49 minut

14. prosinec 2016

Obsah dílu

Výhry za posbírané účtenky — Spor o daně a EET — Pomoc v dobytém Aleppu? — Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka — Razie kvůli dotačním podvodům — Razie kvůli dotačním podvodům — Novela vinařského zákona — Milost pro nemocného recidivistu — Evropská komise o Polsku — Nová italská vláda — Uzavření školky kvůli azbestu — Spalovač mrtvol poprvé v pražském Národním divadle — Vláda odmítla tresty za hanobení prezidenta — Úhrady platebními kartami — Uzdravení silou vůle — Omlazení vozového parku Česka — Zpomalovací pruhy znečišťují ovzduší — Odvolání náměstkyň ministra zdravotnictví — Příspěvek na dojíždění — Mobilní radary pro českou armádu — Problémový stadion v Petrohradu — Hasičské cvičení na D8 — Matematické kurzy pro rodiče — Razie kvůli dotačním podvodům — Spor o exponáty z Krymu — Virtuální model vyhlazovacího tábora v Osvětimi

Části dílu

00:34
Výhry za posbírané účtenky
  Vláda podpořila účtenkovou loterii. Projekt, který má podle ministerstva financí motivovat zákazníky brát si účtenky a tím zvýšit efektivitu elektronické evidence tržeb. Ročně chce úřad rozdat výhry až za 65 milionů korun.
  04:55
  Spor o daně a EET
   Hostem Událostí předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
   07:53
   Pomoc v dobytém Aleppu?
    Příměří, které mělo ukončit 4 roky bojů o syrské Aleppo, ztroskotalo. K chystané evakuaci posledních povstalců nedošlo a armáda jejich čtvrti znovu bombarduje. Prezident Bašár Asad už včera obvinil západní země, že klidem zbraní chtějí zachránit teroristy
    11:07
    Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka
     Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka - dohodu pozastavila. Nelíbí se jí plán Atén přilepšit před Vánoci důchodcům. Vláda mezi ně chce rozdělit 617 milionů eur - aniž to konzultovala s věřiteli.
     11:20
     Razie kvůli dotačním podvodům
      Policejní razie týkající se údajných podvodů s eurodotacemi na severu Čech míří zejména k bývalým politickým špičkám kraje. Policie stále zadržuje devět z 24 obviněných. Podle informací České televize je mezi nimi i exhejtmanka za ČSSD Jana Vaňhová.
      13:41
      Razie kvůli dotačním podvodům
       Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
       16:18
       Novela vinařského zákona
        17:13
        Milost pro nemocného recidivistu
         Prezident omilostnil muže opakovaně odsouzeného za krádeže. Podle hradního mluvčího přihlédl k jeho vážnému onkologickému onemocnění. Za dobu, co je v úřadu, udělil Miloš Zeman 5 milostí.
         17:26
         Evropská komise o Polsku
          Europoslanci bouřlivě projednávali politickou situaci v Polsku. Podle Evropské komise se vláda zákona v zemi dostává do čím dál hlubší krize, protože kabinet nerespektuje Ústavní soud.
          19:39
          Nová italská vláda
           Nová italská vláda Paola Gentiloniho získala důvěru v senátu. Má tak podporu obou komor parlamentu a může začít pracovat. Předchozí Renziho kabinet podal demisi po tom, co veřejnost v referendu odmítla premiérovy ústavní reformy.
           19:55
           Uzavření školky kvůli azbestu
            Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
            22:03
            Spalovač mrtvol poprvé v pražském Národním divadle
             Adaptace knihy spisovatele Ladislava Fukse se ujal režisér Jan Mikulášek. Obraz světa před druhou světovou válkou se pokusil převést do varování mnohem obecnější podoby.
             24:58
             Vláda odmítla tresty za hanobení prezidenta
              Vláda jednomyslně odmítla zavést trestný čin hanobení prezidenta. Autor myšlenky Zdeněk Ondráček z KSČM říká, že to nic neznamená. Návrh, aby za urážku hlavy státu hrozil až rok vězení, podepsalo původně 63 poslanců.
              27:07
              Úhrady platebními kartami
               Počet platebních karet v Česku klesl - pořád je jich ale víc než obyvatel. Na konci září jich klienti bank vlastnili 11 milionů a 377 tisíc. Ubývá přitom těch kreditních.
               27:22
               Uzdravení silou vůle
                Silná vůle spolu s vírou v uzdravení je v boji se zákeřným onemocněním stejně důležitá jako samotná léčba. Příkladem je životní příběh bývalého vojáka Stanislava Vajdy. Lékaři u něj loni objevili rakovinu. Teď se těší na Vánoce a je zdravý.
                29:45
                Omlazení vozového parku Česka
                 Skoro 15 let - průměrné stáří aut na českých silnicích. Číslo přitom dlouhodobě stoupá. Ministři se dnes po původních rozepřích dohodli, co s tím.
                 33:55
                 Zpomalovací pruhy znečišťují ovzduší
                  Na druhou stranu ale města a obce samy přispívají ke znečišťování ovzduší auty - instalací zpomalovacích prahů na silnicích v zájmu bezpečnosti cyklistů a chodců.
                  36:28
                  Odvolání náměstkyň ministra zdravotnictví
                   Resort zdravotnictví bude mít od Nového roku o dvě odborné náměstkyně míň. Vláda schválila návrh nového ministra na systematizaci míst. Minulý týden žádosti nevyhověla.
                   36:59
                   Příspěvek na dojíždění
                    O roční příspěvek na dojíždění do práce mohou už měsíc a půl žádat všichni nezaměstnaní, kteří najdou uplatnění mimo bydliště. Dřív se podpora týkala jen vybraných krajů.
                    39:05
                    Mobilní radary pro českou armádu
                     Mobilní radary pro českou armádu by měl dodat Izrael - a to nejpozději do roku 2021. Osm zařízení má stát necelé 3 miliardy korun bez DPH. Významná část výroby se má odehrát v tuzemských podnicích.
                     39:23
                     Problémový stadion v Petrohradu
                      Federace bobistů a skeletonistů odebrala Rusku pořadatelství únorového světového šampionátu. Důvodem je zpráva Světové antidopingové agentury o státem řízeném dopování ruských reprezentantů.
                      41:47
                      Hasičské cvičení na D8
                       Tři dny před otevřením posledního úseku dálnice D8 si záchranáři vyzkoušeli zásah v půlkilometrovém tunelu Radejčín - aby si ověřili dojezdové časy. První hasičská jednotka se na místo simulované nehody dostala za 11 minut.
                       42:16
                       Matematické kurzy pro rodiče
                        Nedokážou poradit s domácím úkolem, neumí zkontrolovat, jestli je správně nebo ne - takové situace zažívají rodiče, jejichž děti se učí matematiku podle Milana Hejného. Školy proto začaly pořádat večerní kurzy, kde je učitelé s novou metodou seznamují.
                        44:23
                        Razie kvůli dotačním podvodům
                         44:44
                         Spor o exponáty z Krymu
                          Hádka o sbírku zlatých předmětů z Krymu je u konce. Exponáty, které si před ruskou anexí zapůjčilo muzeum v Amsterodamu, se vrátí Ukrajině. Rozhodl o tom nizozemský soud. Kyjev argumentoval, že kolekce je státním majetkem.
                          45:04
                          Virtuální model vyhlazovacího tábora v Osvětimi
                           Po Novém roce začne v Německu jeden z posledních procesů s někdejšími členy jednotek SS. Před soudem stane bývalý sanitář z Osvětimi Hubert Zafke.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           15. prosinec 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž51 minut

                           25. únor

                           Headlines — Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                           25. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           25. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           24. únor

                           Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                           24. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           24. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. únor

                           Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                           23. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Požár ve Valencii — Virtuální vesmírná stanice

                           22. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                           21. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 2. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám