48 minut

29. listopad 2016

Obsah dílu

Zákon o střetu zájmů — Zákon o střetu zájmů — Zákon o střetu zájmů — Veřejná mše za Fidela Castra — Cvičení na česko-německé hranici — Cvičení na česko-německé hranici — Pád letadla v Kolumbii — Boje v Aleppu — Senátoři o zavírání obchodů o svátcích — Jarní novinky v ČT — Posílení českých ozbrojených sil — Pomoc osamělým seniorům — Podpora obnovitelných zdrojů — Ceny plynu v roce 2017 — Zatěžkávací zkouška mostu — Miliardy na charitu a neziskové projekty — Dárcovství v ČR — Vánoční dárky pro děti z dětských domovů — Spory o elektronickou evidenci tržeb — Záchrana zraněných na bojišti — Pomoc Srbsku — Oprava prasklého potrubí v centru Prahy — Testování žáků čtvrté třídy — Nejstarší obyvatelka planety — Nový ocelový kryt pro Černobyl

Části dílu

00:35
Zákon o střetu zájmů
  Sněmovna schválila zpřísnění zákona o střetu zájmů. Zbývá už jen podpis prezidenta. Ministři, poslanci, senátoři, ale třeba ani krajští či obecní zastupitelé pak nebudou moci vlastnit média.
  03:38
  Zákon o střetu zájmů
   Teď krátký přehled, jak přesně zákon o střetu zájmů omezuje podnikání ministrů.
   04:20
   Zákon o střetu zájmů
    Rozhovor s Jaroslavem Faltýnkem.
    08:26
    Veřejná mše za Fidela Castra
     Živý vstup Martina Řezníčka.
     10:18
     Cvičení na česko-německé hranici
      Česká policie znovu trénuje kvůli migraci. 300 členů sboru namátkově kontroluje západní hranici. Zřídili taky cvičné registrační místo pro uprchlíky.
      12:31
      Cvičení na česko-německé hranici
       Živý vstup Miloše Mlnaříka.
       13:15
       Pád letadla v Kolumbii
        Jen pět lidí z jednaosmdesáti přežilo pád letadla u kolumbijského Medellínu. Zřítilo se za špatného počasí do těžce přístupné oblasti, pilot hlásil technické problémy.
        15:46
        Boje v Aleppu
         Syrská armáda podporovaná ruským letectvem dál útočí na povstalecká území ve východním Aleppu – dobyla jich už víc než třetinu.
         16:07
         Senátoři o zavírání obchodů o svátcích
          Noví senátoři se na schůzi zítra setkají teprve podruhé. A čeká je i rozhodování, jestli se připojí k ústavní stížnosti proti povinnému zavírání velkých obchodů o některých svátcích.
          18:30
          Jarní novinky v ČT
           Kriminální příběh z 80. let, případy z počátků první republiky, druhá řada Labyrintu nebo rodinná komedie, ale jen pro dospělé – Česká televize nabídne na jaře 4 nové hrané seriály a 2 minisérie.
           21:33
           Posílení českých ozbrojených sil
            Víc než 32 tisíc vojáků v českých ozbrojených silách po roce 2020 – nově vytyčený plán Ministerstva obrany i armádního velení.
            24:39
            Pomoc osamělým seniorům
             Lidská blízkost a vzájemnost – o adventu téměř všudypřítomná slova – o to víc vyniká opak: osamělost. Například u seniorů.
             26:47
             Podpora obnovitelných zdrojů
              Nebýt obnovitelných zdrojů, lidi by podle Energetického regulačního úřadu ušetřili za elektřinu 17 miliard korun. Právě s takovou úsporou počítá dosavadní cenové rozhodnutí.
              27:24
              Ceny plynu v roce 2017
               Plyn má příští rok zlevnit.
               27:37
               Zatěžkávací zkouška mostu
                Nákladní auta naložená štěrkem testují stabilitu neuralgického bodu na posledních chybějícím úseku D8 – mostu, který stojí v pohybujícím se svahu.
                29:43
                Miliardy na charitu a neziskové projekty
                 Na charitu a neziskové projekty v Česku věnují lidi i firmy 7 miliard ročně – při příležitosti Dne dárců zveřejnilo sumu Fórum dárců.
                 33:07
                 Dárcovství v ČR
                  Češi přispívají na dobrou věc rádi a jimi darované sumy každoročně narůstají.
                  34:17
                  Vánoční dárky pro děti z dětských domovů
                   Přibývá také lidí, kteří před Vánocemi posílají dárky do dětských domovů. Neziskové organizace díky nim splní tisíce dětských přání.
                   36:37
                   Spory o elektronickou evidenci tržeb
                    Lidovci zítra ve sněmovně předloží vlastní návrh změn v elektronické evidenci tržeb.
                    37:47
                    Záchrana zraněných na bojišti
                     2,5 tisíce zabitých islamistů – tak odhaduje irácká armáda ztráty protivníka v bitvě o Mosul. Obětí ale rychle přibývá i v jejích vlastních řadách a taky mezi civilisty.
                     41:02
                     Pomoc Srbsku
                      Česko je připravené dál pomáhat Srbsku, pokud by se běžencům znovu otevřela balkánská cesta do Evropy. Prezidenta Tomislava Nikoliče o tom v Praze ujistil Miloš Zeman.
                      41:52
                      Oprava prasklého potrubí v centru Prahy
                       Živý vstup Pavla Pavlase.
                       44:44
                       Testování žáků čtvrté třídy
                        Čeští čtvrťáci jsou nadprůměrní v matematice i přírodovědě. V mezinárodním testování TIMSS 2015 skončili ze 49 zemí na 21. a 17. místě.
                        45:09
                        Nejstarší obyvatelka planety
                         Nejstarší obyvatelka planety oslavila 117. narozeniny. Italka Emma Moranová pamatuje jako jediná na světě tři staletí.
                         45:28
                         Nový ocelový kryt pro Černobyl
                          Trosky jaderné elektrárny v ukrajinském Černobylu skryl nový sarkofág. Ocelový kryt – výsledek mezinárodního projektu – má na příštích 100 let chránit svět před dalšími úniky radioaktivity.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          30. listopad 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                          30. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                          29. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          28. listopad

                          Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                          28. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          28. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. listopad

                          Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                          27. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          26. listopad

                          Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                          26. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          26. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 11. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám