48 minut

12. říjen 2016

Obsah dílu

Headlines — Povolební jednání o krajských koalicích — Koaliční námluvy ve Středočeském kraji — Dojednané krajské koalice — Jednání o koalici v krajích — Polsko-francouzský spor kvůli vrtulníkům — Noví státní zaměstnanci — Obama odsoudil výroky Trumpa — Zdražování pohonných hmot? — Vyšetřování hospodaření zlínské nemocnice — Změny v pražské autobusové MHD — Domácí videa v Národním archivu — Poslední rozloučení s Michalem Kováčem — Řidiči hazardující v blízkosti škol — Největší znečišťovatelé ovzduší — Výbuch plynu v rodinném domě — Ochrana kupujících ojetých aut — Opatření proti stáčení tachometrů — Potíže kvůli ústní dohodě — Zaryté mlčení atentátníka Abdeslama — Nápravný tábor IS — Vánice na hřebenech hor — Pomoc zraněným válečným veteránům — Zóna volného obchodu EU-Kanada — Protidrogová razie na Plzeňsku — Unikátní operace čelisti

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Povolební jednání o krajských koalicích
   Další kraje hlásí posun v jednání o koalicích. Blízko dohodě jsou na jihu Moravy i ve středních Čechách. Tam přizvalo vítězné ANO k rozhovorům se Starosty a TOP 09 i občanské demokraty. Zatím se tak rodí vláda čtyř stran.
   04:04
   Koaliční námluvy ve Středočeském kraji
    Rozhovor s Vítem Rakušanem.
    06:42
    Dojednané krajské koalice
     Memorandum o koalici dnes podepsali v Hradci Králové. Kraj má vést ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09.
     08:14
     Jednání o koalici v krajích
      Živé vstupy redaktorů Blanky Poulové a Radima Bártů.
      11:14
      Polsko-francouzský spor kvůli vrtulníkům
       Chystaná koupě vrtulníků znesvářila Varšavu a Paříž. Polská vláda se rozhodla nahradit 50 francouzských strojů americkými modely, které se budou montovat právě v zemi severních sousedů.
       13:34
       Noví státní zaměstnanci
        Stát chce příští rok přijmout přes sedm a půl tisíce nových zaměstnanců. Plyne to z návrhu rozpočtu.
        16:08
        Obama odsoudil výroky Trumpa
         Americký prezident Barack Obama odsoudil urážky Donalda Trumpa na adresu žen. Na předvolebním mítinku na podporu Hillary Clintonové zmínil, že taková slova by si nedovolil ani uchazeč o práci ve večerce.
         16:26
         Zdražování pohonných hmot?
          Největší vývozci ropy znovu jednají o omezení těžby. Suroviny je moc a producenti musí snižovat cenu, aby ji udali. Letošní září bylo z jejich pohledu rekordní. Pokud se zástupci OPEC na snížení dohodnou, zdraží v blízké době pohonné hmoty.
          18:12
          Vyšetřování hospodaření zlínské nemocnice
           Zásah v Baťově nemocnici ve Zlíně souvisí s jejím hospodařením - potvrdili kriminalisti. Manažery podezírají, že zkreslovali údaje. Autoři trestního oznámení tvrdí, že škoda se může pohybovat ve stamilionech korun.
           20:20
           Změny v pražské autobusové MHD
            Až čtvrtina autobusů v Praze změní od soboty trasu nebo číslo. V hlavním městě zároveň vznikne celkem osm nových autobusových linek. Dnes to oznámil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.
            20:37
            Domácí videa v Národním archivu
             Amatérské záběry ze soukromých oslav a událostí v kruhu příbuzných nemusí mít hodnotu jen pro samotné aktéry a majitele – hlásí se o ně i Národní filmový archiv.
             23:16
             Poslední rozloučení s Michalem Kováčem
              Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
              24:30
              Řidiči hazardující v blízkosti škol
               Policisté varují před nezodpovědným chováním řidičů v okolí škol. Jde zpravidla o velká města. Strážníci z Karlových Varů říkají, že motoristy od úmyslného porušování pravidel neodradí už ani přítomnost uniformovaných mužů na přechodech.
               26:13
               Největší znečišťovatelé ovzduší
                Nebezpečné látky vypouští v Česku hlavně neratovická Spolana - podle nového žebříčku sdružení Arnika dominuje hned v několika oblastech.
                26:40
                Výbuch plynu v rodinném domě
                 Tři domy zničené výbuchem plynu - během čtrnácti dnů. I takovou podobu má začátek topné sezony. Podle odborníků Češi v posledních letech stav plynových zařízení zanedbávají stále víc.
                 28:58
                 Ochrana kupujících ojetých aut
                  Přísnější pravidla a jednotný registr aut pro ověření technického stavu - resort dopravy se snaží omezit nekalosti při prodeji ojetých vozů - hlavně ty s ujetými kilometry.
                  31:41
                  Opatření proti stáčení tachometrů
                   Přetáčení tachometrů má zabránit několik opatření. Návrh, který je ve sněmovně, počítá s tím, že by servisy vedly záznamy o všech technických upravách, tam patří i nelegální manipulace s tachometrem.
                   33:29
                   Potíže kvůli ústní dohodě
                    Při prodeji a koupi auta může dojít i k dalším nečekaným komplikacím. Sokolovský soud se zastal muže, který před lety prodal vůz tak, že se s kupujícím domluvil jen ústně.
                    35:38
                    Zaryté mlčení atentátníka Abdeslama
                     Jediný žijící člen teroristické skupiny, která provedla atentáty v Paříži, Salah Abdeslam, přišel o obhájce. Právníci ho dál nebudou zastupovat, protože trvale odmítá vypovídat.
                     37:56
                     Nápravný tábor IS
                      Na severu Sýrie funguje podle BBC nápravný tábor pro bývalé členy takzvaného Islámského státu. Zřídila ho jedna z povstaleckých skupin.
                      38:15
                      Vánice na hřebenech hor
                       Živý vstup Martina Laštůvky.
                       41:17
                       Pomoc zraněným válečným veteránům
                        Pomoc deseti válečným veteránům z Česka i ciziny. Ohlédnutí za pěti lety existence soukromého fondu Regi Base. Po celou dobu spolupracuje s rehabilitačním ústavem v Kladrubech, kde se vojáci zranění v misích léčí.
                        43:24
                        Zóna volného obchodu EU-Kanada
                         Česká vláda se přiklonila ke schválení dohody o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou. Má podpořit vývoz a vznik nových pracovních míst.
                         45:32
                         Protidrogová razie na Plzeňsku
                          Největší zásilku drog na Plzeňsku za poslední tři roky zadrželi tamní kriminalisti. Dva a půl kilogramu kokainu z Nizozemska mířilo na tuzemský trh.
                          45:50
                          Unikátní operace čelisti
                           Rekonstrukce čelisti napadené rakovinou pomocí 3D technologie - unikátní operaci hradí od října zdravotní pojišťovny. Tým z pražské Všeobecné fakultní nemocnice spolupracuje na tomto poli s kolegy ze Švýcarska.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           13. říjen 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           25. září

                           Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                           25. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           24. září

                           Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                           24. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           24. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                           23. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                           22. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                           21. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 9. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám