48 minut

14. prosinec 2016

Obsah dílu

Výhry za posbírané účtenky — Spor o daně a EET — Pomoc v dobytém Aleppu? — Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka — Razie kvůli dotačním podvodům — Razie kvůli dotačním podvodům — Novela vinařského zákona — Milost pro nemocného recidivistu — Evropská komise o Polsku — Nová italská vláda — Uzavření školky kvůli azbestu — Spalovač mrtvol poprvé v pražském Národním divadle — Vláda odmítla tresty za hanobení prezidenta — Úhrady platebními kartami — Uzdravení silou vůle — Omlazení vozového parku Česka — Zpomalovací pruhy znečišťují ovzduší — Odvolání náměstkyň ministra zdravotnictví — Příspěvek na dojíždění — Mobilní radary pro českou armádu — Problémový stadion v Petrohradu — Hasičské cvičení na D8 — Matematické kurzy pro rodiče — Razie kvůli dotačním podvodům — Spor o exponáty z Krymu — Virtuální model vyhlazovacího tábora v Osvětimi

Části dílu

00:34
Výhry za posbírané účtenky
  Vláda podpořila účtenkovou loterii. Projekt, který má podle ministerstva financí motivovat zákazníky brát si účtenky a tím zvýšit efektivitu elektronické evidence tržeb. Ročně chce úřad rozdat výhry až za 65 milionů korun.
  04:55
  Spor o daně a EET
   Hostem Událostí předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
   07:53
   Pomoc v dobytém Aleppu?
    Příměří, které mělo ukončit 4 roky bojů o syrské Aleppo, ztroskotalo. K chystané evakuaci posledních povstalců nedošlo a armáda jejich čtvrti znovu bombarduje. Prezident Bašár Asad už včera obvinil západní země, že klidem zbraní chtějí zachránit teroristy
    11:07
    Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka
     Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka - dohodu pozastavila. Nelíbí se jí plán Atén přilepšit před Vánoci důchodcům. Vláda mezi ně chce rozdělit 617 milionů eur - aniž to konzultovala s věřiteli.
     11:20
     Razie kvůli dotačním podvodům
      Policejní razie týkající se údajných podvodů s eurodotacemi na severu Čech míří zejména k bývalým politickým špičkám kraje. Policie stále zadržuje devět z 24 obviněných. Podle informací České televize je mezi nimi i exhejtmanka za ČSSD Jana Vaňhová.
      13:41
      Razie kvůli dotačním podvodům
       Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
       16:18
       Novela vinařského zákona
        17:13
        Milost pro nemocného recidivistu
         Prezident omilostnil muže opakovaně odsouzeného za krádeže. Podle hradního mluvčího přihlédl k jeho vážnému onkologickému onemocnění. Za dobu, co je v úřadu, udělil Miloš Zeman 5 milostí.
         17:26
         Evropská komise o Polsku
          Europoslanci bouřlivě projednávali politickou situaci v Polsku. Podle Evropské komise se vláda zákona v zemi dostává do čím dál hlubší krize, protože kabinet nerespektuje Ústavní soud.
          19:39
          Nová italská vláda
           Nová italská vláda Paola Gentiloniho získala důvěru v senátu. Má tak podporu obou komor parlamentu a může začít pracovat. Předchozí Renziho kabinet podal demisi po tom, co veřejnost v referendu odmítla premiérovy ústavní reformy.
           19:55
           Uzavření školky kvůli azbestu
            Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
            22:03
            Spalovač mrtvol poprvé v pražském Národním divadle
             Adaptace knihy spisovatele Ladislava Fukse se ujal režisér Jan Mikulášek. Obraz světa před druhou světovou válkou se pokusil převést do varování mnohem obecnější podoby.
             24:58
             Vláda odmítla tresty za hanobení prezidenta
              Vláda jednomyslně odmítla zavést trestný čin hanobení prezidenta. Autor myšlenky Zdeněk Ondráček z KSČM říká, že to nic neznamená. Návrh, aby za urážku hlavy státu hrozil až rok vězení, podepsalo původně 63 poslanců.
              27:07
              Úhrady platebními kartami
               Počet platebních karet v Česku klesl - pořád je jich ale víc než obyvatel. Na konci září jich klienti bank vlastnili 11 milionů a 377 tisíc. Ubývá přitom těch kreditních.
               27:22
               Uzdravení silou vůle
                Silná vůle spolu s vírou v uzdravení je v boji se zákeřným onemocněním stejně důležitá jako samotná léčba. Příkladem je životní příběh bývalého vojáka Stanislava Vajdy. Lékaři u něj loni objevili rakovinu. Teď se těší na Vánoce a je zdravý.
                29:45
                Omlazení vozového parku Česka
                 Skoro 15 let - průměrné stáří aut na českých silnicích. Číslo přitom dlouhodobě stoupá. Ministři se dnes po původních rozepřích dohodli, co s tím.
                 33:55
                 Zpomalovací pruhy znečišťují ovzduší
                  Na druhou stranu ale města a obce samy přispívají ke znečišťování ovzduší auty - instalací zpomalovacích prahů na silnicích v zájmu bezpečnosti cyklistů a chodců.
                  36:28
                  Odvolání náměstkyň ministra zdravotnictví
                   Resort zdravotnictví bude mít od Nového roku o dvě odborné náměstkyně míň. Vláda schválila návrh nového ministra na systematizaci míst. Minulý týden žádosti nevyhověla.
                   36:59
                   Příspěvek na dojíždění
                    O roční příspěvek na dojíždění do práce mohou už měsíc a půl žádat všichni nezaměstnaní, kteří najdou uplatnění mimo bydliště. Dřív se podpora týkala jen vybraných krajů.
                    39:05
                    Mobilní radary pro českou armádu
                     Mobilní radary pro českou armádu by měl dodat Izrael - a to nejpozději do roku 2021. Osm zařízení má stát necelé 3 miliardy korun bez DPH. Významná část výroby se má odehrát v tuzemských podnicích.
                     39:23
                     Problémový stadion v Petrohradu
                      Federace bobistů a skeletonistů odebrala Rusku pořadatelství únorového světového šampionátu. Důvodem je zpráva Světové antidopingové agentury o státem řízeném dopování ruských reprezentantů.
                      41:47
                      Hasičské cvičení na D8
                       Tři dny před otevřením posledního úseku dálnice D8 si záchranáři vyzkoušeli zásah v půlkilometrovém tunelu Radejčín - aby si ověřili dojezdové časy. První hasičská jednotka se na místo simulované nehody dostala za 11 minut.
                       42:16
                       Matematické kurzy pro rodiče
                        Nedokážou poradit s domácím úkolem, neumí zkontrolovat, jestli je správně nebo ne - takové situace zažívají rodiče, jejichž děti se učí matematiku podle Milana Hejného. Školy proto začaly pořádat večerní kurzy, kde je učitelé s novou metodou seznamují.
                        44:23
                        Razie kvůli dotačním podvodům
                         44:44
                         Spor o exponáty z Krymu
                          Hádka o sbírku zlatých předmětů z Krymu je u konce. Exponáty, které si před ruskou anexí zapůjčilo muzeum v Amsterodamu, se vrátí Ukrajině. Rozhodl o tom nizozemský soud. Kyjev argumentoval, že kolekce je státním majetkem.
                          45:04
                          Virtuální model vyhlazovacího tábora v Osvětimi
                           Po Novém roce začne v Německu jeden z posledních procesů s někdejšími členy jednotek SS. Před soudem stane bývalý sanitář z Osvětimi Hubert Zafke.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           15. prosinec 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                           23. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                           22. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                           21. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. září

                           Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                           20. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. září

                           Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                           19. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 9. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám