14. leden 2017

Obsah dílu

Headlines — Odkládané zákony — Příspěvky stranám — Spolupráce politických stran — Američtí vojáci v Polsku — MInistr Zaorálek v Lánech — Plány Donalda Trumpa — Silný vítr v ČR — Léky v ČR — Vypátrání unesené dívky — Ptačí chřipka v Praze — Manéž Bolka Polívky po dvouleté pauze — Pokračování soudu kolem zkrachovalého H-Systemu — Milan Chovanec v čele plzeňské ČSSD — Centrum biologické ochrany — Zákaz kouření v Rusku — Pád střechy v Novém Boru — Virtuální model Pravčické brány — Výměna zbrojních průkazů — Trestné činy s legálně drženou zbraní — Jak požádat o zbrojní průkaz — Motorové vlaky na prodej — Nehoda aut na D1 — Nový atomový zákon — Kuchařky ve školních jídelnách — Srbský vlak na severu Kosova — Ferda Mravenec v Paříži

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Odkládané zákony
   Opozičním poslancům dochází trpělivost. Jimi navržené zákony se nedostávají k hlasování a neustále je ve sněmovně předbíhají normy, které předkládá koalice.
   03:17
   Příspěvky stranám
    Letošní volby do sněmovny nerozhodnou jen o osudu předložených zákonů, ale také o tom, jaké příjmy budou politické strany mít.
    04:03
    Spolupráce politických stran
     A právě opoziční STAN by kvůli podzimním volbám mohl spojit síly s vládními lidovci. Jasno má být do měsíce.
     06:40
     Američtí vojáci v Polsku
      V polské Žagani oficiálně přivítali první část amerických vojáků, kteří posílí východní křídlo Severoatlantické aliance.
      08:56
      MInistr Zaorálek v Lánech
       Klíčovým zájmem pro Česko je zajistit, aby i po brexitu Evropská unie fungovala efektivně. Řekl to ministr zahraničí po setkání s Milošem Zemanem.
       09:43
       Plány Donalda Trumpa
        Nastupující americký prezident Donald Trump zatím nebude rušit protiruské sankce. V rozhovoru pro The Wall Street Journal ale zároveň připustil, že pokud bude Kreml vstřícný, opatření odvolá, stejně jako politiku jedné Číny.
        10:08
        Silný vítr v ČR
         Živý vstup Miloše Minaříka.
         11:15
         Léky v ČR
          Sněmovna se bude na konci ledna muset znovu zabývat zákonem o léčivech, který vrátil Senát.
          13:43
          Vypátrání unesené dívky
           Policie na Floridě dokázala, že ani odložené případy nejsou beznadějné. Po dlouhých 18 letech vypátrala nemluvně ukradené z porodnice.
           15:46
           Ptačí chřipka v Praze
            Veterináři odhalili další nákazu ptačí chřipkou - testy ji prokázaly u volně žijící labutě nalezené v Praze 7.
            16:03
            Manéž Bolka Polívky po dvouleté pauze
             Manéž Bolka Polívky po dvouleté pauze. V pořadí už 54. pokračování včera a dnes natáčelo brněnské studio České televize.
             18:55
             Pokračování soudu kolem zkrachovalého H-Systemu
              Klienti zkrachovalého H-Systemu mají šanci získat alespoň částečné odškodnění. Nejvyšší státní zástupce podal dovolání proti rozhodnutí pražských soudů.
              21:18
              Milan Chovanec v čele plzeňské ČSSD
               Ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec dál povede krajskou organizaci v Plzeňském kraji. Na dnešní konferenci v Plzni ho podpořilo víc než devadesát procent delegátů.
               21:50
               Centrum biologické ochrany
                Vojenské Centrum biologické ochrany v Těchoníně slouží od nového roku civilním potřebám. Ve speciální infekční nemocnici se mají léčit lidé nakažení smrtelnými nemocemi.
                24:01
                Zákaz kouření v Rusku
                 Rusko plánuje velkou novelu protikuřáckého zákona. Už dva a půl roku v zemi platí zákaz kouření v barech a restauracích.
                 26:24
                 Pád střechy v Novém Boru
                  Pod tíhou sněhu se dopoledne propadla část střechy neobydleného domu v Novém Boru na Českolipsku. Sutiny ze zborcené boční zdi spadly přímo na hlavní tah vedoucí městem.
                  26:40
                  Virtuální model Pravčické brány
                   Dokončuje se první virtuální model Pravčické brány. Geologové s jeho pomocí chtějí zkoumat, jak moc se přírodní unikát loupe a opadává.
                   28:36
                   Výměna zbrojních průkazů
                    Čtvrtině držitelů zbraní v Česku letos propadne platnost zbrojních průkazů. Musejí proto požádat o nová oprávnění. Z celkového počtu více než 300 tisíc střelců jde o 76 tisíc.
                    30:41
                    Trestné činy s legálně drženou zbraní
                     Češi si za poslední 2 roky pořídili desítky tisíc nových zbraní. Po čtyřech letech útlumu vzrostl loni i počet zbrojních průkazů.
                     31:45
                     Jak požádat o zbrojní průkaz
                      Získat zbrojní průkaz není jednoduchá záležitost. Je proto potřeba splnit několik podmínek. Vše začíná na policejní stanici.
                      34:44
                      Motorové vlaky na prodej
                       Za dvacet let přepravily na sedm milionů cestujících. Teď jsou na prodej. Svazek obcí údolí Desné prodává motorové vlaky. Ty obsluhovaly trasu Šumperk - Kouty nad Desnou.
                       36:36
                       Nehoda aut na D1
                        Dálnici D1 dnes uzavřela nehoda deseti aut, včetně autobusu a kamionu. K hromadné kolizi došlo před polednem na 127.
                        36:50
                        Nový atomový zákon
                         Zhruba další tři tisíce pracovníků v jaderné energetice čekají bezpečnostní prověrky. Ukládá jim to nový atomový zákon, který platí od ledna.
                         38:37
                         Kuchařky ve školních jídelnách
                          Počet kuchařů ve školních jídelnách by měl být pevně daný - Ministerstvo školství ho chce jednotně určovat podle množství uvařených porcí.
                          40:27
                          Srbský vlak na severu Kosova
                           Srbsko vyslalo vlak na sever Kosova, kde žije hlavně srbská menšina. Bělehrad železniční spojení obnovil navzdory protestům Prištiny, která to považuje za agresivní provokaci.
                           40:42
                           Ferda Mravenec v Paříži
                            Jedna z komiksových velmocí se v těchto dnech poprvé seznamuje s legendární českou kreslenou postavou – prostory Českého centra v Paříži ovládl Ferda Mravenec.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            15. leden 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            1. červen

                            Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                            1. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            1. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            1. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            31. květen

                            Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                            31. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            31. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            31. 5. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            30. květen

                            Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                            30. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            30. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            30. 5. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám