Události

25. říjen 2016

48 minut

25. říjen 2016

Obsah dílu

Kauza Jiřího Bradyho — Výzva k ocenění J. Bradyho — Kauza pohledem Hradu — Přebytek státního rozpočetu — Letošní výsledky státního rozpočtu — Jednání o rozpočtu na příští rok — Vyklízení tábora v Calais — Útok IS v Pákistánu — Kauza nelegálního velkoskladu — Vyznamenání na pražském Vítkově — Protiruské sankce — Čínské turné České filharmonie — Výročí: 20 let Senátu — Jak včas poznat mozkovou příhodu — Století přehrady na Labi — Ceny vodného a stočného — Kauza házení vajec na prezidenta — Nová diskuse o protikuřáckém zákoně — Tzv. protikuřácký zákon — Změny v tuzemských restauracích — Pokuta pro Ministerstvo dopravy za mýto — Na Vysočině podepsali koaliční dohodu — Zpráva OSN o migrantech — Americká škola s českými kořeny — Nebezpečný přejezd ve Studénce — Zákaz prodeje polských vajec — Letiště Heathrow se bude rozšiřovat — Co nabídne festival dokumentů v Jihlavě?

Části dílu

00:34
Kauza Jiřího Bradyho
  Jiří Brady se v Česku dočká hned několika ocenění. Jedno z nich mu udělí i premiér Bohuslav Sobotka. Půjde o medaili Karla Kramáře.
  03:48
  Výzva k ocenění J. Bradyho
   K ocenění Jiřího Bradyho vyzvali premiér i předseda sněmovny také prezidenta Zemana, podle nich by to bylo důstojné řešení situace.
   04:18
   Kauza pohledem Hradu
    Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt dnes nepotvrdil ani nevyvrátil, že by Bradymu kvůli vyznamenání volal. Do 28. října se ke konkrétním jménům nechce vyjadřovat.
    07:20
    Přebytek státního rozpočetu
     Státní rozpočet letos poprvé od roku 1995 skončí v přebytku. Zároveň klesne celkový státní dluh. Řekl to ministr financí Andrej Babiš.
     09:54
     Letošní výsledky státního rozpočtu
      Letošní státní rozpočet byl v plusu od začátku roku. Od konce června přebytek rychle rostl, až se dostal nad zmiňovaných 82 miliard na konci září.
      10:30
      Jednání o rozpočtu na příští rok
       Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou, předsedou poslaneckého klubu ODS.
       12:59
       Vyklízení tábora v Calais
        Francouzské úřady začaly s bouráním ilegálního uprchlického tábora v Calais. Vyklízejí ty části, ze kterých už odjeli migranti.
        15:28
        Útok IS v Pákistánu
         Nejmíň 59 lidí zemřelo při útoku islámských teroristů na policejní akademii v pákistánském městě Kvéta. Víc než sto dalších utrpělo zranění.
         15:47
         Kauza nelegálního velkoskladu
          Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
          19:16
          Vyznamenání na pražském Vítkově
           Ministr obrany Martin Stropnický vyznamenal na pražském Vítkově bojovníky proti nacismu i úspěšné olympioniky. Pravoslavný kněz Václav Čikl, který v roce 1942 ukrýval skupinu parašutistů, získal in memoriam Kříž obrany státu ministra obrany ČR.
           19:57
           Protiruské sankce
            Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov neočekává brzké zrušení protiruských sankcí. Na ekonomické konferenci v Moskvě uvedl, že na Západě vedeném Spojenými státy převládla rusofobie.
            20:34
            Čínské turné České filharmonie
             Česká filharmonie je na velkém turné v Číně. Vystoupit má v šesti městech, nejenom v metropolích jako Peking a Šanghaj, ale i v menších – v provinciích, kde se Číňané teprve učí vážnou hudbu vnímat.
             23:27
             Výročí: 20 let Senátu
              Opravami zákonů ušetřil Senát státní kase miliardy korun. Podle předsedy horní komory Parlamentu Milana Štěcha by byla proto chyba ho rušit. Řekl to při příležitosti připomínky 20 let od vzniku Senátu.
              24:15
              Jak včas poznat mozkovou příhodu
               Pacientů s mrtvicí v Česku v posledních letech mírně ubylo. I tak se ale v zemi řadí k nejčastějším příčinám úmrtí. Ročně zabije skoro deset tisíc lidí.
               26:25
               Století přehrady na Labi
                Většina lidí si jí cestou do Krkonoš nevšimne, přesto se přehrada na Labi řadí k těm nejvýznamnějším v zemi. Celé východní Čechy chrání před vodou z hor. Dílo slaví sto let.
                28:15
                Ceny vodného a stočného
                 Vodné a stočné příští rok zdraží nejvýše o jedno až dvě procenta, uvedlo to dnes Sdružení oboru vodovodů a kanalizací. V průměru teď Češi platí 83 korun za metr krychlový včetně daně.
                 28:28
                 Kauza házení vajec na prezidenta
                  Policie navrhla obžalovat muže, který házel vejce na prezidenta Zemana. Chování během protestu z předloňského 17. listopadu na pražském Albertově vyhodnotili vyšetřovatelé jako výtržnictví.
                  30:15
                  Nová diskuse o protikuřáckém zákoně
                   Kuřárny bez obsluhy anebo výjimky pro malé podniky. Jen dva příklady zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona, které dnes navrhli poslanci.
                   32:30
                   Tzv. protikuřácký zákon
                    Pohled na původní návrh, jak vypadal předtím, než ho začali měnit poslanci. Vláda ho schválila loni v červnu, platit měl od začátku letošního roku. Zakazoval kouření v restauracích i v podnicích, kde se podávají pouze nápoje.
                    33:45
                    Změny v tuzemských restauracích
                     Jak aktuální protikuřácký zákon změní české hospody, bude jasné po jeho schválení. Modernizací, která přinesla větší vstřícnost i směrem k nekuřákům, už ale řada z nich prošla.
                     36:11
                     Pokuta pro Ministerstvo dopravy za mýto
                      Pokuta jeden milion korun pro Ministerstvo dopravy kvůli výběru mýta. Antimonopolní úřad trestá prodloužení smlouvy s Kapschem bez otevřeného tendru. Sankce zatím není pravomocná.
                      36:27
                      Na Vysočině podepsali koaliční dohodu
                       Kraj Vysočina povede následující čtyři roky čtyřkoalice sociálních demokratů, hnutí ANO, ODS a Starostů pro Vysočinu. Většinu v krajské radě bude mít ČSSD a hejtmanem Vysočiny bude už třetí volební období Jiří Běhounek.
                       38:05
                       Zpráva OSN o migrantech
                        Podle OSN zahynulo za necelých deset měsíců ve Středozemním moři už víc než 3 740 migrantů. Jen o tři desítky méně než za celý loňský rok, kdy se přitom do Evropy dostalo třikrát víc běženců.
                        38:26
                        Americká škola s českými kořeny
                         Ve Washingtonu otevřeli už druhou základní a střední školu BASIS, u jejíhož zrodu stála Češka Olga Blocková. Její zařízení si téměř za dvě desítky let získala výbornou reputaci i jinde ve Spojených státech.
                         40:40
                         Nebezpečný přejezd ve Studénce
                          Konec nebezpečného přejezdu ve Studénce, kde se loni srazilo pendolino s kamionem. Požadují ho ministr dopravy a starosta obce. Resort už ví, jak místo upravit.
                          42:20
                          Zákaz prodeje polských vajec
                           Veterináři zakázali prodej až tří a půl milionu kusů polských vajec. Mohla by obsahovat bakterie salmonely. Doputovala do Kauflandu, Tesca, Aholdu a zpracovatelské firmy z Opatovic.
                           42:39
                           Letiště Heathrow se bude rozšiřovat
                            Britská vláda schválila stavbu třetí dráhy na nejrušnějším evropském letišti Heathrow. Rozhodnutí o rozšíření předcházelo mnoho let vášnivých diskusí.
                            44:41
                            Co nabídne festival dokumentů v Jihlavě?
                             Živý vstup redaktory Pavly Sedliské.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. říjen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             18. květen

                             Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             18. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám