílém domě - americký prezident Donald Trump právě jedná s britskou premiérkou Theresou Mayovou.
  03:06
  Schůzka Trump–Mayová
   Živý vstup Martina Řezníčka.
   06:16
   Pochod za práva žen
    Ve Washingtonu v tuto chvíli probíhá také Pochod za život - každoroční akce namířená proti potratům. Účastní se jí tisíce lidí.
    06:41
    Česko a brexit
     Velké jednání o budoucích vztazích s Británií ale čeká kvůli brexitu hlavně Evropu. Podle premiéra Sobotky by Česko poškodily samostatné rozhovory se Spojeným královstvím.
     10:11
     Česko a brexit
      Rozhovor s ministrem Zaorálkem.
      11:55
      Vztahy s Británií
       V království mělo vloni podle posledních odhadů úřadu práce zaměstnání 37 tisíc českých občanů. Nejčastěji našli místo ve službách a pohostinství.
       12:54
       Česko a brexit
        Rozhovor s ministrem Zaorálkem.
        14:27
        Opakované senátní volby na Mostecku
         Živý vstup Jany Šrámkové.
         15:31
         Evakuace pražského IKEMu
          Živý vstup Ireny Krchákové.
          17:58
          Volební model v lednu 2017
           Pokud by se v lednu konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle průzkumu CVVM ANO.
           18:34
           Den památky obětí holocaustu
            Dnes je Mezinárodní den obětí holocaustu. Připomíná se na výročí osvobození Osvětimi. Letos to je 72 let. Památku zavražděných uctili kromě jiných v Litoměřicích a Terezíně.
            20:56
            Den památky obětí holocaustu
             Miliony obětí holocaustu si připomněli také v samotné polské Osvětimi. Na místo utrpení se vrátily i desítky těch, kteří nacistický koncentrační tábor přežili.
             24:05
             Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám
              Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které na začátku letošního roku vzniklo v reakci na teroristické útoky v Evropě, je a podle premiéra bude významnou institucí.
              25:13
              Peníze pro zdravotnictví
               Část výnosu spotřební daně z tabáku a alkoholu by podle premiéra Sobotky měla jít na investice do nemocnic.
               27:46
               Epidemie chřipky
                V Česku dál pokračuje plošná epidemie chřipky - za týden se počet nemocných zvýšil o víc než jedenáct procent.
                28:04
                Rozhodnutí v kauze muslimského šátku
                 Rozsudek v kauze muslimského šátku. Podle soudu se ředitelka pražské střední zdravotnické školy nemusí omlouvat ani platit požadovaných 60 tisíc korun somálské dívce.
                 30:45
                 Mrazivé počasí a škody na silnicích
                  Minus 5 stupňů - zatím průměrná denní teplota za nejstudenější leden v posledních letech. Mrazivá zima vyčerpává lidi, techniku a v neposlední řadě i rozpočty.
                  33:02
                  Mrazivý leden
                   Už teď je jasné, že letošní leden v Česku bude výrazně studenější než obvykle.Průměrná teplota by měla být asi o dva a půl stupně nižší, než je dlouhodobý průměr.
                   33:43
                   Mrazy a popraskaná vodovodní potrubí
                    Ani uložení vodovodních a odpadních trubek hlouběji pod zemí ale často v těchto mrazech nezabrání jejich popraskání. Případů havárií vody jsou v poslední době stovky.
                    35:35
                    Zamrzlá Vltava v Praze
                     Zatímco rybníky a přehrady jsou v této době už dostatečně zamrzlé, na některých řekách, zvlášť na Vltavě v Praze, kromě jejích ramen, zatím dostatečně tlustý led chybí.
                     36:18
                     Rybníky pod vrstvou ledu a sněhu
                      Pod silnou vrstvou sněhu a ledu ubývá rybám kyslík. Rybáři musí dvakrát týdně prosekávat rybníky a kontrolovat koncentraci kyslíku pod hladinou.
                      38:28
                      Nová jednotka elitních vojáků v Olomouci
                       Speciální síly české armády se už rozrostly o desítky nových vojáků. Ti teď slouží hlavně v nové jednotce - takzvaném Centru podpory speciálních sil v Olomouci.
                       40:45
                       Kontroverzní zákon o domácím násilí v Rusku
                        Dolní komora ruského parlamentu schválila kontroverzní legislativu o domácím násilí. Podle novely totiž bude první případ násilí v rodině bez vážné újmy na zdraví posuzován jen jako přestupek.
                        43:16
                        Novým šéfem německé diplomacie se stal Sigmar Gabriel
                         Ve funkci střídá stranického kolegu Franka-Waltera Steinmeiera, který bude v únoru s největší pravděpodobností zvolen prezidentem.
                         43:34
                         První pokuta kvůli stížnosti sousedů
                          Úředníci z Písku budou vymáhat pokutu za kotel bez revize, který našli při inspekční kontrole. Je to první známý případ od začátku letošního roku, kdy takovou pravomoc dal zákon obcím.
                          45:43
                          Opera Tosca v Národním divadle
                           Tragické drama o lásce a zradě v časech války složil Puccini kolem roku 1900. V pražském Národním divadle ji teď nově nastudoval mezinárodně uznávaný francouzský režisér Arnaud Bernard.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           28. leden 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                           12. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           12. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                           11. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           11. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                           10. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           10. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám