Nahrávám video

14. prosinec 2016

Obsah dílu

Výhry za posbírané účtenky — Spor o daně a EET — Pomoc v dobytém Aleppu? — Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka — Razie kvůli dotačním podvodům — Razie kvůli dotačním podvodům — Novela vinařského zákona — Milost pro nemocného recidivistu — Evropská komise o Polsku — Nová italská vláda — Uzavření školky kvůli azbestu — Spalovač mrtvol poprvé v pražském Národním divadle — Vláda odmítla tresty za hanobení prezidenta — Úhrady platebními kartami — Uzdravení silou vůle — Omlazení vozového parku Česka — Zpomalovací pruhy znečišťují ovzduší — Odvolání náměstkyň ministra zdravotnictví — Příspěvek na dojíždění — Mobilní radary pro českou armádu — Problémový stadion v Petrohradu — Hasičské cvičení na D8 — Matematické kurzy pro rodiče — Razie kvůli dotačním podvodům — Spor o exponáty z Krymu — Virtuální model vyhlazovacího tábora v Osvětimi

Části dílu

00:34
Výhry za posbírané účtenky
  Vláda podpořila účtenkovou loterii. Projekt, který má podle ministerstva financí motivovat zákazníky brát si účtenky a tím zvýšit efektivitu elektronické evidence tržeb. Ročně chce úřad rozdat výhry až za 65 milionů korun.
  04:55
  Spor o daně a EET
   Hostem Událostí předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
   07:53
   Pomoc v dobytém Aleppu?
    Příměří, které mělo ukončit 4 roky bojů o syrské Aleppo, ztroskotalo. K chystané evakuaci posledních povstalců nedošlo a armáda jejich čtvrti znovu bombarduje. Prezident Bašár Asad už včera obvinil západní země, že klidem zbraní chtějí zachránit teroristy
    11:07
    Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka
     Eurozóna nezmírní dluhovou zátěž Řecka - dohodu pozastavila. Nelíbí se jí plán Atén přilepšit před Vánoci důchodcům. Vláda mezi ně chce rozdělit 617 milionů eur - aniž to konzultovala s věřiteli.
     11:20
     Razie kvůli dotačním podvodům
      Policejní razie týkající se údajných podvodů s eurodotacemi na severu Čech míří zejména k bývalým politickým špičkám kraje. Policie stále zadržuje devět z 24 obviněných. Podle informací České televize je mezi nimi i exhejtmanka za ČSSD Jana Vaňhová.
      13:41
      Razie kvůli dotačním podvodům
       Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
       16:18
       Novela vinařského zákona
        17:13
        Milost pro nemocného recidivistu
         Prezident omilostnil muže opakovaně odsouzeného za krádeže. Podle hradního mluvčího přihlédl k jeho vážnému onkologickému onemocnění. Za dobu, co je v úřadu, udělil Miloš Zeman 5 milostí.
         17:26
         Evropská komise o Polsku
          Europoslanci bouřlivě projednávali politickou situaci v Polsku. Podle Evropské komise se vláda zákona v zemi dostává do čím dál hlubší krize, protože kabinet nerespektuje Ústavní soud.
          19:39
          Nová italská vláda
           Nová italská vláda Paola Gentiloniho získala důvěru v senátu. Má tak podporu obou komor parlamentu a může začít pracovat. Předchozí Renziho kabinet podal demisi po tom, co veřejnost v referendu odmítla premiérovy ústavní reformy.
           19:55
           Uzavření školky kvůli azbestu
            Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
            22:03
            Spalovač mrtvol poprvé v pražském Národním divadle
             Adaptace knihy spisovatele Ladislava Fukse se ujal režisér Jan Mikulášek. Obraz světa před druhou světovou válkou se pokusil převést do varování mnohem obecnější podoby.
             24:58
             Vláda odmítla tresty za hanobení prezidenta
              Vláda jednomyslně odmítla zavést trestný čin hanobení prezidenta. Autor myšlenky Zdeněk Ondráček z KSČM říká, že to nic neznamená. Návrh, aby za urážku hlavy státu hrozil až rok vězení, podepsalo původně 63 poslanců.
              27:07
              Úhrady platebními kartami
               Počet platebních karet v Česku klesl - pořád je jich ale víc než obyvatel. Na konci září jich klienti bank vlastnili 11 milionů a 377 tisíc. Ubývá přitom těch kreditních.
               27:22
               Uzdravení silou vůle
                Silná vůle spolu s vírou v uzdravení je v boji se zákeřným onemocněním stejně důležitá jako samotná léčba. Příkladem je životní příběh bývalého vojáka Stanislava Vajdy. Lékaři u něj loni objevili rakovinu. Teď se těší na Vánoce a je zdravý.
                29:45
                Omlazení vozového parku Česka
                 Skoro 15 let - průměrné stáří aut na českých silnicích. Číslo přitom dlouhodobě stoupá. Ministři se dnes po původních rozepřích dohodli, co s tím.
                 33:55
                 Zpomalovací pruhy znečišťují ovzduší
                  Na druhou stranu ale města a obce samy přispívají ke znečišťování ovzduší auty - instalací zpomalovacích prahů na silnicích v zájmu bezpečnosti cyklistů a chodců.
                  36:28
                  Odvolání náměstkyň ministra zdravotnictví
                   Resort zdravotnictví bude mít od Nového roku o dvě odborné náměstkyně míň. Vláda schválila návrh nového ministra na systematizaci míst. Minulý týden žádosti nevyhověla.
                   36:59
                   Příspěvek na dojíždění
                    O roční příspěvek na dojíždění do práce mohou už měsíc a půl žádat všichni nezaměstnaní, kteří najdou uplatnění mimo bydliště. Dřív se podpora týkala jen vybraných krajů.
                    39:05
                    Mobilní radary pro českou armádu
                     Mobilní radary pro českou armádu by měl dodat Izrael - a to nejpozději do roku 2021. Osm zařízení má stát necelé 3 miliardy korun bez DPH. Významná část výroby se má odehrát v tuzemských podnicích.
                     39:23
                     Problémový stadion v Petrohradu
                      Federace bobistů a skeletonistů odebrala Rusku pořadatelství únorového světového šampionátu. Důvodem je zpráva Světové antidopingové agentury o státem řízeném dopování ruských reprezentantů.
                      41:47
                      Hasičské cvičení na D8
                       Tři dny před otevřením posledního úseku dálnice D8 si záchranáři vyzkoušeli zásah v půlkilometrovém tunelu Radejčín - aby si ověřili dojezdové časy. První hasičská jednotka se na místo simulované nehody dostala za 11 minut.
                       42:16
                       Matematické kurzy pro rodiče
                        Nedokážou poradit s domácím úkolem, neumí zkontrolovat, jestli je správně nebo ne - takové situace zažívají rodiče, jejichž děti se učí matematiku podle Milana Hejného. Školy proto začaly pořádat večerní kurzy, kde je učitelé s novou metodou seznamují.
                        44:23
                        Razie kvůli dotačním podvodům
                         44:44
                         Spor o exponáty z Krymu
                          Hádka o sbírku zlatých předmětů z Krymu je u konce. Exponáty, které si před ruskou anexí zapůjčilo muzeum v Amsterodamu, se vrátí Ukrajině. Rozhodl o tom nizozemský soud. Kyjev argumentoval, že kolekce je státním majetkem.
                          45:04
                          Virtuální model vyhlazovacího tábora v Osvětimi
                           Po Novém roce začne v Německu jeden z posledních procesů s někdejšími členy jednotek SS. Před soudem stane bývalý sanitář z Osvětimi Hubert Zafke.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           15. prosinec 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           3. říjen

                           Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                           3. 10. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           3. říjen

                           Ve znakovém jazyce

                           3. 10. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           2. říjen

                           Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                           2. 10. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           2. říjen

                           Ve znakovém jazyce

                           2. 10. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           1. říjen

                           Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                           1. 10. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           1. říjen

                           Ve znakovém jazyce

                           1. 10. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám